Novosti i događaji iz sveta muzike

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Britni Spirs dobija pretnje smrću

Britni Spirs dobija pretnje smrću
Pop zvezda na turneji bez dece
20.07.2009. 21:46

britni_v.jpg


Američka pop princeza Britni Spirs odustala je od ideje da sinove vodi sa sobom na evropsku turneju nakon što je iz Rusije putem i-mejla dobila više pretnji smrću.

"Dečaci su trebali da putuju sa Britni u Rusiju međutim, zbog stalnih pretnji, ona je odlučila da ih ostavi kod kuće", rekao je njen portparol.
Britni koja po rasporedu turneje sledeće nedelje peva u Moskvi i Sankt Petersburgu rešila je da pred ta dva nastupa zbog bezbednosnih razloga uopšte ne boravi na teritoriji Rusije, već će na koncerte putovati specijalnim letovima iz Finske, piše britanski "San".
Pevačica je već isplanirala da se sa sinovima Šonom Prestonom i Džejdenom Džejmsom susretne nakon ova dva koncerta kada bude odmarala u Londonu. Inače, identitet osobe ili osoba koje putem i-mejla prete Britni nije poznat.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ovacije za Neleta i Kusturicu

Ovacije za Neleta i Kusturicu
„No smoking orkestar” svirao u Bejrutu
20.07.2009. 05:00

Emir Kusturica i „No smoking orkestar” održali su preksinoć koncert u Bejrutu, u okviru festivala „Beiteddine”. Karte za njihov nastup bile su rasprodate pre skoro mesec dana, a Libanci su oduševljeno igrali uz „unca, unca” repertoar naših muzičara.

pusenje-x.jpg


- Na bejrutskom aerodromu, kada smo ulazili u Liban, policajci su se oduševili kada smo im rekli da dolazimo iz Beograda. Kada su videli stare, plave pasoše, uzviknuli su: „Ooo, Jugoslavija! Tito je super čovek!”. Na nove, crvene pasoše su se nasmešili, a onda rekli: „Aaa, Srbija… Volite da ratujete, k’o što i mi volimo!” - priča Nele Karajlić.
Pre koncerta su išli u obilazak istorijskih mesta. Obišli su Biblos kraj Bejruta, išli u muzeje…
- Sa nama je sve vreme bio i Kohki Stefan Hasei, japanski reditelj koji je ove godine osvojio „Zlatno jaje” na festivalu „Kustendorf”. Naš kum (Emir ga je krstio zimus u crkvi u Drvengradu prim. nov.) već godinu dana snima film o „No smoking orkestru”. Snimanje je počeo u Italiji, Koreji, Japanu, Australiji, a posle Bejruta sa nama će ići u Italiju gde imamo dva koncerta, a u avgustu i u Tunis, Portugal i Španiju - priča Nele.
Njih dvojica su stigli da se pred koncert okupaju u moru i odmore se na plaži.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Oliver: Ne pomišljam na penziju

Oliver: Ne pomišljam na penziju
Hrvatski pevač kaže da pripada muzici
20.07.2009. 05:00

oliver-ver.jpg


Slavni hrvatski pevač Oliver Dragojević kaže da u 61. godini nema nameru sa se povuče sa scene. Pred njim je nastup u jednoj od pet najvećih svetskih dvorana - u londonskom „Rojal Albert holu”, a upravo je izdao dvostruki CD „Momenti” s obradama nekih od gotovo hiljadu njegovih hitova.

