Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Čuj ovu konstrukciju: Ima li "u toj Bosni". Trideset kilometara si samo od Bosne a ko da o Kamčatki pričaš. Ko da nisi iz Tarabićevog kraja. Pa i sa tu tvoju zlatiborsku trogrbu kamilu ne treba ti više od par časova do Dobruna.
Kod nas kažu tuta za nošu.

To o lijepim riječima su pokušavali roditelji da me nauče, ne škola. Kod nas u "toj Bosni" lijepo ponašanje se uči u roditeljskom domu.
Aha...Jeste blizu...Ponekad preko graničnih prelaza ljudi prenose, šećer, brašno...margarin...(Inače, Bosnu prilično dobro poznajem yes3)

E drago mi je da ste vi u ''toj Bosni'' lepo vaspitanje ''pokupili'' od roditelja....

Mene je ''ulica vaspitala''....:lol:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
:lol: :lol: :lol:
Ne, ne...Tamo gde ja živim ima malo više ulica, a i okolo je mnogo gradova...Urbano je ne brini....:lol:

More, ne brinem ja ništa, urbano ili ruralno, meni sve jedno. Uostalom što kriješ ko zmija noge, nije sramota biti iz Užica ili nekog trabant naselja? Bar vam ne fali kajmaka.:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Dobro veče i u Kompleks temu, gde su se razbežale te silne nemaster Njuške? :dntknw: :mrgreen:


Rus, izgleda da je Dum iz nekog kraja gde postoji asfaltirani put, vidim stalno pominje neka kola i vožnju (mada, možda su u pitanju zaprežna kola, nisam siguran)... :dntknw: :mrgreen:
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Dobro veče i u Kompleks temu, gde su se razbežale te silne nemaster Njuške? :dntknw: :mrgreen:


Rus, izgleda da je Dum iz nekog kraja gde postoji asfaltirani put, vidim stalno pominje neka kola i vožnju (mada, možda su u pitanju zaprežna kola, nisam siguran)... :dntknw: :mrgreen:

Ma to ovi s kamilama hoće da se naprave važni. Jel znaš ti da oni dole imaju zlatiborske kamile sa tri grbe... dvosjed... ko šinobus izgleda, samo drukčije boje.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Ček, jel su te silne grbe od radijacije ili kajmaka? :dntknw:

Ma jok, kakva radijacija, to je skroz zdrav kraj, nego je to endemska vrsta, te kamile služile prije za šverc sa Crnom Gorom i Bosnom a treću grbu dobile prvo što su srpske, a drugo zbog boljeg balansa kad se stušte niz Šargansku osmicu... ne zanose u krivinama.

A kajmak je druga priča i nema nikakve veze sa ovom o kamilama. On je u tim krajevima posto vrlo popularan poslije onog filma sa Marlon Brandom i onom Šnajdericom "Posljednji tango u Parizu". Oni nisu imali putra (lijeno im bilo mlatit u stapu, lakše prokuvat i pokupit poslije) pa su mjesto putera koristili kajmak. To ti je taj čuveni, užički.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ma jok, kakva radijacija, to je skroz zdrav kraj, nego je to endemska vrsta, te kamile služile prije za šverc sa Crnom Gorom i Bosnom a treću grbu dobile prvo što su srpske, a drugo zbog boljeg balansa kad se stušte niz Šargansku osmicu... ne zanose u krivinama.

A kajmak je druga priča i nema nikakve veze sa ovom o kamilama. On je u tim krajevima posto vrlo popularan poslije onog filma sa Marlon Brandom i onom Šnajdericom "Posljednji tango u Parizu". Oni nisu imali putra (lijeno im bilo mlatit u stapu, lakše prokuvat i pokupit poslije) pa su mjesto putera koristili kajmak. To ti je taj čuveni, užički.


Pa taj užički kraj je poznatiji nego što sam i mogao da pretpostavim. Pitam se kako se Dum snalazi s trogrbim kamilama? Vazda se hvali da odlično "vozi", mada za*ebana je to "mašina", ne verujem joj ja dok ne pokaže slike. yes3
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Pa taj užički kraj je poznatiji nego što sam i mogao da pretpostavim. Pitam se kako se Dum snalazi s trogrbim kamilama? Vazda se hvali da odlično "vozi", mada za*ebana je to "mašina", ne verujem joj ja dok ne pokaže slike. yes3

Ma neće ona slike pokazat, jedva otkrila odakle je. Imam ja jedni sliku, tek da vidiš kako to živinče izgleda. Treća grba se ne vidi, ona je ko treći red sjedišta u džipovima, sklapa se kad kamila nije u pogonu. A kad je u teglećem, putnom režimu onda se vidi.

831ZLAT.jpg

 
Natrag
Top