Magija i Okultizam u Srpskom narodu

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne, vec se nazalost ne razumes evo ti primer, pri ispovesti:
1.Svestenik govori onom ko se ispoveda da se pokaje za svoje grehe i sve ce biti u redu
2.svestenik zadaje zadatak onom ko se ispoveda da se moli

Sta ti vidis ovde, dva drugacija ucenja ?

Ja kada sam bio govorio je da mi je oprošteno. I dao je primjer Petra i odricanje Isusa.

Pa to ti i govorim svo vrijeme imate konfuziju. Neko ovako, neko onako.

Nijedan svestenik ti nece reci da obred sam po sebi cini ista, da obred cini sam po sebi ista onda na njima ne bi postojale molitve Bogu.Sve Sve Svete tajne imaju poreklo u SP, evo definicije Svetih Tajni:
"Svete tajne su vidljive svestene radnje kroz koje se na nevidljivi nacin zadobija blagodat Svetoga Duha."

Otac Tadej i Serafim Sarovski su u pravu samo ti to sve shvatas bukvalno, to je vas problem ,vi nasu veru ne znate dovoljno.

A šta si mislio da očekujem od tebe da kažeš da je magija? Pa ne očekujem ja to od tebe. Svako može reći da je ono što radi prizivanje Boga. Al da li je tako? A kako bi drugačije trebalo da shvatam Tadeja i Serafima? Ja tvoju vjeru znam odlično jer sam u njoj rođen, išao sam kao dijete u PC 81. godine kada je u njoj bilo 15 ljudi. Rekao si da njih dvojica to ne shvataju bukvalno iako je ono što sam dao krajnje bukvalno i jasno. Nisi dao nikakvo drugo objašnjenje osim da nije bukvalno.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja kada sam bio govorio je da mi je oprošteno. I dao je primjer Petra i odricanje Isusa.

Pa to ti i govorim svo vrijeme imate konfuziju. Neko ovako, neko onako.
Ti ovde vidis dva pogresna ucenja, ali psiholog ce ovde videeti dva razlicita metoda postizanja istok.
Onaj koji dobije broj 1. ce se moliti kajuci se, a onaj koji dobije broj dva ce u molitvi da se kaje jer molitve imaju pokajni karakter, ovde nema dva ucenja vec dva drugacija psiholoska pristupa, svestenici su psiholozi i oni treba da znaju na koji naci da pomognu coveku, za nekog nacin 1. ne bi imao efekta, a na nekog ne bi efekta imao nacin 2.


A šta si mislio da očekujem od tebe da kažeš da je magija? Pa ne očekujem ja to od tebe. Svako može reći da je ono što radi prizivanje Boga. Al da li je tako? A kako bi drugačije trebalo da shvatam Tadeja i Serafima? Ja tvoju vjeru znam odlično jer sam u njoj rođen, išao sam kao dijete u PC 81. godine kada je u njoj bilo 15 ljudi. Rekao si da njih dvojica to ne shvataju bukvalno iako je ono što sam dao krajnje bukvalno i jasno. Nisi dao nikakvo drugo objašnjenje osim da nije bukvalno.
Ne, u samom strucnom izrazavanju to nije magija, ti ni ne znas sta ej magija kad kazes da je to magija.

Ako neko zapali tamjan, da li on veruje da ce to pomoci?
Da.
Ako neko se prekrsti, da li On veruje da ce to pomoci?
Da.

Nece biti situacija da neko upali tamjan, a da ne veruje u Boga i da mu se moli, niti ce iko da se prekrsti u neko drugo ime sem u ime Bozije.

