Novak Djokovic

Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
243
Sve sto mogu reci na ovu temu je da je Novak danas dobio tezak zreb za Pariz, ali nadamo se da uzme i taj veliki trofej koji nedostaje :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.693
Vilander: Đoković je super-čovek!
N. MANDRAPA | 25. maj 2014. 20:10 | Komentara: 0
Jeste imao slabosti u 2013, ali sada je spreman, fokusiran i ide na trofej –prognozira trostruki šampion Rolan Garosa da će Srbin podići pehar u Parizu



Boris Beker i Novak Đoković Foto Tanjug


SREBRNI pehar namenjen šampionu Rolan Garosa podići će Novak Đoković! To je jasno poručio legendarni Šveđanin Mats Vilander, trostruki osvajač titule Frenč opena, koji veruje da će Srbin konačno ovaj grend slem i spojiti sve grend slem trofeje.


- Novak je prvi favorit Garosa! Nadal je izgubio od Almagra, Ferera, onda i Đokovića nedavno u Rimu, pa zato verujem da je Srbin najbliži tituli. Novak je u toj poziciji bio i protekle dve godine na ovom slemu, ali nije uspevao da savlada Rafu. Ovog puta ima novu šansu. Najteži deo biće mu da „preživi“ prvu sedmicu. Ako uspe u tome, mislim da će biti gotovo nepobediv kasnije - kaže Vilander.

Teško da će iko moći da se probije i pomrsi račune Novaku, Federeru i Nadalu.

- Neki će potražiti šanse u ranjivosti Španca, dok je Đoković takođe na momente pokazao slabosti, poput duela sa Vavrinkom u Australiji ili Federerom u Dubaiju. To daje snagu njihovim rivalima. Međutim, pet setova na šljaci protiv superljudi kao što su Nole i Rafa čini te nade samo teorijskim. Sa druge strane, ako ih neko i pobedi, gotovo sam siguran da taj igrač neće osvojiti turnir. Pobeda je jedno, a juriš do titule nešto sasvim drugo. Dakle, neko od njih trojice će uzeti pehar, osim ako se neka baš čudna okolnost ne dogodi.

Iznenađujući porazi su različito uticali na vodeći tandem.

- Znam da na Novaka sigurno nisu uticali previše. Kada gubi uvek se to desi jer nije 100 odsto na terenu, kao da mu je glava negde drugo. Ali, kada igra dobro, nema propusta. Pobeđuje i osvaja pehare. Tačka. Sada je spreman, fokusiran je, i što više bude igrao, rašće i nivo njegovog tenisa. Što se Rafe tiče, kiksevi na šljaci su bili bolni, a posebno je šokirao izgubljeno finale u Majamiju. Statistika nam pokazuje da je 65% Đokovićevih prvih udaraca išlo na Nadalov forhend, i Rafa je postepeno gubio dubinu udarca. Dakle, ako forhend bude funkcionisao normalno, nastaviće sa dobrom igrom. Ako ne, to je neka druga priča.

Vremenski uslovi u Parizu će biti promenljivi, uz najavljene padavine narednih dana.

- Nadalove šanse dosta zavise od vetra. Ako bude vetrovito, veoma toplo i suvo u Parizu, onda bi Rafa mogao da ima prednost u mogućem finalu. Ali, videćemo kakva će biti klima. U svim drugim varijantama, Novak je favorit - zaključio je Vilander.



novosti.rs
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2009
Poruka
243
Bilo bi jako lepo ako je ovo i malo tachno, nadam se da nisu puke prognoze kao do sada, Idemo Novak do POBEDE!!!
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
TINEJDŽER KOME JE ĐOKOVIĆ DRŽAO KIŠOBRAN: Nole mi je ulepšao život!
Tenis 12:52, 29.05.2014.

Autor: Predrag Paunović
Izvor: kurir-info.rs

Sakupljač loptica na Rolan Garosu preko noći postao zvezda u Francuskoj, nakon što je ćaskao sa Đokovićem tokom pauze zbog kiše




Najbolji srpski teniser Novak Đoković učinio je da 14-godišnji Malo Boteroa, sakupljač loptica na Rolan Garosu, nikada ne zaboravi dan kada je proćaskao i popio flašu vode sa jednim do najpoznatijih sportista na planeti!

