NLO i Biblija -leteci tanjiri i vanzemaljci u Bibliji

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mire
jesi li ti zaista ikada čitao Sveto Pismo
jednom kada nađeš vremena pronađi u Bibliji jedan zanimljiv slučaj sa životinjom koja govori
da ne lutaš besciljno, pronađi Bileama
životinja može govoriti kada Bog to učini, nikako drugačije

točno je da je zmija imala krila i bila je najljepša životinja koju je stvorio Bog,
letjela je i živjela je na stablima
upravo to najljepše stvorenje uzeo je lucifer i sakrio se iza njega nevidljiv da prevari evu,
jer je dobro znao da adama nemože srušiti

prvo je Bog prokleo lucifera jer je ljude naveo na grijeh, a zatim zmiji oduzeo tu ljepotu koju je imala i bacio je da živi na zemlji
nakon toga su i ljudi bili kažnjeni
radi prekršaja Božjeg Zakona nitko nikada nije primio blagoslova niti če ga ikada primiti
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
@mire
jesi li ti zaista ikada čitao Sveto Pismo
jednom kada nađeš vremena pronađi u Bibliji jedan zanimljiv slučaj sa životinjom koja govori
da ne lutaš besciljno, pronađi Bileama
životinja može govoriti kada Bog to učini, nikako drugačije

točno je da je zmija imala krila i bila je najljepša životinja koju je stvorio Bog,
letjela je i živjela je na stablima
upravo to najljepše stvorenje uzeo je lucifer i sakrio se iza njega nevidljiv da prevari evu,
jer je dobro znao da adama nemože srušiti

prvo je Bog prokleo lucifera jer je ljude naveo na grijeh, a zatim zmiji oduzeo tu ljepotu koju je imala i bacio je da živi na zemlji
nakon toga su i ljudi bili kažnjeni
radi prekršaja Božjeg Zakona nitko nikada nije primio blagoslova niti če ga ikada primiti

Price bez potpore o zmiji sa krilima, ja sam trazio dokaze za to? Gde su?
Pricate napamet.. Ako nemate dokaze, nista vam ne vredi.
Naravno da sam citao Sveto Pismo i to se vidi, ali ovaj slucaj gde zmija govori ne posmatram na taj nacin kao sto ti posmatras onaj u slucaju Valama. To nije isto..

Zasto Bog ovde ne kaznjava osobu koja je govorila iz zmije(uopste nemas to u tekstu). Vec kaznjava jadnu zivotinju koja nije nista kriva: ''prah da jedes i da se vuces do svojega veka'' .
Eva je kaznjena premda ne zna ko je taj koji ju je prevario(ona govori ''zmija me prevari'', dovedena u zabludu). Mislis li da je razumno da ih Bog u neznanju kazni?
Adam je takodje kaznjen iako nije znao ko ih je prevario.
Cak su oboje isterani i iz raja bez ociglednog objasnjenja i dovedeni su u zabludu da veruju da zivotinje govore?
Cak se od tada zmija posmatra kao stvorenje prezira vredno..
A citalac se dovodi u zabludu, akteri su takodje dovedeni u zabludu da veruju da tamo neke zivotinje govore, ili se ovde pricaju basne.
To je besmisleno!

Ali sve je u potpunosti jasno u svetlu onoga kako sam ja to objasnio. Zmija je predstavlja nekoga ili nesto drugo, sakriveno iza nje(i uopste nije u pitanju doslovna zivotinja vec je upotrebljena kao simbol).
Nigde se do Novog Zaveta o djavolu ne govori precizno, zato sto su stari narodi dobro znali simbol zmije, i ko stoji iza njega, pa nije bilo potrebe da se to objasnjava. Kao sto je u otkrivenju zmaj=zmija, tako je i na pocetku biblije to isto simbol za sotonu i nista vise.
Simbol je upodobljen osobinama i izgledom doticne osobe..
A citalac upucen na taj simbol(poznat tada iz staro-egipatske mitologije i kao ''bog zmija - bog znanja'') pa je mogao razumeti o kome se govori.

