Nero 7 ultra edition

Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Instalirao sam ovaj nero jer mi prethodni nije mogao rezati DVD_ove. Ne znam namjestiti konfiguraciju i molim pomoć.

Na staroj šestici (1. post) sam već neke stvari rezao i bilo je sve u redu. Prije nekoliko dana sam probao isto i ne mogu zbog brzine rezanja. Dozvoljava mi samo brzine od 2.4, 4, 6 i 8, a meni treba minimalno 16x. Ne znam kako da je dobijem. Molim pomoć.

Ako ga tko od vas koristi da mi pošalje preko PP-a ili preko ovog foruma slike konfiguracije
, ili da mi jednostavno objasni šta treba da štikliram. Opciju burn DVD sam već štiklirao, ali ne znam dalje.
:dntknw::dntknw:
 
Učlanjen(a)
13.12.2010
Poruka
126
Mozda ti je opticki uredjaj pri kraju laser prljav ili su ti ti DVD-ovi loseg kvaliteta pa ne dozvoljavaju vecu brzinu rezanja.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
e jesi nasao neru svaka ti cast gore verzije nema , a to sto nemoze da ti reze vecim brzinama od 8 x jesi li se zapitao koliko ti uopste rezac ima max brzinu. posto si dosad vozio na sestici i sad na sedmici predpostavljam da je to starija konfiguracija i da ti rezac /ci nemogu brze od 8x.
 
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
40
tako je darko84.Mada je tema skoro pa zastarela ajde da dam neko uputstvo(mozda ce nekome koristiti).Nemojte korisniku davati netacne odgovore i samo ga zbunjivati.Ako koristis XP legendarni i neprevazidjeni program za rezanje je Nero 6.6.1.4.Ako si na Windows 7 platformi iako ne zelis ovaj novi Nero koji je tezak 1.5 do 2GB i koji u sebi ima neke aplikacije koje ti nikada nece trebati instaliraj Nero Micro Lite 8.3.2.1 koji je instaliran oko 80MB(mislim da ga ima u delu Programi)i koji se odlicno integrise na Win 7 platformi.E sada ako si vec imao neki Nero program instaliran moras da deinstaliras sa alatom Nero General Clean Tools(jer obicna deinstalacija uvek ostavlja neke repove Nero programa)pa sledeca Nero instalacija zna da pravi problem.Pored ovoga gledaj da pre instalacije nemas jos neki program za rezanje u compu jer Nero ne voli konkurenciju i isto mozes imati problema pri instalaciji.Takodje ako koristis Kaspersky anti virus obavezno ga iskljuci kada rezes diskove jer i to hoce da pravi problem.U podesavanjima Nera nemoj nista da diras-kako stoji po defaultu sve je kako treba i ne treba nista dodatno podesavati.
E sada tvoj problem-znaci izbor brzine rezanja zavisi samo od samog CD ili DVD diska(posto su svi noviji rezaci predvidjeni za brzine2X od diska)Nemoj da gledas brzinu koja pise na disku jer to nije merodavno-evo ti uputsvo da saznas koje su mogucnosti i brzine diska kao i tvog rezaca:
Ubaci disk-Pokreni Nero-gore na sredini odaberi da li je CD ili DVD.Posle toga otvori Get System Info-tu imas sve podatke o tvom rezacu,samom disku,mozes testirati da vidis koja je max.brzina rezaca itd ali to nas sada ne zanima-otvori karticu Disc-Ovde imas sve podatke o disku koji se trenutno nalazi u rezacu
evo ti primer za disc cija je max brzina 4X

Nero 4x.JPG

vidis da ima izbor samo 2.0 i 4.0 brzina rezanja(podvuceno)
evo ti primer za drugi DVD disc:

Nero 20x.JPG

vidis da je ovde max brzina 20X.Tako za svaki disc mozes proveriti pre samog rezanja koje su mogucnosti samog diska.Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj,pozz
 
Natrag
Top