Modem ( Huawei echolife hg520b )

Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
70
Zasto kad restartujem modem na tipku na modemu predvidjenu za to, restartuju mi se sva podesavanja modema, onda vise ne mogu na internet, samo mi dole u cosku iskoci zuti trokutic i pise No Internet Access. Ako neko zna odgovor...

Hvala unapred
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Zasto kad restartujem modem na tipku na modemu predvidjenu za to, restartuju mi se sva podesavanja modema, onda vise ne mogu na internet, samo mi dole u cosku iskoci zuti trokutic i pise No Internet Access. Ako neko zna odgovor...

Hvala unapred
Predpostavljam da je zato što se sva podešavanja vrate na fabrička, pa trebaš da ponovo uneseš korisničko ime i lozinku u podešavanjima modema.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
70
Da, vrate se na fabricko podesavanje.. Ali zasto ? I onda posle moram da zovem one iz korisnickog servisa da mi odobre konekciju prema internetu jer ako to ne uradim ne mogu se konektovat na internet.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
20
Mislim da imaš neispravan modem. Zamisli da ti danas nestane struja u stanu jedno 5-6 puta, znači treba svaki put da ga podešavaš...
Modem MORA da zapamti sva podešavanja pa makar bio i bez napona (znači da valjda ima neku bateriju u sebi koja čuva memoriju) i to sve dok sa zadnje strane ne pritisnete dugme RESET. Tek tada se uređaju vraćaju fabrička podešavanja.
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Nisam se skoro sreo sa tim modemom ali onda je to njegovo dugme ustvari RESET a ne restart,sto inace postoji na modemima i ruterima.Mozes li ti preko kompa da udjes u njega i da uradis podesavanje i zasto pritiskas to dugme?
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ja sam imao Huawei modem, nije bio ni za sta, jednom nestala struja i kraj. Svetleo je samo naponski indikator, a nije imao pristup internetu. Zvao sam korisnicki servis gde mi operater objasnjava kako treba da promenim uticnicu??!! Kretenizam! Posle sam lepo otisao u telekom i prijavio kvar. Da vidis kako su doleteli sa novim JetSpeed modemom. Operativan je bukvalno sa dizanjem sistema (mislim kada su i komp i modem iskljucen iz struje). Moj savet, idi u telekomovu poslovnicu i prijavi kvar (ako imas telekomov adsl) iako ponekad imas internet. Bonus: racun za internet bice ti umanjen za onoliko dana koliko ti se modem vodio u kvaru, samo nemoj da zaboravis da reklamiras racun na kraju meseca. Pozdrav!

Nisam se skoro sreo sa tim modemom ali onda je to njegovo dugme ustvari RESET a ne restart,sto inace postoji na modemima i ruterima.Mozes li ti preko kompa da udjes u njega i da uradis podesavanje i zasto pritiskas to dugme?

Koliko se ja secam to je beli vertikalni modem sa malim belim restart dugmetom sa desne strane. Modem se vraca na fabricka podesavanja tako sto gurnes iglu u rupicu pored izlaza za mrezni kabal i drzis 10-15 sec.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top