Da budem precizan, za zmiju se takodje kazu i neke veoma zanimljive stvari, koje pokazuju da se tu ne radi o doslovnoj zivotinji: ''zmija bese lukava'' , ne moze zmija biti ''lukava'' sem ako nema razum.
To pokazuje da se tu ne radi o zivotinji(niti pisac govori o zivotinji), vec o osobi koju je ta zivotinja predstavljala.

''Drvo znanja dobra i zla''(opisano u tekstu) i ''bog znanja'' kod drevnih naroda koji predstavlja sotonu.
Sve su to simboli(a oni koji to poricu, ne znaju sta pricaju).
Dok oni koji su to tada citali, znaju o cemu se radi. Ali mi danas smo dovedeni u zabludu , da verujemo, kao sto vi ovde pricate, u doslovnu zmiju sa krilima. Smesno...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U kontekstu Biblije - zmija koja je prevarila Jevu je bila pernata zmija koja se moze naci u kulturama starih naroda - kao sto je recimo "Kulkul KAN" koji znači "lepa ptica zmija"

To dokazuje izjava gde se Bog obraca zmiji:

"Tada reče Gospod Bog zmiji: kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zvijeri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svojega vijeka" ( 1 mojsijeva 3. 14 )

Ako je zmija vec bila zmija kakvu danas poznajemo - zasto je Bog rekao "na trbuhu da se vučeš"?

To znaci da je ona do tada imala noge i letela je.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kakve veze imaju zmije sa vanzemaljcima. Oćete reć da vanzemaljci liče na zmije , može biti tkoga zna

Citat iz Starog Zavjeta : " A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše,
Videći sinovi Božji kćeri čovječije kako su lijepe uzimaše ih za žene koje htješe.
A bijaše tada divova na zemlji; a i poslije, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovječijim, pa im one radjahu sinove; to bijahu silni ljudi, od starine na glasu."

Kada je Bog stvarao svet i ljude, nigde se nespominju sinovi , pa tkosu oni bili ? Možda vanzemaljci , ili ne.
Interesantno je dase poslje potopa vise nespominju ni sinovi ni divovi. Zanimljivo je, recimo štoje sve potopljeno, to jest uništeno potopom, jer poslje potopa nema više ni spomena o sinovima i divovima ,zar oni nebi mogli biti vanzemaljci?

DIVOVSKIKOSTURI.2jpg.jpg


DIVOVSKIKOSTURI.jpg


Divovski kosturi,o njima govori i biblija da li su to vanzemaljski ostaci.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji se spominju sinovi Bozji - ali u kontekstu ljudi koji su bili u zavetnom odnosu sa Bogom.

"Благо онима који мир граде, јер ће се синови Божији назвати" ( Matej 5. 9 )

Dakle, to nisu bili vanzemaljci - vec ljudi verni Bogu ili sinovi Bozji.

Posle pada u greh odmah su se pokazale razorne posledice greha.
Već u prvoj generaciji dogodilo se ubistvo. Kajin, ubica svog brata, postao je rodonačelnik odmetnika od Boga (1. Mojsijeva 4,1-24).
Njihovo bezakonje brzo se širilo i Zemlja je ubrzo bila preplavljena buntovništvom usmerenim protiv Boga.

Tek od rođenja Sitovog sina, Enosa, počelo se prizivati ime Gospodnje (1. Mojsijeva 4,26).
U 5. poglavlju postoji genealogija onih koji su poštovali Boga.
Zanimljivo je da se Kajinova genealogija završava Lamehom, koji je predstavljen kao veliki pobunjenik protiv Boga (1. Mojsijeva 4,19.23-24), dok se Sitova genealogija završava Nojem, koji je jednako živeo po Božijoj volji (1. Mojsijeva 5,32; 6,9).

Sto se tice divova - u bibliji se spominje pleme divova, ali ni oni nisu vanzemaljskog porekla - vec im je geneticka struktura bila takva da su bili visi rastom.
Poznata je biblijska licnost Golijat koji je bio Filistejin - a koga je ubio David.

Inace - prvi ljudi su bili daleko visi rastom i ziveli su znatno duze ( oko 900 godina ).
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ali svi su se Izraelci plašili Golijata jer je bio vrlo velik. Bio je viši od 9 stopa (oko 3 metra) i imao je drugog vojnika da mu nosi štit.

