Najteže pitanje za 99% današnjih Kršćana

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Izgovaranje ili pak neizgovaranje imena JHWH ili JAHWE, pa i bilo kog drugog imena u bibliji, ili svesnost ili nesvesnost da Bog uopšte ima bilo kakvo ime - nije preduslov spasenja.

Onaj ko smatra da treba da ima svest da Bog ima bilo kakvo ime i da treba da ga izgovara - može to da čini, to nije greh ačineći to neće biti ni više pravednik, jer to ne predstavlja uslov spasenja niti će mo imati neke zasluge ako to činimo, niti će mo nešto izgubiti ako ne činimo.

Uslovi spasenja su u bibliji jasno definisani i tiču se našeg ličnog odnosa sa Bogom u kome se ostvaruje i naš odnos sa bližnjima i naše spasenje.

nisi u pravu
stihovi te opovrgavaju

čitaj i uči


PSALAM 14,4

Neće li se urazumiti svi što bezakonje čine, koji proždiru narod moj kao da jedu kruha? Ne zazivlju ime Jahvino:

PSALAM 79,6

Izlij gnjev na pogane koji te ne priznaju i na kraljevstva što ne zazivlju ime tvoje!

PSALAM 80,19

Nećemo se više odmetnuti od tebe; poživi nas, a mi ćemo zazivati ime tvoje.

PSALAM 99,6

Mojsije i Aron među svećenicima njegovim i Samuel među onima koji zazivaju ime njegovo: zazivahu Jahvu, i on ih usliša.

JEREMIJA 10,25

Izlij gnjev na narode koji te ne priznaju i na plemena koja ne zazivlju imena tvoga! Jer oni su proždrli Jakova, izjeli ga, opustošili naselje njegovo.

SEFANIJA 3,9

Dat ću narodima čiste usne, da svi mogu zazivati ime Jahvino i služiti mu jednodušno.

ZAHARIJA 13,9

Tu ću trećinu kroz oganj provesti, pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro, iskušat` ih kao što se srebro iskušava. I on će zazivati ime moje, a ja ću mu se odazvati; i reći ću: `Moj je to narod!` a on će reći: `Jahve je Bog moj!`
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li su apostoli izgovarali ime Jhwh ili Jahve i upućivali na izgovaranje ovog imena kao na zričiti uslov spasenja?

"A oni kad čuše, jednodušno podigoše glas k Bogu i rekoše: Gospode Bože, Ti koji si stvorio nebo i zemlju i more i sve što je u njima.
Koji ustima Davida sluge svog reče: Zašto se bune neznabošci, i narodi izmišljaju prazne reči?
Sastaše se carevi zemaljski, i knezovi se sabraše ujedno na Gospoda i na Hrista Njegovog.
Zaista se sabraše u ovom gradu na svetog Sina Tvog Isusa, kog si pomazao, Irod i pontijski Pilat s neznabošcima i s narodom Izrailjevim,
Da učine šta ruka Tvoja i savet Tvoj napred odredi da bude.
I sad Gospode! Pogledaj na njihove pretnje, i daj slugama svojim da govore sa svakom slobodom reč Tvoju"
( dela apostolska 4. 24 - 29 )

"A on mi reče: Bog otaca naših izabra te da poznaš volju Njegovu, i da vidiš pravednika, i da čuješ glas iz usta Njegovih:
Da Mu budeš svedok pred svim ljudima za ovo što si video i čuo.
I sad šta oklevaš? Ustani i krsti se, i operi se od greha svojih,
prizvavši ime Gospoda Isusa" ( dela apostolska 14. 16 )


Piramida, ti bi osudio svakog iskrenog čoveka Hrišćanina koji je predan Bogu i ispunjava u potpunosti Božju volju i bacio bi ga u pakao da bude izgubljen za večnost - samo zato što ne izgovara jedno od Božjih imena Jhwh.

Ovo je ekstremizam i drskost do krajnjih granica, i hvala Bogu što ljudi koji ne nasedaju na ovakve prevare, već slušaju reč Božju i traže od Boga da ih povede putem istine kako bi spoznali biblijske uslove spasenja onako kako ih on otkriva u svojoj reči.

Tebi sve najbolje i pozdrav!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Isus Krist Mesija ,Isus Bog


RABIN SVJEDOCI DA JE ISUS, - KRIST !!!

Isusa se uvijek naziva i KRISTOM. To je grčki naziv kojemu u hebrejskom odgovara naziv „Mesija“.
Isus je jedini u potpunom smislu Pomazanik, Mesija ili Krist.
Isus je nazivan i SINOM ČOVJEČJIM. I taj naziv nešto kaže . Pisci evanđelja tim nazivom žele potvrditi da je Isus još u Starom zavjetu najavljeni Sin Čovječji koji će doći na svršetku svijeta i komu će biti „predana vlast, čast i kraljevstvo da mu služe svi narodi, plemena i jezici . U ovom proročanstvu se vidi da je Isus istodobno i Bog i čovjek.
Sam Isus svojim djelima i životom svjedoči da on nije samo čovjek nego i Bog.
Bog se utjelovio i zato je Isus Krist i pravi čovjek.
Utjelovljenjem je Bog u Kristu prihvatio sva ljudska svojstva, slabosti i samu smrt. Tim je potpuno objavio čovjeka i Boga. U toj objavi pokazala se Božja ljubav prema čovjeku potpunom i nenadmašivom.


 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
nisi u pravu
stihovi te opovrgavaju

čitaj i uči


PSALAM 14,4

Neće li se urazumiti svi što bezakonje čine, koji proždiru narod moj kao da jedu kruha? Ne zazivlju ime Jahvino:

PSALAM 79,6

Izlij gnjev na pogane koji te ne priznaju i na kraljevstva što ne zazivlju ime tvoje!

