On-line muvanje

Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
362
On-line muvanje

chatwomanze7.jpg
Činjenica da internet sajtovi za upoznavanje okupljaju desetine hiljada članova svedoči da je traženje dečka ili devojke onlajn za mnoge postalo lakše nego susreti oči u oči.
Nije ni čudo kad je sve „na izvol’te”: izgled, navike, interesovanja... Ipak, niko ne može da garantuje da je osoba s „druge strane” sebe opisala iskreno, da izgleda kao na slici, da nije u braku, niti da je punoletna.
Oni koji odluče da upoznaju osobu preko interneta lako će „surfovanjem" pronaći sajtove, čak i na srpskom jeziku. Tu su, između ostalih, i „e-muvanje.com", „slobodni.com" i „lovnadecka.com".
Opšta pravila za njihovo korišćenje uglavnom su ista - prvo se treba učlaniti i ostaviti podatke: ime, prezime, pol, visina, težina, boja kose, očiju, seksualno opredeljenje, omiljeni film, knjiga, ali i podatke tipa koje ste vere, imate li decu, da li ste pušač... Ko hoće može da doda i fotografiju, ali nije obavezno. Neki sajtovi naplaćuju članarinu, a neki ne.
A onda kreće četovanje - dopisivanje. Na nekim sajtovima mogu da se vide komentari koje zainteresovani jedni drugima šalju, a negde to ide isključivo preko mejlova i zatvoreno je za širu publiku.
Sajt „lovnadecka.com" malo je drugačiji od ostalih. Tamo su devojke „lovci" a muškarci „plen". Dame prve uspostavljaju kontakt s muškarcima koji im se svide, dok sve što muškarci mogu da urade jeste da popune svoj profil i galeriju slika i nadaju se da će neko krenuti u lov na njih. Za devojke je članstvo besplatno dok muškarci plaćaju 100 dinara mesečno.
Dame pretražuju „lovište" i ako nađu „plen", počinju slanjem poruke. Muškarci imaju pravo da „namignu" lovcu i to je jedini način da ga obaveste da su zainteresovani da budu ulovljeni.
Obratite pažnju!
Sajtove posećujte upotrebom servisa ili programa koji maskira IP adresu
Izbegavajte ostavljanje pravog imena, adrese ili broja telefona
Ne ostavljajte lične fotografije
Koristite alternativni mejl i broj mobilnog, nikako kućni
Ne pristajte na sastanak u kući sagovornika s četa
Izvor: 24 sata
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
362
On line mladenci

a ako on-line muvanje ode predaleko, evo do čega dolazi:

Kad se mama ženi umesto sina


U opštini Stari grad godišnje se obavi desetak venčanja putem punomoćja, pa umesto mladoženje pored mlade stoji njegova mama ili tata...
Mlada dolazi „u ful opremi" i s bidermajerom, a svatovi posle takvog venčanja idu na ručak.
- Mladoženji, koji je na primer u Americi i zbog posla nije mogao da prisustvuje sopstvenom venčanju, pa je njegova mama umesto njega sklopila brak, odmah se šalju snimci i fotografije - rekla je Zorićeva.
Nisu retka ni venčanja osoba koje su se upoznale na „četu". Matičarkino iskustvo govori da takvi brakovi ne traju dugo, što ne čudi jer se mladenci nisu nikada videli.
- Prvi brak sklopljen van zgrade opštine potpisan je pre 17 godina u Domu vojske. Od tada se mladenci venčavaju na najrazličitijim mestima. Prema mojoj internoj statistici, parovi koji brak sklope na Kalemegdanskoj terasi, skoro nikada se ne razvode - tvrdi Zorićeva.
Najsimpatičnije venčanje obavila je na obali Savskog jezera, gde je radio vezom bila povezana s mladencima i kumovima koji su bili pod vodom. Sve četvoro su bili ronioci.
- Mlada Ivana je Beograđanka, a mladoženja Janez Slovenac. Kiša je lila, svatovi su se zbili ispod suncobrana, a ja sam postavila Janezu već poznato pitanje. Međutim, odgovora nije bilo.
Ponovila sam i drugi, pa treći put i već počela da brinem da im se nije nešto dogodilo, kada je na površinu isplivao žuti balon na kome je pisalo „da". Nešto kasnije i Ivana je na isti način odgovorila - seća se Zorićeva.
Pored kopna i vode, matičarka je venčavala parove i u vazduhu, u balonu, a lični rekord je 1.750 metara visine.
- Sada više ne biraju ni vreme ni mesto. Ponekad mi se čini da misle da im je sve dozvoljeno i da sve znaju. Skoro me je jedan Amerikanac pitao da li na venčanju čitam Dučića - ispričala je Zorićeva.
Izvor: 24 sata
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
362
auuu, ovo je još ekstremnije...

