Kur'an i Biblija

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
gerakules 2
Posto sam procitao svu vasu raspravu ja naravno podrzavam Sarrdy, jer je covek 100% u pravu .Ti Harry nemas ama bas nikakav argument protiv Sarrdy,i to sto pises su prosto besmislice,svako ko je i malo pismen dosta mu je da procita Bibliju i kuran i bice mu jasno sta ste
,ko ste vi muslimani.

Da vas se udruzi 5 milijardi u zajednickom misljenju, na mene nece ostaviti nikakav utisak.
Jre ste sljedbenici odredjenih dogmi, a ne Boga! Ne Hrista!

Osim toga razgovarate o Kur'anu a niste ga procitali.

Alo jeste a imate primjedbe, izvolite, sta cekate?

Nemate ni jednu!

ako iko laze to nisam ja, ali ti i tebi sloicene lazete sigurno. I bavite se opet politikom: koji s ehodza slikao s Hitlerom, koji pop sa Hitlerom i Drazom, koji fratar s Pavelicem.... nemoj se brukati gera!
Srarmota je to.
Kao mozes da tvrdis da je kuran jaci od Biblije.dali si svestan uopste sta pises????
Kur'an je sasvim sacuvana Rijec Bozija jer u njemu nema kontradikcija!
U Bibnliji ima, kao i netacnih pa i neptorebnih pisanica.
Kao i uvek nista,zasto stobom momci od prve stranice ne diskutuju?pa zato sto vide da si sano duso brate,obicno Sarrdy
Jer namju argumenata za raspravu, budu porazeni, a onda
pribjegavaju raznosraznim uvredama i nsikostima kao ti sada. Bolesno.
Ako bi arheolozi sledili kuran oni nikad ne bi znali gde je bio vavilon,sodo
Tebi nije jos jasno da je islam (pokoravanje Bogu!) usavrsena vjera, da je Allah (Bog!) kao Toru, Psalme i Jevandjelje... pa to sto traze i nadju zar mislis da se kosi sa islamom?
Pojma nemas.... zalosno.

Ja sam ti licno mnogo postavio i u pismenom,i u video materijalu!!!
ne zanima me idiotski materijal!
Ako zelis da opises islam i muslimana, imas svoje okruzenje pa izvoli! Inace objavljujes sotonske klevetnicke materijale koji nemaju veze s istinom osim u glavama spodoba koji sebe nazivaju ljudima i jos gore: vjernicima.

Zasto se tvoje prezime i ostalih muslimana na balkanu u glavnom zavrsava sa (IC,VIC)????

Kakve to ima veze? Ti zavrseci nastaju iz srbo-hrvatskog jezika, oni oznacajaju priopdanost odredjenoj porodici (Jovan-Jovanovic, Muhamerm-Muharembegovic itd).
Ako hoces reci da su musliamani nastali od predhodnih katolika, pravoslavaca, bogumila, ateista, budiosta, itd.... slatzem se.

Islam je usavrsena vjera.

Trece Sarrdy ti je postavio pitanje na koje nikada nisi odgovorio,dali se i jedan Hriscanin odreko Hriscanstva i postao musliman????
mene se ne tice niko na svijetu niti njegova vjera!
sta tebi znaci sto vjerujes tudju vjeru?

Ne govorim ti ovo da bih te vredjao,govorim kako je istorija bila, da bi znao svoju zabludu, kao sto je juda prodao poljupcem Isusua ,tako su i tvoji preci prodali Isusa na Islam.
Ti imas problema sa ocima?
Islamu pripada Isus i Jevandjelje! Isus je bio musliman(pokoran Bogu).
Druga je stvar sto ti nosis mrznju u sebi. Znam da ti nije lako s tim.
Pitam te dali si gledao poslednje vesti o francuskoj "TULUZA" da vidis kako jedan musliman ubija 7 jevreja ZASTO????
Koliko ja znam nisu bili svi jevreji.
A zasto valjda je on bio pozvan da odgovori. Mislim da je obrazlozio u pregovorima s policijom: osveta za svakodnevna zidovsko-krscnaska zlodjela.

To su pravi muslimani a ne ti koji tu govoris neistine kako verujes u Hrista,
To bi da postavljas kriterije?
svasta s tobom, ti si samo politicar, i to nevjest.

Znam da posle ovog posta ima da poludis ali to je tvoje pravo,nisam te vredjao ali sve sto sam izneo u ovom postu mogu i da dokazem.
Dakle covjek poludi kada vrijedja druge a toga nije svjestan.
Vrijedjao si i te kako.
Ali posto je ovo medij koji trpi takve stvari, meni je svejedno. U svojim uvredama mene naci ces svoju tacniju sliku.

A najvise me ljuti to sto se to krije da su nadjeni nefili!!! Evolucionisti sve rade da se to ne sazna, jer im rusi sta?

Ma daj.....pises gluposti

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp]To nije tačno. Kao i obično služiš se lažima. Ja sam samo reako da je Allan bog ovoga sveta, a ne da Boga nazivam đavolom. Još jedna od insinuacija u nizu.[/FONT]
Plitak si i proziran kao najlon carapa. Imas sindom koji se u razvijenom svijetu naziva balkanskim: nemas casti.
rekao si da je Dajvo gospodar ovopga svijeta.
sta sada poksuavas da izokrenes svoje ruzne psovke kao da nisi to rekao?

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp]Ja moram govoriti istinu isamo istinu.[/FONT]
:roll:
[FONT=&amp] Ми нисмо рођени од курварства: једног Оца имамо, Бога.[/FONT]
Trazio si zidova koji govori da je Marija kurva a Isus koplie?
Eto si ih nasao mnostvo!

[FONT=&amp].[/FONT][FONT=&amp]Nije tačno da sam govorio da su Muslimani zločinci, [/FONT]
:roll:
I sada da ti jatrazim po tvojim bezvrijednim postovima gdje si sta rekao? Ma daj.... ohladi.

[FONT=&amp]Tako da se i na ovom primeru vidi kolko ti hoćeš da ocrniš sagovornika ne bi li time ispalo da si ti u pravu. Ali rekao sam ti, ali ti slušaš samo sebe, MI NISMO MALA DECA, već si ti tvrdoglav![/FONT]

Ja nisam bitan, ja vas upucujem da se obratite na Boga, da sliejdite Isusa Hrista!
Cijelo vrijeme vam to govorim!
Ako hoces da slazes da nisam, evo ti sada: obrati se na Boga Jedinoga i na Hrista. Na Hristove rijeci obrati punu paznju i izvrsavaj ih da ne bi sotona s tobom upravljao a ti mislio da sluzis Bogu!
[FONT=&amp]Ja ih imam i zato ne moram davati takve glupe primere. Već sam ti dao STIHOVE IZ BIBLIJE KOJI [/FONT]
Stalno izbjegavas pokazati (jer nema!) da Isus, trojstvo, buda, ili ne znam ni ja ko kaze: Meni se klanjajte i meni sluzite, jer ja sam bog!

Nema! Pitam te kako si s eonda odlucio na pogresno?
[FONT=&amp]To PLAČI - je odraz nemoći a ne superiornosti. [/FONT]
kako hoces. Evo i ja placem za tobom.


[FONT=&amp]daj mi KONTRADIKTORNOSTI IZ BIBLIJE! Da ODGOVORIM ne tebi – tebi nevredi govoriti – već svima onima koji sumnjaju da Biblija ima KONTRADIKTORNOSTI. Pa da ima ne bi bila Božija objava![/FONT]
Hvala, dobijaces ih u nastavcima.

Idemo:

Prva knjiga ljetipisa 7:6, stoji: benjaminovi sinovi: Bela, Beker i Jediael, njih trojica.
Prva knjiga ljetopisa 8:1-2, stoji: Benjamin rodi prvenca Belu, drugog Asebla, treceg Ahraba cetvrtog Nohu i petog Rafu.
Postanak 46:21 stoji: sinovi Benjaminovi: Bela, asbel, gera, Naaman, ehi, Ros, Mupim, Hupim i Ard.

U rjecima istog "autora" Ezre, krije se graska.
Opravdanje krscanskih ucenjaka (koje meni ne predstavlja nista, jer oni nisu Bog), ali ipak rpiznaju: Rodoslovni listovi iz kojih je Ezra uzimao podatke nisu bili kompletni(?) te nije pravio razliku izmedju sinova i unuika".



Dake, neciji bog nema pojma o imenima i borjvima, i pise kontradiktorne stvari.


Idemo dalje? OK.

Druga Samuleov 24:9 stoji: "Joab dade kralju popis naroda: Izraelaca bijase osam stotina tisuca ratnika icnih macu, a Judejaca pet sttina tisuca ljudi"

Prva knjiga ljetopisa 21:5 stoji: "Joab dade Davidu popis naroda: Izraelaca bijase milijun i sto tisuca ljudi vicnih macu, a Judejaca cetiri stotine i sedamdeset tisuca vicnih macu"

Adam Clark je kazao da se ne zna koji je tekst ispravan (dakle: kontradiktorni su!)


Idemo jos malo ( za sada):
Druga Samuelova 24:13 stoji: "Gad tako podje Davidu i javi mu ovo: Hoces li da dodju sedam gladnih godina na tvoju zemlju ili da tri mjeseca bjezis pred svojim neprijateljima koji ce te goniti..."

U prvoj knjizi ljetopisa 21:11-12 stoji: "Dosavsi Davidu Gad mu rece: Ovako veli Jahve, Biraj sebi ili glad za tri godine ili da tri mjeseca bjetis pred neprijateljima...."

Komentatori su priznali da je u prvom tekstu greska.
Adam Clark kaze: zaista je tekst Prve knjige ljetopisa bez sumnje u pravu i on se slaze s grckim primjerkom"
Svasta! kako zna da je grci primjerak ispravan?

Ima jos, ima jos mnogo toga, i cekace te u sljedecim postovima.... Dobra ti zabava!

gerakules 2
U svetu su postojala razna carstva ali osmansko je bilo najgore zasto? Praviti cele kulu iz ljudskih glava ???? to nije ni jedna religija radila osim islamsaka.

I on ce tu da tvrdi kako je islam pravilni!!! HA,ha,ha!!!!
Cuj politicaru!
Iako me ne zanima, svako ce vec odgovarati za svoje zlocine, Bioga ti jei li pogledao film:"U zemlji krvi i meda"?
Ako ni, pogledaj.... pa ako su turci bili u mracnom srednjem vijeku toliki zlocinci, zasto su sada krscani u vijeku koji se ne smatra mracnim?

Pa jos tvrdi kako je kuran pravilan,a da ne govorim o osnivacu ove teme koja je pokusala da kuran uskladi s naukom, koji apsurd.
Nauka samo potvrdjava Kur'an jer Kur'an nauci mnogo predhodi, i to se nece mijenati sve do Sudnjeg dana.


