Kur'an i Biblija

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne postavljajte kopirane tekstove, bez da ne navedete referencu (njihov izvor). To je zabranjeno Pravilnikom foruma! Ukoliko se u razumnom vremenu ne postave reference, neki tekstovi na ovoj temi, biće brisani.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Zbog umišljenog osećaja ugroženosti si požurio da odgovoriš Nurr a da nisi uopšte pročitao sve šta je napisala, pa si joj se obratio kao da je ona muško. Sada si dokazao da svoje kritike upućuješ svakome ko se uopšte usudi ovde pisati bilo šta o islamu, sem ako to nije uzdizanje islama iznad svih ostalih religija. Uopšte se ne potrudiš da pročitaš šta ko napiše, čim ti neko "ne miriše" kao musliman, odmah "drvlje i kamenje" po njemu. U ovom slučaju po njoj. Uopšte se nisi potrudio da pročitaš šta je Nur napisala a kamo li da razmisliš o napisanom, ali si, zato, na vrat na nos počeo da deliš epitete kako "on" lupa, kopira, zao, neiskusan, antiislamista, itd., i nisi propustio priliku da napišeš kako je jedino muslimansko verovanje ispravno a sve druge religije "padaju". Tebi nije važno ni ko piše ni šta piše, važno ti je samo da ti svakome napišeš kako je jedino islam ispravna vera dok sve druge nisu.
Sreća da nisi pravi musliman,bio bi sramota za islam.

Poceo sam citati, ali kada sam vidio da je prepisan neciji los rad, dalje ne citam. Poznate stvari... pomalo glupe, pomalo opasne, pomalo neistinite tako da uspiju da zavedu labilne ljude koji ionako ne misle svojom.
Gardian
Koja je onda razlika - po tebi - između svih muslimana i satanista?
Pa i satanisti isto veruju i znaju da je Bog samo Jedan i drhću...I ateisti znaju da je Jedan Bog, jer kada ga negiraju negiraju u jednini a ne u množini...I Adam je znao da je Bog Jedan pa je opet zgrešio...Jevreji su svojim očima u vreme Mojsija i Izlaska iz ropstva videli da je Jedan Bog i da je Svemoćan čudima koje je izveo pred njima, pa su opet izlili zlatnu kravu da joj se klanjaju umesto Bogu...itd...
Nije dovoljno samo saznanje, bitan je put...

Za razliku od svih ostalih muslimani vec u imenu imaju ono sto ih razlikuje ne samo od satanista, vec i od svih drugih: pokornost Jedinome Bogu!
Ako shvacas, ne postoji tvoj bog, niti moj bog, niti katolicki bog.... Bog(Allah) Je Jedan, Koji Jeste! Jedan, tako se Objavio, a ne trojica, dvojicas, sin ili slicno....
Svako ima slobodu od Boga da se odredi kako hoce prema Njemu.
Plata stize na Sudnjem danu, za sve po zasluzi.
To muslimani vjeruju.

Radije bih se ipak vratio na licno poimanje opsteg.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Ako shvacas, ne postoji tvoj bog, niti moj bog, niti katolicki bog.... Bog(Allah) Je Jedan, Koji Jeste! Jedan, tako se Objavio, a ne trojica, dvojicas, sin ili slicno....
Svako ima slobodu od Boga da se odredi kako hoce prema Njemu.
Plata stize na Sudnjem danu, za sve po zasluzi.
To muslimani vjeruju.

Ok. Kako se musliman spašava na Sudnji dan da ne završi u Džehenemu? Koji je sistem spašavanja?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ok. Kako se musliman spašava na Sudnji dan da ne završi u Džehenemu? Koji je sistem spašavanja?

Oh, sistem je vrlo jednostavan i taj sistem govori u prilog nesagledivoj Bozjoj (Allah!) Milosti i Dobroti.

