Metraza i pozamanterija, neobicno

Član
Učlanjen(a)
21.10.2010
Poruka
12
Imam zanimljiv, nesvakidasnji i, mogu reci, skup hobi.Sijem neobicne odevne i modne komade: torbe, korsete, pojaseve(tako ja to zovem, izmedju korseta i kaisa), kaiseve i sve za sta mi "dodju muze". E, mene sada zanima gde mogu pronaci zanimljivu dugmad, staklene i kristalne perle (plasticne ne koristim, retko drvene, samo prirodne materijale), perle od skoljki, razih vrsta kamena, cipke (ne one koje lice na neke glupe zavese), neke lepe ukrasne trake, cirkone. Lepe komade metraze nalazila sam kao restlove, roba iz uvoza, mali komadi, ali jako lepi, zanimljivi, jer meni je fora da nadjem komad koji se retko nalazi i oblikujem ga u neki odevni ili prateci predmete. Od necega nastane cak i neki komad nakita. Sve te komade koje izradim uglavnom "udomim" kod devojaka koje u njima obavezno budu zapazene. To su uglavnom stvari za svecane prilike, nocne izlaske, zurke, retko za dnevne varijante. Da li neko zna gde mogu naci materijal za ovu moju ljubav?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
A odakle ste? Mislim, da bismo znali gde da Vas uputimo ako neko ima rešenje, moramo da znamo šta Vam je blizu, jer bi bilo bezveze da vas pošaljemo negde 300 km dalje od mesta u kome živite.

Vaš hobi je divan, ja sam se nekada davno bavila izradom nakita, a pored svih obaveza u životu, završila i nekoliko umetničkih kurseva, tako da mi sve to zvuči jako zanimljivo. Bilo bi lepo da nam, ako imate nešto od fotografija, postavite da vidimo Vaše radove. :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.10.2010
Poruka
12
iz Beograda sam, iz centra. Ide zima, bice vise slobodnog vremena, bice i nove kolekcije, a postavicu i slike ovih dana. I vencanice sam radila, 12 mladih sam opremila za vencanje, ali ih, na moju zalost nisam slikala, niti sam od tih, sada vec zena, dobila i jednu sliku. Ja nisam isla na tecajeve i kurseve, sama sam ucila kako me je sta zanimalo i kako mi je kada trebalo. Ucile su me zene iz etno-udruzenja, samo sto sam neke tradicionalne vestine primenila na modernim materijalima. Da i ja idem u korak sa svetom :)))))
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Super! :)
E ovako, moja prijateljica sa kojom sam skoro obnovila kontakt, otvorila je radnjicu u Paunovoj ulici na Banjici. Još nisam bila, pa ne mogu da kažem šta ima, ali je svraćala moja mama (inače krojačica), i kaže da joj je radnja dobro opremljena. Ima metražu i pozamanteriju, pribor za šivenje, vunu, mebl, od svega po malo. Ako Vam ne predstavlja problem, uhvatite na Slaviji autobus 48 i odete do bazena na Banjici, siđete tu, pređete ulicu i krenete Paunovom na dole ka tržnom centru Banjica. Radnja je sa desne strane kod prvog semafora i radi ceo dan.
Biće mi drago ako nađete bar nešto. Takvih radnjica je u Beogradu sve manje.
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2010
Poruka
12
e, puno hvala, gledam da uhvatim malo vremena i za to, sto pre!!! Zelim, ali obaveze...
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruka
50
Pozdrav drage moje,odoh i ja ovih dana do radnje da vidim sta ima.
A vi postavite neku slicicu,ili dajte neku ideju kako da pametno
iskoristimo ove predstojece duge zimske dane.
 
Natrag
Top