molim za pomoc...problem oko kompa

Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
msi gf615m-p33
AMD Athlon II X2 215 2.70
4 GB RAM memorije
napajanje mi je 600 W
i graf. je ATI Radeon 6790 DDR5 1Gb

Zanima me zasto ne mogu da igram neke igrice, tipa (NFS THE RUN, Battlefield 3, Call of Duty Black Ops ,GTA IV i jos dosta toga)
Igrao sam normalno i Call of Duty MW 1 i 2 na full rezoluciji, a recimo Black ops ne mogu...
Da li mi moze ko pomoci...


hvala unapred...
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Prvo moras da napises sto ne mozes da igras te igre,da li ti je jako mali frame rate ili uopste ne mozes da ih pokrenes ili nesto trece da bi znali da ti odgovorimo...
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Procesor ti je slab za Battlefield 3, Bad Company možeš goniti ali za Battlefield 3 ti treba 4 jezgre ili šest.
Ovdje možeš provjeriti za druge igre:
Kod:
 [I][COLOR=#58595A][FONT=Arial][COLOR=#0000ff]http://www.systemrequirementslab.com/cyri/[/COLOR][/FONT][/COLOR][/I]


[ATTENTION]Linkove ka drugim stranicama obavezno stavljati u code![/ATTENTION]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
pa recimo Black Ops mi jako steka i na 1024x768 i na 800x600 kad sve pogasim (detalje) ili kad ih sve popalim stalno secka,gta IV mi isto secka (kao i black ops)


hvala unapred...

hvala sad mi je jasno sto ne mogu...
imate li kakvu preporuku koji procesor bi mi najbolje legao na ovu maticnu do 10000
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Minimum requirements for Battlefield 3
OS: Windows Vista or Windows 7
Processor: Core 2 Duo 2.4 GHz or Althon X2 2.7 GHz
RAM: 2GB
Graphic card: DirectX 10 or 11 compatible Nvidia or AMD ATI card, ATI Radeon 3870 or higher, Nvidia GeForce 8800 GT or higher.
Graphics card memory: 512 MB
Sound card: DirectX compatibl sound card
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version
Po ovome trebalo bi da mu radi bez problema bar na nekim slabijim podesavanjima,kada si poslednji put radio reinstal sistema moguce je i da ti je sistem raskantan pa ti pravi probleme...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
pa sistem sam dizao pre nekih 6 meseci
windows 7 enterprice je unutra 64 bit
 

0g1

Član
Učlanjen(a)
26.08.2012
Poruka
4
Dok pomjeram roler "sjecka" mi muziku na internetu ili ako otvaram neku sliku tj. malo vise opteretim grafiku nastaje duzi prekid zvuka, bas iritira. Probavao sam sa drugim drajverima, ali slabo pomaze. Da li je to mozda do graficke karte ili sta vec? Kada pustim muziku sa racunara, na winamp ili neki player, radi sve normalno. Ako neko zna sta je u pitanju ili ima takav problem zamolio bih ga za pomoc. Unaprijed hvala! :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Prvo ploča je totalni office brate, trebao si gledati pažljivo koju ploču kupuješ, jer za 20-30 evrića više mogao si uzeti ozbiljniju ploču za upgrade, ovako si se zarobio pločom koja ima HT do 2GHz, tako da i staviš neki jači Phenom II X4 nećeš dobiti mnogo, jer ploča nemože da ga iskoristi, drugo sam chipset ploče je zastareo nForce 430 i 6150SE i samo je softwareski, preko BIOS-a nabudžen da čisto ima podršku za AM3 procesore (ali bez pravog iskorišćenja resursa (svi Phenom II X4 9xx serije Deneb, Zosma i poneka Thuban X6 jezgra do 95W podržavaju HT 4Ghz pa nadalje).
Ti možeš sada da uzmeš nešto tipa PII X4 965 ili 960T, pa da u perspektivi dokupiš bolju ploču.
Takođe još jedna zamerka za grafiku, za 15-20 evra više imao si kupiti 6850, koja je znatno bolja, napajanje ti je jako, tako da će podržati jaču grafu.
To ti je to druže, ne isplati se sad menjati sve odjednom, prvo zameni ploču i CPU, grafa će ti zasad završiti posao...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
hvala puno... a koja preporuka za plocu ako moze,sta bi mi bilo ok za neke normalne pare do 100-150 evra...
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2012
Poruka
6
Prvo ploča je totalni office brate, trebao si gledati pažljivo koju ploču kupuješ, jer za 20-30 evrića više mogao si uzeti ozbiljniju ploču za upgrade, ovako si se zarobio pločom koja ima HT do 2GHz, tako da i staviš neki jači Phenom II X4 nećeš dobiti mnogo, jer ploča nemože da ga iskoristi, drugo sam chipset ploče je zastareo nForce 430 i 6150SE i samo je softwareski, preko BIOS-a nabudžen da čisto ima podršku za AM3 procesore (ali bez pravog iskorišćenja resursa (svi Phenom II X4 9xx serije Deneb, Zosma i poneka Thuban X6 jezgra do 95W podržavaju HT 4Ghz pa nadalje).
Ti možeš sada da uzmeš nešto tipa PII X4 965 ili 960T, pa da u perspektivi dokupiš bolju ploču.
Takođe još jedna zamerka za grafiku, za 15-20 evra više imao si kupiti 6850, koja je znatno bolja, napajanje ti je jako, tako da će podržati jaču grafu.
To ti je to druže, ne isplati se sad menjati sve odjednom, prvo zameni ploču i CPU, grafa će ti zasad završiti posao...

Sve ti je rekao ^^ samo navali na sajtove tipa kupujemprodajem, kupindo, limundo itd i kupuj komponente uz minimalna ulaganja... Što se tiče ploče potraži nešto ovako na sajtovima koje sam ti naveo, možda ti se isplate i nove ja ne znam trenutno kakve su cene ploča ali evo ti bar neke smernice pa ti vidi šta odgovara tvom budžetu ;)
Kod:
[URL="http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A87TDUSB3/"]ASUS - Motherboards- ASUS M4A87TD/USB3[/URL]
[URL="http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A79XTD_EVO/"]ASUS - Motherboards- ASUS M4A79XTD EVO[/URL]
[URL="http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A785TDM_EVO/"]ASUS - Motherboards- ASUS M4A785TD-M EVO[/URL]
[URL="http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A87TD_EVO/"]ASUS - Motherboards- ASUS M4A87TD EVO[/URL]
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top