Naime, Nole je u pauzi zbog kiše u meču 1. kola seo pored sakupljača loptica, otvorio kišobran i sa francuskim tinejdžerom pričao dobrih desetak minuta. Srpski teniser je posle meča izjavio da je stekao novog prijatelja, a mladi Francuz je preko noći postao zvezda u tamošnjoj štampi.

Dečak koji živi u gradu Ambois, udaljenom 200 kilometara od Pariza, dao je intervju za zvanični sajt Rolan Garosa, ali i za mnoge druge francuske medije.

- Kada sam video Đokovića da prilazi stolici, dotrčao sam da mu dodam kišobran, ali nisam ni sanjao šta će se desiti. Novak je otvorio kišobran i rekao mi da sednem pored njega. Nisam verovao svojim očima. Mislio sam da takve stvari ne smeju da se rade na zvaničnim mečevima Roland Garosa - kaže Malo i dodaje: - Đoković je video da sam iznenađen i odmah je počeo da razgovara sa mnom. Pitao me je koliko imam godina, gde živim, koliko dugo treniram tenis, a zatim mi ponudio flašicu vode. Bio sam van sebe! Nije mala stvar pričati 10 minuta sa svojim idolom i jednim od najboljih tenisera današnjice.





Nole stekao prijatelja
Nadam se da ćemo još videti!

Ubedljiv trijumf na početku Rolan Garosa nad Portugalcom Souzom nije bio glavna tema razgovora na konferenciji za štampu nakom pomenutog meča. Pažnju medija privukao je Noletov razgovor sa francuskim tinejdžerom.
- Lepo smo ćaskali. On je igrač, pa sam ga pitao koliko dugo igra i da li uživa kao dete. Bilo je lepo i zabavno, neuobičajeno za Gren slemove. Ali, čekali smo 10 minuta po jakoj kiši na glavnom terenu, tako da sam pomislio da treba nešto da uradim i da steknem novog prijatelja... Nadam se da ćemo se videti u mom sledećem meču", rekao je Đokovic.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
930
Au kako je "ubio" Congu danas, k'o vola u kupusu..

Sve sto mogu reci na ovu temu je da je Novak danas dobio tezak zreb za Pariz, ali nadamo se da uzme i taj veliki trofej koji nedostaje :D

Ispadanjem Federera koji je bio u njegovom delu kostura i danasnjim eliminisanjem Conge, i nije toliko daleko od finala. Jedino ako nesto ne za'ere.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Novak Đoković: Tenis više neće biti moj prioritet
b92.net | Aleksa Gutović
Novak Đoković rekao je da mu prioritet više nije tenis već zdravlje buduće supruge Jelene i bebe koju će dobiti. Srpski teniser, koji je nedavno saznao da će postati otac, istakao je da će to promeniti njegov život. Đoković je u intervjuu za „Vanity Fair“ otvoreno govorio o planovima za budućnosti, odnosu sa Rafaelom Nadalom, svom odrastanju, ali i o autobiografiji Andrea Agasija.

1176807134537afea8b2902841304098_w640.jpg
Starsport
Zbog čega ste odlučili da sada postanete otac?

„Jelena i ja smo zajedno već skoro devet godina. U septembru smo se verili i sada je ova beba znak života od Boga. Razgovarali smo o tome u prošlosti, ali nikada nismo odlučno rekli: ’Ok, hajde da napravimo bebu’. Prvi put kada smo pokušali smo i uspeli, sjajna preciznost, uradio sam to kako treba (smeh)“.

Da li već znate pol bebe?

„Za dve nedelje, radoznao sam... Ja dolazim iz porodice dečaka tako da moja mama i Jelena žele devojčicu. Ali to je tek prva beba, ja želim mnogo dece.“

Šta za tebe znači činjenica da ćeš postati otac?

„Mislim da je najlepša stvar na svetu kada ste u mogućnosti da prenesete iskustva na decu, dete je najveća sreća. Za nas se sada sve menja. Nastaviću da igram tenis, ali moj prioritet više neće biti udaranje loptice već zdravlje Jelene i bebe.“

To je čudno jer ste žrtvovali mnogo da biste došli do vrha.