Oba metoda zahtevaju veru, a ti ih svatas bukvalno i mislis da mi ucimo da oni funkcionisu bez vere i da su samo enka vrsta rituala koji tera demone, ali to je netacno i jedno i drugo zahtevaju veru, jer ko veruje u demone, a ne veruje u Boga?
Ako ti koji se krste i pale tamjan to rade da bi oterali demone onda oni i veruju da ce im Bog pomoci, a ne tamjan i krstavanje kao sto ti mislis da mi ucimo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti ovde vidis dva pogresna ucenja, ali psiholog ce ovde videeti dva razlicita metoda postizanja istok.
Onaj koji dobije broj 1. ce se moliti kajuci se, a onaj koji dobije broj dva ce u molitvi da se kaje jer molitve imaju pokajni karakter, ovde nema dva ucenja vec dva drugacija psiholoska pristupa, svestenici su psiholozi i oni treba da znaju na koji naci da pomognu coveku, za nekog nacin 1. ne bi imao efekta, a na nekog ne bi efekta imao nacin 2.

Prije bih rekao da su oni manipulatori (većina) bitan je motiv iz kojih se nešto radi, a ne samo poznavati psihologiju ljudi. Ona znaju dosta istina ali im nije cilj da ljudima to kažu jer bi tek onda napravili pometnju i haos.

Ne, u samom strucnom izrazavanju to nije magija, ti ni ne znas sta ej magija kad kazes da je to magija.

U stručnom nauke ovog svijeta Kološanima 2,8 (ako se ne varam). Što ne oboriš dokazima da nisam upravu. Nije dovoljno samo reći "ti ne znaš šta je magija". Magija ima raznih nivoa, ali opet magija.

Ne, u samom strucnom izrazavanju to nije magija, ti ni ne znas sta ej magija kad kazes da je to magija.

Ako neko zapali tamjan, da li on veruje da ce to pomoci?
Da.
Ako neko se prekrsti, da li On veruje da ce to pomoci?
Da.

Pa većina vjeruje i to vaši duhovni očevi kažu da je tako, da pomaže. Opet mi ne daješ drugo objašnjenje onih izjava Tadeja i Serafima koje dokazuju da je magija u pitanju.

Nece biti situacija da neko upali tamjan, a da ne veruje u Boga i da mu se moli, niti ce iko da se prekrsti u neko drugo ime sem u ime Bozije.

Izjave koje sam dao upotpunosti isključuju Boga kao zaštitnika.

Oba metoda zahtevaju veru, a ti ih svatas bukvalno i mislis da mi ucimo da oni funkcionisu bez vere i da su samo enka vrsta rituala koji tera demone, ali to je netacno i jedno i drugo zahtevaju veru, jer ko veruje u demone, a ne veruje u Boga?

Izjave koje sam dao su toliko jasne da ne zahtijevaju vjeru u Boga. Pa i zabluda i istina zahtijevaju vjeru kao i stavranje i evolucija. Ali to nije dokaz da si ti upravu. Jer ko ima vjeru ne trebaju mu pokreti koji će da mu tu vjeru dokazuju.

Ako ti koji se krste i pale tamjan to rade da bi oterali demone onda oni i veruju da ce im Bog pomoci, a ne tamjan i krstavanje kao sto ti mislis da mi ucimo.

