''Microsoft" izbacio paket ''Office 2010"

Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
''Microsoft" je danas ponudio tržištu programski paket "Office 2010" sa online komponentom, s ciljem da se umanji dominacija "Google-a" i njegovih internetskih servisa.
Analitičari veruju da se "Microsoft" odlučio na ovaj potez, jer je "Google" svojim besplatnim servisima na internetu ušao na teritoriju "Microsoft-ove" ključne poslovne aktivnosti.


"Microsoft" će besplatno ponuditi deo programskog paketa "Office" svim korisnicima društvene mreže "Facebook", prenosi BBC.
61049_office2010screenshots1_f.jpg



"Nema sumnje - `Microsoft` je reagovao na pretnju iz ''Google'' ", izjavio je analitičar firme "Gartner" Vit Endrjuz.

"Google" i "Microsoft" sve češće svojim ponudama zalaze u tržišta kojima tradicionalno dominira suparnička strana.

"Majkrosoft" je uložio veliki trud u razvoj pretraživača interneta "Bing", dok "Google" priprema svoj operativni sistem pod nazivom "Hrom OS", koji bi trebalo da bude konkurencija "Windows-u".
Bitka za tržište koje je pripadalo programu "Office" počelo je 2006. godine, kada je internetski gigant pokrenuo prve elemente paketa "Google documents".
[YOUTUBE]yYoZ5uSH1iU&feature=player_embedded[/YOUTUBE]
Ovaj paket sada nudi, između ostalog, mogućnost obrade teksta i alate za prezentacije. Poslovni korisnici mogu da plate za najnaprednije verzije. Prema podacima firme "Gartner", "Google documents" do sada su zauzeli samo četiri odsto tržišta, dok "Microsoft Office" dominira udelom od 94 odsto.
 
Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
88
ja sam instalirao ovaj office ali mislim da je interface 2007 ljepsi :D
 
Učlanjen(a)
10.04.2010
Poruka
29
jesu dosadni neki se jos nisu naviknuli ni na 2007 a oni izbacili ovaj...glupost,ja ostajem na 2007 jos neko vrijeme... :D
 
Natrag
Top