Microsoft Windows ISO Download Tool

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.109
Malo jednostavniji način za skinuti bilo koji Windows operativni sistem ili bilo koji Office paket na jeziku koji nam odgovara. Dovoljno je skinuti portable apllikaciju koja će da nam skine ono za šta se odlučimo.

"This new tool allows an easy and comfortable way to download genuine Windows 7, 8.1 and 10, as well as Office 2007 and 2010 disk images (ISO) directly from Microsoft's servers"

Capture.PNG Capture1.PNG Capture2.png Capture3.PNG Capture8.PNG Capture4.PNG



Kod:
https://www.heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-iso-download-tool
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
11
Lepo i korisno nema sta sve na jednom mestu objedinjeno. Medjutim imam mali problem. Skinuo sam Windows 7 Ultimate OEM ali nece da se azurira. Samo ide ona zelena linija ceo sat i nista da nadje lil da kaze ima ili nema azuriranja ili neku gresku da izbaci bilo sta. Ja imam staru verziju Windows 7 Ultimate ali je stara vise od 2 godine pa joj treba vecnost da se azurira ali sa njom hoce da se azurira samo mnogo dugo traje skida i skida i skida u nedogled pa sam hteo nesto novijeg datuma da se resim muka. Sta bi moglo biti, kakve su ove verzije uopste, el ovo iz microsofta?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.109
Lepo i korisno nema sta sve na jednom mestu objedinjeno. Medjutim imam mali problem. Skinuo sam Windows 7 Ultimate OEM ali nece da se azurira. Samo ide ona zelena linija ceo sat i nista da nadje lil da kaze ima ili nema azuriranja ili neku gresku da izbaci bilo sta. Ja imam staru verziju Windows 7 Ultimate ali je stara vise od 2 godine pa joj treba vecnost da se azurira ali sa njom hoce da se azurira samo mnogo dugo traje skida i skida i skida u nedogled pa sam hteo nesto novijeg datuma da se resim muka. Sta bi moglo biti, kakve su ove verzije uopste, el ovo iz microsofta?


"This new tool allows an easy and comfortable way to download genuine Windows 7, 8.1 and 10, as well as Office 2007 and 2010 disk images (ISO) directly from Microsoft's servers"

To što neće da se ažurira to nema veze sa verzijom koju si ti skinuo preko ovog programa. Windows 7 se ne ažurira kao nekada, to je kvaka koju je microsoft postavio i traje već duže vrijeme. Otprilike traje od vremena kada je Windows 10 ugledao svjetlo dana pa ti razmisli zašto je to tako. Ako hoćeš Windows 7 sa svim apdejtima koji su izašli približno sa današnjim danom onda moraš preko torenta da skidaš.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Lepo i korisno nema sta sve na jednom mestu objedinjeno. Medjutim imam mali problem. Skinuo sam Windows 7 Ultimate OEM ali nece da se azurira. Samo ide ona zelena linija ceo sat i nista da nadje lil da kaze ima ili nema azuriranja ili neku gresku da izbaci bilo sta. Ja imam staru verziju Windows 7 Ultimate ali je stara vise od 2 godine pa joj treba vecnost da se azurira ali sa njom hoce da se azurira samo mnogo dugo traje skida i skida i skida u nedogled pa sam hteo nesto novijeg datuma da se resim muka. Sta bi moglo biti, kakve su ove verzije uopste, el ovo iz microsofta?

Kompletan Update za windows 7 SP1(Convenience Rollup)
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
11
"This new tool allows an easy and comfortable way to download genuine Windows 7, 8.1 and 10, as well as Office 2007 and 2010 disk images (ISO) directly from Microsoft's servers"

To što neće da se ažurira to nema veze sa verzijom koju si ti skinuo preko ovog programa. Windows 7 se ne ažurira kao nekada, to je kvaka koju je microsoft postavio i traje već duže vrijeme. Otprilike traje od vremena kada je Windows 10 ugledao svjetlo dana pa ti razmisli zašto je to tako. Ako hoćeš Windows 7 sa svim apdejtima koji su izašli približno sa današnjim danom onda moraš preko torenta da skidaš.

@HyperSnap do zakljucka da je mozda problem sa verzijom OS sam dosao zato sto sam formatirao hard i ponovo instalirao Windows 7 Ultimate x32 sp1 moju staru verziju od preko 2 godine i evo posle nekoliko sati skidanja sve je bez problema azurirala dobio sam i onu ikonicu pored sata za Windows 10 apdejt KB-3035583. Zato sam dosao do zakljucka da sa ovom verzijom koju sam skinuo postoji problem.
Untitled.jpg

E sad ovo sto je @Torgandwarf postavio je dosta zanimljivo i mnogo moze da pomogne za slucajeve da OS nece da se azurira normalno tako da u svakom slucaju vredi pokusati, samo je meni bio cilj da vidim zasto nece da se azurira i gde je problem.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.109
@HyperSnap do zakljucka da je mozda problem sa verzijom OS sam dosao zato sto sam formatirao hard i ponovo instalirao Windows 7 Ultimate x32 sp1 moju staru verziju od preko 2 godine i evo posle nekoliko sati skidanja sve je bez problema azurirala dobio sam i onu ikonicu pored sata za Windows 10 apdejt KB-3035583. Zato sam dosao do zakljucka da sa ovom verzijom koju sam skinuo postoji problem.

Pa ok....Možda u novim verzijama postoji neki fail koji sprečava takvo ažuriranje. Mada mi je čudno da za tu tvoju verziju koja je stara 2 godine postoje samo 33 opcionalna apdejta.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.064
Problem nema veze sa verzijom OS-a. Ovo se desava svima sirom sveta, sa originalnim diskovima, sa MSN download image-ima, sa OEM instalacijama.

E sada i ta verzija bi eventualno skinula update-ove, u nekim slucajevima to traje i do par dana. Koliko ce da traje,
to zavisi od verzije windows update agent-a, i jos jednog udpate-a.
Inace to je ustaljena praksa, kada MS hoce da korisnici predju na novi OS, zeznu windows update na prethodnoj verziji. Isto se desavalo i ranije sa XP. Na xp je svchost maksimalno koristio procesor, a na win 7 ima memory leak i puni ram memoriju. E sada moze se to resiti na vise nacina. Jedan je instalacija najnovijeg windows update agent-a + jos jedan update, nemam sada vremena da trazim tacnu oznaku. Drugi je WSUS offline, pa sa njime se download-uju update-ovi i instaliraju. I treci je ovaj iz gornjeg posta. Naravno postoji i opcija da se skine iso sa slipstream-ovanim update-ovima.

Mislim da je ovo neki skorasnji windows update agent(mozda od pre mesec dva): Windows6.1-KB3135445-x64.msu
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
11
Pa ok....Možda u novim verzijama postoji neki fail koji sprečava takvo ažuriranje. Mada mi je čudno da za tu tvoju verziju koja je stara 2 godine postoje samo 33 opcionalna apdejta.

To sto ima samo 33 opcionalna apdejta verzija stara vise od 2 godine nista nije cudno jer su to samo 33 jezickih apdejta. Sve ostale sam naravno instalirao jer imam obicaj da instaliram sve apdejte i obavezne i ove opcione koiji ukljucuju po meni bitne stvari kao sto su drajveri i itd.
Untitled.jpg
 
Natrag
Top