Ljubazno molim experte...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
e nikolajub je fino opisao razlike izmezu blu ray av i blu ray rip i divixa, jos je zaboravio da nam fino objasni po cemu se ti filmovi nemogu gledati na starijim konfama . jer koliko vidim u postu ovde je samo naveden vrhunski ugodjaj za oko koga je nama obicnim smrtnicima jako tesko primjetiti. mi samo kazemo u jebote jes dobra slika ili snimak. gore sam naveo da i ja gledam na starom monitoru guzonji od 17 inca i bas me zabole za dubinu boja i linija na visokoj rezoluciji, stalo mi je do filma jel dobar ili nije, ja inace bjezim od tih blu ray filmova zato sto ih (ne)mogu gledat nego sto ima pun k.... skidanja. dok skines blu ray film mozes sest filmova od 300 mb-a, zezat se citav dan oko filma nepada mi napamet, jos ono cekanje izmedju linkova ,ukucavanje sifri - ubistvo. da negovorim o onima kojima je limitiran net.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ok ajmo mi zaključiti ovu temu.

Dakle možeš gledati blu-ray filmove na svojoj konfiguraciji bez straha da će ti vrisnuti komp a evo i crysis ti govori iz iskustva.
Sve u svemu slobodno pokreni blu-ray pa ćeš vidjeti kako to sve izgleda bez straha za komp.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ma naravno, ko zeli skidati 15GB podataka, da bi gledao nepuna 2h filma, nego sam hteo objasniti da je to razlog u mom postu, zasto covek ne moze gledati sirovi BR ili HD-DVD, veliki protok informacija, koji slabe graficke i cpu-i tesko obradjuju tokom dekodiranja, diskovi kod BR filmova su 25GB (single layer) i 50GB dual layer, dok ima i BDXL diskova na koje se moze smestiti i 100/128GB podataka, pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
To je to nikolajub što sam htio reći u prvom postu da sirovi blu-ray postavlja određene resurse na hardwer tj.zahtjevniji je nego dvd ili diviX.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
On je hteo da reprodukuje BRRip video, pa se zabrinuo da li ce to moci kod njega pustiti (ocigledno mu nije jasno da nije bitan source, vec zavrsna definicija formata, a to je MKV, avi, itd), dakle moze sigurno ripovane BR filmove, a za sirovi BR mu treba Intel Core 2 Duo ili Athlon 64 X2, Grafika barem nVidia 8xxx ili Radeon HD 38xx pa na dalje, da ne bi lagovao, pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top