- Koncert u „Albert holu” je 19. aprila naredne godine, pokušaćemo da ugovorimo da sa mnom nastupi simfonijski orkestar iz Londona - priča Dragojević za „Jutarnji”, a na pitanje da li je razmišljao o povlačenju, odgovara:

- Nisam razmišljao ni da počnem da se bavim muzikom jer se muzika bavi mnome. Došla je sama, a samo je trebalo da kažem ne, ili da se uzaludnim naporima branim od toga što je deo mene, deo gena, a to je nemoguće. Ne mogu da zamislim nikakav životni sadržaj bez muzike. Glupo bi bilo - veselje ili tuga, ili smrt ili život, sve je to muzika, i ritam i pokret. Ja pripadam muzici i deo sam svega toga - priča Dragojević koji se rado seća prvih nastupa.
- Ako se računa na trajektu s gitarom za putnike, onda je to moj prvi nastup. Bio sam tako mali da je za mene 20-godišnjak onda bio starac. Imao sam desetak godina i svirao sam i zabavljao ljude, a svi su govorili: „Ovaj mali je lud”, pa ja kad vidim dete da svira, kažem da je fino vaspitano. Od tada do danas prošlo je pedesetak godina - priča Oliver koji je snimio oko hiljadu pesama, a na pitanje može li da izdvoji pet najdražih, kaže:
- Voliš li suprugu? Da. Je l’ s njom imaš seks? Da. Od toga seksa izdvojiti jednu najbolju noć, toga nema. Jako mi je teško i od deset prelepih pesama izabrati jednu ili dve. Nije svaka ista u jednom momentu. Nekad mi se zaplače na neku pesmu za koju uopšte nisam očekivao da će takva biti, ali to sve zavisi od toga kako je doživiš, kako se osećaš - objašnjava Oliver koji je kao mali imao jednu veliku želju.
- Želeo sam da budem mesar. Kad sam bio mali, bio sam siromašan, a sa mnom u školu je išao sin mesara. Jedna cura Hajdi zaljubila se u njega jer joj je donosio šnicle. Zato sam hteo da budem mesar, da joj i ja donesem barem punjene paprike.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Spremite se za fanki šou na Ušću

Spremite se za fanki šou na Ušću
EKSKLUZIVNO „Stereo MC’s” uoči nastupa u Beogradu
24.07.2009. 05:00

Engleski sastav „Stereo MC’s”, koji se proslavio svojim originalnim hip-hop i fank zvukom, nastupiće 12. avgusta na „Beerfestu”, koji se održava na Ušću. S obzirom na to da su već nekoliko puta napravili odlične koncerte u Srbiji, Rob Birč, pevač ove grupe, u intervjuu za „Blic” najavljuje još jednu žurku za pamćenje. On kaže da je pored njihove muzike za kompletan provod neophodna i odlično raspoložena publika.

stereo-x.jpg


- Reakcija publike je najvažnija kada je živi nastup u pitanju, a u Srbiji smo naišli na ljude željne uzbuđenja i dobrog provoda - kaže Rob Birč.

Šta vam je ostalo u sećanju sa dosadašnjih gostovanja u Srbiji?
- Ljudi koji igraju, kiša, sunce i prljavi fank.

Šta fanovi mogu da očekuju od predstojećeg nastupa? Šta ćete da im ponudite ovoga puta?
- Crno-zlatna svetla grada povezana sa uzdizanjem uma, tela i duše u trajanju od nekih sat do sat i po.

Očekuje se veliki broj ljudi na vašem koncertu na Ušću. Da li je teško napraviti dobru atmosferu na tako velikim koncertima?
- To je uvek velika radost i mi smo zahvalni što imamo priliku da ljude zabavljamo i stimulišemo na tako velikim događajima.

Kada ste poslednji put nastupali u Beogradu posle koncerta ste otišli u klub gde ste nastavili sa odličnim provodom. Da li i inače nakon nastupa odlazite u klubove ili više volite da odmarate u hotelu?
- Volim da nastupam, a još ako mogu da džemujem u klubu posle svirke, to je super… Sve dok znam da ću moći da se odmorim za sledeći nastup.

