Mojsijevo telo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisam pitao za predslike već o prepirci u vezi mrtvog tela i groba Jelisejevog.
Tema nije o Mihajlu niti živima niti anđelima molim da se tema ne izvrće.
Ako ima reći nešto u vezi gornjih pitanja izvolite:

Zašto se vodila rasprava o Mojsijevom telu?
Šta mislite o važnosti mrtvog tela?
Evo,ovo je zgodno mesto da čujemo još nešto o mrtvom telu gde mrtvaca bacaju u grob Jelisejev i taj mrtvi oživljava...koji je razlog?

Osnovni razlog prepirke izmedju Mihajla i satane oko Mojsijevog tela je taj - sto je satana zeleo da zadrzi Mojsijevo telo u grobu jer je ukazivao na Mojsijev greh kada je udarivsi stenu iz koje je potekla voda iz stene u pustinji - dao slavu sebi a ne Bogu, i on je smatrao da on polaze pravo na Mojsijevo telo i da on ne bi trebao da udje u nebo.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Osnovni razlog prepirke izmedju Mihajla i satane oko Mojsijevog tela je taj - sto je satana zeleo da zadrzi Mojsijevo telo u grobu jer je ukazivao na Mojsijev greh kada je udarivsi stenu iz koje je potekla voda iz stene u pustinji - dao slavu sebi a ne Bogu, i on je smatrao da on polaze pravo na Mojsijevo telo i da on ne bi trebao da udje u nebo.

AMIN, Što se tiče razloga zadržavanja tela.
Da li Mihajlo nosi mrtvo telo gore?
Ko oživljava telo i kad u ovom slučaju Mojsijevo?

Da ne zapostavimo Jelisijevo telo koje je ostalo i razlog oživljavanja mrtvaca bačenog u grob Jelisijev, o čemu se tu radi...ima li Pravoslavaca?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mihajlo Isus Hristos je oziveo Mojsijevo telo iz groba i sa zivim Mojsijem otisao na nebo, a prepiranje izmedju Mihajla i sotone se dogodilo neposredno pre tog ozivljavanja.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Mihajlo Isus Hristos je oziveo Mojsijevo telo iz groba i sa zivim Mojsijem otisao na nebo, a prepiranje izmedju Mihajla i sotone se dogodilo neposredno pre tog ozivljavanja.

molim te - pomozi mi stihom - da potvrdiš gornju tvrdnju -
Mihajlo Isus Hristos je oziveo Mojsijevo telo

Samo da te podsjetim - SVI su stvorenja stvorena OD Boga Jahve.
Ovim ti Boga Isusa izjednačuješ sa stvorenjem Anđelom M.

Uvijek me to čudilo - kako se Stvoritelj - Mihael Jahve Isus -
PREPIRE sa stvorenjem Sotonom.

I još k tome - NE USUDI SE NIŠTA RUŽNO REČ SOTONI!

Super ti je taj tvoj nauk
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mihajlo Isus Hristos je oziveo Mojsijevo telo iz groba i sa zivim Mojsijem otisao na nebo, a prepiranje izmedju Mihajla i sotone se dogodilo neposredno pre tog ozivljavanja.

Ako Mihajla stavimo u ulogu Mesije gde nam je onda kraj...
Anđeli NE IMIRU to Jelena nije znala i napisala da je Isus Mihajlo i ti tako govoriš...čudno.
Da li je to anđeo postao čovek pa se ponovo pretvorio u anđela?
Kažeš iz groba ga je oživeo a ko ga je sahranio?
Kad se ovde ima mnogo toga za razgovor šta će biti o grobu Jelisejevom...tek će tu biti...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Arhandjeo je jedna od najvisih titula u andjeoskoj hijerarhiji.
Mihajlo Hebrejski MIHA-EL, znaci ONAJ KOJI JE KAO BOG.

Sledece tekstove koje cu citirati nedvosmisleno potvrdjuju da je Mihajlo drugo ime Gospoda Isusa Hrista.

MIHAJLO:

MIHAJLO VELIKI KNEZ: `A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi. ( knjiga proroka Danila 12. 1 ).

MIHAJLO KNEZ VAS: `A on reče: Znaš li zašto sam došao k tebi? A sada ću se vratiti da vojujem na kneza persijskog; potom ću otići, i gle, doći će knez grčki.
Ali ću ti kazati šta je napisano u knjizi istinitoj. Nema nikoga da junački radi sa mnom u tom osim Mihaila, kneza vašeg.
( knjiga proroka Danila 10. 18 - 21 ).

