Najveća prevara u istoriji čovečanstva???

Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
He...cista zajebancija...

Otisli sa tadasnjom "tehnologijom" na Mesec...i to vise niko nije uspeo da ponovi...sa sve ovom "danasnjom stelt tehnologijom"...pa ko koga laze bre...?


I gde su padali oni "reflektori i panorame" po studiju?
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ne postoji sila koja bi ondašnji SSSR zadržala da ne iskrca svoju ljudsku posadu na Mesec da je to bilo moguće ostvariti...

Kakve lovačke/ribolovačke priče, skupo ?!!!:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
Bilo bi vrlo interesantno da navedeš koja to "naučna literatura" demantuje slijetanje čovjeka na mjesec? Tebi je, izgleda, glavni izvor informacija na Googlu, a i tamo se informišeš selektivno. Na Google se mogu, istina, naći razne informacije - i one koje pišu strućnjaci, kao i one koje pišu "stručnjaci". Pitanje je koje od tih informacija ti smataš vjerodostojnijim?

Uzgred, molio bih da, kada se kopiraju i lijepe postovi, kao što su prva dva u ovoj temi, navedu reference. To je osnovno etičko pravilo kada se ovako nešto radi.

imam ja vaznijih stvari u zivotu a ne da se prepucavam sa raznoraznima na internetu,tako da ne ocekuj od mene da ti trazim literaturu,ako te zanima pronaci ces,a ako ne nista i niko ti ne moze pomoci...wacko2
a trenutno radim na nekim drugim,vaznijim stvarima,neke koje ce trenutno imati vecu korist za covecanstvo od toga ko je sleteo na mesec...tako da me zaobidji.:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
Ne postoji sila koja bi ondašnji SSSR zadržala da ne iskrca svoju ljudsku posadu na Mesec da je to bilo moguće ostvariti...

Kakve lovačke/ribolovačke priče, skupo ?!!!:dntknw:
Mislis da bi, u tadasnjem stanju stvari i medjudrzavnim odnosima SSSR cutao o tome da je to bila laz?
Sami sebe demantujete!!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Politika je stvar mogućih kompromisa...
Nelogično je da SSSR to ne uradi, kod njih pare nisu bile problem ako jesu amerikancima....
Još ako uzmemo u obzir da su prednjačili ili nek bude bili u koraka sa USA što se svemirskog programa tiče...
U najmanju ruku je sumnjivo...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Mislis da bi, u tadasnjem stanju stvari i medjudrzavnim odnosima SSSR cutao o tome da je to bila laz?
Sami sebe demantujete!!!
Čuo si za izraz "gvozdena zavesa", iz perioda hladnog rata? U SSSR-u se o tome naveliko pisalo, što ne znači da su informacije svuda stizale! Kad jedeš "Trumanova jaja" (samo primer) imaš i da pišeš da su Ameri igrali fudbal na Mesecu...
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
39
Ti si verovatno mlad i ne secas se tog vremena, inace bi znao da mi nismo podpadali pod tu "gvozdenu zavesu" (koje je, naravno, bilo).
Uostalom ljudi pa procitajte nesto o ovome, ali ne od nekih sarlatana, vec od ljudi koji su u nauci stekli ime i ugled, da li gledate NG, HC, i sl?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ti si verovatno mlad i ne secas se tog vremena, inace bi znao da mi nismo podpadali pod tu "gvozdenu zavesu" (koje je, naravno, bilo).
Uostalom ljudi pa procitajte nesto o ovome, ali ne od nekih sarlatana, vec od ljudi koji su u nauci stekli ime i ugled, da li gledate NG, HC, i sl?
Ako misliš da sam sa 33 godine mlad-hvala ti! :)
"Gvozdena zavesa" ne znači da smo mi bili pod njom, mnoge stvari, čiljenice, dostignuća, su ostajale unutar SSSR-a...
NG, HC i sl. emituju šta im se kaže, odnosno ko finansira, pošto znamo izvor finansiranja, bespotrebno je komentarisati sadržaj emisija! Na takvim televizijama možeš "naučiti" i o istorijskim prilikama u našoj zemlji, od raspada Jugoslavije do "ugroženosti i povredi ljudskih prava" kosovskih Albanaca, a istina je sasvim drugačija... Seti se Gebelsa i njegove propagande, pa ćeš shvatiti da istina nije samo ono što "pokaže" televizija...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ti si verovatno mlad i ne secas se tog vremena, inace bi znao da mi nismo podpadali pod tu "gvozdenu zavesu" (koje je, naravno, bilo).
Uostalom ljudi pa procitajte nesto o ovome, ali ne od nekih sarlatana, vec od ljudi koji su u nauci stekli ime i ugled, da li gledate NG, HC, i sl?

Ja imam 46, brate moj i sećam se i TV prenosa u to doba i komentara Milivoja Jugina, kao što se sećam i boks meča Mohamed Ali (Kalsijus Klej) protiv Džo Frejzera u 2 i kusur noću sa početka 70 godina...
I verovao ili ne, bio sam na beogradskom sajmištu na izložbi kosmičkog programa SSSR i USA i gledo pod lupom izloženu "mesečevu" prašinu...Jesam bio mali 8-9 godina ali pamtim što šta sa te izložbe...Još uvek ima platnene ambleme Apolo i Sputnjik, koje su mi kupili roditelji kao i razglednice sa potpisima astronauta iz raznih posada Apola...

Nacionalna Geografija, samo joj ime kaže, da je nacionalna (čitaj nepostojeće nacije amerikanaca) a na Istorijskom kanalu sam se nagledao takvih notornih falsifikata da to nije normalno... Takvo prekrajanje činjenica samo mogu da sprovode bahati, osiljeni i ostrašćeni umovi....
Tako da ta dva kanala nisu nikakva referenca za istinitost...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top