Zašto pravite toliko velike pauze između albuma, s obzirom na to da imate i svoj studio?
- Pauze postaju sve kraće. Jedan album može da sumira ceo vaš život, neki drugi, može da predstavlja samo jedan trenutak u vremenu. Muzika nema pravila niti vremenski raspored, tako da pokušavamo uživamo u svom vremenu i ne dozvolimo da nas opterećuje.

Da li vam predstavlja opterećenje što mnogi očekuju da ponovite uspeh albuma „Connected”? S druge strane, vi ne želite da se preterano udaljavate od andrgraunda.
- Originalne pesme su individualne, a ne jedna te ista. „Stereo MC’s” pravi muziku za sve, a andergraund zvuk je ono gde se sad nalazimo.

Nekoliko odličnih pesama izdvojilo se sa vašeg poslednjeg CD-a. Jeste li zadovoljni kako je publika prihvatila album „Double Bubble”?
- Mnogima se sviđaju naše nove stvari isto koliko i stare. Što se mene tiče, ja sam s tim zadovoljan.

Kada govorimo o dens muzici, koji žanrovi su, po vašem mišljenju, trenutno najpopularniji?
- Dens muzika predstavlja mešavinu stilova koji inspirišu, a danas su to: dab step, grajm, haus, bejslajn, tehno i rejv, a opet ukorenjeni u rep, rege i soul muziku..

Ovogodišnji „Beer fest” na kome nastupate pokrenuo je i kampanju posvećenu ekologiji.
- To je pozitivna akcija, baš onakva u kakvoj mi volimo da učestvujemo - zaključuje Rob Birč.

stereo.jpg


Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Cukrov snima CD u Londonu

Cukrov snima CD u Londonu
24.07.2009. 05:00

Igor Cukrov, nekadašnji student „Operacije trijumf”, na jesen bi trebalo da počne snimanje svog debi albuma. Njegov prvenac biće sniman u Londonu za inostrano tržište, a za produkciju CD-a zadužen je slavni Mel Buš.

cukrov-x.jpg


- Na jesen počinjem sa snimanjem albuma. Idem u London i tamo bi trebalo da snimim album za inostrano tržište. Album ću snimiti pod vođstvom producenta Mela Buša i Tončija Huljića. Veoma sam uzbuđen zbog toga i jedva čekam da uđem u studio - otkriva Igor za „Blic” i objašnjava da se nada da će nakon albuma za inostrano uslediti i pripreme za CD koji će biti namenjen našem tržištu.
Cukrov će narednih mesec dana biti na turneji po Crnogorskom primorju zajedno sa ostalim studentima iz „Operacije trijumf”.
- U vrhunskoj smo formi, što bi se reklo na vrhuncu snage, i želimo da napravimo delirijum na predstojećim koncertima. Drago mi je što ćemo pevati u Crnoj Gori, ja sam zaljubljen u Herceg Novi. Voleo bih da se slična turneja organizuje i u Hrvatskoj i nadam se da će u nekoj bliskoj budućnosti biti i toga - kaže Cukrov koji je nedavno snimio pesmu „Mjesečar”.
- Pesma „Mjesečar” je nešto potpuno drugačije od „Lijepe tene” sa kojom sam se predstavio na „Evroviziji”. Mnogo mi se sviđa taj fazon i drago mi je što ćemo uskoro snimiti i spot za tu pesmu - najavljuje Cukrov.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Album posle sedam godina

Album posle sedam godina
Povratak pop pevača Saše Vasića
26.07.2009. - 00:01

sasa-ver.jpg


Saša Vasić, pop kantautor, posle sedam godina izdao je novi album „Možda“. Leto provodi vežbajući sa bendom nove pesme, koje će od septembra svirati na koncertima širom Srbije. Ovih dana gitaru najradije svira svom jednoipomesečnom sinčiću Aleksandru.