»Samo dođi« rekao je Golijat »i dat ću tvoje tijelo pticama i životinjama da jedu.« Ali David je rekao: »Ti ideš protiv mene mačem, kopljem i štitom, a ja idem protiv tebe u ime Jehove. Danas će Jehova dati tebe u moje ruke, i ja ću te ubiti.«

Tada je David potrčao prema Golijatu. Uzeo je kamen iz torbe, stavio ga u svoju praćku i bacio svom svojom snagom. Kamen je lupio ravno u Golijatovu glavu i on je pao mrtav. Kad su Filisteji vidjeli kako je njihov junak pao, svi su se okrenuli i pobjegli. Izraelci su pošli za njima i dobili bitku.

1. Samuelova 17:1-54

Zar nebi taj Galijat mogao biti posljedni div vanzemaljac , koga je Bog odlučijo uništit
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako kome po volji, mozemo verovati u biblijski koncept stvaranja prvih ljudi i coveka, ili pak u vanzemaljce ili divove ili Nefile vanzemaljskog porekla

Biblija ne govori nista po tom pitanju vanzemaljaca - tako da mozemo pustiti masti na volju, ili se zadrzati na onome sto biblija uci i sto je potrebno za nase licno spasenje.

Slike koje si postavila su iz fotoshopa, mada ima i istinitih arheoloskih otkrica stopala mnogo vecih od ljudskih.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nisam sklon da samoinicijativno tumacim bilo koje prorocanstvo(ili otkrivenje),

.
Zato ja ne zelim time da se bavim i necu.

Ako jeste govoricu, ako nije radije cu cutati..

Hoćeš li zaista?

Zmija govori?
Zivotinje ne govore.

Rekao si da ćeš ćutati...

22:28 Tada Gospod otvori usta magarici, te ona reče Valamu: Šta sam ti učinila, te me biješ već treći put?
22:29 A Valam reče magarici: Što mi prkosiš? Da imam mač u ruci, sad bih te ubio.
22:30 A magarica reče Valamu: Nisam li tvoja magarica? Jašeš me od kako sam postala tvoja do danas; jesam li ti kad tako učinila? A on reče: Nisi.

Slusao si Miroljuba Petrovica pa si to zakljucio?

I ovde si pogrešio a rekao si da ćeš ćutati i nećeš nagađati...zato je bolje pitati nego imati pogrešnu predstavu.Ako je Miroljub govorio da je zmija letela onda je dobro govorio.

Pa bi voleo da cujem, samo to u vezi zmije, koji su dokazi?

Već rekoh ali nisi zapamtio.
Piše da OD TAD će da puže po zemlji zar pre toga nije puzala...šta je tu kazna?

Ja licno mislim da se ovde uopste ne radi o doslovnoj zmiji, vec o zmijolikom stvorenju samom djavolu(koji je uzeo taj oblik), i ovde se opisuje njegova komunikacija sa prvim ljudima. ...
Ali to je moje licno misljenje..

Ako jeste govoricu, ako nije radije cu cutati..

,,Ne mora da postoji ''materijalni'' zivot na trecem nebu. Moze biti i ''duhovni'' u tim prostorima.
Opet nema dokaza.,,


Ima ih ali ne želiš čuti jer ne ćutiš.



,,Nema dokaza, da su Apostoli ikada culi za ''knjigu Enohovu'', niti su je citirali.,,

1:14 Ali i za ovakve prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: Gle, ide Gospod s hiljadama svetih anđela svojih
1:15 Da učini sud svima, i da pokara sve bezbožnike za sva njihova bezbožna dela kojima bezbožnost činiše, i za sve ružne reči njihove koje bezbožni grešnici govoriše na Nj.


,,Nisam sklon da samoinicijativno tumacim bilo koje prorocanstvo,,


Nije dobro reći jedno a činiti drugo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Hoćeš li zaista?
Rekao si da ćeš ćutati...

22:28 Tada Gospod otvori usta magarici, te ona reče Valamu: Šta sam ti učinila, te me biješ već treći put?
22:29 A Valam reče magarici: Što mi prkosiš? Da imam mač u ruci, sad bih te ubio.
22:30 A magarica reče Valamu: Nisam li tvoja magarica? Jašeš me od kako sam postala tvoja do danas; jesam li ti kad tako učinila? A on reče: Nisi.