Jos nisam vidio da je neko od vas postavio Kur'anske kontradikcije.
Znas li zasto?
jer ne postoje!
Bog kaze u kur'anu: da Kur'an nije od Allaha(Boga) u njemu biste nasli mnoge kontradikcija!

Zato ih ima u Bibliji, jer za rzaliku od Kur'ana cijela Biblija nije od Boga!

Ima jos dokaza o kontradiktornostima u Bibliji:

Duga knjiga o kraljevima 8:26 stoji: "Ahaziji bijase 22 godine kad se zakraljio, a krteljevao je godinu dana u Jeruzalemu"

Druga knjiga ljetopisa 22:2 stoji: Bile su mu 42 godine kad se zakraljio."


Dalje,
Druga knjiga o kraljevima 24:8-9 stoji: "Jojakinu je bilo 18 godina kada se zakraljio.... On je cinio zlo u ocima Jahvinim"

Druga knjiga ljetopisa 36:9 stoji: " Jojakinu je bilo 8 godina kad se zakraljio....."


Ima jos:

Druga o Samuelu, 23:8 stoji: "... on je zavitlao svojim kopljem protiv osam stotina i pobio ih najedanput..."
U prvoj knjizi ljetopisa 11:11 stopji: "... on je mahnuo svojim kopljem na tri stotine i pobi ih odjednom...."

pisacu i dalje, sve po redu, a i prekocicu mnogo toga....


Pozdrav vama braco.

kao sto sam obecao, nastavljam:
Druga knjiga o Samuelu, 8:4 toji: "David zarobi od njega hiljadu i sedamstotina konjanika i deset hiljada pjesaka"
U Prvoj knjizi ljetopisa 18:4 stoji:
"David zarobi od njega hiljadu bojnih kola, sedam hiljada konjanika i davdeset hiljada pjesaka"

Laokideja? Sarrdy?
sta kazete?

U drugoj knjizi o Samuelu 10:18 stoji: ".... i David im pobi sedam stotina konja od bojnih kola i cetrsest hiljada pjesaka."
U prvoj knjizi ljetopisa 19:18 stoji: "Ali Aramejci udarise u bijeg ipred Izraelaca i David im pobi sedam hiljada konja od bonjih kola i cetrdeset hiljada pjesaka".

U Prvoj knjizi o kraljevima 5:6 stoji: "Solomon je imao 40 hiljada konja za vucu i 20 hiljada za jahanje"
U Drugoj knjizi ljetopisa 9:25 stoji: "solomon je imao 4 hiljade konjskih jasala i bojnih kola, dvanaest hiljada konjanika..."


Sta kaze areheologija?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&amp]Pošto raspravljati sa Harry Poterom o veličini, ispravnosti, Božanskoj objavi između Biblije i kurana, ili Hrista i Muhammeda a.s.v.s. je identično kao raspravljati ko je bolji – najnoviji Mercedes ili Fića, ja odustajem od ovoga, a javiću se samo ako nešto konkretno traži Harry Poter. Kao što je tražio gde u Bibliji piše da se trebamo klanjati i služiti Isusa – i normalno odmah i dobio odgovor.[/FONT]
[FONT=&amp] Jer sam mu X puta tražio stihove a on na to samo izgovara prazne i otrcane njegove forumske fraze.[/FONT]
[FONT=&amp]Znači kada bude bilo konkretnih pitanja, propračenih stihovima iz Biblije ili kurana – ja sam tu. [/FONT]
[FONT=&amp]Ovako odgovarati na njegove izmišljotine i insinuacije je jako glupo. Znači em što je tvrdoglav, em što je ‘’plaćeni’’ forumaš, em što nije kulturan u diskusiji. Kada se počne ponašati pristojno ili kada počne tražiti samo konkretne stvari - tu sam. [/FONT]

[FONT=&amp]Sve vas pozdravljam sa par postova i citatima iz kurana i Hadisa.[/FONT]

....Da vas se udruzi 5 milijardi u zajednickom misljenju, na mene nece ostaviti nikakav utisak.
Jre ste sljedbenici odredjenih dogmi, a ne Boga! Ne Hrista!

Osim toga razgovarate o Kur'anu a niste ga procitali.....
[FONT=&amp]Islamu pripada Isus i Jevandjelje! Isus je bio musliman (pokoran Bogu).....[/FONT]


[FONT=&amp]
....E moj bata! stakvima kao sto je gedon ima jagodice na prstima da ti se izlizu do kosti od pisanja,a on ce da izvadi neku glupost koja u opste nije vazna iz celog posta i da napravi spam.
Ucenje je njihovo ovako koji propovedaju po forumima:kad neznas staces da odgovoris na post za koji nemas argumente a ti uzmi nesto sto nema veze s postom i lupaj im spamove,da se zbune ili moralno padnu duhom.Lazi,varaj,ignorisi,lupaj spam,cepaj Copy/past,itd da bi dobio u vremenu da se taj post zanemari....
[/FONT]


Sarrdy ! pa zar nevidis da je on prosto forumski diskdzokej lupa praznu slamu bez palice!
Upravu si kad govoris da te uopste ne cita,kuran je knjiga boga ovog sveta to je jasno svakom ko je barem jednom procitao Bibliju...........

[FONT=&amp]Po Kurnu muškarac sme tući svoju ženu:[/FONT]
[FONT=&amp]Q 4, 34[/FONT][FONT=&amp]Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite[/FONT][FONT=&amp] žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! - Allah je, zaista, uzvišen i velik![/FONT]

Muhammed a.s.v.s. je slušao prigovore od žena koje su supruzi zlostavljali?
Navešću jedan primer iz Hadisa kad jedna žena preklinje Muhammeda da joj pomogne jer je njen suprug tesko zlostavlja. U ovom Hadisu se izveštava da žena je imala teške ogrebotine na telu i licu i da lice je izgledalo žuto-zelenkasto.
Šta je Muhammed učinio u ovom slučaju?
Baš ništa jer nije bio osećajan čovek niti je sudio pravedno. Očito je bio samo zainteresiran za sebicne seksualne zelje i pokazivao pristranost uvek je podupirao samo muški rod. Muhammed joj naređuje da se vrati kuci i da samo zadovoljava svog supruga u krevetu. I kad njen suprug zatrazi seks njena duznost je da ga zadovoljava. Evo napisaću celi izveštaj tako da svi se mogu uveriti u istinitost ovog izvještaja....
[Bukhari 72:715]:
[FONT=&amp]Žena je došla kod Muhameda i molila ga da je zaštiti od batinjanja njenog muža. Njena koža je bila sva u modricama i izgledala je tako loše da je ona opisana kao "zelena", onda još zelenija. Muhammed nije prekorevao njenog muža, ali je umesto toga naredio ženi da se vrati svom mužu i udovolji njegovim seksualnim željama.[/FONT]

Neka svako braćo razmisli o ponašanju našeg Poslanika i ponižavanje žena.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Sarrdy:
[FONT=&amp]Po Kurnu muškarac sme tući svoju ženu:[/FONT]
[FONT=&amp]Q 4, 34[/FONT][FONT=&amp]Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što oni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite[/FONT][FONT=&amp] žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o onome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A one čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a onda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, onda im zulum ne činite! - Allah je, zaista, uzvišen i velik![/FONT]
I, onda?
U cemu je problem?
Sta hoces reci?
Ne svidja ti se?
Meni je sasvim u redu.
Samo ti si plitak covjek. Zato ti se liecemjerno ne svidja. Rwcimo muz je policajac i uhvati zenu da se kurva. Pa je opomene. Pa je posjavjetuje. Pa je udari ako pruza nokte na njega. I ako se popravi bude prema njoj ljubazan.
Sta se tebi ne svidja?
Sto neki krscanin udje u tudje selo i pobije djecu i zene s kojima nema nista niti mu oni ista cine.

Nisi pravedan majstore.
Imas velike doze mrznje u sebi.

Zato navodis neke pricice o tome kako je Muhamme a.s. prije 1500 godina bionavodno neopsjetljiv na to sto je neko tukao neku zenu.

Bio si tamo?

Nisi?

Na sta pozivas?


Saberi se covjece!


Nego, pistao si za kontradikcije u Bibliji, i bolje ti je o tome razmisli.

Kao na primjer:

Matej 10:9-10 stoji: "ne pribavljajte sebi u pojase ni zaltnog ni srebrenog ni bakarnog novca, ni putne torbe ni dvaju haljina, ni obuce ni stapa"

Marko 6:8-9 stoji: zapovijedi im da na put osim jedino stapa ne nose nista: ni kruha, ni bakarnog novca u pojasu, nego samo sandale, i da oblace dviju haljina"

Postavlja se najmanje dva pitanja:
sta ti kao lazni Hristov sljedbenik nosis na sebi kada ide na put?
I ako se odjenes po Marku, neces biti propisno odjeven po Mateju.

Na kakvu istinu onda pozivas? Po Marku ili po Mateju?

I da malo zacinimo poznatim balkanskim primitivizmom (da se ne uvrijede neprimitivni Balknaci, i ja sam Balkanac i ne smeta mi!) ovdje bi Sarrdy rekao: ja nosim papirni novac ili kreditnu karticu jer Marko i Matej su spominjali sebereni zaltni i bakarni novac....

Jer Sarrdy ne prepoznaje smisao, a prica o vjeri. I kritikuje Muhammed a.s.! Necuveno!


Hocemo jos?

Evo:

Ivan 5:31 stoji da Hrist kaze: "Ako ja svjedocim sam za se, moje svjedocanstvo nije vjerodostojno"

Ivan 8:14 stoji da Hrist kaze: "I ako ja svjedocim sam za se - odvrati im Isus - moje je svjedocanstvo vjerodostojno"

Ovo su ipak samo male kontradikcije, kao i sljedeca:

Matej 27:32 stoji: "Izlazeci sretose nekog Cirenca, imenom Simuna, i prilsilise ga da mu ponese kriz"

Ivan 19:17 stoji: "A on noseci svoj kriz, uzidje na mjesto zvano Lobanja hrbejski Golgota."

Vidis da nije ni razapet ni ubijen, ljudima se pricinilo.

Osim toga ko je ono ljubitelj arheologije? Ko je pisao Bibliju i zasto je komentarisao da se Lobanja na Hebrejskom naziva Golgota? Zar nisu pisci jevadjelja kako ti tvrdis savremenici Isusovi?


itd.



