NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
A evo da dodam nesto i o astrolozima
BGT Matthew 2:1 Τοῦ δὲ Ἰησοῦ γεννηθέντος ἐν Βηθλέεμ τῆς Ἰουδαίας ἐν ἡμέραις Ἡρῴδου τοῦ βασιλέως, ἰδοὺ μάγοι ἀπὸ ἀνατολῶν παρεγένοντο εἰς Ἱεροσόλυμα (Matt. 2:1 BGT) Zanimljivo je koja sve znacenja ima grcka rec "Magi" pre svega se misli na ,ma znate i sami magi skraceno od magija....."mudraci magije "
A to "zvezda"krene pa stane ,pa ide kontra smer,pa opet stane...tumacenje sa "zakonima ala fizike" pa to je divota...
A moje pitanje je Da li je tacno da Sunce izlazi na istoku ,a zalazi na zapadu.
Takodje me zanima velicina te zvezde koja se kretala ,i dal se kretala u zemljinoj atmosferi ili u svemiru,eto ja to ne znam pa pitam one koji se u to razumeju da bi smo videli gde skripi i mozemo li dalje...
Da vidimo dal cemo dobiti normalan biblijski odgovor ili pak kao faraonov odgovor (u filmu 10 zapovedi kao Jul Briner) da su svih 10 nevolja cista nesrecna slucajnost... :)

Radi se zapravo o anđelima, ne astronomskoj pojavi u pravm smislu reči. Anđeli koji su zasvetleli kao zvezda.

Mnogi misle da je Bog upotrebio astrologiju u cilju dovđenja mudraca do Isusa. Ali nije tako.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
A to "zvezda"krene pa stane ,pa ide kontra smer,pa opet stane...tumacenje sa "zakonima ala fizike" pa to je divota...
Ne znas astrologiju, to samo prividno izgleda da je zvezda zastala i krenula da se krece unazad.. Kao sto sam gore i slikom ilustrovao da moze izgledati kao da je iznad kuce. Tako je njima izgledalo.. Ne radi se o NLO objektu, to su vase fantazije..

A moje pitanje je Da li je tacno da Sunce izlazi na istoku ,a zalazi na zapadu.

Naravno da nije, to samo tako izgleda ljudima, kao i da je zvezda zastala i krenula retrogradno..

Takodje me zanima velicina te zvezde koja se kretala ,i dal se kretala u zemljinoj atmosferi ili u svemiru,eto ja to ne znam pa pitam one koji se u to razumeju da bi smo videli gde skripi i mozemo li dalje...

Prestani da fantaziras i trazis nekakve rupe. Pokazao sam ti slikom da iz daljine moze izgledati kao da je zvezda iznad kuce, naravno ona je daleko na nebu.. A moze te pratiti celim putem i moze da se izgubi da je vise ne vidis.

I sama cinjenica da su oni videli "zvezdu na istoku" a ne nad jerusalimom, dokazuje da ih nije vodio djavo u jerusalim kao sto ti tvrdis. Oni su dosli u jerusalim jer su znali za prorocanstvo da ce se u izraelu roditi kralj, pa je logicno da onda posete glavni grad i da se raspitaju!

Tvoja teorija o nekakvom djavolu koji ih vodi je zato puna rupa, suplja je ko saksija!

Radi se zapravo o anđelima, ne astronomskoj pojavi u pravm smislu reči. Anđeli koji su zasvetleli kao zvezda.

Ajde, i ti kao i Zaokret moras da insistiras na tumacenju svoje zajednice.. Stvarno ste ograniceni..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ajde, i ti kao i Zaokret moras da insistiras na tumacenju svoje zajednice.. Stvarno ste ograniceni..

Ponovit ću po ko zna koji put, Mileriti su to, a njihov duh je ograničen "materijalnim"... Te ne vide dublju poruku o Betlehemoskoj Zvezdi... Uostalom, kako bi i mogli kada za njih Hristos - Khrist nije Bog... oni se klanjaju Samaelu.

A kontekst govori ono što nam je potrebno da znamo...

Bog se naime slavi kojim rečima? Šta pevaju sile, anđeli, kerubi, serafi, prestolja?

Svet, Svet, Svet, Gospodin Bog Sabaoth...ili Hebrejski za ove idiote posednute židovštinom: Kadosh, Kadosh, Kadosh, Adonai Elohim, Sebaoth (Tzevaot u modernom hebrejskom).... Saba ili Seba, Tzeva je termin kojim Sveto Pismo (autori istog) dakle Hebrejski kontekst (tačnije šire blisko istočni kontekst, imenuje šta? Nebeske sile, tačnije zvezde.

Šta je vodilo Tri Jerarha - Kralja - Maga?

Zvezda...

Koja zvezda?

To uopšte nije bitno, radilo se naime o ANĐELU. Ali, ne o Samaelu - sotoni (poznatijom i po imenu Abadon - Apolion) nego o glasniku, istom onom anđelu koji je pastirima u noći rođenja - ovaploćenja, rekao: "Danas vam se u gradu Davidovom rodio Krist Gospodin"...

