Mojsijevo telo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ko Bibliju formalno shvata bez smisla njemu treba da pise. Ko shvata smisao njemu pise po smislu.

Sam si sebi dokazao da biblija ne sadrzi definicije, znaci nije dogmatska knjiga cim ti moras iz nje da izvlacis smisao.

Da je biblija dogmatska knjiga pisalo bi jasno!

Propade ti "sola scriptura"!

A osim toga, ne da si ti opterecen i dosadan sa tim "formalno - neformalno", nego je to kod tebe postalo opsesija, a sve sto je opsesija treba da se leci i to je medicinski poremecaj.

Nigde ne pise da je Mojsije vaskrsao, ni po smislu ni bez smisla!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sam si sebi dokazao da biblija ne sadrzi definicije, znaci nije dogmatska knjiga cim ti moras iz nje da izvlacis smisao.

Pa smisao i jest glavni. Ima dio u BIbliji koji to govori, ali ja smatram da ti ne trebam dti taj stih.

A osim toga, ne da si ti opterecen i dosadan sa tim "formalno - neformalno", nego je to kod tebe postalo opsesija, a sve sto je opsesija treba da se leci i to je medicinski poremecaj.

Naravno da ćeš da napšadaš sagovornika koji ti otkriva istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa smisao i jest glavni. Ima dio u BIbliji koji to govori, ali ja smatram da ti ne trebam dti taj stih.

Nema, ima tekst koji kaze da se "Mihailo prepirao za Mojsijevo telo". A to ne znaci vaskrsenje!

Koja glupost da je Mojsije morao umreti, pa mogao ga je Bog vazneti na nebo (da je zeleo), nije morao dopustiti da umre.

Pise lepo da je njegov grob ostao "nepoznat do danasnjeg dana" i da ga je "Bog sahranio", a djavo se prepirao tada sa Mihailom za telo, kao da njemu pripada. Sasvim drugi su razlozi i dogadjaji u pitanju!

djavo je hteo da nacini kult Mojsija, predstavljajuci ga bogom, pa mu je trebalo telo. Zato je Bog sakrio njegov grob.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa sta drugo prepiranje znaci nego borba za pravo na tijelo a to je vaskrsenje. Zato je Isus i umro i ustao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Uopšte ne znas zasto je Mojsije umro pa je vaskrsnut. A Ilija uznesen ziv.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uopšte ne znas zasto je Mojsije umro pa je vaskrsnut. A Ilija uznesen ziv.

Ma da, ti znas, a ja ne znam!

Cinjenica je da se djavo "prepirao sa Mihailom" za telo Mojsija i Bog je "sakrio njegov grob" da se ne sazna gde je!

Odgovori nam zasto je to uradio?
Zasto je sakrio grob???

Razlog:

Zato sto je djavo trazio njegovo telo, jer je zeleo od mrtvog Mojsija naciniti kult predstavljajuci ga bogom!

Uopste se ne radi o vaskrsenju!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Besmisleno je reci da je to razlog kada je Bog svejedno sakrio tijelo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sto bi sakrivao?

Zaista je besmisleno sakrivati telo bez razloga.

A mi imamo izvestaj da je satana trazio telo

A zašto ga je tražio nego da položi pravo na tijelo, kao i Isus što je polagao svojom zaslugom. Isus ga je i dobio. I tvoja nauka je uništena.

Zato i stoji da je SMRT carovala baš do Mojsija. I to uništava tvoju lažnu nauku.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sto bi sakrivao?

Zaista je besmisleno sakrivati telo bez razloga.

A mi imamo izvestaj da je satana trazio telo :mig:


Sakrio je telo iz razloga, da ljudi ne bi uzeli to telo i odneli ga ko zna gde, vec ga je Bog sakrio i sahranio na tajno mesto, a kasnije ga vaskrsnuo, da bi Mojsije postao TIPOS onih koji ce vaskrsnuti u poslednji dan.

Sotona se protivio ovom Mojsijevom vaskrsenju, i zeleo da zadrzi Mojsija u grobu, polazuci na njega racuna.

Enoh je za razliku od toga TIPOS onih koji ce zivi docekati Hrista.

Ovo je ujedno i dokaz da mrtvi nakon smrti ne oidlaze u nekakvom bestelesnom stanju na nebo, jer zasto bi Bog vaskrsavao Mojsija kada je on vec navodno bio na nebu.

Ili, zasto bi uzimao Enoha u telu na nebo, mogao je samo da ucini da ovaj umre, i ode u navodnom duhu.
 
Natrag
Top