MIHAJLO VOJVODA VOJSKE GOSPODNJE: `kad Isus beše kod Jerihona, podiže oči svoje i pogleda, a to čovek stoji prema njemu s golim mačem u ruci. I pristupi k Njemu Isus i reče Mu: Jesi li naš ili naših neprijatelja?
A On reče: Nisam; nego sam vojvoda vojske Gospodnje, sada dođoh. A Isus pade ničice na zemlju, i pokloni se, i reče Mu: Šta zapoveda gospodar moj sluzi svom?

A vojvoda vojske Gospodnje reče Isusu: Izuj obuću s nogu svojih, jer je mesto gde stojiš sveto. I učini Isus tako. ( knjiga Isusa Navina 5. 13 - 15 ).

MIHAJLO I ANDJELI NJEGOVI - ZBACIVANJE SOTONE: `I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli Njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njeni.
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njeni zbačeni biše s njom.
( otkrivenje Jovanovo 12. 7 - 9 ).

ISUS MIHAJLO:

ISUS KNEZ: I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;

ISUS MIHAJLO VODJA NEBESKE VOJSKE - PASCE NARODE S PALICOM GVOZDENOM:
`I videh nebo otvoreno, i gle, konj beo, i koji seđaše na njemu zove se Veran i Istinit, i sudi po pravdi i vojuje.
A oči su Mu kao plamen ognjeni, i na glavi Njegovoj krune mnoge, i imaše ime napisano, kog niko ne zna do On sam.
I beše obučen u haljinu crvenu od krvi, i ime se Njegovo zove: Reč Božija.
I vojske nebeske iđahu za Njim na konjima belim, obučene u svilu belu i čistu.

I iz usta Njegovih iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i On će ih pasti s palicom gvozdenom; i On gazi kacu vina i srdnje i gneva Boga Svedržitelja.
I ima na haljini i na stegnu svom ime napisano: Car nad carevima i Gospodar nad gospodarima.
( otkrivenje Jovanovo 19. 11 - 16 ).

ISUS SA GVOZDENOM PALICOM: `I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dete njeno bi uzeto k Bogu i prestolu njegovom. ( otkrivenje Jovanovo 12. 5 ).

Ja sam pomazao cara svog na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: "Ti si sin moj, ja te sad rodih.
Išti u mene, i daću ti narode u nasledstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.

Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
Sad, carevi, orazumite se; naučite se sudije zemaljske!
Služite Gospodu sa strahom, i radujte se s trepetom.
Poštujte sina, da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom; jer će se gnev Njegov brzo razgoreti. Blago svima koji se u Nj uzdaju!
( Psalam 2. 15 ).

U tekstu Isus Navin 5. 13 - 15 Isus navin se poklanja vojvodi vojske nebeske i ovaj to ne odbija.
U otkrivenju 19. 10 apostol Jovan se poklanja andjelu i ovaj to odbija sa obrazlozenjem da je i on sluga i da se Bogu treba pokloniti, sto znaci da je vojvoda vojske nebeske MIHAJLO i u starom i u novom zavetu sam Gospod Isus Hristos, vecni Bog, kome se zajedno sa ocem i Svetim Duhom jedino valja klanjati.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja pozdrav.
Ponovo si ponudio učenje Jelene Bele,to je tvoje pravo.
Moje pravo je da čujem šta piše i da upotrebim razum (nadam se da nisan u deficitu) i uporedim to sa rečju.

1.Ako je Isus Mihajlo odnosno prvi anđeo onda je On STVORENJE a ne Stvoritelj.Tu imamo kontru sa rečju koja kaže da je STVORITELJ.
2.Anđeli NE UMIRU a Isus je umro.
3.Anđeli NEMAJU zemljano telo jer im je strukturno drugačije.
4.Isus je imao zemljano telo kao i ljudi a ne kao anđeo.
5.Jovan piše o Bogu i materijalizaciji reči i nigde anđela ne pominje već telo koje beše svetlost svetu i život ljudima.
6.Degradacija Stvoritelja na nivo stvorenja je moguća samo u hipotetičkim idejama onih što NE ČUJU šta piše.
7.Temeljito nipodašavanje Božje reči je očigledno u dogmi koja prvo pretvara Boga u anđela a onda anđela u čoveka i potom obrnuto čini...zatim sledi simbolika svega kako bi se pokazao neviđeni antisemitizam gde se odbacuje Izrael kao nacija a time i ostatak proroštava zatire koja svedoče za Božje obećanje Izraelu.
Itd.Itd.
Ovde samo napomenuh početak pogrešnog puta koji se širi i gazi kompletno Bibliju što fiks idejama što simbolikom što neverstvom i ostaje ljudsko a Božje im je pod nogama.