„Nije tenis ceo moj život. Već razmišljam šta ću raditi kada završim karijeru, imam mnogo projekata u planu.“

"Agasi me razočarao"
144903412537afea95df4a596464686_w640.jpg
Starsport
Agasi je u svojoj autobiografiji rekao da teniseri pate. Da li igranje na najvišem nivou znači i patnja?

„Za mene je tenis oduvek bio ljubav. Srećan sam kada ga igram. Svi nešto žrtvujemo, da se nisam žrtvovao ne bih bio ovde, već bih verovatno sedeo na terasi u Monte Karlu i jeo rižoto od morskih plodova na terasi hotela sa pet zvezdica. Možda je razlika između Agasija i mene što je njemu tenis bio jedini vid satisfakcije. Čitajući njegovu knjigu bio sam veoma razočaran kada je priznao da je uzimao ilegalne supstance tokom karijere. To je u suprotnosti sa mojim idejama: žrtva, disciplina, iskrenost.“

Agasija je otac terao da udara 2.500 loptica dnevno. Kakav je bio tvoj otac?

„Veoma jak, uvek je verovao u mene i podržavao me. Bilo je naravno i perioda kada smo se sukobljavali. Kada sam napunio 18 godina počeo sam da putujem, da imam devojku, prijatelje... On je morao da prihvati da moja porodica nije jedeini izvor ljubavi za mene. Nije bilo lako, naša kultura je veoma slična italijanskoj. Na sreću nije uticao na moju igru u tehničkom smislu jer nikada nije igrao tenis. On je bio veoma dobar skijaš.“

Stalno ističeš da je tvoj idol u detinjstvu bio Sampras, Agasijev veliki rival.

„Da, ali moja igra je sličnija Agasijevoj. Andre je šampion, ali je uspeo da napravi i revoluciju što se tiče frizure, oblačenja, nekonvencionalnog ponašanja i mnogi ljudi su ga voleli.“

Kako si došao na ideju da imitiraš kolege?

„Kada sam bio dete obožavao sam da gledam šampione i počeo sam da ih imitiram. Na terenu sam imitirao Šarapovu i Nadala, ali sam kasnije pomislio da će se neko naljutiti zbog toga.“

Da li se neko i naljutio?

„U početku im je bilo ok. Radio sam to na terenu, ali ne i van. Ja nisam najbolji imitator već Andrea Karasko, momak koji govori španski. Morate da ga vidite.“

"Nadal je važna osoba u mom životu"
1899931069537afeab424ff237481632_w640.jpg
Beta/AP
Da li bi pre otišao na večeru sa Federerom ili Nadalom?

„Sa Nadalom i to smo već radili. Ne možemo baš da budemo prijatelji jer smo veliki rivali. Odigrali smo 40 međusobnih mečeva i podelili neke od najboljih momenata. On je veoma važna osoba u mom životu.“

Da li je tačno da ti je Fabio Fonjini dobar prijatelj?

„Da, njega svi u Srbiji vole. Napredovao je dosta u tenisu u poslednjih 15 meseci. Još mora puno da nauči, mora da nauči kako da kontroliše svoju ličnost, ali ne postoji mnogo igrača sa harizmom kakvu on ima.“

Kada si bio mali, preživeo si bombardovanje...

„Dok sam proslavljao svoj 12. rođendan u Beogradu i slušao prijatelje koji su mi pevali pesmu čuli su se avioni. Te stvari nikada neću zabooraviti. Uništili su veći deo moje zemlje. Srbija je još uvek veoma siromašna zemlja, ja sam napravio fondaciju kako bih mogao da deci pružim šansu da imaju obrazovanje, da imaju priliku da promene svoje živote.“
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
PLATIO DANAK VRUĆINI: Đoković povraćao između setova
Tenis 20:16, 08.06.2014.

Autor: Tanjug,
Đoković je posle dobijenog prvog seta počeo da plaća danak vrućini, zbog koje je očigledno imao mučninu, a verovatno da je i povraćao


PARIZ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković izgleda da je imao zdravstvene probleme i mučninu tokom finala Rolan Garosa u kojem je izgubio od Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima.

