Najvaznija otkrica XX veka?????

definitivno računar, Internet, veš mašina i rekla bih automobil i naizmenična struja, ali to je već pretprošli vek. Bez ovih izuma dan bi trebao da traje 100 sati najmanje
 
Poslednja izmena:
Ajnstajni i Plank

Verovatno teorija relativitite (obe) i kvantna teorija, svi gore navedeni pronalsci (racunar, GPS, mobilni, ...) su, na neki nacin, proizisli iz njih, ili rade zahvaljujuci tim teorijama!
 
Ajnstajnova TR je nesto najnazadnije u XX veku. Ta "teorija" nas vec mnogo koci u razvoju.
 
:acute::acute::acute:yes3yes3yes3
pametno pise covek,cak je i Tesla to dokazao u praksi...
samo sto je Tesla Srbin,pa se automacki odbacuje njegovo misljenje,a Svaba ima bolju propagandu...wacko2
 
Ne razumem

Ja sam mislio, posto sam nov na forumu, da se ovde daju ozbiljna misljenja i komentari a ne nebuloze.
Samo jedan podatak. GPS navigacija ne bi mogla da radi da se u obzir ne uzima razlika u protoku vremena na samoj zemlji i na satelitima.
A da je teorija ispravna dokazali su jos 1960 godine Robert Paund i Glen Rebeka mereci frekvencije gama zraka radioaktivnog Co-57 na zemlji i na tornju postavljenom na 22,6 metara visine. Procitajte malo o tome.
Tesla je svakako jedan od najvecih naucnika u istoriji i to sto je Srbin je divna stvar i mi treba da smo ponosni na to, ali ljudi on je svoj glavni doprinos nauci dao pred kraj XIX veka a ovde je pitanje o otkricima iz XX veka.
Jos jedna informacija. Taj "svaba" je 1933 godine pobegao iz Namacke i preselio se u Ameriku zbog nacistickog progona Jevreja, sto je on bio.
 
Natrag
Top