Linux i rad sa njim

Član
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
110
ubuntu 10.10 (maverick)...
ja sam nasao Subtitle Editor 0.38.0 released

na sajtu koji mi se pojavi kad odem na subtitle editor>about...
ali je u .tar.gz formatu, a ja sa tim ne umem da radim...
poZz

 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
117
To jeste poslednja verzija a to sto ti on nudi za preuzimanje jeste source tog programa. Instalacija iz source-a nije teska ali to ti sad ne mogu "pokazati". Probacu sutra ili od ponedeljka. Imam neke obaveze za vikend pa necu biti pri racunaru.

A mozda je bolje pre toga da pogledas na ubuntu-rs.org. To ti je lokalna zajednica Ubuntu korisnika pa ce ti oni verovanto bolje reci da li postoji vec spreman paket za to izdanje Ubuntu-a.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Izvini nisam bas pratio zadnjih dan,dva temu.......ti ustvari koliko sam na brzinu procitio zelis instalirati verziju naprimer najnoviju....0.38...SubtitleEditora....

Ako je to u pitanju ja je imam na 10.10 i mogu ti zavrsiti posao......

screenshotqo.png
 
Član
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
110
e, sad sam se ukljucio, bio sam na drugom forumu i nasao sam resenje na
launchpad.net-u
hvala u svakom slucaju
poZz
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
e, sad sam se ukljucio, bio sam na drugom forumu i nasao sam resenje na
launchpad.net-u
hvala u svakom slucaju
poZz

ok ja cu napisati cisto zbog drugih korisnika.......Obrise se stara verzija u Synaptic-u.

Te se u terminal upisu komande jedna po jedna....


sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8

sudo apt-get update

sudo apt-get install
subtitleeditor

I dobicete najnoviju verziju SubtitleEditora 0.38.0

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.10.2010
Poruka
23
Pozz svima, ja sam od kako imam racunar koristio samo Win, pre tri meseca nacuo sam za Ubuntu i ubacio ga, i mnogo mi se svideo ( ali bas, bas) ali posto mi je trebao SolidWorks 2009 i nisam uspeo da ga instaliram ja sam se vratio na Win7. Medjutim kad sam video ovaj forum isto vece sam ubio win i instalirao ubuntu, mada nisam opet uspeo da instaliram SolidWorks. Jedini problem lezi u tome sto nemam dovoljno vremena da se bas posvetim Linuxu moram da nastavim sa SolidWorksom jer na njemu radim na poslu. Ovih dana se lomim da se vratim na Win, ali bi da potrazim pomoc od ljudi dobre volje :)
Pa sad znacila bi mi svaka pomoc za naci kako uspesno da instaliram SolidWorks 2009, da bi mogao da nastavim sa poslom a ja cu onda sa linuxom na tenane :)
Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
117
Zdravo

Mislim da se neces usreciti pokusavajuci da instaliras SolidWorks na bilo koji Linux pa i na Ubuntu. Ne, ne. Ti hoces da zaradjujes za zivot a Linux nije bas namenjen za to (u ovom slucaju tj. CAD). Mogao bih da ti dam 2 predloga koji su u sustini slicni:

1. DualBoot konfiguracija: napravis 3-4 particije, instaliras Win, instaliras Lin. Kad pokreces racunar mozes da biras: Lin ili Win. Win ti je tu da zaradjujes za zivot, Lin za "zezanje". Da napomenem: i pod Lin imas programe za CAD pa ti vidi, mozda ti i oni zavrsavaju posao mada ...
Link za uputstvo za dualboot: Dual Boot - UBUNTU i Windows - Ubuntu-RS Wiki
2. Instaliras Linux pa instliras u njemu neki od programa za virtuelni PC (VM player, VirtualBox...). Preko ovog softvera instaliras Windows i na windows-u solidworks.
Link za ovo nemam ali mislim da je Boki na pocetku ove teme stavio dosta slika, mozda je stavio i uputstvo, nisam obratio paznju.
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Pozzz.Imam problem sa instalacijom UBUNTU-a 10.10. Kad ga pokreće rezolucija je ok,al kad krenu podešavanja display mi je sav REŠETKAST i takav je i poslije instalacije.Može li pomoć.Hvala
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Nisam uspeo da odradim tutorijal za Linux u virtualboxu jer nisam imao potrebe za tim posto ga imam u dualbootu....Medjutim nacin instalacije Linuxa u virtualboxu je identican Mac osx pa moze ti posluziti ovaj tutorijal....

http://serbianforum.org/tutorijali/165749-instalacija-mac-os-x-leopard-u-windowsu.html

Stim sto ces naravno vuci Linux oS iz virtualboxa koji ces Downloadowati a ne Mac......

Moja preporuka je dualboot i prilikom samog starta pojavice ti se grub meni gde biras koji operativni sistem zelis startovati....

GRUB.jpg
 
Natrag
Top