 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za Mariju
Tema ti je lepa.Nisam je celu procitao,ima je dosta,ali za kratko vreme sam uspeo da shvatim(ispravi me ako gresim)
Uporedjujuci Bibliju i Kuran ti iznosis verovanja fundamentalnih strana,zaboravljajuci da postoje raznorazna tumacenja na obe strane.
1.I vezi stvaranja zemlje govori se da je ona vec bila stvorena,nakon cega Bog pocinje da je oblikuje u 6 stvaralackih dana,a zapocinje tek u trecem stihu sa prvim stvaralackim danom(vise o tome imas celu temu koja se zove Postanak zemlje)
Ima jos dosta toga po cemu vidim da prebrzo donosis neke zakljucke.
Naprimer Kuran koji je pisan nekih 2000 godina nakon potopa i davljenja faraona i njegove vojske u Crvenom moru.-(da ce mu telo ostati ocuvano-mumificirano),nisu li svi faraoni mumificirani?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
gerakules 2


Da vas se udruzi 5 milijardi u zajednickom misljenju, na mene nece ostaviti nikakav utisak.
Jre ste sljedbenici odredjenih dogmi, a ne Boga! Ne Hrista!

Osim toga razgovarate o Kur'anu a niste ga procitali.

Alo jeste a imate primjedbe, izvolite, sta cekate?

Nemate ni jednu!

ako iko laze to nisam ja, ali ti i tebi sloicene lazete sigurno. I bavite se opet politikom: koji s ehodza slikao s Hitlerom, koji pop sa Hitlerom i Drazom, koji fratar s Pavelicem.... nemoj se brukati gera!
Srarmota je to.

Kur'an je sasvim sacuvana Rijec Bozija jer u njemu nema kontradikcija!
U Bibnliji ima, kao i netacnih pa i neptorebnih pisanica.

Jer namju argumenata za raspravu, budu porazeni, a onda
pribjegavaju raznosraznim uvredama i nsikostima kao ti sada. Bolesno.

Tebi nije jos jasno da je islam (pokoravanje Bogu!) usavrsena vjera, da je Allah (Bog!) kao Toru, Psalme i Jevandjelje... pa to sto traze i nadju zar mislis da se kosi sa islamom?
Pojma nemas.... zalosno.

ne zanima me idiotski materijal!
Ako zelis da opises islam i muslimana, imas svoje okruzenje pa izvoli! Inace objavljujes sotonske klevetnicke materijale koji nemaju veze s istinom osim u glavama spodoba koji sebe nazivaju ljudima i jos gore: vjernicima.



Kakve to ima veze? Ti zavrseci nastaju iz srbo-hrvatskog jezika, oni oznacajaju priopdanost odredjenoj porodici (Jovan-Jovanovic, Muhamerm-Muharembegovic itd).
Ako hoces reci da su musliamani nastali od predhodnih katolika, pravoslavaca, bogumila, ateista, budiosta, itd.... slatzem se.

Islam je usavrsena vjera.


mene se ne tice niko na svijetu niti njegova vjera!
sta tebi znaci sto vjerujes tudju vjeru?


Ti imas problema sa ocima?
Islamu pripada Isus i Jevandjelje! Isus je bio musliman(pokoran Bogu).
Druga je stvar sto ti nosis mrznju u sebi. Znam da ti nije lako s tim.

Koliko ja znam nisu bili svi jevreji.
A zasto valjda je on bio pozvan da odgovori. Mislim da je obrazlozio u pregovorima s policijom: osveta za svakodnevna zidovsko-krscnaska zlodjela.


To bi da postavljas kriterije?
svasta s tobom, ti si samo politicar, i to nevjest.


Dakle covjek poludi kada vrijedja druge a toga nije svjestan.
Vrijedjao si i te kako.
Ali posto je ovo medij koji trpi takve stvari, meni je svejedno. U svojim uvredama mene naci ces svoju tacniju sliku.



Ma daj.....pises gluposti


Plitak si i proziran kao najlon carapa. Imas sindom koji se u razvijenom svijetu naziva balkanskim: nemas casti.
rekao si da je Dajvo gospodar ovopga svijeta.
sta sada poksuavas da izokrenes svoje ruzne psovke kao da nisi to rekao?

:roll:

Trazio si zidova koji govori da je Marija kurva a Isus koplie?
Eto si ih nasao mnostvo!

:roll:
I sada da ti jatrazim po tvojim bezvrijednim postovima gdje si sta rekao? Ma daj.... ohladi.



Ja nisam bitan, ja vas upucujem da se obratite na Boga, da sliejdite Isusa Hrista!
Cijelo vrijeme vam to govorim!
Ako hoces da slazes da nisam, evo ti sada: obrati se na Boga Jedinoga i na Hrista. Na Hristove rijeci obrati punu paznju i izvrsavaj ih da ne bi sotona s tobom upravljao a ti mislio da sluzis Bogu!

Stalno izbjegavas pokazati (jer nema!) da Isus, trojstvo, buda, ili ne znam ni ja ko kaze: Meni se klanjajte i meni sluzite, jer ja sam bog!

Nema! Pitam te kako si s eonda odlucio na pogresno?

kako hoces. Evo i ja placem za tobom.



Hvala, dobijaces ih u nastavcima.

Idemo:

Prva knjiga ljetipisa 7:6, stoji: benjaminovi sinovi: Bela, Beker i Jediael, njih trojica.
Prva knjiga ljetopisa 8:1-2, stoji: Benjamin rodi prvenca Belu, drugog Asebla, treceg Ahraba cetvrtog Nohu i petog Rafu.
Postanak 46:21 stoji: sinovi Benjaminovi: Bela, asbel, gera, Naaman, ehi, Ros, Mupim, Hupim i Ard.

U rjecima istog "autora" Ezre, krije se graska.
Opravdanje krscanskih ucenjaka (koje meni ne predstavlja nista, jer oni nisu Bog), ali ipak rpiznaju: Rodoslovni listovi iz kojih je Ezra uzimao podatke nisu bili kompletni(?) te nije pravio razliku izmedju sinova i unuika".



Dake, neciji bog nema pojma o imenima i borjvima, i pise kontradiktorne stvari.


Idemo dalje? OK.

Druga Samuleov 24:9 stoji: "Joab dade kralju popis naroda: Izraelaca bijase osam stotina tisuca ratnika icnih macu, a Judejaca pet sttina tisuca ljudi"

Prva knjiga ljetopisa 21:5 stoji: "Joab dade Davidu popis naroda: Izraelaca bijase milijun i sto tisuca ljudi vicnih macu, a Judejaca cetiri stotine i sedamdeset tisuca vicnih macu"

Adam Clark je kazao da se ne zna koji je tekst ispravan (dakle: kontradiktorni su!)


Idemo jos malo ( za sada):
Druga Samuelova 24:13 stoji: "Gad tako podje Davidu i javi mu ovo: Hoces li da dodju sedam gladnih godina na tvoju zemlju ili da tri mjeseca bjezis pred svojim neprijateljima koji ce te goniti..."

U prvoj knjizi ljetopisa 21:11-12 stoji: "Dosavsi Davidu Gad mu rece: Ovako veli Jahve, Biraj sebi ili glad za tri godine ili da tri mjeseca bjetis pred neprijateljima...."

Komentatori su priznali da je u prvom tekstu greska.
Adam Clark kaze: zaista je tekst Prve knjige ljetopisa bez sumnje u pravu i on se slaze s grckim primjerkom"
Svasta! kako zna da je grci primjerak ispravan?

Ima jos, ima jos mnogo toga, i cekace te u sljedecim postovima.... Dobra ti zabava!

gerakules 2

Cuj politicaru!
Iako me ne zanima, svako ce vec odgovarati za svoje zlocine, Bioga ti jei li pogledao film:"U zemlji krvi i meda"?
Ako ni, pogledaj.... pa ako su turci bili u mracnom srednjem vijeku toliki zlocinci, zasto su sada krscani u vijeku koji se ne smatra mracnim?


Nauka samo potvrdjava Kur'an jer Kur'an nauci mnogo predhodi, i to se nece mijenati sve do Sudnjeg dana.


Jos nisam vidio da je neko od vas postavio Kur'anske kontradikcije.
Znas li zasto?
jer ne postoje!
Bog kaze u kur'anu: da Kur'an nije od Allaha(Boga) u njemu biste nasli mnoge kontradikcija!

Zato ih ima u Bibliji, jer za rzaliku od Kur'ana cijela Biblija nije od Boga!

Ima jos dokaza o kontradiktornostima u Bibliji:

Duga knjiga o kraljevima 8:26 stoji: "Ahaziji bijase 22 godine kad se zakraljio, a krteljevao je godinu dana u Jeruzalemu"

Druga knjiga ljetopisa 22:2 stoji: Bile su mu 42 godine kad se zakraljio."


Dalje,
Druga knjiga o kraljevima 24:8-9 stoji: "Jojakinu je bilo 18 godina kada se zakraljio.... On je cinio zlo u ocima Jahvinim"

Druga knjiga ljetopisa 36:9 stoji: " Jojakinu je bilo 8 godina kad se zakraljio....."


Ima jos:

Druga o Samuelu, 23:8 stoji: "... on je zavitlao svojim kopljem protiv osam stotina i pobio ih najedanput..."
U prvoj knjizi ljetopisa 11:11 stopji: "... on je mahnuo svojim kopljem na tri stotine i pobi ih odjednom...."

pisacu i dalje, sve po redu, a i prekocicu mnogo toga....


Pozdrav vama braco.

kao sto sam obecao, nastavljam:
Druga knjiga o Samuelu, 8:4 toji: "David zarobi od njega hiljadu i sedamstotina konjanika i deset hiljada pjesaka"
U Prvoj knjizi ljetopisa 18:4 stoji:
"David zarobi od njega hiljadu bojnih kola, sedam hiljada konjanika i davdeset hiljada pjesaka"

Laokideja? Sarrdy?
sta kazete?

U drugoj knjizi o Samuelu 10:18 stoji: ".... i David im pobi sedam stotina konja od bojnih kola i cetrsest hiljada pjesaka."
U prvoj knjizi ljetopisa 19:18 stoji: "Ali Aramejci udarise u bijeg ipred Izraelaca i David im pobi sedam hiljada konja od bonjih kola i cetrdeset hiljada pjesaka".

U Prvoj knjizi o kraljevima 5:6 stoji: "Solomon je imao 40 hiljada konja za vucu i 20 hiljada za jahanje"
U Drugoj knjizi ljetopisa 9:25 stoji: "solomon je imao 4 hiljade konjskih jasala i bojnih kola, dvanaest hiljada konjanika..."


Sta kaze areheologija?

Iznenadjen sam da toliko hvalis kuran a navodis stihove iz Biblije???

Posto vrlo dobro znas da kuran ima kontraindikacije jos kako!!!! to je jedini razlog zasto i nestavis sure i ajete.
Ja licno nemam nameru da se bakcem sa kontraindikacijama kurana jer mi je dosadilo,mrzi me ,a kopije ne zelis da citas iako je to sve iz kurana!!!