Prvo rekao sam da cu cutati u vezi ''prorocanstava'', a ne u vezi drugih stvari u bibliji.
Ili si me ti pogresno razumeo, ili izvrces moje reci.

Drugo, rekao sam vec u odgovoru spedy-ju, ovo nisu identicni slucajevi. Ovo sto si gore naveo je dogadjaj koji se stvarno desio, i koji ima i objasnjenje, Andjeo je govorio kroz magare.
Ovde u (1. moj.) Nema objasnjenja, a postoji i razlog za to, to su simboli.
Kao sto je ''drvo poznanja dobra i zla'' bilo simbol koji su drevni narodi poznavali , tako su znali i sta je ''zmija'' odnosno da predstavlja - ''boga znanja'' kod starih egipcana. ''Drvo Poznanja'' i ''bog znanja''. A nemojmo zaboraviti ko ovo pise, Mojsije koji je bio naucen svoj mudrosti Egipatskoj.
Bilo bi dobro da procitas sta sam napisao u prethodnom postu, pa da onda odgovoris na ovaj koji je upucen tebi, ovako si napisao isto sto i Spedy, a ja se necu ponavljati...
Evo imas ovde: http://serbianforum.org/threads/nlo...emaljci-u-bibliji.271000/page-19#post-1436362

I ovde si pogrešio a rekao si da ćeš ćutati i nećeš nagađati...zato je bolje pitati nego imati pogrešnu predstavu.Ako je Miroljub govorio da je zmija letela onda je dobro govorio.

Ja jesam pitao, kao sto svaki razuman covek cini, a nerazuman misli da je jedino on u pravu.

Stvarno, znaci ako Miroljub tako kaze onda to mora da je istina?
Ili ako Adventisti kazu?
Ja sam trazio dokaze a vi ih nemate.
Gde su fosili zmije koja je imala krila?
Pa Miroljub je valjda geolog, zar je moguce da nema nijedan fosil te zivotinje?
Ne, nema ni jednog naucnog dokaza, samo vase puste zelje!


Već rekoh ali nisi zapamtio.
Piše da OD TAD će da puže po zemlji zar pre toga nije puzala...šta je tu kazna?

Prvo, nemate arheoloskih ni naucnih dokaza za takvu tvrdnju.
Drugo,pitao sam, procitaj moj post ranije: zasto Bog kaznjava zivotinju umesto da kazni onog koji je kroz nju govorio?
Zasto uopste kaznjava zivotinju koja nije nimalo kriva, jer nema razum?
Pa nije ona kriva zato sto je ovaj kroz nju govorio??? Ili ti mozda mislis da jeste?
Zmija se upotrebljava kao simbol, a kada joj se kaze da ce da: ''puze po zemlji'', tu se ne obraca zmiji, vec sotoni, koga kaznjava i koji ce da ''puze po zemlji'' -odnosno da bude zbacen na zemlju.
Pa i vi sami tumacite ove reci simbolicno: ''ono ce ti na glavu stajati a ti ces ga u petu ujedati''?
Jel to doslovno, ili simbolicno? Naravno da je simbolicno, a stvar je upravo u tome sto je sve simbolicno, a ne samo jedan mali deo kao sto vi tvrdite..

,,Ne mora da postoji ''materijalni'' zivot na trecem nebu. Moze biti i ''duhovni'' u tim prostorima.
Opet nema dokaza.,,


Ima ih ali ne želiš čuti jer ne ćutiš.

Rekao sam, da cu cutati u vezi sa tumacenjem prorocanstva, i svi ovde znaju da ih ja nikada nisam tumacio.

Znaci ako ima dokaza za materijalni zivot u nasem svemiru ili univerzumu, daj mi taj dokaz?
Ja te lepo pitam?

,,Nema dokaza, da su Apostoli ikada culi za ''knjigu Enohovu'', niti su je citirali.,,

1:14 Ali i za ovakve prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: Gle, ide Gospod s hiljadama svetih anđela svojih
1:15 Da učini sud svima, i da pokara sve bezbožnike za sva njihova bezbožna dela kojima bezbožnost činiše, i za sve ružne reči njihove koje bezbožni grešnici govoriše na Nj.