Ko su Magi - Jerarsi - Kraljevi? Oni koji će za razliku od "svojima dođe, njegovi ga ne primiše" prihvatiti Boga za Boga...Oni simbolizuju nas. Istok s koga dolaze nije geografski Istok, nego IZVOR. A Izvor svega je šta?

Bog.

Dakle uzalud Mileritima govoriš, jer oni Hrista ne traže.



Nisu ga izbrisali nego ima geografska ograničenja. Traži ako imaš vremena kanal Inspiringphilosophy, i na vrhu novih videa je taj koji sam postavio. Dok ga ne nađeš, reći ću ti samo da prilično krasnim jezikom karakteriše Mileritske "pamentjakoviće" ... i njihovo igranje s "naukom"....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ne znas astrologiju, to samo prividno izgleda da je zvezda zastala i krenula da se krece unazad.. Kao sto sam gore i slikom ilustrovao da moze izgledati kao da je iznad kuce. Tako je njima izgledalo.. Ne radi se o NLO objektu, to su vase fantazije..



Naravno da nije, to samo tako izgleda ljudima, kao i da je zvezda zastala i krenula retrogradno..



Prestani da fantaziras i trazis nekakve rupe. Pokazao sam ti slikom da iz daljine moze izgledati kao da je zvezda iznad kuce, naravno ona je daleko na nebu.. A moze te pratiti celim putem i moze da se izgubi da je vise ne vidis.

I sama cinjenica da su oni videli "zvezdu na istoku" a ne nad jerusalimom, dokazuje da ih nije vodio djavo u jerusalim kao sto ti tvrdis. Oni su dosli u jerusalim jer su znali za prorocanstvo da ce se u izraelu roditi kralj, pa je logicno da onda posete glavni grad i da se raspitaju!

Tvoja teorija o nekakvom djavolu koji ih vodi je zato puna rupa, suplja je ko saksija!



Ajde, i ti kao i Zaokret moras da insistiras na tumacenju svoje zajednice.. Stvarno ste ograniceni..
Postoje razlike izmedju Astronomije i Astrologije.Astronomijom se bave fizicari ,a astrologijom baba i dede vracari...
To gledanje na zvezdu izdaljine ,drugi put ih dovede do kuce gde je bio Isus.Nadalje zvezda se kretala i po tome se razlikovala od svih drugih i zvezda i satelita,planeta,asteroida...
Nije li Bog POSLAO Pastire u tor gde je Marija porodila Isusa?
A ovde sad pise da je "ZVEZDA" VODILA "mudrace" sa istoka???
Matej, glava 2
9 I oni saslušavši cara, pođoše: a to i zvezda koju su videli na istoku, iđaše pred njima dok ne dođe i stade odozgo gde beše dete.
Dakle .ista ta zvezda koju su videli na istoku odvela ih je prvo do cara Iroda,a tek posle kad je Irod obavesten ,tek onda je isla ispred njih dok ih nije dovela do mesta gde Isus boravi i tada je STALA!!!
Nadalje Isus je bio u kuci,nije ostao u stali....i na kraju Bog im je naredio da se ne vracaju Irodu da ga obaveste gde je Isus,a Josifu je rekao da uzme Mariju,Isusa i svu ostalu decu iz prethodnog braka,najmanje jos 4 sina i 2 kceri...i da beze u Egipatt... :)
Zar se ne pitas ,zasto u Bibliji ne pise da je Bog preko zvezde vodio mudrace?
To je veoma slican slucaj iz knjige o Jovu kada je pao Bozji oganj sa neba i pobio ljude i tako su ljudi okrivili koga??? Boga ili Sotonu??? prema
Jov, glava 1
16 Dok ovaj još govoraše, dođe drugi i reče: Oganj Božji spade s neba i spali ovce i momke, i proždre ih; i samo ja jedan utekoh da ti javim.
Dokazni materijal iz Biblije je ,mogo bitniji nego tvoja masta... :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tvoja teorija o nekakvom djavolu koji ih vodi je zato puna rupa, suplja je ko saksija!

Ne samo da je šuplja, nego je i blasfemično dualistička.

No, i to ne čudi od onih kojima je parusija u iću, piću i milenijumskom "uživanju" u nekakvom "kraljevstvu džehouve"...

Isto kao što jevreji, njihova (mileritska, nakotska) opsesija, i ne čakaju Boga, nego mesiju koji će uspostaviti, po volji, jal "zemlju obećanu" jal dominaciju jevreja nad svima ostalima.

O tome kakvu štetu mileritsko baptisički nakot čini nauci biće više reči na drugim temama... reći ću samo da oni i njihova debilnost stoje iza zloupotrebe Američkih crnaca i korišćenja istih u svrhe promovisanja idiotskog Afrocentrizma.