Đoković je posle dobijenog prvog seta počeo da plaća danak vrućini, zbog koje je očigledno imao mučninu, a verovatno da je i povraćao.

"Nije izgledalo dobro po Španca na početku meča, s obzirom da je Srbin kontrolisao skoro svaki poen. Obojica tenisera su između gemova koristili vlažne peškire kojima su hladili glavu, a Đoković je izgledao u jednom trenutku kao da je povraćao", konstatuje AP.

Kako navodi americka agencija, Đoković je i u trećem setu izgledao potpuno van ritma, a nakon vođstva Nadala od 3:0 "teturao je odlazeći na stolicu:".
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Novak ponovo svetski broj jedan!
JT
Srpski teniser Novak Đoković od ponedeljka je ponovo najbolji teniser sveta, a na svetski tron vratio se zahvaljujući trijumfu na Vimbldonu.


32098630153ba4dd71e405296782439_size3.jpg

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin
Đoković je u finalu Vimbldona pobedio Švajcarca Rodžera Federera sa 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), 5:7, 6:4, i tako pretekao Rafaela Nadala u borbi za čelo ATP liste.

Novak se na prvo mesto ATP liste vraća prvi put od 7. oktobra prošle godine, kada ga je na tronu nasledio Nadal.

Đoković je, inače, u ponoć započeo svoju 102. nedelju kao najbolji teniser sveta.

Na prvoj poziciji Đoković trenutno ima 13.130 bodova, prati ga Nadal sa 12.670, dok je treći Federer sa 6.100, pošto je pretekao svog sunarodnika Stanislasa Vavrinku.

Najbolju četvoricu sledi Čeh Tomaš Berdih, koji je napredovao za jedno mesto, ispred Miloša Raonića iz Kanade, koji je ostvario skok od tri pozicije. Iza njih dvojice slede David Ferer i Huan Martin del Potro, koji su zadržali pozicije koje su držali pre početka Vimbldona, i Bugarin Grigor Dimitrov koji je ostvario najbolji plasman u karijeri. Dimitrov je trenutno deveti reket sveta, posle skoka za četiri mesta, i to ispred Britanca Endija Marija, koji je izgubio najviše pozicija, pošto nije odbranio titulu na najprestižnijem turniru na svetu.

Od srpskih tenisera, među najboljih 100 nalazi se još samo Dušan Lajović na 73. mestu, posle skoka za 11 pozicija. Janko Tipsarević, koji još ima problema sa povredom pete, ove nedelje drži 147. mesto, pošto je izgubio pet pozicija, a veliki pad zabeležio je i Filip Krajinović. On je nazadovao za 17 mesta do 152. pozicije, dok je Ilija Bozoljac na 197. mestu.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Novak već na Masters kupu u Londonu
JT
Najbolji srpski teniser Novak Đoković već je izborio mesto na završnom Mastersu sezone koji se igra od 9. do 16. novembra u Londonu.


20679399353ba600833e24925565330_size3.jpg

Beta/AP Photo/Pavel Golovkin
Novak se u ponedeljak vratio na prvo mesto na ATP listi, trijumfom na Vimbldonu, i započeo svoju 102. nedelju kao najbolji teniser sveta.

U trci za London, Đoković ima 7.250 bodova, a prate ga Španac Rafael Nadal sa 6.645 i Rodžer Federer iz Švajcarske sa 4.560.

Osećaj je sjajan, ne samo pobediti na Vimbldonu ponovo, već vratiti se i na prvo mesto ATP liste. Prvi put u karijeri sam došao na prvo mesto posle trijumfa na Vimbldonu 2011. godine i lepo je to učiniti opet na isti način. Jedva čekam da se vratim u London da branim titulu na završnom Mastersu sezone. Imao sam sjajan učinak tamo u poslednje dve godine, a zaista uživam da igram u O2 areni”, rekao je Đoković.

27-godišnji Đoković je tako osmu godinu zaredom izborio plasman na Mastes kup. Svoju prvu titulu na njemu osvojio je 2008. godine, kada se turnir igrao u Šangaju, a bio je nezaustavljiv u Londonu u poslednje dve godine, kada je u finalima pobedio Federera i Nadala.
 
Natrag
Top