otkazala grafička kartica-pomoć

Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
56
Jučer mi se desila katastrofa na računalu,ostavio sam računalo upaljeno i uključio antivirusni program da ga skenira,međutim kad sam došao nakon nekog vremena screnserver slika je bila zamrznuta i nije reagirala na pokrete mišom,te sam restirao računalo i nakon toga iz kućišta sve izgleda kao da je sve normalno ,samo što na monitoru nema ništa i žmirka lampica na njemu i iz kućišta se čuju zvukovi i to 15 sec jednoličnog zvuka i 20 sec pauze i tako stalno dok je računalo upaljeno.Gtafička je integrirana na Biostar matičnoj ploči.Otvorio sam računalo malo ga očistio od prašine jer je i nije bilo puno,ventilatori su normalno radili,a temperatura u prostoriji je bila negdje oko 20.Pokušao sam sa drugim monitorom,ali je bila ista stvar.
Molim hitno savjet šta da radim.Je li grafička totalno otkazala i ako je, mogu li staviti zasebnu grafičku karticu,a ovu isključiti i kako,ako ništa radi ovi zvukova.Koju karticu da kupim,napominjem da ne igram igrice na računalu,te mi računalo isključivo služi za surfanje na internetu,gledanje filmova,slušanje muzike i ponekad google earth.:(
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
Mozes staviti drugu graficku ako imas pci slot. Nisi nam rekao koja ti je maticna ploca, da bismo ti mogli preporuciti graficku
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Jučer mi se desila katastrofa na računalu,ostavio sam računalo upaljeno i uključio antivirusni program da ga skenira,međutim kad sam došao nakon nekog vremena screnserver slika je bila zamrznuta i nije reagirala na pokrete mišom,te sam restirao računalo i nakon toga iz kućišta sve izgleda kao da je sve normalno ,samo što na monitoru nema ništa i žmirka lampica na njemu i iz kućišta se čuju zvukovi i to 15 sec jednoličnog zvuka i 20 sec pauze i tako stalno dok je računalo upaljeno.Gtafička je integrirana na Biostar matičnoj ploči.Otvorio sam računalo malo ga očistio od prašine jer je i nije bilo puno,ventilatori su normalno radili,a temperatura u prostoriji je bila negdje oko 20.Pokušao sam sa drugim monitorom,ali je bila ista stvar.
Molim hitno savjet šta da radim.Je li grafička totalno otkazala i ako je, mogu li staviti zasebnu grafičku karticu,a ovu isključiti i kako,ako ništa radi ovi zvukova.Koju karticu da kupim,napominjem da ne igram igrice na računalu,te mi računalo isključivo služi za surfanje na internetu,gledanje filmova,slušanje muzike i ponekad google earth.:(

Napisi nam oznaku maticne, mada valjda imas srece da ti ista ima slobodan slot za PCI Expres graficku, onda ces kupit novu, reda je od 4000 pa navise, ili da trazis negde polovnu, reda je oko 1400 pa na gore.
Mada, pre nego se odlucis za investiranje, pogledaj da li ti racunar nije u garanciji, bilo bi lepo i jeftino, i obavezno probaj sledece: izvadi memoriju iz slotova pa je iznova vrati, nikad se nezna?
S obzirom da racunar ne koristis za igrice, a ispadne da imas slot za graficku, kupujes najjeftiniju na trzistu, ako kupujes novu znaj da je garancija 3 godine na njih, i nemas nikakvih dodatnih podesavanja u racunaru, BIOS je predefinisan da kada se kabl ubode na nezavisnu grafiku -prelazi automatski na nju, jedino sa bilo kojom drugom koju dodajes moras i ubaciti i drajvere .
To je to, ali opet daj nam tacnu oznaku maticne da bi ti rekli po zvuku koji opisujes da cujes, sta je tacno u pitanju, taj zvuk prema chipsetu definise kvar u racunaru.
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
56
Koliko sam uspio vidit ima taj slobodan slot za PCI expres,nažalost računalu mi je istekla garancija.
S obzirom da sam sad na poslu,a kod kuće nemam rezervno računalo,taj vam naziv matične ploče mogu dati tek sutra.Pokušat ću i to sa vađenjem memorije.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
I graficku i ram memoriju izvadi procisti malo i slotove i ponovo vrati nazad...Trebalo bi da je sve OK
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
56
Ram mogu izvadit,a kako ću grafičku kad je integrirana

Dodato posle 17 Sati 35 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Vadio sam i memoriju i onu bateriju od CMOS-a i ništa nije pomoglo.Evo ovdje su podatci o mom računalu,pa se nadam da će mi netko na osnovu njih pomoći da konačno riješim problem.

MB: Biostar,VGA,2xDDRII,PCI-EX16
SATAII,G-ch HD Audio (int.)
CPU: Intel Pentium Dual Core E2140 1,6 GHz
1 MB L2 Cahe 800 MHz FSB
RAM 1024MB DDRII
HDD 160 GB Samsung SATA
ODD: DVD-RW DL/DF
VGA: up to 256MB (int.)
Chipset: GF7050V-M7
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
56
Jučer sa opet resetirao CMOS i vadio memoriju,koja nije bila dobro postavljena u svoje ležište i nakon što sam sve ponovo vratio beep-ovi su prestali,i sve je izgledalo normalno i kad sam pomislio da sam rješio problem opet sam se razočarao kad sam vidio da opet nema slike,a monitor je uredu,računalo se ne može normalno resetirat,i tipkovnica ne funkcionira,mada je i ona ispravna,možda bi se to sa tipkovnicon i rješilo kad bi se pojavila slika na monitoru.Sad neznam šta dalje poduzet.
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Pregorela ti je graficka i to je to.Znam za taj problem bio sam kod druga kada se i njemu to desilo.Trebas nabaviti drugu evo ti jedan sajt pa ti nadji koja ti se svidja
ITsvet.com
 
Natrag
Top