Laptop 17 inca 2tb hdd 8 gb rama ili vise neintegrisana graficka i7 ili i5?

Učlanjen(a)
04.12.2014
Poruka
23
Planiram da kupim laptop ali je ponuda 17 inca laptopova ocajna, izbor minimalan sa konnfiguracijom iz naslova. Koristio bih ga za programiranje, dizajn, office, muzika, filmovi, internet. Sta da kupim i koliko da cekam u nadi da ce doci novi modeli veci izbor i bezosnovana nada ce biti jeftiniji?
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Kako bre nema, za 150.000 rsd imas takve masine, a sto se hdd-a tice kupis lap top sa 1Tb i uzmes externi hdd po zelji, povezes sa laptopom i teraj.
A jeftiniji nece biti nikad, jer kad budu jeftini onda ce vec biti slabi. E sad, puste pare, ovo sto ti hoces moraces debelo da platis, jedino da juris negde po oglasima polovan za dosta manje para.
Ovo su samo neki primeri da moze da se nadje to sto trazis, ako imas 1000-1500e ;):
Kod:
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-toshiba-satellite-p70-b-105-173-fhd.11.html?productId=47441
Kod:
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-lenovo-ideapad-y70-70-.11.html?productId=46127
Kod:
http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-asus-g750jz-t4039h-win81-173fhd.11.html?productId=47342
 
Učlanjen(a)
10.08.2009
Poruka
120
Za takvu masinu bi trebalo SSD da sve isprati a uzmi s bilo kojim hardom, mozes uzeti posle Seagate Backup Slim Plus 2 TB izvadis 2.5" HDD stavi u masinu, a taj iz masine stavi nek bude externi, ako ti je to toliko bitno. Svi ti 17" imaju mesta za 2 HDD.

ja sam uzeo pre godinu i po 15" i7-4700mq, GTX765m, 8 GB ram ... stavio SSD i masina dosta brze radi
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruka
105
Previse trazis od laptopa.TZV PRENOSNOG racunara.Sta mislis kakvo hladjenje mora imati.Pogledaj nesto od apple EPLA jedino oni imaju aluminijska kucista i kvalitetna hladjenja.Naravno mozes pogledati HP ENVY oni takodje imaju aluminisko kuciste dobre grafike i kvalitetno hladjenje.JOS JEDNA BITNA STVAR CAK PRESUDNA za ove masine moras poprilicno da se izujes.Ili se ti ipak samo malo salis sa nama.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Planiram da kupim laptop ali je ponuda 17 inca laptopova ocajna, izbor minimalan sa konnfiguracijom iz naslova. Koristio bih ga za programiranje, dizajn, office, muzika, filmovi, internet. Sta da kupim i koliko da cekam u nadi da ce doci novi modeli veci izbor i bezosnovana nada ce biti jeftiniji?

Po svemu sudeci lap od 50 hijada dinara bi odradio sve ono sto je tebi potrebno a da se ni ne "zakaslje". Ako si bas resen da potrosis 150 hiljada na novu makinu, odvoji od tog novca 40-ak evra za vikend u Budimpesti ili otidji bar do Segedina a za ostatak kupi tamo zverku od laptopa. Cene su u startu nesto malo nize nego nase a dobices i povracaj 25% odsto novca (porez, tkz. Afa). Daleko bolji izbor ti je u Budimpesti. Prati na netu kada je tamo u nekom lancu akcija sa snizenjima i mozes uzeti prakticno bilo koju makinu za te pare. Kod nas - ni slucajno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Po svemu sudeci lap od 50 hijada dinara bi odradio sve ono sto je tebi potrebno a da se ni ne "zakaslje". Ako si bas resen da potrosis 150 hiljada na novu makinu, odvoji od tog novca 40-ak evra za vikend u Budimpesti ili otidji bar do Segedina a za ostatak kupi tamo zverku od laptopa. Cene su u startu nesto malo nize nego nase a dobices i povracaj 25% odsto novca (porez, tkz. Afa). Daleko bolji izbor ti je u Budimpesti. Prati na netu kada je tamo u nekom lancu akcija sa snizenjima i mozes uzeti prakticno bilo koju makinu za te pare. Kod nas - ni slucajno.

pametno zboris dobri covece... :) sala mala... to sam i ja pre nekako uradio samo sa TV-om... Tako da me je TV izasao 590 E, a kod nas je od 700-800
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Ja baš tražio nešto zadnjih dana, kad ubacim filtere za i5 i eventualno i3 procesor (i3 nema hardversku virtuelizaciju, ne znam da li npr. razvoj za Android ima neke koristi od iste pri testiranju i sl.) i 17" ekran bez obzira na rezoluciju, dobijem jednocifren broj laptopova.

