NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
boli uvo demone kako će ljudi da vjeruju


Ти онда немаш хришћански ум. Мислим да треба добро да размислиш, макар да поразговараш са неким из твоје цркве.

Ако су теби ова питања глупа и без смисла, онда је то велики проблем (за тебе). Можда ти не одговара било шта написано само зато што сам баш ја написао, али нешто би по дефиницији било заједничко, бар по оним базичним догматима.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ти онда немаш хришћански ум.

To si istrgao iz konkteksta, pa ispada da sam to rekao za bilo šta.

Za ovu temu ih baš briga.

Мислим да треба добро да размислиш, макар да поразговараш са неким из твоје цркве.

Ако су теби ова питања глупа и без смисла, онда је то велики проблем (за тебе).

Nisu značajna.

Можда ти не одговара било шта написано само зато што сам баш ја написао, али нешто би по дефиницији било заједничко, бар по оним базичним догматима.

Pa ja umirem od smijeha kada vidim šta ste napisali, kakve sve nebuloze.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
To si istrgao iz konkteksta, pa ispada da sam to rekao za bilo šta.

Za ovu temu ih baš briga.

Свака тема, а поготову овакве теме.


- Да ли ме неко лаже и зашто ме лаже?
- Да ли је нешто складно са Светим Писмом или није?
- Да ли говоре они који мрзе мог Господа или су то људи који верују као и ја?
- Да ли неко жели да ме одврати од Господа или жели да ме усмери ка Њему?

Moram reći velika besmislica, kao da će neko biti spasen zato što je vjerovao u ravnu Zemlju ili sferičnu, pa toliko zavjere oko toga. Sama tema je u teološkom smislu nebitna.

Zato je jadna nauka to je to bitno. Tolika zavjera da se vjeruje u sfer. Zemlju.

Dakle to ste izmislili da bi temi dali značaj koji ona realno i nema.

I sada se satanisti sjetili da ljudima daju laž kako je sferična, ma vrlo važno boli uvo demone kako će ljudi da vjeruju. Vi ste zato dokazali da lažete.


Сатанисти се сетили? Мислим да са тобом заиста нема смисла разговарати. Пре свега, скоро сви људи који говоре о томе се ослањају на Библију и хришћани су. А скоро сви космолози не могу да поднесу и помисао о Богу, а поготову да кажу да је Бог створио све. Скоро сви су дарвинисти. Дакле, твоје срамно вређање хришћана и свих оних који коначно виде библијске подударности само штете - теби. Ти то не видиш сада, а ја се нећу са тобом препуцавати.

Теби треба "непријатељ" да би било шта рекао. Такав ум и стање душе не желим никоме, ни непријатељу. А тек хришћанину, никако!



 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Теби треба "непријатељ" да би било шта рекао. Такав ум и стање душе не желим никоме, ни непријатељу. А тек хришћанину, никако!

Upravo ti to radiš sa teorijom zavjere, kriv na NATO, Amerika itd.

Tebi da nije neprijatelja i čuda ne bi vjerovao u to što vjeruješ.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Samim tim što si mene pozvao da se ja mijenjam, a ti naravno ne trebaš, to je dokaz da je tvoj duh farisejski, moj jeste carinika.

Ko je rekao da ja ne trebam da se menjam? Vidis kakav si ti!

Adrian je dobro rekao za tebe, tebi treba neprijatelj da bi imao sta da kazes!

I to ismejavanje pokazuje da nemas argumenata!

Opet ponavljam:

1) Gde ti je paralaksa u kretanju zvezda!?

2) Gde ti je realna slika planete zemlje kao kugle iz svemira!?

3) Gde ti je slika zakrivljenog horizonta a da nije snimljen ribljim socivom!?

4) Gde ti je dokaz da brod ispod horizonta "stoji pod uglom"!? (i ako ne stoji zasto ne stoji?) [znaci ako je otisao ispod horizonta zbog zakrivljenosti, moras videti da brod stoji "pod uglom"]

5) Gde ti je dokaz da obicni ljudi mogu putovati na anktarktik (i ako ne mogu, zasto ne mogu) !?

6) Gde ti je dokaz da gravitacija krivi vodu, tako da ona stoji ravnomerno "rasporedjena u krug" oko zemlje!?

