Overclockovanje procesora E2160 doal core (intel)

Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
zeleo bih da overclockujem procesor Intel Pentium dual core E2160 da mi radi na vecoj brzini,medjutim ne znam kako se to radi,moze li neko da mi DETALJNO objasni kako se to radi - da li postoji neki poseban program za to ili se to radi u BIOS-u (ali kako?? - to ne znam) ne bih isao na neku maximalnu vrednost nego da bih mogao sa lakocom da igram neke zahtevnije igrice (Call of Duty black ops...):dntknw:
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Overclock se radi iz Biosa to sam ja uradio mnogima ali ako nemas iskustva bolje nemoj pokusavati.Druga stvar je da procesor ne igra veliku ulogu u igranju igrica vec je za to zaduzena graficka karta.Tvoj procesor je dovoljan za igranje svih vrsta igrica on Crysis i ne osjeti a kamo li Call of Duty black ops ali ti je slaba graficka zato ne mozes igrati.Ali evo pokusacu da ti pomognem ali mi prvo moras detaljno napisati koje su ti sve komponente ugradjene u racunar i koji OS koristis.Tvoj procesor radi na 1,8 Ghz ako ti je maticna ploca dobra bez problema ga mozemo dici na 2,5 Ghz ali samo pod uslovom da ti maticna ploca to dozvoli jer neke prave probleme ne dozvoljavaju overclock.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
Overclock se radi iz Biosa to sam ja uradio mnogima ali ako nemas iskustva bolje nemoj pokusavati.Druga stvar je da procesor ne igra veliku ulogu u igranju igrica vec je za to zaduzena graficka karta.Tvoj procesor je dovoljan za igranje svih vrsta igrica on Crysis i ne osjeti a kamo li Call of Duty black ops ali ti je slaba graficka zato ne mozes igrati.Ali evo pokusacu da ti pomognem ali mi prvo moras detaljno napisati koje su ti sve komponente ugradjene u racunar i koji OS koristis.Tvoj procesor radi na 1,8 Ghz ako ti je maticna ploca dobra bez problema ga mozemo dici na 2,5 Ghz ali samo pod uslovom da ti maticna ploca to dozvoli jer neke prave probleme ne dozvoljavaju overclock.

neverujem da mi je graf.karta slaba (nVidia 9600 gt 512/256) imam RAM 3gb 667MHz DDR2 od kojih dva slota rade u dual modu,a maticna ploca je Foxconn 945P7AD-8EKRS2H, mozes li mi onda objasniti zasto mi ova igrica (CoD-7) ponekad zastajkuje,probao sam da smanjim rezoluciju monitora ali time nisam nista dobio inace presao sam ovu igricu (uz opisane smetnje) do kraja ali bih zeleo opet da je odigram bez smetnji.Tako mislim da sam napisao potrebne podatke zamolio bih za savet da li da idem na overclock ili je nesto drugo u pitanju inace Crysis sam odigrao bez problema kao i sve druge igrice.U svakom slucaju bih vas zamolio za opis- detaljan za overclockovanje
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Pošto to nikada nisi radio ni ne pokušavaj. Prvo to ne smiješ da radiš sa default hlađenjem nego moraš da kupiš bolji hladnjak. Onda veliki udio u igranju igara ima i grafička kartica. OC se radi iz BIOS-a pa ti treba i dobra matična ploča. Sve u svemu ne pokušavaj NIŠTA što ti iko kaže na forumu inače će ti se računar početi ponašati kao da je izračunao novog papu (bjeli dim iz kućišta). Isplativije ti je kupiti novi komp jer ako hoćeš da klokuješ i grafu treba će ti neko pristojno vodeno hlađenje a sa njim i bolje napajanje i neka dobra ploča, i jaaaaaako puno slobodnog vremena i živaca ako to nikad nisi radio. A Black Ops ima svojih svijetlih trenutaka, ja ima Phenom II X6, 16GB RAM-a i Radeon HD5970 i opet mi se dešavalo da neletim na neki bug.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Slazem se sa predhodnim odgovorom jer ako nemas iskustva samo mozes zeznuti nesto.Pre ovog racunara sto sam skoro sklopio imao sam procesor Intel Core 2 Duo E6750 2x2.66 Ghz ja sam ga klokovao na 2x3.55 to je nekih 30% clocka ali sam skinuo intelovo defaulno hladjenje i ugradio ovo :

tx3.jpg


Sa ovim hladjenjem procesor nikad nije presao 28°C.Ali pre svega sam uradio i flesh najnovijeg Biosa za maticnu plocu da ispravim sitne bagove koje je imala maticana.Ja sam preigrao Call of Duty - Black Ops i nije mi ni jednom zastekala ali sam se malo raspitao po gradu i saznao sam da ljudi imaju problem sa tom igricom.Kod jednog momka sam otkrio u cemu je problem pa sam mu ponovo instalirao igricu i sad mu ne stvara nikakav problem.Greska je bila u tome sto on nije dobro po propisu instalirao igricu pa ti ovde sad postavljam slike kako to treba da uradis.Znaci deinstaliraj igricu u potpunosti da nista ne ostane i onda je ponovo instaliraj ali ovako:


636a74ac.jpg

dac13cca.jpg

2b31bc42.jpg

225468e2.jpg

507fc856.jpg

bca9bb8c.jpg

 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Slazem se sa predhodnim odgovorom jer ako nemas iskustva samo mozes zeznuti nesto.Pre ovog racunara sto sam skoro sklopio imao sam procesor Intel Core 2 Duo E6750 2x2.66 Ghz ja sam ga klokovao na 2x3.55 to je nekih 30% clocka ali sam skinuo intelovo defaulno hladjenje i ugradio ovo :

tx3.jpg


Sa ovim hladjenjem procesor nikad nije presao 28°C.Ali pre svega sam uradio i flesh najnovijeg Biosa za maticnu plocu da ispravim sitne bagove koje je imala maticana.Ja sam preigrao Call of Duty - Black Ops i nije mi ni jednom zastekala ali sam se malo raspitao po gradu i saznao sam da ljudi imaju problem sa tom igricom.Kod jednog momka sam otkrio u cemu je problem pa sam mu ponovo instalirao igricu i sad mu ne stvara nikakav problem.Greska je bila u tome sto on nije dobro po propisu instalirao igricu pa ti ovde sad postavljam slike kako to treba da uradis.

Meni je ipak miliji Corsair Air Cooling System A70
corsair-air-cooling-a70-cpu-hladnjak-intel-i-amd.jpg

Podoban je i za Intel i AMD a savršen za klok.
 
Natrag
Top