Pa ko vjeruje da će mu Bog pomoći neće to ni raditi.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Prije bih rekao da su oni manipulatori (većina) bitan je motiv iz kojih se nešto radi, a ne samo poznavati psihologiju ljudi. Ona znaju dosta istina ali im nije cilj da ljudima to kažu jer bi tek onda napravili pometnju i haos.
Ja ovde vidim paranoju, niko nije manipulator i psihologija je veoma bitan faktor, kako znati sta coveku treba ako ne poznajes njegovu psihologiju?
Psiholog znaci isto sto i duhovnik, sigurno si cuo za ovaj naziv, svetenik pomaze coveku da izleci svoju dusu, tu nema nikakve manipulacije.
U stručnom nauke ovog svijeta Kološanima 2,8 (ako se ne varam). Što ne oboriš dokazima da nisam upravu. Nije dovoljno samo reći "ti ne znaš šta je magija". Magija ima raznih nivoa, ali opet magija.
Nije isto magija i misticizam, ako je ono sto ti nazivas magija u pravoslavlju onda su Hristos i apostoli madjonicari.Sva magija potice od djavola, a ako neko verom i osenjivanjem casnog krsta tera demone to onda nije magija, jer ako magija potice od demona onda se demoni bore medjusobno i tako ce se raspasti njihovo carstvo, i sam Hristos je ovo rekao.
Pa većina vjeruje i to vaši duhovni očevi kažu da je tako, da pomaže. Opet mi ne daješ drugo objašnjenje onih izjava Tadeja i Serafima koje dokazuju da je magija u pitanju.
Ova diskusija je smesna, ne znas ni definiciju magije ni razliku izmedju magije i misticizma.
Magija je od djavola, ona ne moze biti od Boga, ako kazes da je ovo sto mi radimo magija ocigledno nemas pojama ni sta je magija.
zjave koje sam dao upotpunosti isključuju Boga kao zaštitnika.
Netacno, ne iskljucuju.Vidis da ne znas, i imas predrasude sto je jako lose.
Izjave koje sam dao su toliko jasne da ne zahtijevaju vjeru u Boga. Pa i zabluda i istina zahtijevaju vjeru kao i stavranje i evolucija. Ali to nije dokaz da si ti upravu. Jer ko ima vjeru ne trebaju mu pokreti koji će da mu tu vjeru dokazuju.
Uzmi pa malo vise citaj SZ, ako obred ne znaci nista vec samo vera onda je Bog madjionicar jer je dao zapovest o bogosluzenju, pa on je ubio Aronove sinove jer nisu vrsili ritual kako treba!

Pa ko vjeruje da će mu Bog pomoći neće to ni raditi.
Verovali su i Aronovi sinovi........
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ovde vidim paranoju, niko nije manipulator i psihologija je veoma bitan faktor, kako znati sta coveku treba ako ne poznajes njegovu psihologiju?

Dokaži da je paranoja! Psihologija može biti i zloupotrebljena u svrhu manipulacije ljudima.

Psiholog znaci isto sto i duhovnik, sigurno si cuo za ovaj naziv, svetenik pomaze coveku da izleci svoju dusu, tu nema nikakve manipulacije.

Nema većeg psihologa od demona (od stvorenja). Pomoći nekom na pogrešan način je isto kao da mu odmogneš.


Nije isto magija i misticizam, ako je ono sto ti nazivas magija u pravoslavlju onda su Hristos i apostoli madjonicari.Sva magija potice od djavola, a ako neko verom i osenjivanjem casnog krsta tera demone to onda nije magija, jer ako magija potice od demona onda se demoni bore medjusobno i tako ce se raspasti njihovo carstvo, i sam Hristos je ovo rekao.

Pa toga nema kod Isusa i apostola da. Nije Bog mađioničar jer ne vara. Čuda Božja su realna. Isus je zaista pretvorio vodu i vino.

Jeste magija jer kada se osjenjuje (krsti) on misli da sa tim tjera demone. Takvima ne treba Bog nego magija.

Ova diskusija je smesna, ne znas ni definiciju magije ni razliku izmedju magije i misticizma.
Magija je od djavola, ona ne moze biti od Boga, ako kazes da je ovo sto mi radimo magija ocigledno nemas pojama ni sta je magija.

Smiješna ti je jer ne možeš da dokažeš da nije magija. Pa šta ti vrijedi što znaš razliku između magije i misticizma ako ne možeš da dokažeš da nije magija. Nego se za to hvataš da bi navodno dkazao kako ja nisam upravu.

Pa i jeste od đavola da neko misli da će ga neki pokret učiniti boljim i da će time da otjera demone.

Netacno, ne iskljucuju.Vidis da ne znas, i imas predrasude sto je jako lose.

Osim što kažeš da je netačno opet nemaš nijedan dokaz da potkrijepiš takvu tvrdjnu. Onda raspravu svodiš na lični nivo bez ijednog dokaza da ja imam predrasude.

Uzmi pa malo vise citaj SZ, ako obred ne znaci nista vec samo vera onda je Bog madjionicar jer je dao zapovest o bogosluzenju, pa on je ubio Aronove sinove jer nisu vrsili ritual kako treba!