Gornji citati NIČIM ne potvrđuju ideju da je Isus prvi anđeo niti da je Mihajlo Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Laodikeja pozdrav.
Ponovo si ponudio učenje Jelene Bele,to je tvoje pravo.
Moje pravo je da čujem šta piše i da upotrebim razum (nadam se da nisan u deficitu) i uporedim to sa rečju.

1.Ako je Isus Mihajlo odnosno prvi anđeo onda je On STVORENJE a ne Stvoritelj.Tu imamo kontru sa rečju koja kaže da je STVORITELJ.
2.Anđeli NE UMIRU a Isus je umro.
3.Anđeli NEMAJU zemljano telo jer im je strukturno drugačije.
4.Isus je imao zemljano telo kao i ljudi a ne kao anđeo.
5.Jovan piše o Bogu i materijalizaciji reči i nigde anđela ne pominje već telo koje beše svetlost svetu i život ljudima.
6.Degradacija Stvoritelja na nivo stvorenja je moguća samo u hipotetičkim idejama onih što NE ČUJU šta piše.
7.Temeljito nipodašavanje Božje reči je očigledno u dogmi koja prvo pretvara Boga u anđela a onda anđela u čoveka i potom obrnuto čini...zatim sledi simbolika svega kako bi se pokazao neviđeni antisemitizam gde se odbacuje Izrael kao nacija a time i ostatak proroštava zatire koja svedoče za Božje obećanje Izraelu.
Itd.Itd.
Ovde samo napomenuh početak pogrešnog puta koji se širi i gazi kompletno Bibliju što fiks idejama što simbolikom što neverstvom i ostaje ljudsko a Božje im je pod nogama.

Gornji citati NIČIM ne potvrđuju ideju da je Isus prvi anđeo niti da je Mihajlo Isus.


A kada mu je rekao: ''izuj obucu sa nogu svojih jer je mesto na kom stojis sveto''?
Zar nisu to iste reci Boga koje je izgovorio Mojsiju na gori?
I zasto mu jos odobrava klanjanje ''ako je stvoreno bice'' zasto mu nije zabranio?
Nego se cini kao da mu jos i naredjuje da se pokloni?

A znamo da se andjelima ne sme klanjati, i da je recimo Jovanu, andjeo zabranio da mu se pokloni!

Sve ovo pokazuje da je taj ''andjeo'' u stvari Bog.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
,,Sve ovo pokazuje da je taj ''andjeo'' u stvari Bog.,,


Pošto su anđeli Bogovi ko ih je stvorio?
Može i Hodža reći da izuješ obuću jer mesto gde stojiš je sveto a izgleda da nije Bog.
Anđeo govori O MESTU kao svetom i nigde ne čujem da je tražio poklonjenje.
U staro vreme su ljudi prema ljudima činili poklonjenje kao i prema carevima i prorocima.Postoji više primera u SZ pa i u novom gde klanjaju i nisu Bogu klanjali u tom momentu već čoveku.

Anđeo je Jovanu rekao da se ne poklanja nikome a to znači da nikoga ne smatra Bogom osim Boga.Poštovanje je jedna stvar i klanjanje u tom smislu a obožavanje druga.
Danilo je ležao od siline anđelove i nije ga ukorio. Anđeo nesme primiti slavu preko obožavanja.
Daj citat iz kojeg se vidi da je anđeo u stvari Bog?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kao prvo - pitanje je sledeće: zasto mi namećeš nešto što nije istina, da ja nudim učenja Jelene Wajt.
Ponavljam još jednom - ja se u svom dokazivanju istine koristim isključivo biblijom i njenim kontekstom, i nikada ne citiran spise Ellen White, niti mi je ono što je ona pisala na umu u takvim trenutcima.

Kao drugo - Isus nije anđeo, već on ima ulogu arhanđela Mihajla kao predvodnika nebeskih anđela, to je njegova uloga u planu spasenja.

Sama ova istina nije od presudne važnosti za samo čovekovo spasenje, odnosno ne predstavlja uslov spasenja, tako da je sama diskusija o tome "ko je arhanđeo Mihajlo" nepotrebna.
 
Natrag
Top