Nero - narezivanje muzike

Član
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
9
Imam 119 pesama koje zauzimaju 638MB. Potrebne su mi u audio formatu. Da li je moguće narezati ih na jedan cd/dvd? Hvala unapred na odgovoru!
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Samo da dopunim odgovor kako bi korisniku bilo jasnije:
***CD/DVD-to nije isto.Da li rezes na CD-(700MB-80min.)- ili DVD-(4.38...48GB-120min.).Treba proveriti da li uredjaj gde planiras da reprodukujes muziku,cita DVD ili samo CD diskove.Isto tako provera da li podrzava MP3 ili samo Audio CD format.Ovaj format se drugacije posmatra prilikom rezanja-na CD moze da stane 80min.a na DVD 120min.materijala-(vremenski trajanje te muzike).Znaci audio CD format,zavisi od vremenski trajanja pesama,a ne od velicine u megabajtima-(kao kod MP3)-koliko ce da stane na disk.

***Ako taj uredjaj cita MP3,onda imas i "viska" prostora na disku,kao sto ti je kolega vec odgovorio.Jos nesto,kad rezes,obavezno stavi manju brzinu-(2x,4x)-i zatvori disk-(bez upotrebe "multisession")-kako nebi imao problema sa ocitavanjem i reprodukcijom,pozz
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Nemožeš narezati sve na jedan CD ili DVD u audio formatu samo u MP3, u audio formatu ti može stati otprilike oko 18 pjesama na CD ako nisu prdugačke.
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Ako ti trebaju u audio formatu trebace ti dosta cd/r diskova ili dvd/r svejedno.
Ali uvek ih mozes narezati kao mp3 i jos ce ti ostati prostora.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Pretpostavljam da ti trebaju u audio formatu zbog cd plejera u kolima ili mini-liniji, ne vidim drugi razlog zasto bas audio format. Bojim da ce ti trebati 6 cd-a od po 700mb i rezi po 20 pesama na disk, ako stane. Za dvd ne znam, nikada nisam probao da rezem pesme u audio formatu na dvd diskove, jer uredjaj koji cita samo audio format, poput cd-a u kolima, je iskljucivo cd, ali ne i dvd plejer. Jbg, ja ne znam drugi nacin...
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Pa reci ovom timu ljudi koji je pomagao kako si esio svoj mali problem(nedoumicu)?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2012
Poruka
9
Jeste, audio format mi je potreban za cd plejer u autu, plejer podržava samo audio format. Narezaću pesme na obične CD-R pa koliko mi bude trebalo cd-ova, trebaće. :)
 
Natrag
Top