Ako baš hoćeš sa 2TB, onda npr. kod WW imaš samo 4 modela u rangu 139-200k dinara (svi su 17" FHD, jedan čak i multi-touch).
Po meni je glupo bacati pare na bilo koji od ova 4 modela, jedino realno vrede ova dva sa i7 HQ procesorom (ali 1500e za laptop...), nego ili sačekaj nešto sa novom generacijom 5xxx procesora (npr. i5-5200U već ima u nekim modelima) ili juri u inostranstvu.


================================================


Ono što sam ja razmatrao sa svojim budžetom za neki Web development i sl. je Acer Aspire E5-771G i pratkično NIŠTA više u tom cenovnom rangu nema sa 17" FHD ekranom, čak i ovaj ima samo 4GB rama pa treba dodati bar još 4.


Takođe, sad videh da WW nema dobro urađeno filtriranje, jer se na opcije 17" i FHD ne pojavljuje na listi
Acer Aspire E5-771G-53Z8 17.3" FHD, Core i5-5200U/4GB/1TB/GT840M 2GB/HDMI
koji košta 79-86k, ali za razliku od gore navedenog ima i5-5200U procesor (mada je i od ovog za intenzivniji rad bolji npr. i5-4000M).

Ovaj je u Gigatronu osetno skuplji (90-100k, a kod WW je 79-86k), pa ne znam da li još važi ono u Gigatronu da se prijavi niža cena i dobije i ta cena i još popust ili možda ne važi za ovaj model pošto on ima oznaku "preporučujemo".
 
Učlanjen(a)
04.12.2014
Poruka
23
Ja baš tražio nešto zadnjih dana, kad ubacim filtere za i5 i eventualno i3 procesor (i3 nema hardversku virtuelizaciju, ne znam da li npr. razvoj za Android ima neke koristi od iste pri testiranju i sl.) i 17" ekran bez obzira na rezoluciju, dobijem jednocifren broj laptopova.

Ako baš hoćeš sa 2TB, onda npr. kod WW imaš samo 4 modela u rangu 139-200k dinara (svi su 17" FHD, jedan čak i multi-touch).
Po meni je glupo bacati pare na bilo koji od ova 4 modela, jedino realno vrede ova dva sa i7 HQ procesorom (ali 1500e za laptop...), nego ili sačekaj nešto sa novom generacijom 5xxx procesora (npr. i5-5200U već ima u nekim modelima) ili juri u inostranstvu.


================================================


Ono što sam ja razmatrao sa svojim budžetom za neki Web development i sl. je Acer Aspire E5-771G i pratkično NIŠTA više u tom cenovnom rangu nema sa 17" FHD ekranom, čak i ovaj ima samo 4GB rama pa treba dodati bar još 4.


Takođe, sad videh da WW nema dobro urađeno filtriranje, jer se na opcije 17" i FHD ne pojavljuje na listi
Acer Aspire E5-771G-53Z8 17.3" FHD, Core i5-5200U/4GB/1TB/GT840M 2GB/HDMI
koji košta 79-86k, ali za razliku od gore navedenog ima i5-5200U procesor (mada je i od ovog za intenzivniji rad bolji npr. i5-4000M).

Ovaj je u Gigatronu osetno skuplji (90-100k, a kod WW je 79-86k), pa ne znam da li još važi ono u Gigatronu da se prijavi niža cena i dobije i ta cena i još popust ili možda ne važi za ovaj model pošto on ima oznaku "preporučujemo".

Slusaj samo sto nisam kupio laptop i ovaj ACER sam nasao za 75k stim da cu da dodam jos 4 gb rama pa da cujem ako moze neko zavrsno misljenje pre kupovine.
 
Učlanjen(a)
04.12.2014
Poruka
23
Da li moze na gore navedeni ACEr da se i kako instalira mac OS X, mislim na hardware a ne virtuelno, da se igram malo sa njim, pitam zato jer imam veliku zelju da igram sa mac OS X ne mora najnoviji, mislim da je Yosemite, moze neki malo stariji?
 
Natrag
Top