Moze biti dovoljno da se iskreno pokaje cak i pred sami kraj zivota, prije nego mu dusa krene, dakle pri punoj svijesti, da prizna Boga (Allaha) kao Svestvoritelja i Gospodara, da prizna da je Muhammed a.s. Bozji poslanik, i da iskreno zamoli za oprost. Ne trebaju mu nikakvi svjedoci!
Oni koji su umrli prije Objave Kur'ana trebali su priznati posljednjeg Bozjeg poslanika svog vremena, jer Bozji poslanik nije dolazio uzalud: on je donio Uputu od Boga. ako je ne priznajes, cemu se nadas od Onoga Koji je poslao?
(kao da ne postujes zakon o saobracaju i vozis lijevom, zabranjenom stranom ne ocekujuci kaznu. Bez obzira znao ti taj zakon ili ne bit ces kaznjen cak i ako prezivis)
Mozes se onda nadati da ces na Sudnjem danu biti spasen.

Naravno da je bolje da se prije povrati Bogu.

Kada govorimo o Bogu, mi znamo da je On Zivi, da se ne pretvara, da ima Njegove vojske (andjela) da Mu ne treba nicija pomoc!, da cini ono sto On hoce bez da ce Ga neko moci sprijeciti.

Njegova najveca odlika je Istina!

Tamo gdje postoji laz s tim Bog nema nista osim sto dopusta, do Sudnjeg dana kada ce svi znati Istinu; jedni da zgrijesili i zasluzili Pakao (Dzehennem) a drugi presretni Obecani Raj ( Dzennet).

Ono sto svima slijedi jeste ozivljavanje! Nema oblacica i dimcica, krilatih duhova, nista od tog, uskrsnuce ce biti tjelesno, i to je temelj Radosne Vijesti (Jevandjelje i Kur'an).

Interesuje te Raj Obecani?

Teza na osnovu Miradzdza (Nocno putovanje Muhammeda a.s.): U Raju ce ljudi i zene biti 30-tih godina (bez obzira u kojoj su dobi umrli), zdravi, mladi i uvijek radosni. Jest ce najeljepse voce i piti najljepse napitke, ali nece imati otvora za otpad, posto ce iz njih izlaziti suvisak u vidu najljepasih mirisa. Imace kontakte sa zenama cistim, njihovim...
Uzmi u obzir da Raj Obecani nije onaj prvotni Raj! U njemu nece biti zabranjenog drveta.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Moze biti dovoljno da se iskreno pokaje cak i pred sami kraj zivota, prije nego mu dusa krene, dakle pri punoj svijesti, da prizna Boga (Allaha) kao Svestvoritelja i Gospodara, da prizna da je Muhammed a.s. Bozji poslanik, i da iskreno zamoli za oprost. Ne trebaju mu nikakvi svjedoci!

Odlično, ali da li znaš šta to znači "iskreno se pokajati", i odakle dolazi iskreno pokajanje?
Iskrenost u kajanju može dolaziti samo iz preporođenog srca. A kako će čovek preporoditi svoje otvrdlo, samopravedno i grešno srce?
U Džihadu? Po Kuranu onaj koji pogine u Džihadu, direktno i bez kajanja ide u Raj. Kako sad to?
Po Kuranskoj nauci zarobljeni bezbožnici koji se pokaju, redovno mantraju molitve, i daju zeket(porez) idu u Raj. O kakvom pokajanju onda ti govoriš? O pokajanju što nisam bio Islamske vere pa sad hoću da je tehnički primim? Ili o pokajanju za grehe uopšte?

Ako kažemo da je Bog sve Stvorio, i red uspostavio svojim uredbama i Zakonima po kojima jedino može život da se odvija. A Zakoni kažu da greh ne može večno da živi jer greh sam po sebi i vodi u samouništenje, kako onda čovek da se spašava od greha, samouništenja i smrti?
Situacija je sledeća:
Svaki čovek je grešan. Nema nijednog bez greha.
Bog je vrhovni Zakonodavac i Sudija.
Zakon kaže da je kazna za greh - SMRTNA PRESUDA. Jer već smo rekli da greh ne može večno živeti i ne može biti u Božijoj bezgrešnoj prisutnosti.
Kako onda da se čovek spase od večne smrti, a da Zakon ne bude prekršen. I na koji način?
Ako Bog oprašta grehe a da Zakon nije ispoštovan, kakav je to Bog onda? Ispada da Bog daje Zakon a radi mimo Zakona. To je nemoguće!
Zato Kuran ne sadrži osnovnu suštinu u svojim ajetima jer od Boga pravi nešto što Bog nije.
Kuranski tekstovi su mahom prepričavane i loše interpretirane priče iz Starog Zaveta, sa nekim pojedinostima iz Novog Zaveta. U Čitavom Kuranu nema ni cele tri rečenice koje je Isus izgovorio za vreme svoje službe na Zemlji. Zašto su sakrivene Isusove reči od strane Muhameda kada je pisao Kuran? Koji motivi su ga vodili da izbriše sva Jevanđelja i sve poslanice koje su direktni Isusovi učenici pisali?
Rekao bih da ti motivi nisu bili iskrene duhovne prirode nekoga sa preporođenim srcem nego naprotiv, zatrovanim i zavedenim...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Napisao sam sta znaci iskreno pokajanje. I budes zahvalan ako ti Bog dâ takvu mogucnost!
Ne treba valjda ponavljati?