- Prelepo je biti otac! – kaže Vasić, koji je na ovo iskustvo čekao pune 42 godine:

– Sve se promenilo od kada se 26. maja rodio Aleksandar. Za sebe više nemam ni minut vremena, zaboravio sam šta znači naspavati se, ali mi ništa ne pada teško jer je ovo zaista prelepo iskustvo. Iz dana u dan gledam kako mi sin raste, a dovoljno je samo da se osmehne pa da zaboravim na neprospavane noći.
Aleksandrova mama Bojana je inženjer građevinarstva. Njih dvoje su zajedno dve i po godine i Saša kaže da je napokon našao srodnu dušu. Lepo im je, vole se, a o svadbi ne razmišljaju. Na pitanje na koga sin liči, novopečeni tata ponosno odgovara:
– Na mene liči! Tako kažu ljudi. Mada ima oči na Bojanu. Karakter je na mene, pomalo je nervozan, ali je uglavnom blage naravi.
Iako sedam godina nije objavio album, kaže da je imao nastupe i pravio pesme, najviše za Mariju Šerifović.
- Sve sam radio, ali nisam išao na televiziju. Zaista ne volim da me po medijima ima preterano i bez razloga - priča Saša, i primećuje da se nije ni okrenuo a sedam godina je prošlo. Za to vreme je, kaže, sređivao privatan život.
- Uselio sam se u stan, sredio ga… Trebalo mi je vremena da pronađem pravu osobu s kojom ću da formiram porodicu - objašnjava Saša.
On ovih dana snima spot za pesmu „Zašto te sanjam“, album „Možda“ odlično se prodaje, a Saša jedva čeka jesen kada će ga uživo promovisati. Koncert u Beogradu, u Sava centru biće najverovatnije u decembru.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Oprema stiže u 90 šlepera

Oprema stiže u 90 šlepera
Pop kraljica Madona nastupa 24. avgusta na Ušću
27.07.2009. 05:00

Za koncert koji će Madona održati 24. avgusta na Ušću prodato je više od 20.000 ulaznica, a organizatori očekuju da će svih 50.000 karata koliki je maksimalni predviđeni kapacitet, biti rasprodato pre koncerta. Kraljici popa će u bekstejdžu na raspolaganju biti luksuzno opremljene klimatizovane prostorije i sala za fitnes a sa Madonom u Beograd stiže oko 250 ljudi, dok će oprema biti dopremljena u 90 šlepera.

