Laguje film i na internetu i na kompu

Član
Učlanjen(a)
05.07.2013
Poruka
7
Zdravo,nov sam i trazim resenje za ovaj problem:
Do pre 3 dana,poceli da mi laguju filmovi i serije,prvo na kompijuteru(preko KM playera gledam) a posle i preko interneta(vojvodina net i filmovin).I to ide ovako.Film ili serija krene,sve normalno,posle 10 min otprilike,krene lag,ako ostavim to traje 20 sekundi,pa krene normalno,a ako zaustavim ili pomerim misa,lag stane.I tako na svakih 10 minuta,veoma nervira kada,posto svaki dan sad gledam nesto.
to je samo na vecim klipovima,od preko 20 minuta i vise,na youtube mi se ne desava to.Updatovao sam flash player,javu i nista.Skenirao sam komp,nema virusa.Ocitiso sam cache,nista.Preko registry mechanica sam ocisito sve,nista?
ima li neko resenje,ako ima,molio bih sto pre,jer ja stvarno volim da gledam i filmove i serije.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Obrisi kodeke, sve koje imas, onda instaliraj klite paket. Ili instaliraj samo one kodeke koji su ti potrebni. VLC i BS player koriste zasebne kodeke. Vidi jel' dobar driver za graficku, ako si update driver, a nisi obrisao stari moze se desiti. Pa obrisi drajver, skni novi sa zvanicnog sajta, nvidia , amd/ati, intel. Pre instaliranja novog dajvera, pokreni win u safe mode koristi driwer sweaper da obrises ostatke starog. reinstaliraj javu i flash. Takodje proveri temperature u kompjuteru, moze se desiti da se graficka pregreva. Moze biti mnogo toga.
Mozda je najbolje da skines prvo VLC Player i probas njega, da odstranis mogucnost da su kodeci losi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.07.2013
Poruka
7
Ok,probacu.Imam Nvidia GeForce GTX 650 graficku,pre mesec dana je kupio,skinuo sam najnoviji drajver pre neki dan,ali nisam nista brisao..
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
U control panel/programs ili add remove programs, brisi NVIDIA, posle potrazi na forumu uputstvo kako sa driiver sweaper da obrises. U principu ides u safe mode pokrenes driver sweaper i skeniras za nvidia obrises sve, restartujes i instaliras novi driver.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top