Pokajanju za grijehe. Najveci je grijeh, tako uci vjera, jeste nevjera, nevjerovanje u Boga. Drugi skoro jednak tomu je grijeh pripisivanje Bogu druga, pomagaca, sina itd.... Jer Bog je Svemoguc!

Zemlja se blizi svome kraju, kako god to posmatrao i bice unistenje. Zbog grijeha, svakako!
Ali ne cini svako smrtni grijeh iako ce svako kusati smrt!
ne zbog grijeha nego zbog sustava koji vlada na Planeti, i kojeg je Bog postavio.

Mozes se moliti koliko hoces, vjerovati u sta hoces, ali ako je Bog odredio smrt ona te nece mimoici.

Bog je uspostavio Zakon. Ali Bog zna sta je stvorio! On nas poznaje.
Ako vjerujes imas sanse da bastinis zivot vjecni u dobru.
Ako grijesis velike su sanse da bastinis zivot vjecni u teskim mukama.

Ti posmatras Kur'an trazeci svoje licne predstave o tome kako bi trebao izgledati? Pa ti si u zabludi!

Zasto bi trebao biti pisan po tvojoj ili mojoj zelji?


Musliman vjeruje u Jevandjelje, zar treba prepricavati svaku rijec ponovo? Mislim da ne treba. Kur'an vraca covjecanstvo na put koje je covjecanstvo izgubilo vracajuci se obozavanju kipova, ikona, svetaca, fudbalera, politicara, zlata, djavla..... vraca covjecanstvo na Put obozavanja Onoga Kome jedino pripada: Bogu Svemogucem Allahu Milostivom. Bez Njega ne postoji izlaz, ne postoji spas, ne postoji nista.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Oni koji su umrli prije Objave Kur'ana trebali su priznati posljednjeg Bozjeg poslanika svog vremena, jer Bozji poslanik nije dolazio uzalud: on je donio Uputu od Boga. ako je ne priznajes, cemu se nadas od Onoga Koji je poslao?
Ovaj deo mi nije jasan: ako su umrli pre nego što je Muhamed objavio Božiju reč, kako su mogli znati i za Muhameda i Božiju reč, odnosno postojanje jednog boga?
U svemu ima logike, ali mi se nikako ne uklapa ni u jednu ovo navedeno. Ili si pogrešeno napisao ili ja ne mogu razmeti pa mi pojasni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ovaj deo mi nije jasan: ako su umrli pre nego što je Muhamed objavio Božiju reč, kako su mogli znati i za Muhameda i Božiju reč, odnosno postojanje jednog boga?
U svemu ima logike, ali mi se nikako ne uklapa ni u jednu ovo navedeno. Ili si pogrešeno napisao ili ja ne mogu razmeti pa mi pojasni.

Oprosti zbog nejasno napisanog.

Bog covjeka duzi samo za ono sto zna i za sta ima mogucnost da zna.

Dakle, svi koji su umrli prje Isusa nisu ni mogli da odgovaraju jer nisu spoznali Jevandjelje i Isusa. Ali imali su Avrhama, Mojsija, Jakova, Solomona, Davida.... odgovarace prema posljednjem kojeg su imali prilike spoznati. Bog je Pravedan.

