ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
kako instalirati Mac op.system na racunaru?

Ja sam pre par godina cisto iz radoznalosti hteo instalirati taj oS i isao sam sa Dual bootom da nebi izgubio XP...Uradio sam jednostavno pomocu alata Acronis Disk Director...Instalacija je prosla bez problema i prilikom podizanja sistema uvek mi se bootao Xp (U Biosu je postavljen bio IDE mod)a kada bi hteo da se logujem u Mac OSX samo sam u Biosu postavljao AHCI mod i podizao se Mac...

To je bio ovaj nacin...




Verovatno sada da ima i neki napredniji nacin instalacije,medjutim posto nisam bio odusevljen ovim oS nije me ni zanimalo vise da to pratim....

Jabiti predlozio da ga ti prvo instaliras u okviru svog Windowsa u Virtualboxu....i to na ovaj nacin...

http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/165749-instalacija-mac-os-x-leopard-u-windowsu.html

Pa ako ti se bude svidjao taj OS onda mozes i krenuti na klasicnu instalaciju.....
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
11.01.2013
Poruka
43
Da imam tvoje znanje, a nemam ga... ja bih poceo da pisem knjige! Ocigledno je da si ti covek koji ima sta da napise i kaze!, POSTOVANJE.
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
4
Ovisno koji procesor imaš. Ako imaš Intelov sve je puno jednostavnije. Ukoliko imaš AMD preporučam ti Hazardovu "distru" SnowLeoparda.
U svakom slučaku trebat će si strplenja i maravno sreće. Meni se OS jako svidio i koristio sam ga neko vrijeme.
 
Natrag
Top