7) Zasto raketa (koja putuje u orbitu) nakon odredjene visine menja putanju i "skrece pod uglom" (i ako se to desava zbog zakrivljenosti planete, zasto onda avioni ne cine isto? Zasto avioni ne spustaju nos svakih nekoliko kilometara, da bi kompenzovali krivinu, vec stizu na cilj, bez uracunavanja te zakrivljenosti)!?

8) Kako laserski navodjena raketa pogadja cilj ako svetlost kojom se ona navodi ne putuje krivolinijski? Znaci, ako je zemlja okrugla, svetlost ne moze pogoditi cilj zbog zakrivljenosti (svetlost putuje jedino pravolinijski) , i cilj bi dosao ispod horizonta!?

9) Kako moreplovci vide svetionik udaljen kilometrima, kada ga ne bi smeli videti uopste zbog zakrivljenosti, jel je on ispod horizonta!?

10) Kako moreplovci vide grad udaljen kilometrima, kad se on ne bi smeo videti jel je ispod horizonta!

11) Ako se zvuk ne prostire u vakumu, kako mi onda cujemo razne zvukove tokom misije Apolo na mesecu!?

12) Zasto na procurelom video snimku misije apolo, imas zemlju u obliku kruske? :)

13) Zasto na istom snimku, cujes glas koji daje instrukcije astronautu 'kada da govori'? Kaze mu "sad govori" (da bi stvorili vestacki 'delay') !?

14) Zasto na live prenosu Internacionalne Stanice, takodje prave vestacki 'delay'??? (imamo situaciju gde svi astronauti prave 'pauze' u odgovorima, a jedan od njih 'momentalno reaguje na smeh publike' , puko covek od smeha :) )

15) I ako postoji nekakav 'delay', kako to astronaut u live prenosu svira gitaru a orkestar ga prati na zemlji, kad to APSOLUTNO NIJE MOGUCE ZBOG DELAY-A!

itd.. itd...

Imas koliko hoces pitanja, ali ti nisi odgovorio ni na jedno!!!

Daj odgovore i prestani sa tim ismejavanjem!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Upravo ti to radiš sa teorijom zavjere, kriv na NATO, Amerika itd.

Tebi da nije neprijatelja i čuda ne bi vjerovao u to što vjeruješ.

Veoma prizeman odgovor!

Covek ti lepo ukaze na stanje, a ti mu odgovaras napadom, i to radis neadekvatno!

Upravo vi adventisti verujete u kojekakve zavere, papa, jezuita i paganskih uvlacenja u crkvu, pa je totalno neprimereno onda reci kako mi verujemo u zavere!

Zapravo vi ne bi ni postojali da ne verujete u zaveru! Na zaveri vam se temelji citava teologija!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Zapravo vi ne bi ni postojali da ne verujete u zaveru! Na zaveri vam se temelji citava teologija!

Управо то. Нисам хтео да настављам даље, нема смисла. То доказивање неће одвести нигде јер не постоји коректан однос. Због тога многи и не желе да учествују на форуму. Наравно, то је и један од циљева ботова.

Коју год тему да почнемо то ће се завршити са неразумним затрпавањем и коментарима. Све то даје слику помахниталих хришћана који једни другима ваде очи, Уместо да нормално комуницирамо без обзира што се не слажемо око нечега, ми брукамо Име које представљамо. Добро је то наш пријатељ и брат приметио (тема "Празне речи").
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je zamena teze, jer upravo tradicionalne crkve stvaraju nekakvu zaveru protiv njih od strane kako oni kažu "Američkih sekti" i time samog Boga svrstavaju u zaverenika protiv samog sebe.
Čak optužuju i jedna drugu za ovu zaveru, jedna drugu nazivajući sektom, antihristom, zveri, itd, itd..

Zavera postoji, ali neprijatelja svake istine koji želi da u ljudima izbriše misao o Bogu, i težnju da putem reči Božje spoznaju istinu, ili da ovu misao o Bogu toliko izopači - da se ljudska vera zasniva samo na formi, umirivanju savesti putem rituala, ili verom u ljudske autoritete kojima prodaju poverenje, ne ispitujući sami šta je Božja volja, i šta su biblijski kriterijumi spasenja.

