Modifikovanje Start meni prozora

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Mozete ako zelite jednostavno i da modifikujete vas Start meni prozor.prilikom njegovog starta on se moze smestiti samo u gornjem delu desktop prozora......

p4LMN.png


Takodje moze biti smesten na sredisnjem delu desktop prozora ali pti tome ne zauzimajuci ceo prozor.....

b5zLTIKW.png


A takodje mozete prilikom pokretanja start meni prozora da on bude u donjem delu desktop prozora......

xEDP9h.png


Da biste mogli da radite modifikaciju vaseg Start meni prozora potreban vam je alat koga mozete downloadovati sa sledece adrese.....

:download:

wUy4ZS.gif


Kako da izvucete fajl iz ove slike objasnjeno je u ovoj temi

Posto dobili na desktopu .rar fajl ,desni klik misem na njega a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Properties.....broj 1

zI5O8KFf.png


Zatim u novom prozoru u kartici General kliknite misem na Unblock...broj 2,te zatim da bi sve te promene i usnimili kliknite misem na Apply....broj 3 te na kraju takodje odaberite misem i OK dugme.....broj 4

bCK9nOdZg.png


Sada mozete raspakovati iz rara i koristiti ovaj alat.Startovacete ga duplim klikom misa a zatim posto se otvori program u delu position u padajucem meniju mozete odrediti u kom delu desktopa da vam se pojavljuje Start meni prozor prilikom njegovog startovanja.....

guAV8PdbN.png


Naravno kada postavite sve zeljene opcije u ovom alatu potrebno je i usnimiti promene klikom misa na dugme Apply....broj 1.Ako zelite povratiti na defaultno Windows posesavanje da vam Startni meni prozor bude prilikom startovanja preko celog desktopa klikom misa izabracete Restore Default dugme....broj 2

zBL1TbD.png


Takodje mozete ovaj program postaviti da vam se podize sa sistemom posto predhodno u njemu podesili start meni prozor i to tako sto cete cekirati u samom programu opciju Run at Windows Startup....Takodje mozetega i postaviti u Taskbar tako sto cete kliknuti desnim klikom misa na ikonu programa a zatim u padajucem meniju izabrati opciju Pin from Taskbar...

2ivBM.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211818&authkey=ABko-_EAICrvPPU&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top