Linux za moju konfiguraciju ?

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Hocu da napravim dual bot sa Windows XP i neki linux pa me zanima koji ce linux raditi najbolje na mojoj konfiguraciji naravno ne sad neki stariji ili losiji , znaci najbolji sto moze normalno raditi na ovoj konfiguraciji ?

Konfiguracija PC :

Procesor: Intel(R) Celeron(R) 336 CPU 2.80GHz
Max Clock Speed: 2793 Mhz
Ram: Kingston 1GB , 400 MHz, DDR2
Graficka: Radeon X1600/X1650 Series 256MB
HDD: 580GB
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Slažem se sa @Šakomjada, Ubuntu 12.04, imaš support do 2017 godine. Tu su naravno i Kubuntu i Lubuntu koje možeš probati, a Boga mi i Linux Mint. Pa ti sad vidi. :tease:
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Slažem se, ali među prvih deset distribucija je i openSUSE, distribucija koju baš ne mogu da preporučim jer ima vlasničke komponente. Recimo firma koja je distributuje, ima ugovor sa Majkrosoftom, pa se pri instalaciji mora kliknuti na pravila koja je postavio Majkrosoft. Ali da, generalno gledano, Distrowatch je odrednica gdje se može vidjeti popularnost distribucija.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Samo da napomenem mislim da ta graficka ne radi sa unity 3D tako da ukoliko planiras da koristis unity da znas sta da ocekujes.
 
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruka
15
Pozdrav svima na forumu!!
Vec neko vreme planiram da instaliram Linux kao drugi operativni sistem, ali sam u velikoj dilemi.
Prvo, da kazem da vec imam iskustva sa Ubuntom koga sam koristio jedno godinu dana.
Tako da znam da nije problem bar sto se tice te distrubucije Linuxa instalirati ga, jer on daje pomoc u kreiranju dodatne particije.
Ali, problem je u sledecem. Pre mesec dana mi je crkao hard disk, a posto je bio pod garancijom zamenili su mi ga u servisu, samo sto su napravili 2 particije od kojih C sa 700GB, a particija D sa 2 GB. Posto bih hteo da mi particija bude storage disk za oba sistema, nelogicno je da bude tog obima. E sad posto nemam mnogo iskustva sa deljenjem particija, kako bih prosirio D particiju, a C podelio na par particija za Linux OS. Preinstalaciju bih hteo da izbegnem posto mi Win7 x64 nije crack verzija i dobro radi. Izvijavam se akox za ljude sa ovog foruma, postavljam pocetnicka pitanja, ali sve sto sam na tu temu uspeo da procitam na ovom forumu je nekako u fragmentima i nisam uspeo da dobijem pravu sliku. Da li programi kao Gparted ili slicno mogu da izvrse promenu vrste particije bez ostecenja Windowsa i da li na ovom forumu postoji tutoriijal koji bi mi pomogao u vezi toga. Ili to moze da se uradi u Comanderu.
Stvarno nemam iskustva po tom pitanju!!
Hvala unapred na odgovoru
 
Natrag
Top