Nastanak Adam i Eva

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah."

Mire, ovde se misli na telo, a ne na duh.

Solomun je vrlo dobro znao šta se dogadza sa čovečijim Duhom, i verovao je u vaskrsenje, i zato je bio vernik, a ne ateista - kako ti pokušavaš da prikažeš.

U vezi duha životinje - on tu predopostavlja, a ovde se radi o tome, da i sama planeta zemlja poseduje ovu silu koja je održava u postojećem položaju u svemiru, sve stvoreno ima ovu silu, i on predpostavlja - da se ova sila iz životinje stapa sa silom prirode, a za deo čovekove sile odlazi u nutrinu Boga.

------------------------------------------------------

Antonija, što se tiče tvog pitanja u vezi stvaranja Eve - tu se radi o genetici.

Bog je naime uzeo genetski materijal iz Adamovog tela i njime načinio Evu.
Zato biblija kaže "da smo svi od jedne krvi"

To što je Eva načinjena posle Adama i životinja - ne znači da je ona niže biće, već biblija govori o jednakosti muškarca i žene, ali upućuje na različite uloge u braku.

Verujem u kontekstu biblije - da su Jevreji sami po sebi ženu spustili na niži nivo od muškarca, i nisu joj pridavali neki posebni značaj u društvenom i verskom životu nacije.

Žena jeste pomoćnica čoveku, ali nikako rob koji je stvoren da radi fizičke poslove za čoveka, i da bude samo objekat koji služi u različite namene, već da živi u uzajamnom razumevanju sa svojim muže, jer biblija kaže "slučajte se međusobno"
To treba da bude uzajamno razumevanje u obostranom dogovoru, i raspodeli porodičnih obaveza, u skladu sa biblijskom ucenju o ulogama u braku.

Žena nema Adamov Duh - već duh Božji, isti onaj koji je Bog udahnuo u nos Adama, i koji postoji u svemu stvorenom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Laodikeja gresis, nije mi pisati, tebe bas briga sta je istina, ti imas neku svoju...

Bog, genetika ... ?!? Bog klonirao Evu od Adama ?!?
Ma bravo!
Baš si pronicljiv.

Pogledajte prilog 97904

"Genetics has proven the Adam and Eve story in Genesis to be impossible!"


MORA DA SE SALIS???

Genetika je upravo dokazala, da covek vuce poreklo od jednog zajednickog pretka!

Ja smesniju izjavu jos nisam cuo.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
To što je Eva načinjena posle Adama i životinja - ne znači da je ona niže biće, već biblija govori o jednakosti muškarca i žene, ali upućuje na različite uloge u braku.

Verujem u kontekstu biblije - da su Jevreji sami po sebi ženu spustili na niži nivo od muškarca, i nisu joj pridavali neki posebni značaj u društvenom i verskom životu nacije.

Žena jeste pomoćnica čoveku, ali nikako rob koji je stvoren da radi fizičke poslove za čoveka, i da bude samo objekat koji služi u različite namene, već da živi u uzajamnom razumevanju sa svojim muže, jer biblija kaže "slučajte se međusobno"
To treba da bude uzajamno razumevanje u obostranom dogovoru, i raspodeli porodičnih obaveza, u skladu sa biblijskom ucenju o ulogama u braku.

Žena nema Adamov Duh - već duh Božji, isti onaj koji je Bog udahnuo u nos Adama, i koji postoji u svemu stvorenom.

Ovo nije loše protumačeno , sviđa mise , a ovo tumačenje o geneti
Antonija, što se tiče tvog pitanja u vezi stvaranja Eve - tu se radi o genetici.

Bog je naime uzeo genetski materijal iz Adamovog tela i njime načinio Evu.
Zato biblija kaže "da smo svi od jedne krvi"

Bog nije genetičar , nego stvoritelj ,i mislim loše protumačeno
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Laodikeja gresis, nije mi pisati, tebe bas briga sta je istina, ti imas neku svoju...



"Genetics has proven the Adam and Eve story in Genesis to be impossible!"


MORA DA SE SALIS???

Genetika je upravo dokazala, da covek vuce poreklo od jednog zajednickog pretka!

Ja smesniju izjavu jos nisam cuo.

Sada ćeš čuti još smješniju: Upravo si čovjeka proglasio Bogom.

Tvrdiš da je Bog genetičar a meni se smiješ?

"Blago budali koja ništa ne razumije pa joj život prođe u veselju".

Boga si u nekoliko svojih predhodnih postova proglasio genetičarem i to nemoj sada izvrtati i praviti se blesaviji nego što već jesi jer bi mogao takav i ostati.

Evo ti nešto o čemu bi trebao razmisliti ako si u stanju:

cloning-and-cloud-atlas-5-638.jpg 250px-Dolly_clone.svg.png 250px-Dolly_clone.svg.png
17A vama, ovce moje, ovako govori Jahve Gospod: ‘Evo me da sudim između ovce i ovce, između ovnova i jaraca! 18Zar vam je malo pasti na dobroj paši te ostatak paše nogama gazite? Malo vam je piti bistru vodu te ostatak nogama mutite? 19A moje ovce moraju pasti što vi nogama izgaziste, piti što vi nogama zamutiste.’
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije kloniranje, vec stvaranje zene od elemenata uzetih iz Adamovog tela.

Bogu nije bilo potrebno nesto da bi stvorio Evu, posebno ne Adamovo rebro.

Zato verujem da je u pitanju genetika, jer je Bog tim cinom preneo elemente iz Adamovog tela u Evino.

To je jednostavno mogla biti krv, jer biblija kaze ''da smo svi od jedne krvi''

Da nije stvar u genetici, tada bi biblijski tekst gklasio drugacije da smo svi od ''dve krvi''

To znaci, da smo svi od jednog ljudskog para koji je genetski bio povezan.
 
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruka
122
Nije kloniranje, vec stvaranje zene od elemenata uzetih iz Adamovog tela.

Bogu nije bilo potrebno nesto da bi stvorio Evu, posebno ne Adamovo rebro.

Zato verujem da je u pitanju genetika, jer je Bog tim cinom preneo elemente iz Adamovog tela u Evino.

To je jednostavno mogla biti krv, jer biblija kaze ''da smo svi od jedne krvi''

Da nije stvar u genetici, tada bi biblijski tekst gklasio drugacije da smo svi od ''dve krvi''

To znaci, da smo svi od jednog ljudskog para koji je genetski bio povezan.

PA, po tebi ni Dolly nije klonirana već je stvorena od elemenata uzetih od druge ovce pa ti vjeruješ da je i tu u pitanju genetika jer je čovjek tim činom prenio elemente iz jedne ovce u drugu baš kao Bog. A tko god je primio transfuziju će ti reći da nismo baš svi od jedne krvi koliko god ti to podebljavao. Možda bi koji puta trebao poslušati šta svi drugi ljudi govore i malo razmisliti o tome.
Imam jednu pjesmicu za tebe:

Ja volim samo sebe

Tamne mrlje proslosti
na tvojoj bijeloj kosulji
ves masina buducnosti
nikad nece oprati

Ja ne gutam pilule
da bi mi bilo bolje
ja ne trebam zene
da me zadovolje

Ref.
Ja volim samo sebe
svog jedinog sebe
ja volim samo sebe
svog predivnog sebe

Oci bojim zeleno
usta zarko crveno
uvijek sam izgledao
kao sto sam volio

Druge ne primjecujem
ni u prolazu
sebe uvijek pozdravljam
u ogledalu

(Psihomodo pop)
 
Natrag
Top