Šta tebi vrijedi i da čitaš ako imaš pogrešnu nauku. U tom SZ piše da je subota 7. dan a kod tebe nije. Kakve vi imate veze sa Aronovim sveštenstvom i Božjim. Pa oni su držali subotu, nisu jeli svinjetinu. Što onda ne uzmete i to, a ne samo haljine svešteničke koje nisu tako ni izgledale. Niti je Bog naredio obrede koje vršite osim pričesti koju ste izvrnuli u magiju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Badnjak je pagansko sveto drvo za koje su pagani verovali da u njima žive Bogovi Valim, oličenje deda mraza ili mitskih bića patuljaka..
U tradicionalnim crkvama on predstavlja isto to - sveto drvo obučeno u Hrišćansko ruho
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Dokaži da je paranoja! Psihologija može biti i zloupotrebljena u svrhu manipulacije ljudima.
Naravno da moze biti zloupotrebljena, ali kakve to veze ima sa crkvom?
Nije narod glup.TI svestenici i jesu iz tog istog naroda, kakav narod takvi su i svetenici, isto vazi i za politicare, svi smo ljudi i svi smo isti u sustini samo imamo drugacije uloge.
Zato ja tebe pitam kako svestenik moze da zloupotrebi svoje psiholosko znanje?
Nema većeg psihologa od demona (od stvorenja). Pomoći nekom na pogrešan način je isto kao da mu odmogneš.
Nije to pogresan nacin, to je pravi nacin, lekar mora da bude doktor da bi lecio, u NZ koliko samo primera imamo kako Hristos koristi psihologiju?
On zna ljude i sa njima se odnosi na taj nacin jer ih zna.
Sta jedan svestenik da radi ako ne razume psihologiju onoga ko gresi?
On ne zna zasto gresi, sta ga je nateralo da gresi na koji je nacin gresio da bi mu pomogao.
Ponasas se kao srednjovekovni fanatici koji su govorili da je medicina vesticarenje i djavolska stvar.
Pa toga nema kod Isusa i apostola da. Nije Bog mađioničar jer ne vara. Čuda Božja su realna. Isus je zaista pretvorio vodu i vino.
Zar je drugacije sa crkvom?
Naravno da nije, to su samo tvoje predrasude, ti ne verujes da je nasa crkva prava i sva cuda definises kao magiju, mi verujemo da je nasa crkva prava i sva cuda definisemo kao delo Bozije, a vidjenja Ellen White nazivamo vesticarenjem, magijom.
Jeste magija jer kada se osjenjuje (krsti) on misli da sa tim tjera demone. Takvima ne treba Bog nego magija.

Eto ti sad nas ucis u sta mi verujemo?
Ja ne verujem u to,a ti mi nameces da ja u to verujem.
Smiješna ti je jer ne možeš da dokažeš da nije magija. Pa šta ti vrijedi što znaš razliku između magije i misticizma ako ne možeš da dokažeš da nije magija. Nego se za to hvataš da bi navodno dkazao kako ja nisam upravu.

Pa i jeste od đavola da neko misli da će ga neki pokret učiniti boljim i da će time da otjera demone.
AKako bi ti nazvao kadjenje prvosvestenika u svetinji nad svetinjom i isceljivanje bolesnih?
Magijom?

