Navitel Navigacija

Član
Učlanjen(a)
06.11.2012
Poruka
7
Posle 10ak dana uporednog koriscenja Navitela i iGO primo, da malo podelim svoje utiske. Navitel je babaroga kod pronalazenja satelita(nalazi ih munjevito za par sekundi), iGO zna da davi malo duze. Sto se tice grafickog izgleda mislim da ne vredi raspravljati o ukusima. Obe aplikacije imaju svoje prednosti i mane u grafici. Kada su mape u pitanju iGO je jos uvek detaljniji, ali Navitelu treba dati sansu pogotovu nakon prolecnog update-a. U toku rada licno mi se vise svidja iGO, naime samo upozorenje na predstojeca skretanja su preciznija i pravovremena, dok mi se kod Navitela desilo da mi kasni sa upozorenjem(vec sam skrenuo i prosao dobrih 25 metara pa je tek stiglo obavestenje da skrenem desno).. Sto se tice korisnickog interfejsa mislim da je iGo u maloj prednosti, jako jednostavan i intuitivan interfejs, dok mi Navitelov deluje pomalo konfuzno (moje licno misljenje). Na kraju Navitelu svakako treba dati sansu jer jako brzo napreduju i ubrzo ce biti navigacija za respekt.
Sto se mene tice nastavicu da uporedo koristim i Navitel i iGO primo do daljeg.
Veliki pozdrav svima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
1
ljudi navigacija je super.ja je koristim svaki dan i bolja mi je od bilo koje druge navigacije nalazi mi i u nekim manjim selima ulice sto igo ili garmin nemogu
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2011
Poruka
121
Navigacija je Strava najviše mi se sviđa to što pronalazi uličice u pojedinim Selima za razliku od IGO koga ja koristim neke dve godine,
i koji nema dobrih 20% imena ulica po Selima (ne postoje), za gradove Igo je ok.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
23
Koliko vidim danas je objavljen i
Kod:
"[URL="http://navitel.su/en/about/news/2012/827/"]R 7.0.0.0 for Android™[/URL]"
...
inače planiram isprobati ovu navigaciju međutim ne vidim gdje mogu nabaviti mape za Sloveniju, Austriju i Italiju koje bi mi uz ove balkanske bile sasvim dovoljne...
edit: i kako stoji sa rezolucijom: 540x960 (HTC Evo 3D)
 
Poslednja izmena od urednika:
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
Навител 7 је објављен пре пар дана и, колико сам успео да видим, нема неких суштинских измена. Што је најбитније, нису убацили српски у интерфејз?!
Што се тиче резолуције, подржава све. Значи, само покрени АПК фајл и то је све.
Покретањем АПК фајла верзије 7, стара ће бити прегажена али све остало остаје (мапе, глас, прекршајне камере).
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
23
@zx16 imaš li info gdje bih mogao naći mape za Sloveniju, Austriju i Italiju ... zbog ovih država mi navigacija najviše i treba...
Inače trenutno me dobro služi iGO, ali me nervira manipulacija sa mapama...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.555
На жалост нема у формату nm3 у коме су најновије мапе. Е сад, да ли верзије Навитела 5.5 и најновија 7 отварају старе мапе nm2 не знам, мораћеш сам да пробаш.
Овде, на приложеној адреси, имаш старе мапе па скини и пробај. Знам једино да ако и раде нису компатибилне са новим и не можеш да правиш руту која обухвата старе и нове мапе.
Kod:
[URL]http://forum.navitel.su/index.php?showtopic=10345&st=0&p=122934&#entry122934[/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top