Laptop zablokira kad ga upalim

Učlanjen(a)
23.08.2014
Poruka
1
Pozdrav svima,znaci,prekljuce i svo vreme pre toga (od 2011.) mi je laptop radio odlicno,ali,juce kad sam ga upalio,dosao do desktopa,i,kraj.Sve je zablokiralo,i kad bih kliknuo na bilo sta bilo bi "not responding".I evo ja sam sad na safe modu i pitao sam na ostalim mestima i neki su mi rekli da reinstaliram sistem,ali ,da li ima ovde neko ko mozda zna nesto vise o tome i zna kako to da resim bez reinstaliranja? Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav svima,znaci,prekljuce i svo vreme pre toga (od 2011.) mi je laptop radio odlicno,ali,juce kad sam ga upalio,dosao do desktopa,i,kraj.Sve je zablokiralo,i kad bih kliknuo na bilo sta bilo bi "not responding".I evo ja sam sad na safe modu i pitao sam na ostalim mestima i neki su mi rekli da reinstaliram sistem,ali ,da li ima ovde neko ko mozda zna nesto vise o tome i zna kako to da resim bez reinstaliranja? Hvala

Ako ti prihvata safe mode onda probaj uradi skeniranje na viruse i defregmentaciju harda!
Uradi backup podataka i reinstalaciju ako mu ovo gore navedeno ne pomogne!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Takodje iz safe mode mozes pokusati da pokrenes command prompt i onda iz njega komandu sfc /scannow. Za slucaj da ne radi safe mode, mozes pokrenuty recovery preko instalacionog diska i onda takodje ovom komandom pokusati da popravis. Smrzavanje moze izazvati svasta nesto, malware, pokvarena ram memorija, pokvare hard disk, ili kvar na maticnoj ploci....
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Probaj i da ga vratiš sa "restore" na neki prethodni datum, verovatno ti je neki od programa nešto zeznuo.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Najbolje lepo reinstaliraj sistem a pre toga ako mozes udji u safe mod i sacuvaj podatke da ih nebi izgubio posle reinstalacije.
 
Učlanjen(a)
24.09.2012
Poruka
1.156
Ja mislim da ti je u pitanju hard disk.Stavi neki drugi pa istestiraj.Ako radi sa drugim normalno,znaci da treba da ga menjas.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Ja mislim da ti je u pitanju hard disk.Stavi neki drugi pa istestiraj.Ako radi sa drugim normalno,znaci da treba da ga menjas.

Ako kojim slucajem nemas drugi hdd ili zelis ovaj da sredis.. Probaj da reinstal sistem to je ipak najlakse.
Imas dosta programa za hdd pokusaj s njime da ih isproveravas i sredis. Ja ipak gledam da proverim sve moguce dok ne shvatim da je vreme za nesto novo.
 
Natrag
Top