Otkljucaj i zakljucaj podesavanja za Start meni prozor

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ovaj tutorijal ce vam pokazati kako da dopustite ili sprieciti sve korisnike na vasem racunaru (ako ih ima vise) da budu u mogucnosti da menjaju ili podesavaju pozadinsku sliku na vasem Start meni prozoru. Morate biti prijavljeni kao administrator da bi mogli napraviti korake u ovom tutorialu.

Pritisnite na tastaturi istovremeno dugmad Windows i dugme R ,te posto se otvori run prozor upisite komandu gpedit.msc ...broj 1 a zatim kliknite misem na dugme OK....broj 2
sWxkXOGq.png


Zatim sa leve strane strane pronadjite folder Personalization (Computer Configuration, Administrative Templates, Control Panel) i kliknite misem na njega...broj 3.Sa desne strane ugledacete nekoliko stavki a vi cete kliknuti duplim klikom misa na opciju Prevent changing start menu background...broj 4

2ZG65.png


U novom prozoru cekirajte misem opciju Enable...broj 5,a zatim da bi usnimili promene klikom misa izaberite dugme Apply....broj 6 a zatim i OK.....broj 7

0Kp5yF.png


Sada ste zakljucali vas Start meni prozori onemogucili bilo kakva podesavanja i promene u njemu....

JYnLF62.png


Na potpuno isti nacin cete i otkljucati vas Start meni prozor ,potrebno je samo da postavite Disable ...broj 8

ew4sZTG.png


Vas Start meni prozor bice naravno odkljucan i mocice u njemu da se rade zeljene promene....

9gWfUjB.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Vec kreirane precice za zakljucavanje i otkljucavanje Start meni prozora dela mozete downloadovati sa sledece adrese......

Otkljucaj Start meni prozor

:download:

cuIRra.gif



Zakljucaj Start meni prozor

:download:

l5Pp82.gif


Kako da izvucete fajl iz ove slike objasnjeno je u ovoj temi

Posto downloadovali i postavili .bat fajl na desktop trebate ga u njegov properties razblokirati klikom misa na Unblock.....broj 1 a zatim usnimiti sve to biranjem dugmeta Apply....broj 2 te na kraju kliknuti misem na dugme Ok....broj 3



myJSM8Z.png


Zatim potrebno ga je startovati desnim klikom misa i odabrati administrator opciju (Run as administrator)......

gDhfTB6a.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211901&authkey=AKqDnYDAQn0Wg8k&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top