madona-x.jpg


- Trenutno je prodato više od 20.000 ulaznica za Madonin koncert na Ušću i od ponedeljka 20. jula beležimo sve veći rast prodaje. Ulaznice se prodaju širom Srbije, ali i putem interneta, tako da očekujemo i posetioce iz inostranstva. Kapacitet i tehnički uslovi na koncertu formirani su u saglasnosti sa Madoninim menadžmentom i zaista se vodi računa o svakom posetiocu na koncertu. Očekujemo da će koncert biti rasprodat i pre 24. avgusta - izjavio je za „Blic” Sagor Mešković, portparol „Egzita” koji zajedno sa kompanijom „Live Nation” organizuje nastup kraljice popa.
Organizacija Madoninog koncerta podrazumeva zavidnu logističku podršku - oprema (bina, rasveta, ozvučenje...) u Srbiju stiže u 90 šlepera a sa popularnom pevačicom dolazi ekipa u kojoj se nalazi više od 250 ljudi. Dovoljno je pomenuti da je samo za šminku i kostime zaduženo čak 17 ljudi! Osim Madonine tehničke ekipe, na postavljanju bine i pripremi koncerta će biti angažovano i 300 domaćih radnika. Zanimljivo je da je samo za potrebe radnika neophodno obezbediti 2.000 peškira, dok će članovima produkcijskog tima na raspolaganju biti najmanje 10 golf vozila za kretanje po Ušću.
Bekstejdž je podeljen na četiri zone u skladu sa potrebama Madone i njenog tima muzičara i plesača, kao i celog produkcijskog tima. U bekstejdžu će se nalaziti 50 različitih prostorija, od kojih gotovo svaka ima svoj sistem tuševa i toaleta. Biće obezbeđen bežični internet velikog kapaciteta kako bi ga istovremeno moglo koristiti do 200 osoba.
Madona je zahtevala da u njenom delu bekstejdža sve prostorije imaju klimatizaciju, velika osvetljena ogledala i luksuzan nameštaj, a na Ušću će biti postavljena i njena montažna sala za fitnes koja u Beograd stiže sa produkcijom koncerta. U skladu sa uobičajenom praksom, organizatori će tek neposredno uoči koncerta biti obavešteni da li će Madona u Srbiju doći sa decom, a u tom slučaju će za njeno četvoro dece u bekstejdžu biti pripremljen poseban smeštaj tokom koncerta, kao i najekskluzivniji smeštaj u Beogradu posle nastupa.
Madona sa sobom dovodi i tim u kome se nalazi 16 kuvara koji će pripremati hranu za nju i njenu prateću ekipu. Naravno, obroci za Madonu će biti servirani u njenim zasebnim prostorijama, dok će se radnici hraniti u kuhinji čija je površina 600 metara kvadratnih. Od ostalih zanimljivost treba pomenuti da uobičajeni deo prateće opreme predstavlja 12 trampolina za trening Madone i njenog pratećeg benda, 30 prikolica sa garderobom i 10 velikih sanduka sa lekovima...
Što se tiče tehničkih detalja rajdera, interesantno je da se produkcija Madoninih koncerata radi sa dve odvojene režije, što je retkost u svetu, a u te dve režije odvojeno se kontroliše zvuk, svetlo i video projekcije. Koliko je vođeno računa o svakom detalju svedoči činjenica da je Madona tražila da režija ne bude postavljena direktno prekoputa bine, već levo i desno od sredine kako bi publika imala nesmetan pregled ka sceni. Po rečima organizatora, na Ušću neće postojati takozvani mrtvi uglovi iz kojih se ne može videti ceo nastup.
Specijalni gost na Ušću će biti poznati britanski di-džej Pol Okenfold koji je imao prilično zanimljiv zahtev - tražio da se u njegovoj hotelskoj sobi postavi di-džej pult identičan onome koji će koristiti na sceni, kako bi mogao da se uvežbava pred nastup sa Madonom...
Ulaznice po ceni od 2.990 (parter 2, mesta udaljena od bine), 3.990 (parter 1, mesta bliža bini), 6.990 (fan pit) i 9.990 dinara (VIP) mogu se kupiti u filijalama „Erste banke” širom Srbije, kao i u „Gigstix” prodavnicama u Novom Sadu i Beogradu.

Kompilacija najvećih hitova
Producentska kuća „Warner Bros” saopštila je da će 28. septembra biti objavljena kompilacija Madoninih najvećih hitova pod nazivom „Celebration”. Numere koje će se naći na ovom izdanju izabrali su Madona i njeni fanovi, a za sada je poznato da će osim naslovne pesme koju je popularna pevačica snimila sa Polom Okenfoldom, na kompilaciji „Celebration” sigurno biti hitovi kao što su „Everybody”, „Express Yourself”, „Vogue” i „4 Minutes”.

Novi rekordi
Od prvog dela „Sticky & Sweet” turneje koji je završen u decembru prošle godine Madona je zaradila neverovatnih 280 miliona dolara, što je novi rekord kada se radi o turnejama solo izvođača. Međutim, i za drugi deo turneje koji je započeo 4. jula u Londonu vlada ogromno interesovanje. Po rečima Artura Fogela iz kompanije „Live Nation”, već je prodato više od milion ulaznica u vrednosti od 100 miliona dolara! Ilustracije radi, 40.000 karata u Oslu je prodato za 34 minuta, a svih 80.000 ulaznica u Helsinkiju za manje od tri sata. Slično se dogodilo i u Geteborgu, Londonu i Mančesteru, a za jedan dan su rasprodate karte u Estoniji, Belgiji i Izraelu.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
„Regina“ održala koncert u Moskvi