Pises ovo,pise Harry:Nauka samo potvrdjava Kur'an jer Kur'an nauci mnogo predhodi, i to se nece mijenati sve do Sudnjeg dana.
100 puta sam te zamolio da mi das argumente sta to nauka potvrdjuje o kuranu?
Nijednom do sada nisi izneo nijedan naucni argument,neka kazu momci sa foruma ako ja lazem.

Pise Harry:
Zato ih ima u Bibliji, jer za rzaliku od Kur'ana cijela Biblija nije od Boga!

Odgovor Gera:covek koji govori da Biblija nije od Boga mora da je poremecen, jer pri tom nema nikakvu argumentaciju da je u pravu!!!!

Dok Biblija pobija kuran na svim frontovima tj na svim forumima i muzejima s arheoloskim otkricima!!! kuran nije dao ni jedan putokaz nauci gde da sazna covek svoju istoriju osim kao sto je ucinila to biblija.

ovo su argumenti brate:
Dve hiljade godina nakon što su napisani i nekoliko decenija pošto su pronađeni, Svici iz Mrtvog mora (Kumranski spisi) postali su dostupni svima, preko interneta.
Dead-Sea-Scrolls.jpg
Svici iz Mrtvog mora/Dead Sea Scrolls(foto:dss.collections)

Na ovom projektu sarađuju Izraelski nacionalni muzej i kompanija Google, koji su na internet postavili pet svitaka.
Među svicima je i biblijska knjiga proroka Isaija.
Google-ova tehnologija omogućava posetiocima da unutar svitaka da traže određene delove i prevode ih na engleski.
Svitke koji su od sada dostupni onlajn kupovali su istraživači iz Izraela u periodu od 1947. do 1967. Pronašli su ih beduinski pastiri u Judejskoj pustinji. Čuvaju se u Izraelskom Muzeju u Jerusalimu.
Google i Nacionalni muzej Izraela rade na izradi baze podataka veće zbirke svitaka koja bi bila razumljiva i laka za pretraživanje.

Sve ostale svitke mozete da vidite:

Svitke iz Mrtvog mora možete pogledati OVDE

Ovde mozes da vidis brate koliko nisi u pravu kad govoris da je biblja kontradiktorna i neistina, dao sam ti jedinu originalniu septugintu koja postoji na svetu 1000 g do nase ere.

Neka proveri svako pa neka kaze ko je prav ja i sarrdy i li ti.

(ZAPAMTI PRIJATELJU NAUKA NE POTVRDJUJE KURAN A BIBLIJU,TO JE ISTO KO KAD BI TI REKAO NAUKA POTVRDJUJE EVOLUCIJU A NE KREATORA) Iako je teorija kreacionizma starija na mnogo od evolucije!!!

Daj mi sto trazim :argumente,arheoloske dokaze o kuranu ili smo zavrsili diskusiju.

Evo jos ti dajem sta je pronadjeno u kumranu:Copy/Past Blic forum: Arheologija i istorija potvrđuju Bibliju

KUMRANSKI TEKSTOVI OTKRIVENI OVO JA ZA POČETAK
U PEĆINAMA

Kao što smo rekli, u Kumranskim pećinama otkriveno je
dosta biblijskih i nebiblijskih tekstova. Na ovom mestu ćemo
navesti određeni broj otkrivenih tekstova, a neke od njih čak i
predstaviti. Svici su otkrivani u pećinama. Pogledajmo pre svega
spisak svih tih pećina kao i najvažnije tekstove otkrivene u
njima:

Pećina br. 1

Pećina br. 1 je otkrivena 1947. godine. U njoj su pronađeni
važniji kumranski i biblijski spisi. Neki od njih su:

-1QIsaa (kopija Knjige proroka Isaije)
- 1QIsab (druga kopija Knjige proroka Isaije)
- 1QS (Pravila Zajedništva) cf. 4QSa-j = 4Q255-64, 5Q11
- 1QpHab (Pešer Habakuka)
- 1QM (Svitak Ratnika) cf. 4Q491, 4Q493
- 1QH (Himne zahvalnice)
- 1QapGen (deo 1. Knjige Mojsijeve)

Pećina br. 2

Pećina 2 je otkrivena u februaru 1952. U njoj je pronađeno
oko 300 fragmenata iz 33 manuskripata, uključujući Knjigu Jubileja
i Mudrosti Ben-Siraha.

Pećina br. 3

Pećina br. 3 je otkrivena u martu 1952. Ova Pećina je sadržavala
14 manuskripata uključujući Knjigu Jubileja i poznati
Bakarni Svitak. Postoje dokazi da su se u ovoj pećini čuvali
zlato, srebro, bakar, aromatična ulja i svakako - svici.

Pećina br. 4

Pećina broj četiri otkrivena je u avgustu 1952. godine. Analizirana
je od strane Geralda Lankestera Hardinga, Roland de
Voa i Józefa Milika. Pećina broj četiri se zapravo sastoji od dve
pećine (4a i 4b). U ovoj pećini pronađeno je preko 15.000
fragmenata iz 500 različitih tekstova.

Pećine br.5 i 6

Pećine 5 i 6 otkrivene su takođe 1952. godine, odmah nakon
Pećine 4. Pećina 5 sadržala je oko 25 manuskripata, dok je Pećina
6 sadržala fragmente od oko 31 manuskripta

Pećine br. 7–9

Pećine 7-9 su jedinstvene po tom osnovu što su jedine pećine
koje su pristupačne tako što se mora proći kroz naselje Kumran.
Uklesane su u južni deo Kumranskog platoa. Arheolozi su
otkrili pećine 7-9 godine 1957, ali nisu pronašli mnogo fragmenata,
najverovatnije zbog visokog stepena erozije koja za
sobom ostavlja samo plitke jame od čitavih pećina. Pećina 7 je
sačuvala više od dvadesetak komada grčkih dokumenata, uključujući
7Q2 (Pismo Jeremije), 7Q5 (što je postalo predmet
mnogih špekulacija) i grčku kopiju svitka Enoh.

Pećina br.8

Pronađeno je 5 fragmenata: 1. Knjiga Mojsijeva (8QGen),
Psalmi (8QPs), Tefilin - fragmenti (8QPhyl), i Mezuza
(8QMez) i Himna (8QHymn). U pećini 8 je takođe pronađeno
nekoliko kutija tefilina i kutija sa kožnim predmetima, lampama,
ćupovima...

Pećina br.9

Pronađeni su mali komadi neidentifikovanih fragmenata nekih
spisa.

Pećina br.10

Pronađen je samo jedan kameni predmet sa natpisom na sebi.

Pećina br.11

Pećina 11 otkrivena je 1956. godine. U njoj je pronađen 21
tekst, od kojih su neki bili poprilično dugi. Svitak Hrama je tako
nazvan zato što je više od polovine teksta u vezi sa izgradnjom
Hrama u Jerusalimu, koji je upravo ovde pronađen. To je
najduži svitak ikada pronađen. Dužine je 8,75 m. Svitak Hrama
je otkriven od strane Jigel Jadina. Takođe u ovoj pećini, kao
rezultat iskopavanja, pronađen je fragment Malkicedeka
(11q13) i kopija Knjige Jubileja.


A gore imas i dokumentovano.

A na ovom videou covek sve objasnjava velikolepno:
Molio bih one, koji su u nedovrljivi o onome sto tvrdim da slobodno provere, sve dao sam tu mogucnost a i internet
je svakom dostupan a takodje i Biblioteke celog sveta pa izvolite.Pogledajte ovaj video obavezno!!!!

Ajd zdravo naucnice moj.
Pozdrav od Gere.

Pise Harry:

Ja nisam bitan, ja vas upucujem da se obratite na Boga, da sliejdite Isusa Hrista!
Cijelo vrijeme vam to govorim!
Ako hoces da slazes da nisam, evo ti sada: obrati se na Boga Jedinoga i na Hrista. Na Hristove rijeci obrati punu paznju i izvrsavaj ih da ne bi sotona s tobom upravljao a ti mislio da sluzis Bogu!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odgovara Gera:

Tvrdis kako Biblija nije istinita ne azumem te Brate,kazes da sledim Boga i Isusa Hrista??? A vamo mi montiras Allaha i Mohameda???

Jako si cudan covek!!! Dok ja upravo sledim Boga,Isusa,Hrista,Sv Duha,ti mi govoris kako ti nisi Bitaan sta ti zapravo hoces??? Ako cu da sledim Boga Oca,Sina i Sv Duha ja sam hriscanin a ako Allaha i mohameda onda sam Musliman-pokoran Bogu.Kazes sledi Boga I Isusa hrista pa to onda znaci da sam i ja pokoran Bogu kao i ti.Zato sto ja upravo sve vreme i hocu da ti objasnim da ja sledim Boga i Isusa Hrista.

Pise Harry:[FONT=&amp]Ja ih imam i zato ne moram davati takve glupe primere. Već sam ti dao STIHOVE IZ BIBLIJE KOJI [/FONT] Stalno izbjegavas pokazati (jer nema!) da Isus, trojstvo, buda, ili ne znam ni ja ko kaze: Meni se klanjajte i meni sluzite, jer ja sam bog!

Nema! Pitam te kako si s eonda odlucio na pogresno?

Pise Gera.
Da mozda si i u pravu da nije rekao nikome u bibliji ali nije takodje rekao da mu se neklanjaju!!! Kako su to neki iz andjela govorili prorocima.P

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Ja nemam problema da je pronadjen spisak i da ce biti tesko sastaviti nedostajuce dijelove. Osim toga sami spisak jos nista ne govori o autoru. Ni njegovim namjerama.


Nego da vidimo daljnje kontradikcije u Bibliji (i da ponovim: ja ne odbacujem Bibliju! Ja kazem da je samo trebate citati s razumijevanjem jer ima ubacenih pasaza koji ne poicu od Boga nego od zanesenjaka, koji su netacni):

Matej 5:9 stoji:
"Blago mirotovorcima jer ce se zvati sinovi Bozji"

Luka 9:56 stoji: "... jer sin covjecji nije dosao da pogubi duse covjecje, nego da ih spase."

Matej 10:34 stoji:
"Nemojte misliti da sam dosao donijeti na zemlju mir! Nisam dosao da donesem mir, nego mac."

Luka 12:49,51 stoji: "Dosao sam da bacim oganj na zemlju pa kako bih zelio da s evec zapalio!Mislite li da sam dosao donijeti mir na zemlju? Ne mir, kazem vam, nego razdor."


E vidis sada, u ovoj dilemi mir ili nemir, dolazi jasno objasnjenje u Kur'anu.
ako ne znas Kur'an ostajes bez odgovora, sto znaci da mozes izabrati put koji bi te mogao strovaliti u pakao.