O debilnom prekrajanju hronologija, samo i isključivo samo da bi se stvari opisane u "Hollly Bible" - čitaj Stari Zavet, Novi ih zanima kao "lanjski sneg" (ukradenoj, iskasapljenoj i silovanoj) pokazale doslovno istinitima da i ne govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Dakle ,jel to bila prava zvezda ili neki NLO ili slicno?,da li je neko i ko vodio tu zvezdu,ili je pak ona "zvezda pametnica" sama od sebe isla i vodila ih? Da li ih je vodila svesno ili nesvesno???
Hajde da vidimo sta pise na grckom i u nekim prevodima grckog teksta. Kako vi razumete "iđaše pred njima sve dok ne stiže i zaustavi se"


KJV Matthew 2:9 When they had heard the king, they departed; and, lo, the star, which they saw in the east, went before them, till it came and stood over where the young child was.

NAS Matthew 2:9 And having heard the king, they went their way; and lo, the star, which they had seen in the east, went on before them, until it came and stood over where the Child was.

BGT Matthew 2:9 Οἱ δὲ ἀκούσαντες τοῦ βασιλέως ἐπορεύθησαν καὶ ἰδοὺ ὁ ἀστήρ, ὃν εἶδον ἐν τῇ ἀνατολῇ, προῆγεν αὐτούς, ἕως ἐλθὼν ἐστάθη ἐπάνω οὗ ἦν τὸ παιδίον.

BYZ Matthew 2:9 Οἱ δὲ ἀκούσαντες τοῦ βασιλέως ἐπορεύθησαν· καὶ ἰδού, ὁ ἀστήρ, ὃν εἶδον ἐν τῇ ἀνατολῇ, προῆγεν αὐτούς, ἕως ἐλθὼν ἔστη ἐπάνω οὗ ἦν τὸ παιδίον.

VUC Matthew 2:9 Qui cum audissent regem, abierunt, et ecce stella, quam viderant in oriente, antecedebat eos, usque dum veniens staret supra, ubi erat puer.

CRO Matthew 2:9 Oni saslušavši kralja, pođoše. I gle, zvijezda kojoj vidješe izlazak iđaše pred njima sve dok ne stiže i zaustavi se povrh mjesta gdje bijaše dijete.

Hajde kratko i jednostavno ,a posle obrazlozite vase odgovore.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Šta je problem tumačenje neke zajednice? Zar je to zabranjeno? Ali sa aspekta Biblije je takva stvar izvesna.

Bog ne radi astrologijom.

Ne radi astrologijom ali radi numerologijom i trazi od nas da "izracunamo broj zveri"??? Bas je gadljiv na astrologiju ali nije na numerologiju ili na sanovnike ili bacanje kockica. Josif je jednom prilikom tumacio snove bez da je pitao Boga za znacenje, toliko je vec znao! Dakle to moze i sam covek, ali ako ne oda slavu Bogu, zgresice!

Poenta je da ovo funkcionise, i nema to veze sa satanom! I ja sam znajuci kako ovo funkcionise jednoj osobi rekao sve o njenoj proslosti, sadasnjosti i mogucoj buducnosti, tako da se ona zapanjila i pitala me da li sam prorok, jer sam je citao kao otvorenu knjigu. Lepo sam joj objasnio da nisam i kako to funkcionise, a mogao sam da zloupotrebim.. Vec sam o tome pricao.. A vi ste zavedeni, vi mislite kako sotona stoji nekome iza uha i nesto mu sapuce.. To nije slucaj..

Dakle .ista ta zvezda koju su videli na istoku odvela ih je prvo do cara Iroda,a tek posle kad je Irod obavesten ,tek onda je isla ispred njih dok ih nije dovela do mesta gde Isus boravi i tada je STALA!!

Zvezda ih nije "vodila" do Iroda direktno, nije "stala iznad grada", vec su oni "videli zvezdu na istoku" i dosli su u jerusalim da se raspitaju o detetu koje je trebalo da se rodi! Logicno je da odu do glavnog grada i pitaju rabine! Irod je to cuo! A tek kada su otisli od Iroda, videli su zvezdu koju su ranije posmatrali..

Dakle, nije ih vodio sotona zvezdom do Iroda!

Ne vredi vama pricati.. Vi ste zaguljeni..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Poenta je da ovo funkcionise, i nema to veze sa satanom! I ja sam znajuci kako ovo funkcionise jednoj osobi rekao sve o njenoj proslosti, sadasnjosti i mogucoj buducnosti, tako da se ona zapanjila i pitala me da li sam prorok, jer sam je citao kao otvorenu knjigu. Lepo sam joj objasnio da nisam i kako to funkcionise, a mogao sam da zloupotrebim.. Vec sam o tome pricao.. A vi ste zavedeni, vi mislite kako sotona stoji nekome iza uha i nesto mu sapuce.. To nije slucaj..
To što si ti pogodio je delo sotone. Oprosti.

Znaš kako to ide. Sotona je poslao osobu kojoj se dogodilo baš ono što bi tebi se otvrolio navodno kroz zvezde i slično i što bi na osnovu toga ti mogao kazati. Ne znaš ti kako Sotona deluje i šta on sve može. E moj Mire.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top