„Regina“ održala koncert u Moskvi
27.07.2009. 05:00

Grupa Regina vratila se sa prošlonedeljnog gostovanja u Moskvi. U prestižnom moskovskom klubu „Ikra” održali su jedan od najboljih koncerata u karijeri.

regina-x.jpg


Publika, koja je popunila klub do poslednjeg mesta, bila je u prilici da prisustvuje koncertu na kome je „Regina” predstavila novi album „Vrijeme je”, kao i pesme koje su obeležile karijeru benda. Interesantno je da su Rusi pevali sve pesme na našem jeziku. Možda je za to zaslužan fan klub grupe „Regina” u Moskvi koji broji više od 1.000 članova. „Music Star Production” se dogovorio sa ruskim partnerima da objave album za rusko tržište. Na jesen „Regina” ponovo odlazi na još jedan dogovoreni koncert u Moskvi i u Sankt Peterburgu.

Izvor: Blic
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Dado Topić nastupa na „Novobeogradskom letu“

Dado Topić nastupa na „Novobeogradskom letu“
„Teatar na Savi” od 1. do 9. avgusta
27.07.2009. 05:00

dado-ver.jpg


Dado Topić
Tradicionalna manifestacija „Novobeogradsko leto” biće održana od 1. do 9. avgusta na „Teatru na Savi” u Bloku 45, a i ove godine posetioci će moći da uživaju u interesantnom muzičkom programu.

Na letnjoj pozornici nastupiće poznati rok muzičar Dado Topić sa svojim bendom, zatim pevačica Tanja Jovićević i popularna fank grupa „Ritch Bitch”. Takođe, ljubitelji bluza moći će da pogledaju nastup sastava „Zona B”, a na zatvaranju manifestacije „Novobeogradsko leto” koncert će održati grupa „Garavi sokak” koja će izvesti svoj specifičan repertoar, a koji obuhvata brojne hitove. Kao i prethodnih godina, čitav program je zamišljen da zadovolji različite ukuse, a pored muzičkog programa posetioci će imati priliku da pogledaju i predstave „Crvenkapa iz Bloka 45” i „Metar i po do Cezara”, dok će za najmlađe biti organizovane i likovne radionice. Ulaz za sve programe je besplatan.
Dado Topić inače završava novi album koji najavljuje kao komentar na današnje vreme i aktuelnu situaciju pa će ovo biti prilika da publika čuje i neku novu pesmu. Takođe, mnogi će se obradovati kada se podsete brojnih hitova koje je poznati muzičar tokom karijere napravio sa grupom „Time”.

Izvor: Blic
 
Član
Učlanjen(a)
09.07.2009
Poruka
2.898
Otac Amy Winehause snima album

Otac Amy Winehause snima album
o54x.jpg


Mich Winehause objavice album na kojem ce se naci obrade velikana,ali i autorske numere.
Taxista Mich[57],od kojeg je Amy[25]nasledila glasovne mogucnosti,uskoro ce izdati sopstveni album.
Tata Winehause priprema kombinaciju obrada Frenka Sinatre i svojih pesama.Album ce objaviti ili za kucu ''Island'',za koju izdaje i njegova problematicna cerka,ili za njenu etiketu''Lioness''.
''Mich ima odlican glas,koji je i Amy nasledila,i zeli profesionalnu muzicku karijeru'',rekao je izvor blizak Winehausovima.
Medjutim,britanski tabloidi vec su se obrusili na oca pevacice.
''Bolje neka vodi racuna o glupostima svoje cerke,nego da peva'',komentar je lista ''San''.
Amy,koja se nedavno razvela od Blejka Filder-Sivila,prosle nedelje oslobodjena je optuzbi za udaranje devojke u jednom klubu.
 
Natrag
Top