Da vidimo sta kez biblijska areheologoja:

Izlazak 12:40-41 stoji: "Vrijeme koje su Izraelci proveli u egiptu iznosilo je 430 godina...."

Ovo je greska po Bibliji, jer je duzina njihova boravka u Egiptu bila samo 215 godina!

Vrijeme ulaska Avrahama u Kanaan do rodjenja Izaka je 25 godina, od Izaka do Jakova 160 fgodina, a Jakov je imao 130 godina kada je usao u Egipat. Tako da je zbir godina od ulaska Avrahama u Kanaan do ulaska Jakova u Egipat 215 godina.

Duzina boravka Izraleca u egiptu je takodje 215 godina, po Bibliji!

U knjizi "Vodic kroz bogatstvo Svetog pisma" navodi se da je Jakouvljevog bioravka u Egiptu do rodjenja Isusa proteklo 1706 godina, a od vremena kada su Izraelci presli more i kada je potopljen faraobn, pa dop rodjenja Isusa da je prolso 1491 godina.

Prosta racunica kaze: 1706 - 1491 = 215 godina, toliko su Izralelci proboravili u Egiptu, a ne 430 godina!.

Adam Clark u svome komentaru kaze: "svi se usitinu slazu da je sadrzaj hebrejske Tore veoma sumnjiv, da su pet Mojsijevih Poslanica iz samaricanske Tore ispravnije od ostalih i da istorija potvrdjuje ono sto se navodi u samaricanskoj Tori".


Ima jos, nasatvicu....

I da pnovim, bez Kur'ana ce se tesko ili nikako moci naci izlaz.
Zato odbojnost nazovi vjernika prema Kur'anu dozivljavam kao mrznju, zavist i licemjereje.

Danasnji svijet jasno pokazuje kako ljudi olako prihvataju laz i kako je plasiraju dalje kao isitinu, cudno je da to s vecim zarom cine oni koji sebe proglasavaju vjernicima pa i "svecima".

Neka bude bar jedan primjer: da je Sada Husein imao oruzja za masovono unistavanje.
Iako je administracija kasnije javno priznala da nije, jos uvijek se prica o tome kao o najvecoj istini navodeci toboznje stradanje Kurda.
Zabetonirani mozgovi.

Blizina Sudnjeg dana.


Tvrdis kako Biblija nije istinita ne azumem te Brate,kazes da sledim Boga i Isusa Hrista??? A vamo mi montiras Allaha i Mohameda???

Pogledaj bolje brate: ja ne govorim da odbacis Bibiliju niti tvrdim da je neispravna!
jer kada bih pisao ono sto je u Bibliji ispravno text bi bio nesrazmjerno duzi od ovoga caskanja na internetu.

Kada je u Pitanju Biblija ja ti pokusavam otvoriti oci da budes pazljiv i da ne uzimas sve kao da je Boga, posto nije!

Kada je u pitanju Hrist, njegovih rijeci, koje stoje pod znacima navoda u tzv. jevandjeljima je u navecem procentu ispravno!

Zato kazem: drzi se Hristovih a ne Markovih (lLukinih, Pavlovih, Ivanovih....), rijeci da ne pogrijesis.
Shvati da je Hrist poslan tebi licno, a ne preko Jovana.

Allah je Svemoguci Bog, Svestvoritelj. Ti to ne moras vjerovati, to je tvoj izbor. Mozda ti smeta arapski? Odakle tolika mrznja?
Muhammed a.s. je Avrahamov potomak! Tu nema sumnje. Odakle mrznja prema njemu? Zasto?

Kalav je tvoj licni razlog da ne priznajes Kur'an i Muhammeda a.s.? Ko te je uputio na to?

Kazes sledi Boga I Isusa hrista pa to onda znaci da sam i ja pokoran Bogu kao i ti.Zato sto ja upravo sve vreme i hocu da ti objasnim da ja sledim Boga i Isusa Hrista.
Ako Hrista nazivas bogom, onda girjesis i prema Bogu i prema Hristu, jer Bog nije rekao: klanjate se Hristu! Niti je Hrost rekao: Klanjajte se meni!
Zato kazem da je potrebno da zaista slijedis ono sto Bog kaze, na primjer u 10 zapovijedi, i da polsusas Hrista koji to potvrdajava, i pojacava: ne ubij - ljubi bliznjeg!
Jer ako ne ubies bliznjeg ti si obican covjek, a ako ga ne ubijes ti si vjernik, sljedbenik Hrista.
Nema! Pitam te kako si s eonda odlucio na pogresno?
Da mozda si i u pravu da nije rekao nikome u bibliji ali nije takodje rekao da mu se neklanjaju!!! Kako su to neki iz andjela govorili prorocima.P

I ja kazem da nema!

Samo Bog kaze: Meni se klanjajte i Mene se bojte! On Jedini ima to pravo jer je On sve stvorio i Njemu sve pripada!

Ovo ti je slicno sa sekretaricom: kada udje kraljica pokloni joj se. Inace ce ti nasa garda otkinuti glavu.
Iako ti nemas ni potrebu ni volju, i smatras kraljicu glupacom, ti ces se pokloniti pred prijetnjom.
Kada umre kraljica i sekretarica, dodju sljedeca kraljica i sekretarica i ti umjesto da sluzis Bogu, oni ti nametnu sluzbu njima!
Ne znam da li sam dobro usporedio da shvatis?

Tamo gdje nema tvoje istine i nema je za tebe.

Pozdrav tebi!
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&amp]I , onda?
U cemu je problem?
Sta hoces reci?
Ne svidja ti se?[/FONT]

[FONT=&amp]I onda imamo jasnu sliku u čemu je problem:[/FONT]

[FONT=&amp]kuranski bog tvrdi da možemo tući svoje žene, a RAZLOG NE POMINJE. Već samo kaže NEPOSLUŠNE. A neposlušnost nije samo ([/FONT]Rwcimo muz je policajac i uhvati zenu da se kurva. Pa je opomene. Pa je posjavjetuje. Pa je udari ako pruza nokte na njega. I ako se popravi bude prema njoj ljubazan. Sta se tebi ne svidja?[FONT=&amp]) ako si ti policajac i ako ti se žena kurva. Nego ako si ti i lekar, ili pravnik ili ekonomista a žena konstantno presoljava supu. E ti onda FINO SKOČIŠ I UDRI![/FONT]

[FONT=&amp]Lepo, ali to nije moj Bog. I Muhammed a.s.v.s. koji isto to savetuje – nije moj objavitelj. Več nečiji drugi.
[/FONT][FONT=&amp]Moj Bog i objavitelj me uči nešto drugo:[/FONT]

[FONT=&amp]Матеј 5,39[/FONT][FONT=&amp]А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други;[/FONT]

[FONT=&amp]I ja NIKADA NE BIH UDARIO SVOJU ŽENU. Pošto sam dosta jači od mene i kada bi me napala ja bih se samo okrenu i otišao. Ili pustio da me udari. Sa jednom veoma važnom opaskom na sve ovo – pravog Hrišćanina žena nikada neće napasti jer je on PACIFISTA, a ne AGRESIVAC![/FONT]

[FONT=&amp]Meni je sasvim u redu.[/FONT]
[FONT=&amp]Normalno da ti je u redu kada ti je Allah bog, a Muhammed a.s.v.s. poslanik. A ja sam već više puta rekao čija su oni objava.[/FONT] A i zašto su agresivci.

[FONT=&amp]Samo ti si plitak covjek. Zato ti se liecemjerno ne svidja. Rwcimo muz je policajac i uhvati zenu da se kurva. Pa je opomene. Pa je posjavjetuje. Pa je udari ako pruza nokte na njega. I ako se popravi bude prema njoj ljubazan.[/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT][FONT=&amp]Nisam ja plitak, već si ti bezobrazan. Jer ne vidiš da stihovi iz Biblije govore suprotno. Da je Biblijski Bog – Bog milosti, ljubavi, NEPRISILE, i SLOBODE VOLJE SVAKOG POJEDINCA. A kuranski bog – Allah bog PRISILE, PRETNJE I STRAHA.[/FONT]

[FONT=&amp]Sta se tebi ne svidja?[/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT][FONT=&amp]Ne sviđa mi se, između ostalog – ni tvoj primer. Allah nije spomenu ni policajca, ni neveru, ni bilo koji glupi ljudski primer, već je rekao ako su vam ŽENE NEPOSLUŠNE – vi udri![/FONT] A ni to Allahovo učenje. To je diskriminacija polova, koja će samo uneti razdor a ne ljubav među polovima!

[FONT=&amp]Sto neki krscanin udje u tudje selo i pobije djecu i zene s kojima nema nista niti mu oni ista cine.[/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT][FONT=&amp]Laž! To nije Hrišćanin. To je sotonski sluga koji se deklariše kao Hrišćanin. O tome nas Biblija mogo puta izveštava.[/FONT]

Nisi pravedan majstore.
Imas velike doze mrznje u sebi.
[FONT=&amp]
[/FONT]
[FONT=&amp] Tri Laži: Niti sam majstor, niti sam nepravedan, niti bilo koga mrzim!
Šta je pravednije tući svoju ženu ili rečima, molitvom i stihovima iz Biblije rešiti spornu situaciju!?[/FONT]
I sotona mrzi Boga, a Bog njega ne mrzi. A ja da ništa nisam odgovorio na tvoje laži i insinuacije o Isus i Bibliji - odgovarao bi na sudu! A inače PROTOV TEBE NEMAM NIŠTA, NITI TE MRZIM. Bog mi je svedok!

[FONT=&amp]Zato navodis neke pricice o tome kako je Muhamme a.s. prije 1500 godina bionavodno neopsjetljiv na to sto je neko tukao neku zenu.

Bio si tamo?

Nisi?

Na sta pozivas?