Ako je to magija po tebi onda mi zaista imamo magiju u crkvi, ali po definiciji jednog coveka.
Osim što kažeš da je netačno opet nemaš nijedan dokaz da potkrijepiš takvu tvrdjnu. Onda raspravu svodiš na lični nivo bez ijednog dokaza da ja imam predrasude.
Pazi. ti kazes da mi teramo tamjanom demone bez vere u Boga, ja ti kazem da to nije tacno i ti nastavljas da me ubedjujes kako ja ne verujem da mi teramo verom u Boga vec samo tamjanom, ti meni govoris u sta ja verujem, a ja ti kazem da ja u to ne verujem, kako bi bilo da ja krenem da te ubedjujem da ti verujes da je Ellen vestica i ti kazes da nije i ja nastavljam da te ubedjujem da ti verujes kako je ona vestica, pa ko sad nije normalan?
Šta tebi vrijedi i da čitaš ako imaš pogrešnu nauku. U tom SZ piše da je subota 7. dan a kod tebe nije. Kakve vi imate veze sa Aronovim sveštenstvom i Božjim. Pa oni su držali subotu, nisu jeli svinjetinu. Što onda ne uzmete i to, a ne samo haljine svešteničke koje nisu tako ni izgledale. Niti je Bog naredio obrede koje vršite osim pričesti koju ste izvrnuli u magiju.
Za nas ne psotoji Sveto Pismo kao glavni autoritet samo vec i predanje koje je bitno koliko i Sveto Pismo, e po tom predanju subota nije dan odmora za hriscane, vi drugacije tumacite Sveto Pismo(bez Svetog Duha) i nemate Sveto Predanje tako da za vas i ne postoji zapovest o praznovanju nedelje, ali za nas ta zapovest postoji samo sto je u predanju,a ne Svetom Pismu.
Nije u pitanju Laodikeja bog Val vec bog koji se zove Badnjak i on postoji samo kod slovena i to juznih, a ne u rimskom carstvu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da moze biti zloupotrebljena, ali kakve to veze ima sa crkvom?
Nije narod glup.

Ima jer manipulišu sa njihovim sentimentima. Da ne dajem sada ružne primjere iz 90. godina.

Da je narod pametan to bi se vidjelo, ali nije (većina) jer je sa njim lako manipulisati od strane političara i sveštenika (većine).

TI svestenici i jesu iz tog istog naroda, kakav narod takvi su i svetenici, isto vazi i za politicare, svi smo ljudi i svi smo isti u sustini samo imamo drugacije uloge.

Konačno si dao jednu tačnu, kakav narod takvi i sveštenici i knezovi. Ali to ne dokazuje da oni nisu manipulatori (većina)

Zato ja tebe pitam kako svestenik moze da zloupotrebi svoje psiholosko znanje?

Može jer izaziva određena osjećanja, navodi ljude na razne radnje. Da ti ne dajem primjer manipulacije masama 90. u cilju rata, skidanja sa vlasti itd.

Nije to pogresan nacin, to je pravi nacin, lekar mora da bude doktor da bi lecio, u NZ koliko samo primera imamo kako Hristos koristi psihologiju?
On zna ljude i sa njima se odnosi na taj nacin jer ih zna.
Sta jedan svestenik da radi ako ne razume psihologiju onoga ko gresi?
On ne zna zasto gresi, sta ga je nateralo da gresi na koji je nacin gresio da bi mu pomogao.
Ponasas se kao srednjovekovni fanatici koji su govorili da je medicina vesticarenje i djavolska stvar.

Pa ako ima pogrešan ima i dobar način. KOd vas je pogrešan.

Zar je drugacije sa crkvom?
Naravno da nije, to su samo tvoje predrasude, ti ne verujes da je nasa crkva prava i sva cuda definises kao magiju, mi verujemo da je nasa crkva prava i sva cuda definisemo kao delo Bozije, a vidjenja Ellen White nazivamo vesticarenjem, magijom.

Sa vašom crkvom jeste drugačije. Vaša crkva nema učenja Biblije da bih vjerovao da je Božja. Znaš li ti neka njena viđenja pa da ih osporiš.

Eto ti sad nas ucis u sta mi verujemo?
Ja ne verujem u to,a ti mi nameces da ja u to verujem.

Ne učim ja nego Biblija. Ko ti nameće? misli kako hoćeš. Razmjena mišljenja (različitih) nije nametanje.

AKako bi ti nazvao kadjenje prvosvestenika u svetinji nad svetinjom i isceljivanje bolesnih?
Magijom?

Ako je to magija po tebi onda mi zaista imamo magiju u crkvi, ali po definiciji jednog coveka.

Pa zar ne znaš za stih "Nismo li u ime tvoje istjerivali demone... i šta im je rekao Isus?