Niko, ama baš niko ( ni jedan čovek, institucija, država i državna vlast ) nemaju vlast i autoritet nad ljudskom savešću, ako se sam čovek ne prepusti volji i uticaju drugog čoveka, i proda svoje poverenje drugima.

Čovek pred Bogom stoji sam za sebe, i nikom nije dužan da polaže račune, da se pravda, ili da prihvata bilo kakve ljudske ideologije - osim Bogu, koji ga potom vodi tamo gde želi, i sam otkriva istinu čoveku koji je traži.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo je zamena teze, jer upravo tradicionalne crkve stvaraju nekakvu zaveru protiv njih od strane kako oni kažu "Američkih sekti" i time samog Boga svrstavaju u zaverenika protiv samog sebe.

Ajde ne ispadaj smesan, kakva zamena teza?

Pa vi ste prvi izmislili "zaveru" i "paganizam" u crkvi, i onda je logicno da se crkva brani tvrdnjom da ste se "vi zaverili" protiv nje!

Crkva se dakle brani!

Prica o zaveri je potekla od vas samih, a ne od nas, i nema nikakve "zamene teza"!

Ti kad nemas sta da kazes onda koristis ovaj izlizani argument.

Zavera postoji, i to je upravo satanska zavera i pokusaj da ocrni tradicionalnu crkvu pricom o nekakvom "paganizmu" i "otpadu", a upravo ste vi nastali iz "paganizma" , jer vas osnivaju masoni (satanisti)!

Padanje u trans, vizije, cudesne objave, andjeli koji vam se javljaju, prorocice, zlatne knjige i vegeterijanska ishrana...

Nedavno sam slusao bivseg masona, koji je pre toga bio vestac, druid i bavio se magijom, satana mu se licno javio i obecao mu nadljudske moci, tako je na kraju on postao vampir a potom mason.

Ono sto mu je njegov ucitelj (satanisticki svestenik) rekao, jeste da ako bude u duhovnoj krizi pozove mormone.

Nakon molitve satani, on mu salje dva misionara mormona na vrata, i tako on postaje mormon!

To je cist dokaz, da je sve ove sekte koje izviru iz masonizma (a u sta smo mi imali prilike da se uverimo ) licno osnovao satana!

I vas je osnovao satana.

Verovatnoca da su sve sekte proizasle iz masonizma 1800-ih, satanske, a vi jedina prava, je 1 : 10000000000000..

Meni ne treba (sekta) sumnjivog porekla, ciji je osnivac (zacetnik pokreta) bivsi mason, vec mi treba ona koju je osnovao sam Isus Hristos!

To sto se vi naknadno ogradjujete od masonizma, i tvrdite da Miler nije osnivac sekte (a jeste osnivac pokreta) , je bezanje od stvarnosti!

To nije dokaz ni da ste vi ispravni, bas naprotiv, kod onog koji zna vase poreklo i ucenje, to budi opravdanu sumnju, a kada pocne istrazivati dublje nauku, sasvim je jasno ko je izvor.

Vi ste u pocetku poricali i Trojstvo. Sto je prva i osnovna tvrdnja masona, da su sve Trijade poreklom iz egipta i da je Hriscansko Trojstvo u stvari paganskog porekla.

Tako oni diskredituju nas Hriscane!

Tako ste vi poneseni tom masonskom naukom, takodje tvrdili da to nije biblijska nauka, jel ste to culi od masona! Znaci, njihovo ucenje je uticalo na vasu teologiju!

U to nema sumnje!

Tako i ti, ponesen tim "duhom", odredjujes datume, izvodis racunice na osnovu visine piramida, predvidjas kraj sveta, dakle kao i C.T.Russell , bavis se "piramidologijom"!

To je isti , obmanjivacki duh, koji je u pocetku prevario C.T.Russella i adventiste, a danas vara tebe, dajuci ti lazno pouzdanje kako si ti "izabran", podsticuci ponos i superiornost u odnosu na druge.

Tako i ti vise vrednujes svoje iskustvo, koje si primio od tog duha, nego Bozju rec i cinjenice koje dokazuju suprotno!
 
Natrag
Top