Saberi se covjece![/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT][FONT=&amp]Ovaj deo tvog posta je [/FONT][FONT=&amp]jako dobar primer – onog što stalno tvridim a ovog puta i iznosim specifikaciju:[/FONT]
[FONT=&amp]
Ima puno razloga zašto ne treba raspravljati sa Harry-jem. Evo samo taksativno da navedem najvažnije.[/FONT]

1. [FONT=&amp]Po narodnoj poslovici ‘’Pametnom čoveku je dovoljna JEDAN reč, a budali ni STO batina’’ – samo je gubljenje dragocenog vremena ubeđivati nega ko je pravi Bog, a koji lažni i koja je Božanska objava prava a koja lažna. Možeš mu 6.666.000 X izneti stihove iz Biblije ili kurana i to bi bilo džabe – samo potrošene jagodice na prstima, kako to slikovito opisuje brat Gera![/FONT]
2. [FONT=&amp]Onaj ko spozna dobro Bibliju i kuran, odnosno Isusa i Allaha, i opredeli se za Allaha i kuran – to je reka bez povratka. Od toga teba bežati što dalje. Više puta sam u svojim postovima napisao Musliman koji je samo u Allahu i kuranu – za njega možda ima neke nade. Božija ljubav, milost i moć je meni nedokučiva, i mogu pretpostavljati da će se takvima smilovati. Ništa drugo u životu nije imao mogućnosti spoznati sem kurana. A pri tom bio je veran supruzi, nikada je nije udario, nikada nikog nije uvredio niti zakinuo.............. Bio pošten i dobar čovek.......za njega zaista ima nade. A spoznati PRAVOG BOGA i odbaci ti ga! Ne dao Bog da se nađete u njegovoj koži na dan suda.[/FONT]
3. [FONT=&amp]On je forumski lakrdijaš. Iz nekog razloga mora da postira na svaki post (nebitno koji je taj razlog) – tako da i iz tog razloga bežati od njega.[/FONT]
4. [FONT=&amp]Služi se neistinama ili insinuacijama. A kada nema odgovor na pitanje (kada ga pribijete u čošak argumentima) – lukavo izbegne taj deo posta i pređe da navodi vodu na svoju vodenicu. To vam mogu veoma lako dokazati iz prethodnih njegovih postova.[/FONT]
5. [FONT=&amp]I zadnji, od esencijalnih razloga, je da sa njim možete ući samo u nevolju, a u ništa dobro. Jer dobro je od Gospoda, a Harry nije u Gospodu! Pogledajte da li on u postovima pribegava više svetovnosti ili pobožnosti. Vidi se lako kome on pripada.[/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT]
[FONT=&amp]JER LEPO SAM NAVEO REFERENCU ZA IZNETO:[/FONT]
[FONT=&amp]Muhamed je potplaćivao Muslimane da ostanu u Islamu!!![/FONT][FONT=&amp]
Iako mi pokušavamo uveriti druge da su ljudi drage volje prihvatali Islam kao jedinu pravu veru. Napisaću Hadis gde je Muhamed a.s. direktno potplaćivao Muslimane da ostanu u veri. Jako licemjerno od njega i to koristio je novac koji je skupio kao Zekjat.
Pripoveda Sad ibn Abi Waqqas: ‘’Allahov Poslanik je delio novac jednoj grupi ljudi, od novca koji je prikupljen kao Zekjat. Dok sam sedio i promatrao on je isto tako dao novac jednom kojeg sam smatrao najboljim od svih njih. Privatno sam otisao kod Poslanika i upitao, Allaha mi ja njega licno smatram vernikom i Muslimanom." Poslanik odgovori, "Ja licno dajem njemu iako drugi su mi draži, da nebi on bio bačen u džehenem, ako napusti Islam. "[Sahih Bukhari 2:24:556; Sahih Muslim 5:2300, 2301, 2302].
Uvek iznova kroz studiranje Hadisa otkrivamo dvoličnost naseg Poslanika Muhameda, koji potplaćuje Muslimane da ne bi napustili veru.[/FONT]

[FONT=&amp]Imate REFERNCU PA PROVERITE![/FONT]
[FONT=&amp]Svako na Internetu ili u knjigama može naći tu referencu! Znači služiš se lažima.[/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT]
[FONT=&amp]Nego, pistao si za kontradikcije u Bibliji, i bolje ti je o tome razmisli.
Kao na primjer:
Matej 10:9-10 stoji: "ne pribavljajte sebi u pojase ni zaltnog ni srebrenog ni bakarnog novca, ni putne torbe ni dvaju haljina, ni obuce ni stapa"

Marko 6:8-9 stoji: zapovijedi im da na put osim jedino stapa ne nose nista: ni kruha, ni bakarnog novca u pojasu, nego samo sandale, i da oblace dviju haljina"

Postavlja se najmanje dva pitanja:
sta ti kao lazni Hristov sljedbenik nosis na sebi kada ide na put?
I ako se odjenes po Marku, neces biti propisno odjeven po Mateju.

Na kakvu istinu onda pozivas? Po Marku ili po Mateju?

I da malo zacinimo poznatim balkanskim primitivizmom (da se ne uvrijede neprimitivni Balknaci, i ja sam Balkanac i ne smeta mi!) ovdje bi Sarrdy rekao: ja nosim papirni novac ili kreditnu karticu jer Marko i Matej su spominjali sebereni zaltni i bakarni novac....

Jer Sarrdy ne prepoznaje smisao, a prica o vjeri. I kritikuje Muhammed a.s.! Necuveno!


Hocemo jos?

Evo:

Ivan 5:31 stoji da Hrist kaze: "Ako ja svjedocim sam za se, moje svjedocanstvo nije vjerodostojno"

Ivan 8:14 stoji da Hrist kaze: "I ako ja svjedocim sam za se - odvrati im Isus - moje je svjedocanstvo vjerodostojno"

Ovo su ipak samo male kontradikcije, kao i sljedeca:

Matej 27:32 stoji: "Izlazeci sretose nekog Cirenca, imenom Simuna, i prilsilise ga da mu ponese kriz"

Ivan 19:17 stoji: "A on noseci svoj kriz, uzidje na mjesto zvano Lobanja hrbejski Golgota."

Vidis da nije ni razapet ni ubijen, ljudima se pricinilo.

Osim toga ko je ono ljubitelj arheologije? Ko je pisao Bibliju i zasto je komentarisao da se Lobanja na Hebrejskom naziva Golgota? Zar nisu pisci jevadjelja kako ti tvrdis savremenici Isusovi?[/FONT]

[FONT=&amp]Pošto je s tobom samo gubljenje vremena, jer ti argumenti iz Pisma ništa ne znače. Lep primer za to je ovaj post:[/FONT]
..... [FONT=&amp]5.Primer koji si dao za javni saobraćaj nema veze sa ovom tematikom – već sa tvojim ocrnjivanjem sagovornika – jer nemaš argumente. Ti ćeš umešati i saobraćaj i politiku i muziku i SVE, samo da bi izbegao STIHOVE ili AJETE, JER TU NISU U PRAVU! Koristiš ustvari jeftin trik – NAPAD JE NAJBOLJA ODBRANA. I igraš na kartu svetovnosti a ne pobožnosti![/FONT]
[FONT=&amp]Ja ih imam i zato ne moram davati takve glupe primere. Već sam ti dao STIHOVE IZ BIBLIJE KOJI

EKSPLICITNO GOVORE DA SE ISUSU HRISTU TREBAMO:[/FONT]
[FONT=&amp]5.1.[/FONT][FONT=&amp] KLANJATI;[/FONT]
[FONT=&amp]5.2.[/FONT][FONT=&amp] SLUŽITI MU i[/FONT]
[FONT=&amp]5.3.[/FONT][FONT=&amp] DA JE HRIST STAJAO NA SVETOM BOŽIJEM MESTU[/FONT]

[FONT=&amp]Prema tome ja ću tebe uvek pobediti argumentima iz Biblije i kurana jer sam u ISTINI i zato te ne moram vređati. A ti pošto nisi u istini moraš tim govorom govoriti.[/FONT]
[FONT=&amp]6. To PLAČI - je odraz nemoći a ne superiornosti. Upravo i kao odnos Muhammeda a.s.v.s. u odnosu na Hrista, ili kurana u odnosu na Bibliju!

Insinuacija. Ko zna koja po redu.[/FONT]

[FONT=&amp]Jer sam ti EXSPLICITNO DAO STIHOVE IZ BIBLIJE KOJI O TOME GOVORE. A li ti ne slušaš mene već svoga Oca.[/FONT]
[FONT=&amp]A i vidiš da sam vidovit. Nije prošao ni jedan dan i već se obestinila moja vizija budućnosti iz posta [FONT=&amp]# 143 : ....[/FONT][/FONT]

[FONT=&amp]
A da ti otkrijem i jednu moju tajnu: Ja imam proročkog dara. Evo sada proričem da ćeš ti posle ovih stihova iz Biblije ko zna još koliko puta postaviti pitanje : Gdje Hrist kaze: ja sam bog i samo se meni klanjajte i sluzite. . Tako da sačekaj malo pa ćeš se uveriti!
[/FONT]

[FONT=&amp]A da ne bi ispalo kako je jedan Allahov sluga ispravniji od Isusovog, onda ti zbog toga odgovaram na te tvoje ‘’KONTRADIKTORNOSTI IZ BIBLIJE’’:
[/FONT]
1. [FONT=&amp]Da li znaš kako je Stari Zavet došao do nas u 21 veku !?[/FONT]

2. [FONT=&amp]Da li znaš bar JEDNU KONTRADIKTORNOST IZ BIBLIJE – koja SUŠTINSKI utiče na spasonosne poruke za svakog čoveka koji je živeo na Planeti, živi i živeće !?[/FONT]

3. [FONT=&amp]Zašto na nekim mestima imamo jedan izveštaj a na drugom mestu za isti izveštaj drugi !?[/FONT]

[FONT=&amp]E ako to znaš, a normalno da ne znaš, ne bi postavljao ovako glupa pitanja. A li evo imaš priliku DEMANTUJ ME IZVOLI:[/FONT]


POZDRAV, sa jednim lepim ajetom iz kurana:

Koji odgovor su ljudi dali Lotu?
Q 7:82 > A odgovor naroda njegova glasio je, "isterajte ih iz grada vašeg, oni su ljudi čistunci!"
Q 29:29 > odgovor naroda njegova beše: "Ucini da nas Allahova kazna stigne, ako istinu govoriš!"

Ovo i malo dete vidi da se radi potpuno oprečnom odgovoru. Još jedan primer kad se usmenim putem prenosi, koliko je stvarno pouzdano? Uzalud vaši hafizi! Samo vas oslepljuju da Kuran nema proturečnosti a i malo dete uviđa ove greškice od Allaha. Još veći apsurd je da Allah pripremi Kuran na nebu i to s greškicama i nakon toga spusti ga na Zemlju. Muhammed a.s.v.s. izgleda da je bio duhovno slep i mnogi njegovi pratioci – kada to nije uvideo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
[FONT=&amp]ako si ti policajac i ako ti se žena kurva. Nego ako si ti i lekar, ili pravnik ili ekonomista a žena konstantno presoljava supu. E ti onda FINO SKOČIŠ I UDRI![/FONT]
Vidis, ti bukvalno neces da vidis: razgovaraj, posavjetuj, razidji se... sve opcije su u toku. I covjek koji postupa nece biti izopcen iz vjere.
Krscanski svijet ima bordele, a tu mozes zene za novac kako hoces....
Bolje ti je da ne uporedjuem, razocaraces se jos vise.
[FONT=&amp]Матеј 5,39[/FONT][FONT=&amp]А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други;[/FONT]

[FONT=&amp]I ja NIKADA NE BIH UDARIO SVOJU ŽENU. Pošto sam dosta jači od mene i kada bi me napala ja bih se samo okrenu i otišao. Ili pustio da me udari. Sa jednom veoma važnom opaskom na sve ovo – pravog Hrišćanina žena nikada neće napasti jer je on PACIFISTA, a ne AGRESIVAC![/FONT]
Ja ti kazem da si licemjer!
Osim toga sta su skrvile zene i djeca u afganistanu koje je pobio sljedbenik tvoga boga? Ne vidjeh da iko okrece drugi obraz, samo vidim vojne popove i fratre.