PSALAM 80,19

Nećemo se više odmetnuti od tebe; poživi nas, a mi ćemo zazivati ime tvoje.

PSALAM 99,6

Mojsije i Aron među svećenicima njegovim i Samuel među onima koji zazivaju ime njegovo: zazivahu Jahvu, i on ih usliša.

JEREMIJA 10,25

Izlij gnjev na narode koji te ne priznaju i na plemena koja ne zazivlju imena tvoga! Jer oni su proždrli Jakova, izjeli ga, opustošili naselje njegovo.

SEFANIJA 3,9

Dat ću narodima čiste usne, da svi mogu zazivati ime Jahvino i služiti mu jednodušno.

ZAHARIJA 13,9

Tu ću trećinu kroz oganj provesti, pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro, iskušat` ih kao što se srebro iskušava. I on će zazivati ime moje, a ja ću mu se odazvati; i reći ću: `Moj je to narod!` a on će reći: `Jahve je Bog moj!`


A gde je Hrist u svemu ovome ? Jahve ili Alah ili Manitu svejedno je bez Hrista. Stari zavet je stari a novi je noviji od starog. Bio sam u tom fazonu ali shvatio sam i priznao da sam bio u zabludi. Nama treba ime preko kojeg dobijamo spasenje a šta će nam ime preko kog ne dobijamo spasenje imamo li šta od toga ? Jehova nije ime preko kog dobijamo spasenje to je starozavetno ime Boga mada čak nije ni starozavetno nego improvizovano jer ne znamo kako su stari narodi izgovarali to ime. To je antihrišćanska teologija anti- protiv ili negiranje Hrista kao nepotrebnog posrednika. Apelujem na trezveno razmišljanje u cilju suzbijanje laži i zabluda.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
A gde je Hrist u svemu ovome ? Jahve ili Alah ili Manitu svejedno je bez Hrista. Stari zavet je stari a novi je noviji od starog. Bio sam u tom fazonu ali shvatio sam i priznao da sam bio u zabludi. Nama treba ime preko kojeg dobijamo spasenje a šta će nam ime preko kog ne dobijamo spasenje imamo li šta od toga ? Jehova nije ime preko kog dobijamo spasenje to je starozavetno ime Boga mada čak nije ni starozavetno nego improvizovano jer ne znamo kako su stari narodi izgovarali to ime. To je antihrišćanska teologija anti- protiv ili negiranje Hrista kao nepotrebnog posrednika. Apelujem na trezveno razmišljanje u cilju suzbijanje laži i zabluda.

Čije IME G Isus kaže da se SVETI?


Matej 6,9
Vi, dakle, ovako molite: `Oče naš, koji jesi na nebesima!
Sveti se ime tvoje!
Luka 11,2
On im reče: "Kad molite, govorite: `Oče!
Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje!

KOJE JE TO IME?
================================

Koje je TO IME G Isus objavio ljudima?


Ivan 17,6
Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta.
Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali.

MOŽE ODGOVOR?
===========================

a uz put možeš probati i sa TEMOM

Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihom tipa
Ime Boga je...................................
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Čije IME G Isus kaže da se SVETI?

Matej 6,9
Vi, dakle, ovako molite: `Oče naš, koji jesi na nebesima!
Sveti se ime tvoje!
Luka 11,2
On im reče: "Kad molite, govorite: `Oče!
Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje!

KOJE JE TO IME?
================================

Koje je TO IME G Isus objavio ljudima?

Objavio je Bozji karakter.
I ucio je ljude da proslavljaju Boga kao licnost.
Jer je znacenje imena povezano sa karakterom.
Ivan 17,6
Objavio sam ime tvoje ljudima koje si mi dao od svijeta.
Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali.

MOŽE ODGOVOR?
===========================

Sta? Zar oni nisu znali ime Jehova, pa je trebao da im ga objavi?
Oni su bili Jevreji koji su dobro znali ime svog Boga.
Sta ima on onda da im govori za ''ime''?
NE! Vec im je objavio karakter Bozji!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Tko je tvoj Bog?
Kako Mu je Ime?
----------------------
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihom tipa
Ime Boga je...................................


2. Mosijeva 4.12. Čuvaj ga se i slušaj ga nemoj da ga rasrdiš, jer vam neće oprostiti greha, jer je moje ime u njemu.
Dela Apostolska 4.12. Jer nama drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mogli spasiti.

Jel misliš da Pavle nije znao kako su Izraelci pre Hrista nazivali Boga. Znao je i bolje od nas ali ipak kaže da nema drugog imena pod nebom kojim bi se mogli spasiti. Ne dva tri četri ili pet nego samo jedno jedino ime ..... Koje je to ime ?


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
BOG JE KRALJ NAD KRALJEVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA:

"Da držiš zapovest čistu i nezazornu do dolaska Gospoda našeg Isusa Hrista,
Koji će u svoje vreme pokazati, Blaženi i jedini Silni Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima,
Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin" ( 1 Timotiju 6. 14 - 16 )

JAGNJE ISUS JE KRALJ NAD KRALJEVIMA I GOSPODAR NAD GOSPODARIMA - NJEGOVO IME JE "REČ BOŽJA":

"Ови ће се побити с јагњетом и јагње ће их побиједити, јер је господар над господарима и цар над царевима; и који су с њим, јесу позвани и избрани и вјерни" ( otkrivenje 17. 14 )

"I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi,
i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.
I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.

I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima" (otkrivenje 19. 11 - 16 )

REČ ( ISUS ) JE BOG:

"У почетку бјеше ријеч, и ријеч бјеше у Бога, и Бог бјеше ријеч" ( Jovan 1. 1 )
 
Natrag
Top