Neudate love oženjene muškarce

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Neudate love oženjene muškarce


Dame! Udate ste ili imate stalnog partnera? Ako jeste, budite oprezne. Možda je na vašeg dragog bacila oko druga žena!




Ako je verovati upravo objavljenim rezultatima jednog istraživanja, neudate žene su mnogo raspoloženije da „love“ muškarca koji je oženjen ili je u stabilnoj vezi, nego slobodne mladiće.

„Usamljene i neudate žene zaista više vole vezu sa zauzetim muškarcem“, tvrdi Melisa Barkli, profesorka socilogije na Državnom univerzitetu Oklahome u Stilvoteru, koja je u saradnji sa koleginicom Džesikom Parker, obavila istraživanje pod nazivom „Lov na partnere“.


One su anketirale 184 studenta sa svog univerziteta da iskreno iznesu detalje o tome šta ih u seksu najviše privlači. Polovina anketiranih, podjednak broj žena i muškaraca, u tom trenutku nisu bili u emotivnoj vezi, dok su ispitanici u drugoj grupi imali partnere. Na osnovu njihovih ogovora, pomoću specijalnog kompjuterskog programa, ponuđena im je fotografija idealnog partnera.


Najveće iznenađenje predstavljali su odgovori žena koje nisu bile „zauzete“: na ponudu slobodnog muškarca jer je samo 59 odsto žena bilo spremno da s njima započne sentimentalnu vezu. Međutim, kad im je ponuđen zauzet muškarac 90 odsto anketiranih žena, bez mnogo razmišljanja, bilo je sremno da krene u „lov“ i otme ga partnerki!


Profesorke Barkli i Parker pretpostavljaju da su žene bez stalnog partnera i ljubavne veze zainteresovanije za već „zauzetog“ muškarca, jer smatraju da je to što je dotični oženjen ili je u dugoj vezi, njegov „pečat garancije“. Barklijeva planira da nastavi istraživanje i otkrije detaljne motive koji žene goni da po svaku cenu „zgrabe“ već zauzetog muškarca. Ona pretpostavlja da se žene u savremenom društvu vaspitavaju u „takmičarskom duhu u svim životnim oblastima“ iz čega izvire nametljivo samopouzdanje, pa otuda kod sebe razvijaju osećaj „biološkog prava da love partnera i otmu ga od protivnice“.



Izvor: S&A
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Davno sam bio 'ko bez duše' utrčao u sećam se, ženski toalet ETF-a u zgradi Tehničkih fakultetea na Bulevaru (tamo je KST, za one što ne vole baš mnogo učiti)...
Nakon sledstvene katarze, malo sam bacio pogled i na okolne grafite.
Onaj koji me je ZAISTA dojmio, bio je: Muškarci su kao klozet- ili su usrani, ili su zauzeti...
To možda malo baca i neku drugu svetlost na gornju crticu...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Kao i od samog početka, od Eve i jabuke, žene su te koje čine greh... :)
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
I meni se čini da neudate vole one sa burmom... Bre, ta burma dođe kao afrodizijak! Nisam sigurna da je to „biološko pravo da love partnera i otmu ga od protivnice“... Mislim da je pre ono razmišljanje oženjeni su diskretni i nisu na duge staze, sa njima je sve neobavezno i neću biti povređena jer u startu je to osuđeno na propast... Šta ja znam, udata sam i ne lovim ni oženjene ni slobodne (ne postoji, za mene, bolji muškarac od mog muža!) ali da se mom mužu nabacuju to je činjenica
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Meni lično je za neverovati, ali sklon sam da se složim (eto, jednom), sa nekim od toliko citiranih experata, psihologa, sexologa i ostalih drnmrndžnologa...
Moca je bio naveo:



Profesorke Barkli i Parker pretpostavljaju da su žene bez stalnog partnera i ljubavne veze zainteresovanije za već „zauzetog“ muškarca, jer smatraju da je to što je dotični oženjen ili je u dugoj vezi, njegov „pečat garancije“.
Elem, neko iskustvo mi govori, da mnogo lakše stupam u kontakte sa suprotnim polom, kada sam već u vezi, odn, kada nisam u blagoj panici, da moram da se dopadnem, da ostavim 'opušten feeL& look', kada nisam u 'preši' da 'maznem' broj telefona'....
Ima li to veze sa onim 'hormonima sreće'- feromonima, odn, da svako može da oseti bedu i da je zaobiđe u širokom luku...
Odn, 'jača' polovina' Milenčice, sigurno nema na šta da se požali, a samim tim i sama Milenčica nema oko čega da se brine, ne?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Mislim da ovo nema mnogo veze sa polom. Ja sam živi primer. Imala sam jedan kratak period u životu kad sam bila sama. Potrajalo par meseci, a da nikome nisam bila zanimljiva. Onda sam našla dečka, s kojim danas živim, a odjednom je sa svih strana krenulo "spopadanje". Ne bih da "lajem na javnom mestu", ali na prste obe ruke ne mogu da nabrojim udvarače koje skoro stalno imam. Neki se muvaju oko mene već godinama. Da li zato što moj dragi i ja našu vezu nismo ozakonili, ili baš zato što je "zabranjeno voće" slatko... ne znam, ali ne bih rekla da se ova tema odnosi samo na žene.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ma naravno, mislim da nema veze sa polom... A ono što Milutin kaže po meni je skroz tačno, kada nemaš nikog pored sebe kao da ti na čelu piše "za izbegavati", kao da puštaš neke neprijatne mirise, kao pročitana knjiga... Da li ima veze sa hormonima ne znam, ali samopouzdanje je čudna stvar... yes3
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Da li samo samopouzdanje, ili ima još nečeg na šta svest ne utiče- neka vrsta telesnog jezika (body language), otprilike, preterana ekscitiranost, do izveštačene euforije, u tom smislu...
Ili, zaista telo odaje neki miris, koji svest ne registruje, tipa direktno se u podsvest emituje hemijski post- ovu zagoretinu zaobići?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
49
ma to ti je ljudsko prokletstvo-sve tudje je sladje, mada ima tu i prakticnih razloga i mislim da nema veze sa polom
jednostavno sama cinjenica da" kresnes" nesto tudje budi nesto u stomaku i mislim da nema puno onih koji to nisu osetili ako cemo iskreno,samo sto negde onda stupa razum i savest na scenu a neko nema tih problema
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Neudate love muskarce...
ozenjeni su valjda dokazano muskarci...
oni drugi tek treba da se dokazu.

Mada
sada
i ozenjeni se kaju
 
Natrag
Top