Mojsijevo telo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ako ti misliš da sam sebi onda imaš problem.

A što bi se đavo prepirao za Mojsijevo tijelo ako Mojsije neće biti vaskrsnut?

Rekao sam sarkasticno, zato sto se to isto odnosi na tebe a ne na mene.
Ti Bibliju nisi koristio u odg. , ja jesam i naveo sam stih.

Jeste Mojsije vaskrsnut ''ali nakon Hristove smrti''(ne pre toga), ali ti si slep pa ne vidis to.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rekao sam sarkasticno

Sarkazam je jači stepen ironije u kojem osim podsmjeha postoji uvredljivost i zajedljivost . To može biti dokaz mržnje, uglavnom potisnute. Ko ti je kriv što otkrivaš sebe ovdje.

zato sto se to isto odnosi na tebe a ne na mene.

Ti ovdje govoriš o sebi. Tačnije otkrivaš sebe.

Ti Bibliju nisi koristio u odg. , ja jesam i naveo sam stih.

Ja mogu i da ne koristim ako kažm da to ima u Bibliji ili upućujem na Bibliju.

Koristiti Bibliju a ništa (svoje) ne dokazati je isto kao i ne koristiti.

Jeste Mojsije vaskrsnut ''ali nakon Hristove smrti''(ne pre toga)

Kako se onda pokazao prije Isusove smrti. Vć sam ti dao niz činjenica koje dokazuju da je Mojsije tip Isusa, predslika.

ali ti si slep pa ne vidis to.

Ja možda slijep kod očiju, ali nisam umom kao oni koji misle da Mojsije nije vaskrsnut prije Isusa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sarkazam je jači stepen ironije u kojem osim podsmjeha postoji uvredljivost i zajedljivost . To može biti dokaz mržnje, uglavnom potisnute. Ko ti je kriv što otkrivaš sebe ovdje.

Sarkazam i ironija su na neki način povezani pojmovi, ali sarkazam nije podvrsta ironije nego je to korišćenje ironije na zajedljiv, pakostan način. Najčešći recept za sarkazam je ironija u negativnom kontekstu, sa dozom zlobe. Mada, sarkazam ne uključuje uvek ironiju, on može umesto ironije sadržavati alegoriju, metaforu, hiperbolu i dr. Jednostavno rečeno, tu se obično radi o kiseloj, zlobnoj šali na tuđ račun (što se svakako najefektnije postiže ironijom). Sarkazam ne mora uvek biti zlonameran. Može biti način da se neko malo podbode na ličnoj bazi ne bi li nešto shvatio. Primer: kad vam prijatelj ima, što se kaže, neku glupu ideju, a vi mu na to kažete: „Au, to si smislio za medalju!“.

Ne izmisljaj da je nesto zlonamerno kada nije!

Ti ovdje govoriš o sebi. Tačnije otkrivaš sebe.

Moja savest pred Bogom je cista, tvoja nije zato i pises to sto pises, pa napadas.
Veliki je nemir u tebi i zato to i radis.
Ja nisam nikada nikoga namerno napadao i vijao, upravo suprotno, jasam branio.

Ti otkrivas svoj karakter.
Tebi smeta razotkrivanje manipulacija, tu ti ja ne mogu nista.
Dok god budes napadao, ja cu se suprotstavljati..

Ja mogu i da ne koristim ako kažm da to ima u Bibliji ili upućujem na Bibliju.

Ti nikada i ne koristis bibliju, jako retko.
Pogledaj malo svoje odgovore> ''jeste - nije!'' i tako u krug.
To je vise nego zalosno, bez ikakvih argumenata i Biblijske podloge.

Koristiti Bibliju a ništa (svoje) ne dokazati je isto kao i ne koristiti.

Ja sam dokazao, a ti nisi dokazao apsolutno nista.
Ti si samo tvrdoglav covek i neces priznati.
Sta ti ja mogu.

Kako se onda pokazao prije Isusove smrti. Vć sam ti dao niz činjenica koje dokazuju da je Mojsije tip Isusa, predslika.

