Not valid Win32 application - HITNO!!!

Član
Učlanjen(a)
28.10.2012
Poruka
3
Situacija je sljedeća...

Pokušao sam da formatiram prijatelju računar budući da je vidno zaražen nečim gadnim. Pri pokušaju da boot-ujem sa Windows XP CD-a izbaci mi neki error. U slučaju da nema error-a izbaci da mi fali neki file. Sa istim CD-om sam formatirao više od 5 drugih računara bez ikakvih problema...

Kada pokušam da otvorim bilo koju sekciju u control panelu koja ima veze sa sigurnošću sistema, internet postavkama ili brisanjem windows komponenti/programa - isti error se pojavljuje "Not valid Win32 application". Isto se dešava i sa pristupom iz safe mode-a... Pri pokušaju da installiram AV isti error se pojavljuje kao i sa bilo kojim drugim .exe file-om.

Pokušao sam i da pokrenem proces instalacije Windows-a iz My Computer -> Autoplay (na CD) međutim, mogu da kliknem samo na stavke koje se ne tiču instalacije, dok mogu da otvorim sve ostale. Dakle, opet je blokirano sve što ima veze sa nekim izvršnim operacijama...

Šta da radim? Postoji li način da manualno oborim sistem da bi napokon taj CD htio bootovati??
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
radije pokusaj sa drugim diskom, ako ni drugi ne prodje, skini hirens boot disk, na njemu imas alate za formatiranje HDD-a, nakon toga pokusaj da instalirati sistem
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
postoji mogucnost problema sa samim cd romom pa zato ne cita neke fajlove sa njega,ako je hdd ATA uzmi za formatiranje maxtor partition fenomenalan alat
a mozesako imas mogucnosti taj hdd ubaciti u neki drugi komp i formatirati ga sa Mini tool partition wizzard Home,pa onda opet pokusati instalaciju
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Ne kužim to ti izbaci kad u biosu nariktaš da se sistem boot-uje sa tog CD-a,frst boot CD-rom.Možda je do pržilice ol čitača.A ako si podizo direkt s CD-a normalno će napraviti konflikt jer imaš sistem ,konflikta na drugim nije bilo jer je bio tvoj cd dok je ovdje netko drugi podizo sistem,moja pretpostavka da nisi podizao sistem iz biosa jer nisi napisao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Može i MiniTool partition wizard da skine sa njihovog sajta kao ISO file i da ga tako nareže na CD, boot-uje sa CD i pristupi njegovom GUI-u, na stranici ima i ojašnjeno kako pristupiti Partition Wizardu, skini odavde Bootable CD:
Kod:
http://www.partitionwizard.com/download.html
ovde imaš uputstvo
Kod:
http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
7
Meni to sliči na problem sa virusom koji je malo poremetio i particijsku tabelu, pa se ne može normalno formatirati. Čak ni sa original CD-om od Windowsa. Moguće je i da je poremećen i Bios, pa bi u tom slučaju prvo trebalo resetirati Bios na tvorničke postavke, postaviti CD kao prvi za bootanje, pa onda probati sa novom instalacijom. Inače, Minitool alati su dobri za sve, ali se zna desiti se na ni sa time ne može formatirati ako je virus napravio neku zbrku.U svakom slučaju, Hirens boot CD je dobrodošao i u takvim problemima, samo ga treba oprezno koristiti da se ne napravi više štete nego koristi.
 
Natrag
Top