Okultizam-spiritizam u Hrišćanstvu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Molitve Časnom i Životvornom Krstu Gospodnjem

“Krst Tvoj, Gospode, u kome tražim pribežište, neka mi bude most preko velike, plamene reke. Neka Njime udjem u život. Krst Tvoj neka me prati pri tom strašnom prelasku, odgoneći od mene mračne sile, i neka mi bude ključ i otvori rajska
vrata, kako bi ušao u veselje, obradovao se i proslavio Tvoju darežljivost, Mnogomilostivi!”. (Pslatir Jefrema Sirina)

Ogradjeni sada Krstom, suprotstavljamo se neprijatelju, ne bojeći se tog lukavstva, ni zamki, jer se kao gordi uniuštava I biva zgažen na drvetu silom Raspetog na Krstu.
Krst Tvoj, Gospode, osvećuje, i Njime se isceljuju oslabljeni gresima. Zbog toga Ti pripadamo: pomiluj nas.
Gospode, dao si nam Krst kao oružje protiv djavola; on drhti i trese se ne trpeći da gleda na Njegovu silu, jer mrtve podiže i smrt uništava. Poklanjamo se Tvome pogrebenju i vaskrsenju.

-------------------------------

Ne traže u Bogu spasenje, nego u predmetu, obožavanje predmeta.

Zamisli predmet tjera đavole, đavoli se boje predmeta.

Mole se krstu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ВЕЧЕРАС СЕ ОТВАРАЈУ БОЖЈА ВРАТА: Погледајте у небо тачно у поноћ, изговорите ОВЕ РЕЧИ и ИСПУНИЋЕ ВАМ СЕ ЖЕЉА -

preobrazenje-gospodnje1.jpg

СРБИЈА ЈАВЉА

  • Share This!
Српска православна црква и верници сутра славе Преображење.
Преображење Господње се слави као један од најважнијих црквених празника. Тог дана се прославља тренутак када се први пут Христова божанска природа учинила видљивом. На Преображење, који је посни празник, у цркви се освећује грожђе и дели народу у знак захвалности Богу на плодовима за исхрану. У крајевима где нема грожђа, освећује се друго воће, као на пример јабуке.

Празник је посвећен сећању на догађај Христовог преображења на гори Тавор када он најављује своје потоње страдање и славу.

Није тешко схватити сврху Преображења. Ближио се дан Христове муке и он је рекао: “Сви ћете се поколебати”. Иако им је неколико пута говорио о муци коју ће морати да поднесу, ипак је нејасно и површно у њих улазила спознаја да “Син човечји мора много трпети, да ће бити убијен и да ће васкрснути после три дана”.

Због овога, празник је у православљу познат и као летње Богојављење.

Верује се да на Преображење Сунце окреће леђа лету, а осмехује се зими. Дан постаје све краћи, змије и гуштери враћају се у своје брлоге, а ласте се припремају за јесењу сеобу. У неким родопским селима постоји веровање да на тај дан Бог “прибразнува” (прави или спушта бразду) са неба као знак да је дошло време за сетву јесењих култура. Верује се да уочи празника на небу се отварају “Божја врата” на којима се појављује сам Бог и испуњава жеље.

Нада за светлоносно преображење држи будним људе и уочи Преображења Господњег. У неким местима мајке терају децу да гледају у звездано небо како не би пропустила тренутак, те да се помоле за здравље и благостање.

У Србији је велики број православних храмова посвећен овом празнику, а међу њима су најпознатије цркве Преображења у Београду, Панчеву, Сокобањи, Смедеревској Паланци и преображењски манастир у Овчару, српској Светој Гори. Познат је и књижевни опис празновања Јакова Игњатовића који је дочарао прославу у славној Сент Андреји где се и данас Срби из Мађарске масовно окупљају на Преображење.



Извор: Ало

I u ovo ljudi vjeruju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar ovo nije magija.
ЗАГЛЕДАЈТЕ СЕ У ОЧИ СВЕТЕ ПЕТКЕ: А онда ће она вама погледати у душу и СВЕ открити
30/08/2018
129 Views
4 Min Read
sveta-petka.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slično se dešava i u Islamu, i lično sam čuo takav slučaj od jednog svedoka, pogleda se u neku sliku, a potom u nebo ili daljinu, i prikaže vam se Bog.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Slično se dešava i u Islamu, i lično sam čuo takav slučaj od jednog svedoka, pogleda se u neku sliku, a potom u nebo ili daljinu, i prikaže vam se Bog.

Laki dali si dobro pročitao štosam napisala na slici BOGORODICE
giphy.gif


Napisala sam : "Demoni se ne mogu preobrazit u lik BOGORODICE

Zli duhovi uzimaju oblik Anđela ili svakog Svetitelja, čak i samog Isusa Hrista, ali ne mogu da nose Krst ili se preobraze u lik Presvete Bogorodice
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pretvaraju se u sve sto zele..

Osim toga, mi nemamo originalne likove biblijskih licnosti, pa ne znamo kako oni izgledaju, i cesto je slucaj da u razlicitim crkvama imamo razlicite likove istih ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Владичице и Мати Искупитеља, прими
молбе недостојних слугу Твојих, да би посредовала код Онога Кога си родила. О, Владарко света, буди Посредница.

---------------------------------------

“Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus” 1. Timoteju 2.5

Marija je nazvana i vladarkom svijeta, pazite ovo nedostojnih slugu Marija prima molitve.

Znate kako je Jovan Krstitelj rekao da je nedostojan da ponese odjeću ali Isusu.

Dakle obožavanje Marije, okultizam u Hrišćanstvu.

Sve što je za Isusa to je Mariji pripisano.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Numerologija, geomantija, astrologija (a to je gatanje u datum)korišćenje okultističke literature.... pravi primeri Okultizma u onome što sebe naziva "biblijskim" Hrišćanstvom.

Sada je i Marija, tj obraćanje Bogorodici proglašeno okultizmom. Gde je ona posrednica? Nekako se čini da su "poznavaoci" pisma zaboravili svadbu u Kani. Ko navodi Isusa da učini prvo čudo? Marija bet Joakim. Marija. Eto ko. Njegova majka. Čak se i sam Isus nećkao da to učini, rekavši da još nije vreme da se Sin Čovečiji proslavi.

Toliko o poznavanju pisma. I poštovanju žena. Osim ako se ne zovu Hellen.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sada je i Marija, tj obraćanje Bogorodici proglašeno okultizmom.

Nije sada nego davno, puno prije nove ere.

Znam ja da za tebe ne znači ništa što je Bog rekao da je gad onaj ko se obraća mrtvima.

Nekako se čini da su "poznavaoci" pisma zaboravili svadbu u Kani.

To nema veze sa ovim, a Marija je tada bila živa.

Numerologija, geomantija, astrologija (a to je gatanje u datum)korišćenje okultističke literature.... pravi primeri Okultizma u onome što sebe naziva "biblijskim" Hrišćanstvom.

Zar je Biblija okultna knjiga?

Ko navodi Isusa da učini prvo čudo? Marija bet Joakim. Marija.

Jedno je posredovanje u spasenju, a ovo nema veze sa spasenjem.

Toliko o poznavanju pisma. I poštovanju žena. Osim ako se ne zovu Hellen.

Da piše da se obraćamo mrtvima, na više mjesta.

Zato Bog tiska uši na vaše molitve mrtvima, gadi se na njih.

Kaže "Jer je gad ko god tako čini".

A da za vas nisu mrtvi mrtvi nego živi kao duhovi.
 
Natrag
Top