Vaše kađenje nema nikakve veze sa onim u Hramu u Jerusalimu. Jer su njihovi obredi ukazivali na Isusa. I ti obredi su ukinuti žrtvom. Kod vas ni pričest ne ukazuje na Isusa nego ste i od toga napravili magiju. Narod misli da je to Isus. a sam se rekao kakav narod takvi i sveštenici.

Pazi. ti kazes da mi teramo tamjanom demone

Ne kažem ja nego Tadej.

bez vere u Boga,

Ko ima vjeru u Boga ne treba mu tamjan za tjeranje demona.

ja ti kazem da to nije tacno i ti nastavljas da me ubedjujes kako ja ne verujem da mi teramo verom u Boga vec samo tamjanom, ti meni govoris u sta ja verujem, a ja ti kazem da ja u to ne verujem, kako bi bilo da ja krenem da te ubedjujem da ti verujes da je Ellen vestica i ti kazes da nije i ja nastavljam da te ubedjujem da ti verujes kako je ona vestica, pa ko sad nije normalan?


Pa ono što se radi je dokaz nepovjerenja u Boga. Pa da vjeruješ u Boga (ne mislim ti lično) onda ne bi kadili tamjan.

Pa i EGW ti ne bi dokazao da je vještica. Kada ne možeš da odbraniš ono štovjeruješ kako ćeš napadati tuđe.

Za nas ne psotoji Sveto Pismo kao glavni autoritet samo vec i predanje koje je bitno koliko i Sveto Pismo, e po tom predanju subota nije dan odmora za hriscane, vi drugacije tumacite Sveto Pismo(bez Svetog Duha) i nemate Sveto Predanje tako da za vas i ne postoji zapovest o praznovanju nedelje, ali za nas ta zapovest postoji samo sto je u predanju,a ne Svetom Pismu.
Nije u pitanju Laodikeja bog Val vec bog koji se zove Badnjak i on postoji samo kod slovena i to juznih, a ne u rimskom carstvu.

Ne može predanje da bude drugačije od Biblije. Isus kaže da ne može iz istog izvora da izlazi i gorko i slatko.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ima jer manipulišu sa njihovim sentimentima. Da ne dajem sada ružne primjere iz 90. godina.

Da je narod pametan to bi se vidjelo, ali nije (većina) jer je sa njim lako manipulisati od strane političara i sveštenika (većine).
Ok daj mi primer.
Konačno si dao jednu tačnu, kakav narod takvi i sveštenici i knezovi. Ali to ne dokazuje da oni nisu manipulatori (većina)
Ako je narod glup onda su glupi i svestenici.
Pa ako ima pogrešan ima i dobar način. KOd vas je pogrešan.
Zasto?
Sa vašom crkvom jeste drugačije. Vaša crkva nema učenja Biblije da bih vjerovao da je Božja. Znaš li ti neka njena viđenja pa da ih osporiš.
Prijatelju ja se time bavim, procitao sam sve njene knjige i sam zakljucio bez uloge i pomoci crkve, da budemo realni adventizam postoji samo zato sto su ljudi ocajni i beze iz crkve zbog sablazni ne shvatajuci da i oni sami vrse iste stvari od kojih se sablaznjavaju.Kako ti znas da nasa crkva nema ucenje Biblije?
Nasa crkva je sastavila kanon samo bibliju tumaci drugacije, e pa ako je nase predanje pogresno zar nije i kanon koji ste preuzeli?
Jer kanon je sastavljen na osnovu predanja.Mi ne tumacimo SP drugacije vec vi, mi smo crkva i imamo Svetog Duha, a vi nemate, ali ako mislite da ste crkva otvori SP i nadji mesto gde Hristos kaze da ce Njegova crkva uvek biti progonjena(Pravoslavne oduvek neprestano gone) i kad nasjes te sttihove istorijskim cinjenicama mi dokazi da ste vi od 1844. gonjeni neprestano.
Ne učim ja nego Biblija. Ko ti nameće? misli kako hoćeš. Razmjena mišljenja (različitih) nije nametanje.
Ti tvrdis da znas u sta ja verujem i ja ti kazem da to nije tako, ali ti opet mene ucis u sta ja verujem, to je namecanje, ja tebe ne ucim u sta ti verujes pa nemoj ni ti mene, kad ti iznesem neko nase verovanje duzan si da prihvatis da mi u to verujemo, a ne da i dalje tvrdis "E ne verujete vi tako vec ovako kako ja kazem".
Pa zar ne znaš za stih "Nismo li u ime tvoje istjerivali demone... i šta im je rekao Isus?
"Nismo li u ime tvoje isterivali demone"?
Ajd me ;odseti na taj stih molim te..........
Vaše kađenje nema nikakve veze sa onim u Hramu u Jerusalimu. Jer su njihovi obredi ukazivali na Isusa. I ti obredi su ukinuti žrtvom. Kod vas ni pričest ne ukazuje na Isusa nego ste i od toga napravili magiju. Narod misli da je to Isus. a sam se rekao kakav narod takvi i sveštenici.
Opet ti mene ucis u sta mi verujemo, pa valjda ja bolje znam zar ne?Mi ne verujemo da hleb i vino postaju bukvalno telo i krv vec blagodatno, i sam Hristos je rekao "Jedite ovo je telo moje.............." zar nije?
NAse bogosluzenje je predslika buduceg carstva Bozijeg kao sto je jevrejsko bogosluzenje bilo predslika Hristovog stradanja.

