Mnogi se ispovedaju ali malo njih se kaje

Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Pa vidi sad. I ja sam mislila da grijeh nije toliko strašna stvar i da nemam nekih većih grijehova. Ali kada sam pročitala knjigu Lazara Vitanijskog " Pokajanje - put u život vječni ", koju pominjem u svakoj prilici i na svakom forumu, shvatila sam samu suštinu grijeha i shvatila da griješimo non stop, bukvalno i najmanjom izrečenom opaskom. Pročitaj tu knjigu pa ćeš da vidiš. Poslije čitanja te knjige desila mi se jedna neobična stvar, a to je da sam tri dana, bez prestanka plakala, pokajničkim suzama ( koje se razlikuju od svih drugih suza ), kada sam shvatila svu dubinu svoga grijeha. I tada mi se duša oprala pokajničkim suzama, ali malo, pomalo, grijeh se opet nastanio u njoj. Vjeruj mi da je sve ovo istina što ti pričam.:(

Pogrešno si me shvatila. Uopšte ne mislim da greh nije tako strašna stvar. Tu knjigu nisam čitala, ali mnoge druge jesam. To što si ti doživela čitajući je ne znači da bi svi tako reagovali. Tako reaguju samo oni kojima je to od Boga dato. A kome je dato ne može da shvati kako to onaj drugi ne vidi.
Za to ogovaranje kako kažeš sa tim sam i ja uvek imala problem, a to što sam napisala o tome to je savet mog duhovnika.
1 Pt 5, 8-9
"Otreznite se! Bdijte! Protivnik vaš đavo, kao ričići lav obilazi, tražeći koga da proždre. Oduprite mu se čvrsti u veri."

Znam da me Bog stalno kuša i uvijek mislim da neću podnijeti iskušenje, ali hvalim Boga što mi uvijek da snage da otrpim i izdržim. Same životne okolnosti ti nameću manju ili veću mogućnost za istrajavanje, post, molitvu, pokajanje i sve lijepe načine za održavanje Hristivig puta. Naime, dok sam bila udovica, mnogo lakše sam mogla sve to da ispunjavam, samim načinom života. Život u braku u mnogome sputava naše napore da u tome uspijemo i istrajemo. Ovo govorim samo za sebe. Vjerovatno ima osoba, kojima brak nije prepreka za održavanje pravog Hristovog puta.

Imaš ovde moj odgovor http://serbianforum.org/religija/159076-kada-sam-poceo-pocela-da-verujem.html
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Gundark, evo navest ću samo jedan grijeh, a njega stalno ponavljam, npr. ogovaranje. Iako sama mrzim taj grijeh, činim ga svakoga dana. Prepričavam šta mi je neko rekao, te kakav je, te onakav je, pa ako ništa drugo, komentarišem u negativnom smislu učesnike " Survivora " i eto ti grijeha. I to radim svakog dana. A znaš li kako bih se mogla osloboditi tog grijeha ? Da se zavjetujem ćutnjom. Mislim da ti je ovaj slikoviti primjer sve rekao. Odlično znam šta su grijesi, pogotovo ovi naizgled " sitni ", koji su čašći i samim tim pogubniji za dušu. Nisam malodušna ako kažem da sam grešna i da griješim svakodnevno. Ja ZNAM da sam grešna i da griješim svakodnevno.

Dali je greh ogovarati neku javnu ličnost ili nekoga kome je profesija da radi sa ljudima.
Kada nebi razgovarali o njima oni bi izgubili razlog svog postojanja. Osobno to i nebih sveo pod ogovaranje nego bih to nazvao tvojim sudom o toj i toj osobi i njenom djelu.
Ostani na tom "grijehu" i Gospod će ti oprostiti u to budi sigurna.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Svidja mi se sve sto ste napisali a mozes da proveris da ja retko dajem bilo kakve pohvale.Vi ste na dobrom putu ta knjiga koju ste procitali nije ona slucajno zavrsila u vasim rukama tako da cu se moliti za vas od srca da uspijete u svojoj borbi.Ako upadnes u bilo kakav greh i posle ispovesti nemoj da se zalostis jer preblagi i premudri Gospod zna sta covek moze a sta ne moze i kakvim iskusenjima odoleti.Citav nas zivot je borba sa demonima to se zove *Nevidljiva borba*oni imaju veliko iskustvo od preko 6000 hiljada godina kako da obore coveka i to Gospod zna zato nam je i dao da se stalno mozemo kajati,ispovedati i postiti.znaci demonski posao je da nas svaki dan napadaju do same smrti a nase je dase branimo sredtvima koje nas je naucio Gospod Isus Hrist.Reci cu ti tajnu kako ces znati da si na pravome ili krivom putu,ako te sve u zivotu ide i nemas nikakvih nevolja onda nesto veliko cinis demonima pa te ne diraju a ako te napadaju svaki dan onda znaj da si na dobrome putu jer zapamti ove reci *Sve sto si blize Bogu oni cete napadati svakog momenta* Gospod ce odobriti njihov napad na tebe ali ne u tolikoj meri koliko ne mozes da podneses vec Gospod zna koliko ste vi jaki duhom pa ce im i toliko dopustiti.Gospod dozvoljava napad demona iz prostog razloga da vidi jeste li vi njegov parvi vojnik,zato se i kaze za monahe da su Hristovi vojnici na zemlji jer oni svakoga momenta dozivljavaju napade i iskusenja ali se brane postom,molitvom i pokajanjem.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I jos samo da pohvalim zacetnika ove teme gospodina ZJOVANA29 svaka cast ovo je prava tema koja nam je svima potrebna nadam se da posle ove teme i diskusije ce biti dosta onih koji ce se ispovediti i ispostiti!

hvala ti za ove pouke, mnoge stvari su mi sada jasnijke pred očima nego pre.
Život koji nam je podaren nije slučajno nama podaren i trebamo ga znati nositi i sačuvati u izvornom izdanju u kojem nam je i poklonjen.
Jako puno si u pravu da Gospod sa svakim od tih života ima poseban naum i da ga želi sačuvato i oplemenjenog sebi pozvati.
Mogao bih iz svog iskustva navesti primer ali bi to neko mogao shvatiti pogrešno pa ću se suzdržati.
Puno ti hvala na ovom tekstu !!!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top