Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

NVIDIA GeForce 9600 GT - dize temeraturu

Diskusija u 'Hardware' započeta od toda81, 27.11.2017.

1. toda81

toda81 Član

Zahvala:
    1.525
    Pol:
    Muški
    Od pre par nedelja imam problem sa ovom grafickom karticom. Problem je vezan za dizanje temperature.

Probao sam da zamenim termalnu pastu na grafickoj kartici, ali se i dalje javlja isti problem.
    Kada temperatura dostigne 95 i vise stepeni ventilator pocne da ludi i da bruji i jedva se okrece, tj samo okrene krug i stane i tako sve vreme radi dok se ne pregereje i onda skroz nestane slika.

Da li je to otkazao ventilator ili je nesto drugo u pitanju?

Samo da napomenem da vventilator normalno radi sve dok ne pokrenem nesto zahtevnije tipa da pustim neki video na youtube i onda kada pocne temperatura da ide preko 90 pocinje da ludi ventilator i jedva se okrece.

Na oko 115 se nestaje slika.

Dodate datoteke:

Poslednja izmena: 27.11.2017
    deki5rovic se ovo sviđa.
  2. Komsija76

Komsija76 Član

Zahvala:
    1.122
    Pol:
    Muški
    Kad graficka dostigne visoku temperaturu vent treba da se vrti non stop znaci nema stajanja!
    Tako da najverovatnije da je taj vent otisao ili treba ga otvoriti i ocistiti!

Torgandwarf i toda81 se ovo sviđa.
  3. toda81

toda81 Član

Zahvala:
    1.525
    Pol:
    Muški
    Hvala na savetu!
    Probacu da rasturim ventilator u toku dana kada se vratim sa posla pa javljam sta sam uradio.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

4. toda81

toda81 Član

Zahvala:
    1.525
    Pol:
    Muški
    Drugari, samo da vam javim da sam danas zamenio pastu, stavio kvalitetnu termalnu pastu i zamenio ventilator i sada i pod opterecenjem ne dize temperaturu preko 48 :)

Hvala vam puno na savetima!

5. goci82

goci82

Zahvala:
    0
    Drugari kod mene je na am2 ploci dize se temperatura na procesoru nenormalno na obicnom googlanju,termalnu zamjenio ventilator radi normalno ali nista ne pomaze,imate li neki prijedlog?

6. toda81

toda81 Član

Zahvala:
    1.525
    Pol:
    Muški
    Meni se takodje ucinilo da ventilator radi normalno, mada ipak nije radio normalno tako da je bolje da das neki dinar i da ga zamenis i da na taj nacin bar eliminises da nije problem do ventilatora. Verovatno si kupio onu pastu od 200 din. Bolje je da kupis neku kvalitetnu za 8e koju ces par puta moci da stavljas

Послато са SM-N9100 уз помоћ Тапатока

7. Torgandwarf

Torgandwarf Moderator Moderator

Zahvala:
    5.764
    Pol:
    Muški
    Pregledajte kondenzatore na grafickoj, moguce da je neki pri kraju zivota pa se tu greje. Naravno pre toga proverite da li lepo naleze kuler, i proverite brzinu ventilatora. Neki put i losi drajveri mogu da izazovu takve probleme.

jolemisa i toda81 se ovo sviđa.

Preporučite stranicu