[FONT=&amp]Normalno da ti je u redu kada ti je Allah Bog, a Muhammed a.s.v.s. poslanik.[/FONT]
Jeste ELAHMDULILLAH!(hvala Bogu!). I tebi su ali ti ne prihvatas, OK slobodna volja.

[FONT=&amp]Da je Biblijski Bog – Bog milosti, ljubavi, NEPRISILE, i SLOBODE VOLJE SVAKOG POJEDINCA. A kuranski bog – Allah bog PRISILE, PRETNJE I STRAHA.[/FONT]
hahahaha
Potop? Unistenje Kanaana? Unistenje Izraela, i to vise puta? Pakao za nevjernike? ljubomoran Bog Koji prsata kome hoce, a kome hoce ne prasta?
Sad vidi ko je bezovbrazn, ili onaj koji govori isitinu ili onaj koji oko sebe siri maglu i lazi.

[FONT=&amp]Laž! To nije Hrišćanin. To je sotonski sluga koji se deklariše kao Hrišćanin. O tome nas Biblija mogo puta izveštava.[/FONT]
Gle, slazem se tobom iako je krsten.
Jer je naopustio Boga i Hrista.
Ali zasto sumnjas da je svaki tzv. islamski terorist van islama?
Zasto ga nazivas islamskim? Zar jednostavno nije terorist?
Nije li krscanstvo licemjerno: U mexiku se naziva nakro-mafija teroristicka organizacija koja siri smrt oko sebe, a ne naziva se krscanski terorizam?
[FONT=&amp]Šta je pravednije tući svoju ženu ili rečima, molitvom i stihovima iz Biblije rešiti spornu situaciju!?[/FONT]
Nemas pojma! Mislis da je svijet s tobom u centru?

[FONT=&amp]Po narodnoj poslovici ‘’Pametnom čoveku je dovoljna JEDAN reč[/FONT]
OK, recimo da sam ja siromasan duhom.
Ali si ti zato prepametan i proglasis bogoma koga hoces, ili slijedici necije insinuacije.
Priznajem, ja nisam toliko pametan.
Ja sam mali obicni musliman, odan Bogu.

[FONT=&amp]Svako na Internetu ili u knjigama može naći tu referencu! Znači služiš se lažima.[/FONT]
Na zalost. Ali to nema u Kur'anu, a Kur'an je Bozja Objava! Ostalo mozes lagano zakaciti macki za rep.

[FONT=&amp]Pošto je s tobom samo gubljenje vremena, jer ti argumenti iz Pisma ništa ne znače.[/FONT]
meni znace, zato ih pisem.
Ali tebi ni Pismo ne znaci nista posto ti imas svoje, privatno.
Q 7:82 > A odgovor naroda njegova glasio je, "isterajte ih iz grada vašeg, oni su ljudi čistunci!"
Q 29:29 > odgovor naroda njegova beše: "Ucini da nas Allahova kazna stigne, ako istinu govoriš!"
Ne znam sta je oprecno u ovim razgovorima?
Svodi se na to: ako smatras da cemo biti kaznjeni sto nismo cistunci neka nas stigne kazna. I kao sto znas Sodoma je unistena strasnim udarom. Stiglo ih.
Sta je tebi tu kontradiktorno?

Uzalud se trudis prijatelju.


Nego da nastavimo mi kontradiktornosti i netacnosti u Bbliji:

Brojevi 1:44-47 stoji: "To su oni koje popisase Mojsije i Aron.... 603550....."
Boravak u egiptu je trajao 315 godina, ukupa broj Izraleove porodice je bio 70 osoba (Posatanak 46:27 Izlazak 1:5) a ubijena su novorodjencad po naredbi faraona, pa cak i da nije bilo pomora novorodjencadi broj osoba ne presao 36000 cak i kod izuzetnog nataliteta.

Ponovljeni zakon 23:3 stoji: "U Sabor Gospodnji nece ulaziti onaj koji je rodjen iz veze nedozvoljene; ni deseto koljeno...."

Ovaj navod nije tacan jer se iz njega razumije da David ne ulazi u sabor Gospodnji i da nije vjerovjesnik jer je Peres dijete nedozveljen veze.
Prema Postanak 38:12-30 Peres se rodio nakon sto je Juda bludnicio sa svojom snahom Tamarom., a David je bio deveto koljeno iza Peresa.
Po tom Judi se naziva judaizam (zidovstvo).
Da je sve kako treba zvao bi se josipizam po Josipu, najljepsem od svoh Bozjih poslanika, Suncu medju bracom.
[FONT=&amp]
[/FONT]
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve monoteističke religije, uključujući i njihove frakcije, su svojevrsne svetinje za njihove sledbenike. Kada se raspravlja o sličnostima ili razlikama između pojedinih religija ili religijskih frakcija, tu činjenicu treba imati na umu, i s poštovanjem se odnositi prema svetinjama drurgih i različitih, jer se samo na taj način može očekivati i poštovanje sopstvene vjere od strane tih drugih. Nikuda ne vodi negiranje duhovnih vrijednosti drugačijih vjera, jer koje god "argumente" upotrijebite u tom negiranju, oni se mogu okrenuti protiv vas samih. Omalovažavati, vrijeđati, ispoljavati mržnju prema hrišćanstvu, islamu, judeizmu, budizmu..., ne znači samo vrijeđati doktrinarno učenje tih vjera, nego i milione njihovih sledbenika. To civilizovani ljudi ne bi smjeli raditi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&quot]
ako si ti policajac i ako ti se žena kurva. Nego ako si ti i lekar, ili pravnik ili ekonomista a žena konstantno presoljava supu. E ti onda FINO SKOČIŠ I UDRI!
[/FONT]

[FONT=&quot]
Vidis, ti bukvalno neces da vidis: razgovaraj, posavjetuj, razidji se... sve opcije su u toku. I covjek koji postupa nece biti izopcen iz vjere.
Krscanski svijet ima bordele, a tu mozes zene za novac kako hoces....
Bolje ti je da ne uporedjuem, razocaraces se jos vise.
[/FONT]
[FONT=&quot]To su forumski trikovi forumskog lakrdijaša. [/FONT]
[FONT=&quot]Šta ima tu da se bukvalno vidi![/FONT]
[FONT=&quot]Ja sam ti izneo ajete iz kurana koji govore da se sme tući žena ako je neposlušna. Na šta si ti odgovorio. Pa uredu je to. Ako je žena neposlušna treba je tući.[/FONT]
[FONT=&quot]Ja sam na to odovorio da je to loš Bog koji to odobrava a da moj Bog Isus me uči nešto potpuno suprotno – isto sam ti izneo stihove iz Biblije![/FONT]
[FONT=&quot]A tvoja podvala sa bukvalno shvatam – ovde neće proći ni kod jednog hrišćanina. Evo nađi mi jednog (pozovi ga) da potvrdi da se slaže sa tobom.[/FONT]
[FONT=&quot]Prema tome mani se ćorava posla! Odgovori na iznete stihove i ajete![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
Krscanski svijet ima bordele, a tu mozes zene za novac kako hoces....
Bolje ti je da ne uporedjuem, razocaraces se jos vise.
[/FONT]
[FONT=&quot]Bolje uporedi! Jedva čekam![/FONT]
[FONT=&quot]Opet forumski trik – kao sa Hrišćaninom koji upada u selo i pobije 1500 Muslimanske dece. To su ti jako otrcani i jeftini trikovi.[/FONT]
[FONT=&quot]OVO NIJE TEME ŠTA RADE PSIHOPATE VOJNICI U MUSLIMANSKIM SELIMA I VLASNICI BORDELA KOJI SU HRIŠĆANI I PROSTITUTKE HRIŠĆANKE.................. već je TEMA: KURAN ILI BIBLIJA[/FONT]
[FONT=&quot]I ko zna po koji put se potvrdilo pravilo da si tvrdoglav kao mazga i nikog ne slušaš sem svoj mozak i svoje izopačeno gledište – jer sam ti lepo rekao da TO NISU HRIŠĆANI VEĆ SOTONSKE SLUGE KOJE SEBE NAZIVAJU HRIŠĆANIMA.[/FONT]
[FONT=&quot]Mani se tih gluposti – daj mi STIHOVE, STIHOVE, STIHOVE, AJETE, AJETE, AJETE............. [/FONT]
[FONT=&quot]
Матеј 5,39А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други;