Nisi dao nista. Kakave veze ima predslika, jel tebi dobro?
Predslika nije stvarnost.
Pokazao se ''iz zagrobnog zivota'', a ne kako ti tvrdis kao ''vaskrsla osoba'', jer ono prorocanstvo iz zaharije je prorocanstvo za ''buducnost'' a ne odnosi se na dogadjaje pre Isusa.
Zato je tvoja tvrdnja pogresna.

Ali ti se naravno bojis i ne smes da analiziras to prorocanstvo jer razotkriva tvoje lazi..

Ja možda slijep kod očiju, ali nisam umom kao oni koji misle da Mojsije nije vaskrsnut prije Isusa.

Eto priznao si da si slep kod ociju.
Naravno, nisi ti umom slep i to si dobro rekao, nego ''zatvaras oci da namerno ne vidis''.
To je jos gore. Sve si priznao u jednoj jedinoj recenici.
Ponasas se kao fariseji, sto ''zatiskivahu usi svoje da ne cuju''.
To je greh protiv Duha Svetoga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sarkazam i ironija su na neki način povezani pojmovi, ali sarkazam nije podvrsta ironije nego je to korišćenje ironije na zajedljiv, pakostan način.

I to je dokaz grijeha.

Mada, sarkazam ne uključuje uvek ironiju, on može umesto ironije sadržavati alegoriju, metaforu, hiperbolu i dr. Jednostavno rečeno, tu se obično radi o kiseloj, zlobnoj šali na tuđ račun (što se svakako najefektnije postiže ironijom). Sarkazam ne mora uvek biti zlonameran. Može biti način da se neko malo podbode na ličnoj bazi ne bi li nešto shvatio. Primer: kad vam prijatelj ima, što se kaže, neku glupu ideju, a vi mu na to kažete: „Au, to si smislio za medalju!“.

Ne izmisljaj da je nesto zlonamerno kada nije!

Kod tebe jeste zlonamjerna i on je skoro uvijek takav.

Moja savest pred Bogom je cista, tvoja nije zato i pises to sto pises, pa napadas.
Veliki je nemir u tebi i zato to i radis.

Opet se baviš sa mnom i sebe namećeš kao temu. Sve što kažeš za drugoga je dokaz za tebe.

Ti nikada i ne koristis bibliju, jako retko.

Ono što iznosim ima u Bibliji, izgleda da je nisi čitao pa ne znaš. Tako da ne moram uvijek da je koristim.

Pokazao se ''iz zagrobnog zivota'', a ne kako ti tvrdis kao ''vaskrsla osoba'', jer ono prorocanstvo iz zaharije je prorocanstvo za ''buducnost'' a ne odnosi se na dogadjaje pre Isusa.

Takvu glupost samo mogu da čujem od pravoslavaca da se neko pokazao iz groba. Naravno da je vaskrsnut, prije Isusa je, sam Isus ga je vaskrsnuo.

Ja sam dokazao, a ti nisi dokazao apsolutno nista.
Ti si samo tvrdoglav covek i neces priznati.
Sta ti ja mogu.

Tvoj nivo razgovora je "jeste-nije" mi smo odrasli ljudi a ne kao djeca da se prepiremo "jeste-nije". Naravno da nisi dokazao da je Mojsije mrtav razg. sa Isusom.

Nisi dao nista. Kakave veze ima predslika, jel tebi dobro?
Predslika nije stvarnost.


Jeste i stvarnost, pa dao sam ti ono što je bilo. Ali i ukazuje na Isusa, svaki iole ozbiljan vjernik zna da je Mojsije predslika Isusa.

Pokazao se ''iz zagrobnog zivota'',

Totalna glupost pogotovo što Biblija govori suprotno, nema misli, emocija kada čovjek umre.

a ne kako ti tvrdis kao ''vaskrsla osoba'',

Dokazano je da je Mojsije ustao, zato se Mihailo (Isus) borio za njegovo tijelo.

er ono prorocanstvo iz zaharije je prorocanstvo za ''buducnost'' a ne odnosi se na dogadjaje pre Isusa.

Pa kako je onda Isus razg. sa Mojsijem prije svog uskrsnuća?

Eto priznao si da si slep kod ociju.

Al nisam kod uma kao oni što misle da se Mojsije javio iz zagrobnog života, stavljaš navodne znake iako bukvalno misliš da postoji zagrobni život.

