Muzika i sum

Član
Učlanjen(a)
11.12.2011
Poruka
213
Dali ima mogucnost da ako je neko pricao, i cuje mu se pozadinski sum, da to izbrisem?
I ako se cuje muzika uporedo sa govorom da nju nekako odklonim?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
U kontrolnom panelu nadji aplikaciju za tvoju zvucnu karticu i u koloni mikrofon stikliraj opciju, Noisse Suppresion i plus ako ima jos neka opcija. Takodje u kontrolnom panelu udji u Sounds and Audio devices, Volume, Advanced, pa u podkucicama advanced destikliraj sve Microphone boost. Mali savet iz propertisa za Audio Mix, stavi da ti slajder za snimanje zvuka bude na sredini ili ispod sredine. Ako bude na maximumu, ni jedno podesavanje ti nece pomoci da eliminises sum zvuka, jer su oscilacije glasa prejake.
Sto se tice maskiranja muzike, nisam siguran, verovatno nekim naprednim programom, mozda sa tim Vegas pro, sto si pominjao u onoj temi bliznakinji. Nadji manual u pdf-u, sto ide uz taj program, verovatno ima ta mogucnost.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ako misli tako nesto da radi sa snimcima ima program"Audacity" i mislim da je besplatan.Ja sam nekad radio sa njim na XP-u i mogu vam reci da solidno uklanja sumove i ima dosta alata za obradu muxike i audio snimaka.Ja nisam iskoristio ni polovinu.evo i gde mozes skinuti:
Kod:
http://audacityteam.org/
 
Natrag
Top