Mrežna kartica - problem

Učlanjen(a)
24.05.2012
Poruka
3
Pozdrav :)
Ovako imam problem mislim da mrezna kartica pravi problem nisam davno korisio komp tako isto nisam ni internet na njega koristio i onda sam ga reinstaliro prikljucio modem povezao lan kablom kad vidim ne svetli tamo pozadi na kuciste promenim kablo opet ne svetli prikljucim na laptop radi normalno sto znaci nije do modema e sad me interesuje da li je mrezna kartica crkla ili je iskljucena ili nesto drugo i kako bih mogao to da proverim? i cuo sam da imaju externe mrezne kartice pa me znima isto koliko se krecu i gdje moze da se kupe :D
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
69
Pozdrav :)
Ovako imam problem mislim da mrezna kartica pravi problem nisam davno korisio komp tako isto nisam ni internet na njega koristio i onda sam ga reinstaliro prikljucio modem povezao lan kablom kad vidim ne svetli tamo pozadi na kuciste promenim kablo opet ne svetli prikljucim na laptop radi normalno sto znaci nije do modema e sad me interesuje da li je mrezna kartica crkla ili je iskljucena ili nesto drugo i kako bih mogao to da proverim? i cuo sam da imaju externe mrezne kartice pa me znima isto koliko se krecu i gdje moze da se kupe :D
Proveri u device menageru koji ti drajveri fale za uredjaje.Ako si dizao nov sistem,verovatno treba da ubacis drajvere za lan karticu.Nadji na netu drajvere za tu tvoju maticnu plocu i skini drajvere za lan karicu i instaliraj ih.
 
Učlanjen(a)
24.05.2012
Poruka
3
Hvala svima na odgovorima :) ovako kad god sam prije komp reinstalirao uvjek ostane drajver od interneta ne mora da se instalira ali evo uzeo sam pa sam instalirao najnovije sve drajvere probao i nece onda sam uzeo instalirao original drajvere koji su dosli uz komp opet nece inace operativni sistem windows 7 a i pise nesto kao da kablo nije ukljuceno "A network cable is not properly plugged in or may be broken" a to isto kablo probam na laptop radi normalno a ovo za bios ne mogu da uradim jer mi je zakljucan a ne znam pass a uvjek je ukljuceno da se bootuje preko cd
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.073
Ne ako ti prijavljuje to za kabl, niije kartica iskljucena u biosu. Ili drajver nije dobar ili eventualno ulaz je mozda fizicki ostecen. Vidi posto kazes da je kompjuter dugo bio nekoriscen da se nije uhvatila korozija na ulazu i da li ulaz isto izgleda kao na laptopu. Otvori kuciste i proveri da li je lankartica lepo spojena sa maticnom, da nije fizicki ostecena. U slucaju da jeste, resenje je ili pci lan kartica ili ako nadjes nekoga da ti zameni ili popravi tu na ploci ali malo njih se cima oko toga jer su pci lan kartice prilicno jeftine pa i ne mogu da naplate tu popravku nesto mnogo.
 
Član
Učlanjen(a)
01.08.2013
Poruka
26
ma kupi mreznu karticu sto se zezas imas ih koje kostaju 6-7 eura i kad god radis sistem ne treba ti drajver za njih
 
Učlanjen(a)
24.05.2012
Poruka
3
A to sam i htio da kupim i da zamijenim :) nego mislio sam da nije nesto iskljucena ili nesto slicno pa moze lako da se resi u svakom slucaju kupicu je :) hvala jos jednom svima
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mozda sam kontakt izmedju kabla i Lan kartice nije dobar,ako imas zivaca otvori i pogledaj.mozes malo sa onim sajdziskim srafcigerom malo da ocistis kontakte na kartici posto je dugo stajala.Ne mozes nista pokvariti
 
Natrag
Top