Naravno, nisi ti umom slep i to si dobro rekao, nego ''zatvaras oci da namerno ne vidis''.

Opet dokazuješ svoj pok..... karakter.

Ponasas se kao fariseji, sto ''zatiskivahu usi svoje da ne cuju''.
To je greh protiv Duha Svetoga.

I uporan si u tom dokazivanju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Ma necu se baviti neozbiljnim ljudima.
Ja pok. nisam. Ti jesi.
Uzivaj.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Kako je Isus razg. sa Mojsijem na gori Preobraženja? Ako Mojsije nije vaskrsnut. Jel sa duhom Mojsija po tebi.

Da li su učenici videli Iliju i Mojsija ili im se pričinilo?

9:27 A zaista vam kažem: imaju neki među ovima što stoje ovde koji neće okusiti smrti dok ne vide carstva Božijeg.
9:28 A kad prođe osam dana posle onih reči, uze Petra i Jovana i Jakova i iziđe na goru da se pomoli Bogu.
9:29 I kad se moljaše postade lice Njegovo drugačije, i odelo Njegovo belo i sjajno.
9:30 I gle, dva čoveka govorahu s Njim, koji behu Mojsije i Ilija.
9:31 Pokazaše se u slavi, i govorahu o izlasku Njegovom koji Mu je trebalo svršiti u Jerusalimu.
9:32 A Petar i koji behu s njim behu zaspali; ali probudivši se videše slavu Njegovu i dva čoveka koji s Njim stajahu.
9:33 I kad se odvojiše od Njega reče Petar Isusu: Učitelju! Dobro nam je ovde biti; i da načinimo tri senice: jednu Tebi, i jednu Mojsiju, i jednu Iliji: ne znajući šta govoraše.
9:34 A dok On to govoraše dođe oblak i zakloni ih; i uplašiše se kad zađoše u oblak.

U carstvu nema telo zemljano ni krv već nebesko telo i duhovi.

Već sam pitao da li je Mojsije vaskrsao i nisam dobio odgovor....a logika kaže da su u ISTOM telu bila obojica i ŽIVI Ilija i umrli Mojsije dakle ili kao duhovi ili obučeni u nebesko telo.
Pošto su mogli biti u prisutnosti slave Hristove i u oblacima na gori tu ima nešto što meni nije jasno to je da je moguće da duh može biti zasebno a telo zasebno (mislim na nebesko telo kao ono u koje ćemo se preobraziti) jer su ta dva DUHA opisana kao DVA ŽIŠKA što stoje pred Bogom i onda oni odlaze-silaze U TELU.

Mislim da tu ima nedorečenosti u Bibliji jer anđeli su u nebeskom telu a opet čitamo kako prolaze kroz materiju tim energetskim telom i onda opet kad stanu na zemlju jedu kao i mi.
Ko će odgovoriti sa sigurnošću u čemu su se pojavili kao nebeska tela ili duhovi?

Duh tela nema tako čitamo ali ima obličje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa jesu vidjeli.

Već sam pitao da li je Mojsije vaskrsao i nisam dobio odgovor

To sam već govorio, tj. o tome.

Već sam pitao da li je Mojsije vaskrsao i nisam dobio odgovor....a logika kaže da su u ISTOM telu bila obojica i ŽIVI Ilija i umrli Mojsije dakle ili kao duhovi ili obučeni u nebesko telo.
Pošto su mogli biti u prisutnosti slave Hristove i u oblacima na gori tu ima nešto što meni nije jasno to je da je moguće da duh može biti zasebno a telo zasebno (mislim na nebesko telo kao ono u koje ćemo se preobraziti) jer su ta dva DUHA opisana kao DVA ŽIŠKA što stoje pred Bogom i onda oni odlaze-silaze U TELU.

Mislim da tu ima nedorečenosti u Bibliji jer anđeli su u nebeskom telu a opet čitamo kako prolaze kroz materiju tim energetskim telom i onda opet kad stanu na zemlju jedu kao i mi.
Ko će odgovoriti sa sigurnošću u čemu su se pojavili kao nebeska tela ili duhovi?

Duh tela nema tako čitamo ali ima obličje.

Šuplja filozofija, tačnije prazna. NI ti sam ne znaš šta si rekao.
 
Natrag
Top