Najčešći muški izgovori za raskid veze (koji su LAŽNI!)

crvendac_011

Always a lady
MODERATOR
Najčešći muški izgovori za raskid veze (koji su LAŽNI!)

Osim što izbegavaju razgovore o svojim vezama, muškarci još više izbegavaju da govore o razlozima svog raskida. Izgovori su razni: od toga da ne žele da povrede svoju bivšu partnerku do toga da ne žele dramu. Jedno britansko istraživanje koje je uključilo slobodne muškarce iznad 35 godina starosti otkrilo je njihove najčešće izgovore za prekid veze, a koji su bili potpuno lažni!

1_zps0d99324a.jpg

Prosto mu se ne sviđaš dovoljno... ali nema piiip da ti to tako kaže (a i nije džentlmenski)


1. Nisam spreman za vezu

Ovo je legitiman razlog samo ukoliko ste zajedno tek nekoliko dana i počinjete da uviđate da vaša partnerka ima ozbiljne planove. Ali, ukoliko nakon nekoliko meseci veze muškarac izgovori ovakvu rečenicu, jasno je da je po sredi lažni razlog! Muškarci na ovaj način samo potvrđuju svoju neozbiljnost i nespremnost da se vežu. Izgovor o nespremnosti za vezu 44% muškaraca iskoristilo je kao (za sebe) najbezbolniju opciju prekida.

2. Zaslužuješ boljeg

Kako bi iz veze izašli čistog obraza, muškarci su spremni da sebe stave u poziciju žrtve, pa će neretko kao izgovor za raskid navesti da svojoj prartnerki ne mogu da pruže onoliko koliko ona zaista zaslužuje. Ovakav način raskida veze bira 32 % muškaraca.

3. Problem je u meni, ti si savršena
Muškarci imaju posebnu sposobnost da se iz veze glatko izvuku, igrajući na kartu “preuzimanja krivice”.
U ovom grmu se pre svega krije stvaranje prividnog osećaja sigurnosti u nameri da svoju partnerku ne povrede, a lažni izgovor tipa “ti si super i ja te ne zaslužujem” upotrebilo je čak 24% muškaraca kako bi okončali svoju vezu.

Izvor: Prva.rs
 
Nije to ništa, juče mi pukla konekcija i pokušavam da se konektujem kaže "nisam spreman za vezu" prvo sam pomislio da je do modema, reko zaslužujem bolji, probam par puta i jok, kaže problem je u meni, ti si savršen. :D Reko ma neću ga mjenjat, ovaj ima nazad 4 rupe. :D
 
Natrag
Top