Ljudi i roboti će se venčavati

Trend venčanja između kiborga i čoveka sve će više rasti i s vremenom ćemo doći do faze kada će ljudi početi da se zaljubljuju u sofisticirane robote...
Britanski naučnici predviđaju da će uskoro doći vreme kada će brakovi ljudi i robota biti sasvim uobičajeni. Oni tu tezu temelje na činjenici da se robotika i razvoj veštačke inteligencije nezaustavljivo razvijaju, dok ljudi menjaju svoj stav prema braku.

shotssnapcomtc8.jpg
Trend venčanja između kiborga i čoveka sve će više rasti i s vremenom ćemo doći do faze kada će ljudi početi da se zaljubljuju u sofisticirane robote - izjavio je Dejvid Levi, britanski naučnik koji je na Univerzitetu u Mastrihtu odbranio doktorsku tezu na temu „Intimne veze s partnerima s veštačkom inteligencijom".
Levi kaže da je lako zapaziti promenu u ljudskoj osećajnosti, ako se uzme u obzir da su ljudi u prošlosti pokazivali zanimanje i privlačili su ih isključivo drugi ljudi, dok sada na ta mesta dolaze i kućni ljubimci, pa čak i psi-roboti.
- Roboti su pravljeni u početku da rade u fabrikama. U poslednjih desetak godina je robotika ušla u novu fazu. Roboti su postali igračke i kućni ljubimci, pa je veza između njih i njihovih vlasnika u neku ruku intimnija.
Sve se kreće u pravcu u kojem će odnos između ljudi i robota postajati još više ličan, intiman - predviđanja su Levija.
On takođe ističe da stavovi društva prema različitim oblicima seksualnih sklonosti postaju sve liberalniji. Do tih zaključaka Levi je došao na osnovu proučavanja preko 450 knjiga iz različitih područja: psihologije, seksologije, sociologije, robotike, naučnih publikacija, veštačke inteligencije i još mnogih drugih materijala.
Izvor: 24 sata
 
Član
Učlanjen(a)
09.08.2009
Poruka
362
Beleške jednog neženje - Facebook

hehe, kada reče Facebook - evo sjajnog teksta o tome iz (verovali ili ne) Politike:

Beleške jednog neženje - Fejsbuk

Kao i svaki neženja koji drži do sebe, odnedavno imam profil na Fejsbuku. Za one koji slučajno ne znaju, Fejsbuk je egzibicionističko-voajerski sajt koji spaja ljude iz čitavog sveta. Egzibicionizam se odnosi na ono kako sebe predstavite na profilu, a profili ostalih meta su vašeg voajerizma. Sistem savršeno funkcioniše na činjenici da je čovek radoznala živina.
Nekada su egzibicionisti nosili mantil, a voajeri dvogled. Danas se sve svodi na laptop.
Osim što povezuje ljude, Fejsbuk ih organizuje u klubove obožavatelja i pomaže u prenošenju poruka o humanitarnim i ostalim društveno odgovornim akcijama. Jedino na Fejsbuku možete naći fan klub Lige socijaldemokrata Vojvodine osnovan u Vlasotincu, pridružiti se peticiji pod nazivom „Umolite Seku Sablić da više ne snima reklame za prašak“ ili pomoći akciju spasavanja patuljastih ždralova sa Madagaskara.
Preko Fejsbuka pronašao sam nekoliko drugova iz detinjstva o kojima, osim imena i prezimena, nisam imao nikakvih informacija. A onda sam jednim klikom na njihov profil saznao sve. Pronašao sam i ove novije. Znam sve o njihovim aktivnostima iako nikog od njih nisam video mesecima. Otkad sam i svoje komšije iz zgrade uvrstio među Fejsbuk prijatelje, kafu pijemo samo po aplikacijama.
I članovi familije postali su mi Fejsbuk drugovi. Retko se viđamo, a u poslednje vreme porodični ručak svodi se na gotovo jelo koje nam majka servira u inboks.
Nalazio sam, ali su nalazile i mene. Prvo jedna, a onda i sve ostale bivše verenice. Sajber eks, tako sam ih nazvao. Sada me ozbiljnije kontrolišu nego onda kad je trebalo. Nalaze me i neke kanadske babe koje su, ohrabrene daljinom i viznim režimom, prilično direktne.
Upoznao sam i neke ovdašnje devojke. Startovao sam ih na isti način kao u „kameno doba“ kada nije bilo Fejsbuka, kada se izlazilo u kafiće i diskoteke. Najčešće postoji obostrana želja da se vidimo, ali to podrazumeva da se makar na nekoliko sati lišimo Fejsbuka. Još se nije pojavila takva žena, a kada se to dogodi, moj status neženje biće definitivno ugrožen.
Na Fejsbuku sam pronašao skoro sve osim kuma Firge, svetionika među neženjama. Zato je on jedan od retkih sa kojim moram da se vidim uživo.
– Kume, zbog čega te nema na Fejsbuku? – pitao sam ga, žureći da se što pre vratim kući.
– He, he... Zato što sam asocijalan! – reče kum i pozva piće za celu kafanu.
 
Natrag
Top