Može li se u ime Boga, gaziti čovjek?

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
100 dinara:"Znaš, pakao je pun religioznih ljudi"; i ako zaista postoji, onda sam siguran da je to upravo tako.
Da. I bogatasa, narocito onij koji nisu dobili nasljedstvo i stekli radom, nego pljackom. Izgeda da se se tamo prilicito ucestalo govoriti SH jezik?
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Istorija religija je puna primjera, kada su Božiji predstavnici na Zemlji, u ime Boga, u ime vjere, u ime Božijeg ćudoređa i morala koji su sami izmislili, vršili strašne torture nad čovjekom - od fizičkog zlostavljanja pojedinaca, njihovog usmrćivanja, do genocida nad cijelim narodima.
Mislite li da su to radili sa Božijim blagoslovom, kako su sami govorili, ili je to zloupotreba i Boga i vjere?

Naravno da je u pitanju zloupotreba. Svakoj osobi koja ima trocifren IQ jeste jasno, ako ne svesno, onda podsvesno, da je taj svemoćni (ako uopšte i postoji, ako on ili "to" nije svo vreme u samom epicentru naše galaxije, npr.) ustvari u nama samima. Svaka religija jeste tu samo zarad kontrole populacije i još mali milion prljavih stvari. Ako postoji bog, onda je on stvorio ljubav, recimo. A ako postoji bog, onda postoji i đavo i taj je i rešio da se poigra i dao ljudima religiju, te raščlanio na ovakve i onakve. Religija je ljudima potrebna koliko i jednom poljkom mišu recimo - fića. (Fiat) Jer, izvin'te, šta tog svemoćnog boli uvo gde će neko da se pokaje ili pomoli? Zid je zid. Krov je krov. Sa one strane spoljnih zidova se nalazi prostor... eventualno drugi spoljni zid.. iznad krova imamo nebo. Pa se razmislite dal' je bitno moliti se unutar nekog crkvenog zida ili na bilo kojoj livadi? Šta to svevidećem, svemogućem, sveznajućem predstavlja? Kakve razlike? Mislite da se on sekira koliko je ko dao lokalnom nindži za ritual ili obred? Eventualno kojekakvo pevanje.. ? Novac i crkva? Pa jel' to ide zajedno? Nije li novac đavolje oruđe? Ko je danas najbogatiji i ne plaća nikakav porez? Razmislite dobro. PO meni, najveći grešnici su ti koji i idu u kojekakve hramove i crkve da gube svoje vreme na stvari koje se tiču samo njihovog "uma" te se samo tamo i odigravaju, ti osećaji iskupljenja i pokajanja.. bla, bla, bla..

Dokle god sam živ, nijedan fanatik, nijedan vernik me neće ubediti u suprotno. Ne treba nama vođa, ne treba nama nikakav priručnik, nikakva pravila. Rođeni smo sa svim potrebnim pravilnicima, sa svim potrebnim zakonima i samo treba povremeno povući ručnu. Ne postoji bolji Guru od vas samih. U vama je sve. Svo znanje koje je potrebno da bi ste bili čovek, dostojan koračanja i obitavanja na ovoj zemlji, jeste od početka u nama samima. Ono što vas udaljava od toga jeste vaš strah i "šta će komšije da pomisle?!" npr...
:)
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Overlord,

sjajno si to rekao. Evo, već sam jednom mislim napisao, ali ću ponovo da ga napišem, jedan od omiljenih citata iz "Izgubljenog raja" koji, po meni, govori suštinu onoga što si ti rekao:

Nek niko ubuduće nepotreban povod ne traži
Da dokaže veru; kad najviše traže
Dokaz takav, počinju, u stvari, da greše.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ne smije se ni u čije ime gaziti čovjek, ali rijetko ko tako misli, a još manje tako postupa.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Svi koji gaze druge, misle da to rade pod okriljem svog Boga, uz njegovu pomoć i "saglasnost"...
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
59
Zar to što piše u bibliji treba da nam koristi kao sredstvo za rasterećenje savesti, znak odobravanja ili negiranja.
Ono što piše u bibliji, možemo bar pretpostaviti da je pretrpelo razne(drastične) "nužne izmene" tokom proteklih vekova. Čovek je oduvek bio gažen i gazio i ovde nije toliko važno u ime koga već zarad čega je to činio.
"I kada neko pođe i u vatru za svoje učenje — šta to dokazuje! Bolje je, zaista, da naše sopstveno učenje potiče iz našeg sopstvenog plamena".
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruka
29
Ja verujem da ja delujem u skladu sa voljom Svemoguceg Kreatora. Braneci se od Jevreja, ja provodim Boziju volju…

Adolf Hitler - Mein Kampf
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To što neko kaže da ubija u ima Boga ne mora biti tačno. I Hitler nije sigurno istinski ubijao u ime. Jasno je da Hitler mrzio hrišćanstvo i hrišćane.

"Hrišćanstvo je najteži udarac koji je ikada zadat čovečanstvu. Komunizam je kopile hrišćanstva. Oboje su čudovišni izdanak Jevreja". A. Hitler

"Iskoreniću hrišćanstvo. Ili si hrišćanin ili si Nemac. Ne možeš biti i jedno i drugo". A. Hitler

Isus Navin je porazio 29 paganskih careva i sve njihove stanovnike pobio, izuzev jedne kurve, njenog oca, braće i sestara koja je sklonila Jevrejske uhode i jednog cara i 3 naroda koja su se pridružila Jevrejima.
Ubijanje koje Bog odobri je završeno nakon Isusa Navina i poraza Filistejaca i još nekih naroda i toga više nema. Ali Bog je najveći broj zatro ovih ljudi, a mnogo manji broj su ubili Jevreji.
Dokaz za to se nalazi u Bibliji, gdje stoji da je Bog zasuo kamenjem i pobio više ljudi nego Jevreji na čelu sa Isusom Navinom.
Dalje što se neko poziva i tako huli na Boga nema veze sa istinskim hrišćanstvom. Nema više ubijanja u ime Boga.
I Isus Navin nije ubijao u ime Boga, malo je to ružno postavljeno.
Bolje rečeno ubijanje koje Bog odobri, ali tada se i Bog direktno miješa i On ubija više ljudi.

E tako je bilo sa Isusom Navinom i 29 paganskih careva koje pobio, 7 kneževa, sa Mojsijom i još dva cara. Dokaz da je Bog vodio te ratove jeste da su Jevreji bili manji od svakog naroda koji je tamo bio.
Ukupno su porazili 31 cara i oko 7 kneževa. Što je dokaz da Jevreji nisu ratovali sami nego je Bog bio na njihovoj strani.
Naroda je bilo oko 9-10 svaki je bio veći od njih i imao je veću vojsku.
31 car je zato što je bilo više careva iz jednog naroda. Svih 31 vladar su bili na istoj strani. Čak njih 5 je zajedno izašlo na megdan Isusu Navinu, ali svi su završili onako kako je Bog htio.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruka
29
To što neko kaže da ubija u ima Boga ne mora biti tačno. I Hitler nije sigurno istinski ubijao u ime. Jasno je da Hitler mrzio hrišćanstvo i hrišćane.

"Hrišćanstvo je najteži udarac koji je ikada zadat čovečanstvu. Komunizam je kopile hrišćanstva. Oboje su čudovišni izdanak Jevreja". A. Hitler

"Iskoreniću hrišćanstvo. Ili si hrišćanin ili si Nemac. Ne možeš biti i jedno i drugo". A. Hitler

Ne ulazim u to da li je Hitler lazov ili ne ali je cinjenica da je zbog ove i slicnih recenica poginulo oko 55.000.000 ljudi u II sv.ratu,a da to NIKO nije sprecio.Zasto nije ako je mogao i zar bi dozvolio da se neko kiti ''njegovim'' imenom i pod tom parolom da napravi svetsku klanicu.Ja neznam da li je Hitler bio pravi vernik ili ne samo komentarisem cinjenice u okviru teme..
 
Natrag
Top