Oni koji su umrli prije Objave date Muhammedu a.s. i koji nisu imali prilike da cuju da postoji, odgovarace prema onome sto su zatekli, jer Bog kaze: ne postoji narod koji nije dobio Bozjeg poslanika s Uputom! Svi koji su prenosili Bozje Upute i prihvatali ih su bili muslimani (odani Bogu).
Musliman danas ne moze biti ukoliko ne prihvati sve Bozje poslanike prije Muhammeda a.s. i ukljucujuci i Muhammeda a.s., ukoliko ne vjeruje u bilo koju od Bozjih Knjiga (Tora, Psalmi, Jevandjelje, Kur'an i druge Knjige koje rastavljaju istinu od nesitine) takodje ne moze biti musliman. Doduse moze biti grijesan musliman, Bog ce nam suditi svakako.
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2009
Poruka
318
Pokajanju za grijehe. Najveci je grijeh, tako uci vjera, jeste nevjera, nevjerovanje u Boga.

Ovo prosto nije tačno!
Veći je greh fanatizam koji pravi od Boga ono što On nije, a vernike u nešto što Bog ne želi da oni budu! Fanatizam i izopačenost su pogubniji po čovekov život na Zemlji od izjašnjavanja da li neko veruje ili ne veruje...
Izopačena religioznost se ne zadovoljava razumnim pozivom na dobrotu, jer takav poziv ne može da pokrene duhovno nepreporođeno srce. Zato takva religioznost tom pozivu dodaje iracionalni dodatak sračunat da u čoveku pobudi fanatične porive njegove prirode: krivicu, strah, gnev, sujetu i sentimentalna osećanja. Na taj način izopačena religioznost manipuliše čovekom preko njegovih slabosti.

Drugi skoro jednak tomu je grijeh pripisivanje Bogu druga, pomagaca, sina itd.... Jer Bog je Svemoguc!

Ne znam gde si ti video ili čuo da neko pripisuje Bogu pomagača i sina, osim u samoj reči Božijoj - Bibliji?
Pa zar Božiji pomagači nisu Anđeli? To i Kuran govori...

Ali ne cini svako smrtni grijeh iako ce svako kusati smrt!

Budi ljubazan pa mi objasni koji to greh nije smrtni greh? I ako takav postoji, zbog čega nije smrtni?

Ako grijesis velike su sanse da bastinis zivot vjecni u teskim mukama.

Još jedna zabluda u Kuranu koja govori odakle potiču njegovi stihovi...!

Bog nikoga neće večno mučiti!

Musliman vjeruje u Jevandjelje, zar treba prepricavati svaku rijec ponovo? Mislim da ne treba.

Vernici Islamske religije i Kurana ne daju ni pet para na Jevanđelja Isusovih učenika/apostola. Nemoj da se lažemo kad i sam znaš da je tako. To je prazna demagogija, jer u praksi i na terenu je nešto sasvim drugo...

Kur'an vraca covjecanstvo na put koje je covjecanstvo izgubilo vracajuci se obozavanju kipova, ikona, svetaca, fudbalera, politicara, zlata, djavla.....

Koja je razlika između obožavanja ovozemaljskih idola koje si nabrojao, i obožavanja samog Boga kao idola, odnosno pripisujući mu funkciju idola?

Razlika između idolopoklonstva i zdrave duhovnosti je u sledećem:

Bog kao idol (izopačena duhovnost) ->

-Idol se spoznaje OSEĆANJIMA (kipovi, meditacija, mašta...)
-Idol se izabira SRCEM (u skladu sa sebičnim motivima)
-živi VOLJOM (licemerna samokontrola)
-a RAZUMOM se opravdava pogrešan sistem verovanja.

Bog kao uzor (zdrava duhovnost) ->

-Bog se spoznaje RAZUMOM (kroz karakter otkriven Svetim Pismom)
-Izabira VOLJOM (mimo sebičnog srca)
-Živi SRCEM (duhovno reformisanim motivima)
-a oseća OSEĆANJIMA

Bog (Uzor), otkrivajući se kroz zahteve Božijeg Zakona čovekovom razumu, čini čoveka svesnim potrebe za unutrašnjom reformom, dok idol tu svest ugušuje izazvanim osećanjima.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top