moze li pomoc?

Učlanjen(a)
22.01.2015
Poruka
13
e ovako: dok sam instalirao neku igricu komp mi se ugasio. Inace ta igrica se instalirala jako sporo...
I nakon sto se igasio vise nije mogao da se upali. Pa imam pitanje da li otprilike znate sta mi je crklo...?? Kad stisnem power dugme nista ne reaguje. Dok je napajanje ukljuceno neka zelena lampica na maticnoj svetli...bez rama komp moze da se upali. a i bez graficke moze da se upali. Ja msm da je procesor zavrsio karijeru, al nisam siguran. ... Da li neko moze da potvrdi da je cpu crko ili je mozda nesto drugo problem?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
e ovako: dok sam instalirao neku igricu komp mi se ugasio. Inace ta igrica se instalirala jako sporo...
I nakon sto se igasio vise nije mogao da se upali. Pa imam pitanje da li otprilike znate sta mi je crklo...?? Kad stisnem power dugme nista ne reaguje. Dok je napajanje ukljuceno neka zelena lampica na maticnoj svetli...bez rama komp moze da se upali. a i bez graficke moze da se upali. Ja msm da je procesor zavrsio karijeru, al nisam siguran. ... Da li neko moze da potvrdi da je cpu crko ili je mozda nesto drugo problem?


Bez rama kao i bez grafičke računar ne može da upali odnosno ti samo misliš da je upalio jer se okreću ventilatori.. CPU veoma rijetko "crkaje", znači jedan od 200...Kada ga "upališ" bez rama i grafičke ako nema nikakvug zvuka odnosno piska moguće je da je otišla matična ploča. Ali kao što reče naš urednik ja bih krenuo od napajanja...
 
Učlanjen(a)
22.01.2015
Poruka
13
Mi na ovom forumu u skladu sa svojim znanjem pokušavamo da pomognemo svakom članu kada iskrsne neki problem. U skladu sa tim bilo bi poželjno, da ne kažem neku težu riječ, da se objasni kako je riješen problem zbog nekoga ko bi u budućnosti došao u istu situaciju....


Napajanje je crklo. Ali na to sam najmanje sumnjao jer je novo, i kad ga ukljucim svetlo na maticnoj svetli, laser na misu isto svetli. Pa sam mislio da 100% nije napajanje jer daje struju... Ali eto problem je bio tamo gde sam se najmanje nadao :D
 
Natrag
Top