Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
nista onda, nastavicemo sutra)))
veliki pozzz

Čekaj, nisi mi dao odgovor za buriće od 5 i od 3 litre...
Ajde čekam te još malo, da vidim da il ćeš moći jedno rešenje.
Dođe mi da uzmem iz srednje škole knjigu logaka i teorija verovatnoće...: ) za rešavanje 100 mudraca

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Vidim da ti idu te cicasmicalice. Gledaj sad ovo. Imaš jato ptica u 2 grupe ( A i B).
Prvi slučaj:
Kada iz jata A jedna ptica pređe u B tada je u jatu B duplo više ptica.

Drugi slučaj (postavka pitanja je ista):
Kada iz jata B pređe jedna ptica u jato A tada ih ima isto

Reci odnos ptica u oba jata (koja su identična za oba slučaja) na početku pitanja?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Poteza ima 6 (naravno).
. . .
O O O

Molim ako neko zna neka postuje odgovor.

A ima i jos jedna mozgalica sa dva rešenja (mislim da je znate pošto je laka). Imate sud od 5 litara i sud od 3 litre, treba da napravite količinu od 4 litara.

Zar nije 9 poteza...3 kruga sa 3 kvadrata treba da je 9 poteza...

Ovo sa sudovima ide ili 2+2 ili 1+3...

e sad iz jednog poteza a da V ne dodirne kružnicu, jedino neka caka sa presavijenim papirom ili tako nekako...malo mi nejasno...
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Zar nije 9 poteza...3 kruga sa 3 kvadrata treba da je 9 poteza...

Ovo sa sudovima ide ili 2+2 ili 1+3...

e sad iz jednog poteza a da V ne dodirne kružnicu, jedino neka caka sa presavijenim papirom ili tako nekako...malo mi nejasno...

Jaooooo lapsus lingve. Hvala na korekciji a ipak je rano ujutru.
Što se tiče sudova nisi pogodio... hehehe mozgaj još malo : )

Imaš jedan sud od 5 litara (sud nije označen i ti ne znaš dokkle je 5) isto važi i za sud od 3 litre. Napravi mi količinu vode koja važi 4 litre.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
sudom od 3l naspem u 5l, i još jednom dopunim iz suda od 3l..u sudu od 3l ostaje 1l i imam sud od 3 to su 4l...
ili iz suda od 5l prespem u 3l ostaje mi 2l u sudu od 5l i još jednom ponovim isti postupak dobijem 2l+2l...
ako sam dobro razumeo zadatak
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ajde malo da pripomognem. Naravno da možeš sipati više puta i PROSIPATI i naravno da ćeš 4 litra staviti u sud od 5 litara. Sada kaži mi 2 rešenja, molim lepo hehehe : )

sudom od 3l naspem u 5l, i još jednom dopunim iz suda od 3l..u sudu od 3l ostaje 1l i imam sud od 3 to su 4l...ako sam dobro razumeo zadatak

Odlično, ajde drugi način objasni, opet molim lepo : )

Dodato posle 10 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A jesi li došao do rešenja od djoleta sa bakom i jajima ?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
e za ovo drugo mitreba i treći sud npr veći od 2l da sačuva tih prvih 2l...
moram razmisliti za drugo rešenje...
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
325
Mislim da to nije rješenje. Ako tačke označimo redom brojevima, onda nisu međusobno spojene tačke 4, 8 i 12.

Tacno je odgovorio crazy evo i slike kolko sam ja shvatio da je on uradio
SAMO PRATITE STRELICE

70599728.png
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Ajde jedna boza cicasmicalica i odoh na spavanje.

Potukli se otac i sin u kući oko ključeva automobila. I u tom koškanju sin slučajno premetnu oca preko stolice, otac se spotakne i udari glavom o ivicu stola i osta na mestu ... (tužan kraj ali tako glasi priča). Na prvom ročištu pojavljuje se sin i seda za klupu okrivljenih. Utom ulazi sudija sa tužiocem, seda i počinje da lista dosije o momku. Sudija odmah ustaje rekavši: ‚‚Ja ne mogu da sudim svome sinu" i pokupi se i ode. Ko je sudija?
 
Natrag
Top