Ne kažem ja nego Tadej.

Citiraj mi tacno gde otac Tadej kaze da nam nije potrebna vera i da samo tamjanom bez vere teramo demone i verovacu ti.
Ko ima vjeru u Boga ne treba mu tamjan za tjeranje demona.
Onda ni apostoli nisu trebali da polazu ruke na krstavane da na njih sidje Sveti Duh niti je Hristos trebao da pljune i isceli slepca, zar ne vidis da uvek postoji neki simbolicni akt?
Pa ono što se radi je dokaz nepovjerenja u Boga. Pa da vjeruješ u Boga (ne mislim ti lično) onda ne bi kadili tamjan.
Pa onda ni apsotoli da su verovali u Boga nisu trebali da polazu ruke niti je Hristos trebao da pljune da je verovao u Boga(On je inace Bog), ali su oni verovali u Boga i opet su polagali ruke.
Pa i EGW ti ne bi dokazao da je vještica. Kada ne možeš da odbraniš ono štovjeruješ kako ćeš napadati tuđe.
Ja ne mogu narvno da dokazem da je ona vestica, ali to je bas ono sto vi adventisti radite osudjujete nekog izmisljajuci istorijske dokaze da bi negirali apsotolsko poreklo crkve Hristove, to bi bilo kao kad bi mi izmislili istoriju u kojoj je Ellen vestica i propagirali je, zar to nije prljavo?
Da jeste i vi bi ste to rekli da smo mi tako nesto uradili, a sami to radite sa istorijom.
Ne može predanje da bude drugačije od Biblije. Isus kaže da ne može iz istog izvora da izlazi i gorko i slatko.
Bas u tom i jeste poenta, ako u Predanju se kaze da se svetkuje Nedelja od vaskrsenja,a u NZ ne pise da treba da se svetkuje subota od vaskrsenja sta to znaci?
TO znaci da Sveto Pismo i Sveto PRedanje nsiu u konfliktu vec vi pogresno tumacite SP i kad ga pogresno ljudskim razumom protumacite vi naravno vidite da predanje nije u pravu i odbacujete ga, to je cist dokaz da niste u pravu jer SP i SP nisu u konfliktu, u SZ pise oko za oko zub za zub, a u NZ pise da volimo one koji nas mrze, pa zar je to konflikt u samom SP?
NE, naravno da nije vec se drugacije tumaci, od dolaska Hristovog zakon se ispunjava i preobrazuje tako da vise nije oko za oko iz ub za zube vec volite one koji vas mrze, isto je i sa zakonom o suboti i nedelji, vise nije subota vec nedelja!
 
Natrag
Top