Narodno veselje ili suprotno od toga???

Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruka
36
Da li više volite svadbe tipa narodnog veselja (mnogo ljudi, pečeno prase, supa-sarma, sarma-supa, orkestar koji svira dok svi ne popadaju, kolo u nedogled,...) ili ste kulturniji tip koji je preferira mirnije proslave i umjerenost u svemu (hrani, muzici, sjedaljke uz ćaskanje...)???
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Da li više volite svadbe tipa narodnog veselja (mnogo ljudi, pečeno prase, supa-sarma, sarma-supa, orkestar koji svira dok svi ne popadaju, kolo u nedogled,...) ili ste kulturniji tip koji je preferira mirnije proslave i umjerenost u svemu (hrani, muzici, sjedaljke uz ćaskanje...)???

Ne bih rekla da se tu radi o kulturi,ne mislim da su oni koji vole "velike svadbe" manje kulturni od onih drugih,koji to obavljaju u sto uzem krugu.Naravno,ima preterivanja kad su te "velike svadbe" u pitanju ali po meni to nije merilo necije kulture.
Ja sam vise za sto uzi krug kao i decko pa,kad budemo resili,(nadam se uskoro wacko2 ) tako i biti ;)
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Narodno veselje kada je svadba u pitanju-pa da se nakrkamo i izđipamo dok ne popadamo. Narodnu muziku inače uopšte ne slušam ali kad je veselje u pitanju umem i da pevam i da igram. Ne daj Bože da mi nešto fali pa da moram presedeti sve vreme. Smorila bih se kao leš. Eto po tvojim merilima ja sam veoma, veoma nekulturna.

Sedeljke i časkanje su mi za neke druge prilike, na pr. Krsne Slave, na Badnje Veče, Božić i sl..
 
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruka
36
Ah, koji propust, postavila anketu, a nisam se izjasnila...dakle, ja sam veseljak, bilo da se radi o svadbi ili žurci. Ljudi koji ne gotive narodna veselja smatraju da je to "mjesto gdje ljudi pokažu ono najgore od sebe", ali da ne citiram one koji to ne vole, razumijem da se to nekome ne sviđa iz bilo kojeg razloga. Bože moj, njegov izbor i pravo, isto kao da neko to voli.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pa ja bas ne volim ta veselja ali,kao sto sam napisala u svom prethodnom komentaru,ne mislim da su oni koji to vole nekulturni a verujem da nisam jedina koja tako misli.Jednostavno,svako ima pravo na izbor koji mu najvise odgovara.Imaj u vidu da komentari tipa koje si navela (zgrazavanje i slicno) cesto budu i lazni ili licemerni ;)
Uzgred,pocni da razmisljas :blum3:

P.S.Sto izmeni post dok sam odgovarala,sad nema veze sa tvojim na koji sam se nastavila :lol:
 
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruka
36
:dntknw: nije mi se svidio prvobitni post, elem, ljudi koji to ne vole navode i gore izraze, tipa "rasplesana oznojena gomila" i td. ali to mi zvuči nekeko surovo za opisivanje ljudi koji vole da se provesele... Naravno i nije za očekivati ništa drugo od onih koji energično tvrde da im ne pada na pamet posjećivati ovakve događaje, ali meni to stvarno zvuči okrutno. To je karakteristika "temperamentnih" naroda, tipa Nas, Grka, Španaca,...da imamo takve običaje i načine na koji nešto "slavimo".
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
:dntknw: nije mi se svidio prvobitni post, elem, ljudi koji to ne vole navode i gore izraze, tipa "rasplesana oznojena gomila" i td. ali to mi zvuči nekeko surovo za opisivanje ljudi koji vole da se provesele... Naravno i nije za očekivati ništa drugo od onih koji energično tvrde da im ne pada na pamet posjećivati ovakve događaje, ali meni to stvarno zvuči okrutno. To je karakteristika "temperamentnih" naroda, tipa Nas, Grka, Španaca,...da imamo takve običaje i načine na koji nešto "slavimo".

A,sad te citiram da ne bude kao malopre :lol:

Slazem se sa tobom ali ima nas raznih,zato kad odlucis,odluci onako kako se ti i tvoj dragi dogovorite a ne vodeci se misljenjima drugih.Mila moja,mnogo toga ima okrutnog,ako bi na sve obracali paznju...Veseljak si i uzivaj kad god mozes ;)
 
Učlanjen(a)
14.11.2010
Poruka
36
smile3smile3smile3 što je sigurno, sigurno...
Naravno, svako treba da radi ono što voli, jer svako živi onako kako zna, pa i to, kada jednom dođe vrijeme za To zna svako kako će...smile3smile3smile3
 
Natrag
Top