Ovo nije dokaz, vec sam rekao, Juda koristi njemu poznate reci iz usmenog predanja.
Njegovi Oci su ga ucili sta je Enoh govorilo, i to se prenosilo usmeno sa kolena na koleno, a tek kasnije je bilo zapisano u knjigu.
Apostol Juda nikada nije cuo za ''Enohovu knjigu'' , ona je nastala tek kasnije, tako sto je neko sklopio te price i predanja i zapisao ih pod pseudonimom. Tako su sacuvane i ove reci sto nije nikakav dokaz njenog nadahnuca.
Da se razumemo, ja nisam protiv citanja te knjige informativno, ali njeno nadahnuce i ubacivanje u kanon biblije je nemoguce, jel pisac te knjige nije Enoh...


,,Nisam sklon da samoinicijativno tumacim bilo koje prorocanstvo,,
Nije dobro reći jedno a činiti drugo.

Opet ti isto, kako je lepo uhvatiti se za necije reci, pa ih onda izvrnuti, i to kada zelis i insistiras da si jedino ti u pravu.
Ja sam bio iskren pa sam te lepo pitao za dokaz, a ti mi odgovaras ovakvim tonom.
Sto je najsmesnije, ja uopste nisam tvrdio da sam 100% u pravu, vec sam trazio i tudje misljenje o tome.
Dakle normalan razgovor..

Ali svi su se Izraelci plašili Golijata jer je bio vrlo velik. Bio je viši od 9 stopa (oko 3 metra) i imao je drugog vojnika da mu nosi štit.

»Samo dođi« rekao je Golijat »i dat ću tvoje tijelo pticama i životinjama da jedu.« Ali David je rekao: »Ti ideš protiv mene mačem, kopljem i štitom, a ja idem protiv tebe u ime Jehove. Danas će Jehova dati tebe u moje ruke, i ja ću te ubiti.«

Tada je David potrčao prema Golijatu. Uzeo je kamen iz torbe, stavio ga u svoju praćku i bacio svom svojom snagom. Kamen je lupio ravno u Golijatovu glavu i on je pao mrtav. Kad su Filisteji vidjeli kako je njihov junak pao, svi su se okrenuli i pobjegli. Izraelci su pošli za njima i dobili bitku.

1. Samuelova 17:1-54

Zar nebi taj Galijat mogao biti posljedni div vanzemaljac , koga je Bog odlučijo uništit

Sve si ispravno zakljucila(on je bio hibrid palog andjela i coveka) ali neki to ovde neci priznati ni po koju cenu, jer je u suprotnosti sa njihovom vec ustanovljenom dogmom i verom.
Za ovo ima dokaza i van biblije, stoga je u potpunosti istinito.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Andjeli su duhovna bica i oni nemaju funkciju stvaranja potomstva i mogucnost intimnih odnosa, cak sta vise - nemaju reproduktivne organe ni muske polne celije koje bi omogucile stvaranje potomstva.

Jehowini svedoci kao i Masoni, okultisti, i magovi veruju da demoni mogu da se materijalizuju - uzmu ljudsko telo i imaju intimne odnose sa ljudima.
Ovakav primer odnosa je posebno prisutan u magiji i vesticarenju, gde se veruje da demon moze imati odnos sa devojkom - vesticom prilikom ritualnog prizivanja demona. da su pali andjeli u pocetku imali intimne odnose sa ljudima - i da su se iz tih odnosa izrodili poluljudi - polubogovi.

Ova ideja se moze naci i u nekim mnogobozackim filozofijama - recimo Grcke, gde u mitologiji postoje poluljudi - polubogovi poput Herkulesa - sina boga Zevsa i Alkmene, Tezeja za koga se veruje da mu je Otac bio Posejdon - bog mora, Ahila - sina Peleja i boginje Tetide..itd.
Inace, treba napomenuti - da je Herkules pandan biblijskom Samsonu, ali da je biblijski Samson bio samo covek, dok Herkules iz Grcke mitologije ima Bozansko poreklo.

Dakle, ovo verovanje je iskljucivo stvar mitologije koju su stvorili ljudi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top