Ne radi mi dobro racunar

Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Skoro sam kupio novi racunar,ima nekih 3 meseca i od pocetka nije nesto valjalo ali sada je jos gore.
Kao prvo evo konfiguracija racunara:
Procesor: AMD Athlon(tm) X2 340 Dual Core Processor 3.20 GHz
Instalirana memorija (RAM): 4.00 GB
Tip sistema: 64-bitni operativni sistem Windows 7
Graficka kartica: AMD Radeon HD 6570 1GB DDR3
Kada sam ga kupio bio je bez sistema pa je neki covek nama digao sistem i kada sam dosao kuci morao sam da testiram kako radi.
Radilo je dobro na internetu,medjutim sam ubacio Need for Speed Shift kojeg sam imao na CD-u i probao da igram. Imam debeo monitor 4:3 (1024x768) i na toj rezoluciji nisam mogao da igram na High,mogao sam ali je seckalo ponekad.
Nije bilo lose ni tako ali opet cudno mi je za tako jak racunar,mislim da nisu dobri drajveri ubaceni.
Kasnije,mesec dana kasnije sam vec primetio da mi koce neke igre i malo internet znaci od pocetka je vec kocilo i sada vise. Igram GTA Vice City sa Frame Limiter ON i ne vidjeno secka,iskljucim kad ono ne secka.Udjem u koju god igru,znaci Batman Arkham Asylum,Outlast,Hitman Blood Money,Assassin's Creed II i nista ne mogu na HIGH da igram bez seckanja. Plus je rezolucija ne vidjena,znaci 1024x768 i koci? Ne razumem,sve sam mu ubacio i drajvere sve moguce koji su za ovaj racunar i opet isto. Moj drugar ima 3GB RAM,Dual Core Processor 2.60 GHz i 1GB Graficku Nvidia GT 220 i na rezoluciji 1920x1080 znaci najvise sto moze i ne koci mu ni jedna moguca igra?
Molim ako neko zna u cemu je problem neka kaze,bih mu veoma zahvalan.

xds
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Ja nisam dizao sistem,to je moj cale sa nekim covekom . Ja sam pitao druga kako njemu ne koci nista,a on ne moze da veruje i jos je gledao na internetu razliku imedju mog i njegovog racunara i ne zna. Probacu za par meseci da dignem sistem sa cd-a od tog mog druga pa cu videti,instaliracemo sve sta je i on pa cu da javim,ako neko zna sta jos moze dda bude problem neka javi.
 
Učlanjen(a)
06.05.2010
Poruka
1.827
Ja nisam dizao sistem,to je moj cale sa nekim covekom . Ja sam pitao druga kako njemu ne koci nista,a on ne moze da veruje i jos je gledao na internetu razliku imedju mog i njegovog racunara i ne zna. Probacu za par meseci da dignem sistem sa cd-a od tog mog druga pa cu videti,instaliracemo sve sta je i on pa cu da javim,ako neko zna sta jos moze dda bude problem neka javi.

Instaliraj Windows 8 imas na forumu
Kod:
http://serbianforum.org/threads/original-msdn-windows-8-1-professional-with-update-vl-x86-x64.463841/
najbolje ti je da instaliras preko usb. Sve sto ti bude nejasno pitaj ljude na forumu uvijek izadju u susret kome treba pomoc.
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Ne zelim win8 bolji mi je win7. Moj drug isto ima Win7 i nzm sta je problem
 
Učlanjen(a)
28.06.2014
Poruka
5
Reinstaliraj sistem zalepi nove drajvere skini sa sajta proizvodjaca, pa ako nesto zeza nosi u servis dok je u garanciji.
 
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruka
98
Imam sve najnovije. Ili su graficka i procesr krs? Posto je ovo AMD,a Intel je mnogo bolji,a moj drug ima Intel
 
Učlanjen(a)
09.07.2014
Poruka
18
Al" su vam odgovori ccc.... CITIRAM "REINSTALIRAJ DRAJVERE ILI WINDOWS" Tja----
Niko da se seti coveku da predlozi da istestira Hard disk.
Racunar inace zna da radi jako sporo ako HDD ima lose sektore.
U tu svrhu mozes se posluziti raznim programima: MHDD ili HDD Regenerator.... i tako dalje sve su to datoteke u ISO Formatu
koje narezes na CD pomocu bilo kog ISO Burnera.
U BIOS namesti prvi butabilni urejdaj na cd drugi na HDD. Link do Youtube kako se koristi neki od programa.
 
Učlanjen(a)
31.08.2011
Poruka
56
Ne razumem zasto se svi odmah hvataju za reinstalaciju,prvo proveriti hardware pa se onda ide na software.Inace,HDD Regenerator je najbolji ima ga na forumu i kao sto Tropix kaze istestiraj hard,ako je dobar onda pogledaj i ostalo ako je sve dobro radi reinstalaciju.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Pravo da ti kažem ja imam i intela i5 3570K i amd FX 8350 i više volim AMD nekako mi dođe stabilniji, iako ovo pišem na intelu. Drugo jučer mi je otkazao HDD iz čista mira 1.5 TB podataka otišlo u vazduh tri godine star. Nikada nije imao loših sektora, solidno brz, radio do poslepodneva iiiiiii PUF. Redovno testiran i uvek ispravan kad ono, neće da očita ,neće da ga inicijalizuje zbog I/O error. Ako ga i prepozna i prikaže particije tako je spooooor da neće, ne može, da kopira. Zaključak crkla glava na igli zadužena za upis i čitanje sa harda. Zato valja poći od testiranje HDD da li dobro upisuje i isčitava disk pa poći dalje na memoriju drivere i .....

Evo upravo mi je stigao novi HDD, instalirao ga i inicijalizovao i formatirao za 10 sekundi i gotovo.
 
Natrag
Top