I ja NIKADA NE BIH UDARIO SVOJU ŽENU. Pošto sam dosta jači od mene i kada bi me napala ja bih se samo okrenu i otišao. Ili pustio da me udari. Sa jednom veoma važnom opaskom na sve ovo – pravog Hrišćanina žena nikada neće napasti jer je on PACIFISTA, a ne AGRESIVAC!
[/FONT]
[FONT=&quot]
Ja ti kazem da si licemjer!
Osim toga sta su skrvile zene i djeca u afganistanu koje je pobio sljedbenik tvoga boga? Ne vidjeh da iko okrece drugi obraz, samo vidim vojne popove i fratre.
[/FONT]
[FONT=&quot]Insinuacija! Podla i nepoštena. Kako ti znaš da sam licemer? Kako ti znaš da li ja tučem svoju ženu ili ne?[/FONT]
[FONT=&quot]Ti izgleda da uopšte i nečitaš moje argumentovane postove! Jer da čitaš već bi odavno ukapirao KAKVE VEZE IMAJU VOJNICI U AVGANISTANU KOJI SU POBILI ŽENE I DJECU I POPOVI I FRATRI KOJI TO ODOBRAVAJU. Kakve veze ima Biblija i Bog sa njima!?[/FONT]
[FONT=&quot]Ti ipak nas zezaš – jer si profesionalni forumaš. Ili si plaćen za ovo što radiš ili ne voliš TV, radio, pecanje, lov, kampovanje, roštilj sa društvom, sport, muziku..................i ovo ti je jedina rekreacija!!! [/FONT]
[FONT=&quot]Jer ako nisam u pravu ne bi lupetao ovoliko i reagovao na post odgovro tvome kao bik na crveno.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
Normalno da ti je u redu kada ti je Allah Bog, a Muhammed a.s.v.s. poslanik.
[/FONT]
[FONT=&quot]
Jeste ELAHMDULILLAH!(hvala Bogu!). I tebi su ali ti ne prihvatas, OK slobodna volja.
[/FONT]
[FONT=&quot]Pa i po sledbenicima Allaha i Muhammed a.s.v.s. se vidi kakvi su oni obojica bili.[/FONT]
[FONT=&quot]Ne dao Bog Svemogući i Jedinei, Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog. Bog ljubavi i milosti i mudrosti. Obilan dobrote, a spor na gnev DA IKADA BUDEM SLEDBENIK ALLAHA, KURANA I MUHAMMEDA A.S.V.S.![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
hahahaha
Potop? Unistenje Kanaana? Unistenje Izraela, i to vise puta? Pakao za nevjernike? ljubomoran Bog Koji prsata kome hoce, a kome hoce ne prasta?
Sad vidi ko je bezovbrazn, ili onaj koji govori isitinu ili onaj koji oko sebe siri maglu i lazi.
[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]A zašto je Bog učinio potop, Kanan, Izraelce više puta ? [/FONT]
[FONT=&quot]Pa ti bi svoju rođenu ženu tukao ako je neposlušna, a ne Bog koji nam je sve dao. Obilato, bez mere, a mi Ga psujemo, vređamo, govorimo laži o njemu da je to Allah, i da nije stradao na krstu............................ Pa upravo što smo živi i što nas ima preko 7 milijardi na Planeti govori koliko je On milostiv u odnosu kako se mi odnosimo prema Njemu! [/FONT]
[FONT=&quot]
Gle, slazem se tobom iako je krsten.
Jer je naopustio Boga i Hrista.
[/FONT]
[FONT=&quot]Ti da se slažeš ne bi opet ko papagaj – ‘’Hrišćani imaju bordele, prostituciju, popove i fratre u vojnim formacijama.....[/FONT]
[FONT=&quot]Ovo je licemrna izjava! [/FONT]
[FONT=&quot]
Ali zasto sumnjas da je svaki tzv. islamski terorist van islama?
Zasto ga nazivas islamskim? Zar jednostavno nije terorist?
Nije li krscanstvo licemjerno: U mexiku se naziva nakro-mafija teroristicka organizacija koja siri smrt oko sebe, a ne naziva se krscanski terorizam?
[/FONT]
[FONT=&quot]Ne kopiraj moje izjave, već daj nešto novo.[/FONT]
[FONT=&quot]Gde sam ja to tvrdio da je da je svaki islamski terorista Alahov sluga!? Ne izmišljaj![/FONT]
[FONT=&quot]Opet ti po tvom starom otrcanom i jeftinom forumskom štosu. Evo sada se vataš i Meksika i narko kartela, ma uvatićeš se ti i baba kurane samo da bi ocrnio Hrišćane.[/FONT]
[FONT=&quot]A JA TE PO KO ZNA KOJI PUT PITAM KAKVE VEZE IMAJU SVI ZLOČINI SVETA U ČITAVOJ ISTORIJI ČOVEČANSTVA SA HRISTOM I BIBLIJOM!?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Šta je pravednije tući svoju ženu ili rečima, molitvom i stihovima iz Biblije rešiti spornu situaciju!? [/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
Nemas pojma! Mislis da je svijet s tobom u centru?
[/FONT]
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot] Opet si pio! – Šta to ja nema poima na ovaj deo mog posta!?[/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] Opet si pio! – Šta ja to mislim da je svet sa mnom u centru!?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ili sam ja mnogo glup pa ne razumem ove tvoje jasne i eksplicitne poruke![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
Po narodnoj poslovici ‘’Pametnom čoveku je dovoljna JEDAN reč....
[/FONT]
[FONT=&quot]
OK, recimo da sam ja siromasan duhom.
Ali si ti zato prepametan i proglasis bogoma koga hoces, ili slijedici necije insinuacije.
Priznajem, ja nisam toliko pametan.
Ja sam mali obicni musliman, odan Bogu.
[/FONT]
[FONT=&quot]To ti samo tako kažeš![/FONT]
[FONT=&quot]Jer da je to istina ne bi imao 666 postova na ovom forumu, već 2 ili 3 ili 15! Pa se i po tome vidi šta misliš o sebi, a šta o drugima![/FONT]
[FONT=&quot]Ako koza ne laže – laže rog![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
Svako na Internetu ili u knjigama može naći tu referencu! Znači služiš se lažima.
Na zalost. Ali to nema u Kur'anu, a Kur'an je Bozja Objava! Ostalo mozes lagano zakaciti macki za rep.
[/FONT]
[FONT=&quot]Vi Muslimani priznajete Hadise. A ovaj sa šamaranjem žene se samo složio sa Kuranom![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
Pošto je s tobom samo gubljenje vremena, jer ti argumenti iz Pisma ništa ne znače. [/FONT]
[FONT=&quot]meni znace, zato ih pisem.
Ali tebi ni Pismo ne znaci nista posto ti imas svoje, privatno.[/FONT]
[FONT=&quot]Q 7:82 > A odgovor naroda njegova glasio je, "isterajte ih iz grada vašeg, oni su ljudi čistunci!"
Q 29:29 > odgovor naroda njegova beše: "Ucini da nas Allahova kazna stigne, ako istinu govoriš!"
[/FONT]
[FONT=&quot]
Ne znam sta je oprecno u ovim razgovorima?
Svodi se na to: ako smatras da cemo biti kaznjeni sto nismo cistunci neka nas stigne kazna. I kao sto znas Sodoma je unistena strasnim udarom. Stiglo ih.
Sta je tebi tu kontradiktorno?

Uzalud se trudis prijatelju.
[/FONT]
[FONT=&quot]Pa ako ne znaš šta je oprečno pitaj onog ko zna![/FONT]
[FONT=&quot]A ne da konstatuješ ‘’ [/FONT][FONT=&quot]Uzalud se trudis prijatelju[/FONT][FONT=&quot]’’. Bez argumenata – otrcano kao forumski lakrdijaš.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]EVO ŠTA JE KONTRADIKTORNO. Ne pravi se naivan. Daleko si ti od naivnog![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]U 7-moj SURI:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Bog vidi da su se ljudi iskvarili i ležu sa muškarcima umesto sa ženama![/FONT]
[FONT=&quot]Hteo je da ih Lot (Luta – po Kuranu) opomene za to, a narod odgovara Lotu, na tu kritiku:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]posle kritike koje im on upućuje u ajetu 80 i 81 narof odgovara Lotu u ajetu 82:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Q 7,80-82 > [/FONT][FONT=&quot]80 I Luta - kad reče narodu svome: "Zašto činite razvrat koji niko prije vas na svijetu nije činio? [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]81 Vi sa strašću prilazite muškarcima, umjesto ženama. Ta vi ste narod koji sve granice zla prelazi!" [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]82 A odgovor naroda njegova glasio je: "Istjerajte ih iz grada vašeg, oni su ljudi čistunci!" [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Znači narod odgovara Lotu Isterajte ih z grada......[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]A u SURI 29 [/FONT][FONT=&quot]imamo isti taj izveštaj Q 29,28 > I Luta. Kada narodu svome reče: "Vi činite takav razvrat kakav prije vas niko na svijetu nije činio:[/FONT]
[FONT=&quot]Ali ovog puta na Lotovo upozorenje o gadostima koje niko pre njih nije činio dobijamo potpuno drugi odgovor:[/FONT]
[FONT=&quot]Q 29,29 >> [/FONT][FONT=&quot] s muškarcima općite, po drumovima presrećete, i na skupovima svojim najodvratnije stvari činite" - odgovor naroda njegova bijaše: "Učini da nas Allahova kazna stigne, ako istinu govoriš!"[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Dok u SURI 29 iamo potpuno drugačiji izveštaj u vezi istog događaja![/FONT]
[FONT=&quot] Q 29,28-29 > [/FONT][FONT=&quot]28. I Luta. Kada narodu svome reče: "Vi činite takav razvrat kakav prije vas niko na svijetu nije činio: 29. s muškarcima općite, po drumovima presrećete, i na skupovima svojim najodvratnije stvari činite" - odgovor naroda njegova bijaše: "Učini da nas Allahova kazna stigne, ako istinu govoriš!"[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Da je Lotu narod odgovorio :’’Učini da nas Allahova kazna.........[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Uzmi cele SURE 7 i 29 pa ćeš se uveriti da je izveštaj drugačiji.[/FONT]
[FONT=&quot]Ili vi svi ostali čitaoci ovoga – jer Harry-ju je ovo sve džaba pisano![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
Nego da nastavimo mi kontradiktornosti i netacnosti u Bbliji:
[/FONT]
[FONT=&quot]Pre nego nastavimo sa KONTRADIKACIJAMA IZ BIBLIJE. Samo da te podsetim na dve stvari. Obe su u kontekstu mog vizionarstva:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]I[/FONT][FONT=&quot] – Pogodio sam da ćeš ti posle mog detaljnog izveštaja iz Biblije gde se govori da se Hristu trebamo KLANJATI i SLUŽITI![/FONT]
[FONT=&quot]I da je Hrist STAJAO NA SVETOM BOŽIJEM MESTU GDE SAMO BOG OBITAVA. Ti ponovo udarati u tvoje talambase: ‘’A gde u Bibliji Hrist kaže da mu se treba klanjati i služiti mu!’’.[/FONT]
[FONT=&quot]II[/FONT][FONT=&quot] – Da nećeš znati 3 ključna odgovora iz mog prethodnog posta # 157:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot] ....A da ne bi ispalo kako je jedan Allahov sluga ispravniji od Isusovog, onda ti zbog toga odgovaram na te tvoje ‘’KONTRADIKTORNOSTI IZ BIBLIJE’’:
[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]1. [FONT=&quot]Da li znaš kako je Stari Zavet došao do nas u 21 veku [/FONT][FONT=&quot]!?[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Da li znaš bar JEDNU KONTRADIKTORNOST IZ BIBLIJE – koja SUŠTINSKI utiče na spasonosne poruke za svakog čoveka koji je živeo na Planeti, živi i živeće [/FONT][FONT=&quot]!?[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Zašto na nekim mestima imamo jedan izveštaj a na drugom mestu za isti izveštaj drugi [/FONT][FONT=&quot]!?[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]E ako to znaš, a normalno da ne znaš, ne bi postavljao ovako glupa pitanja. A li evo imaš priliku DEMANTUJ ME IZVOLI:..[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]PA KAKO SADA DETETU KOJE JE NAUČILO SVA SLOVA I IDE U DRUGI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE – OBJAŠNJAVATI VIŠU MATEMATIKU I VEKTORE I TANGENSE I KOTANGENSE I LAPLASOVU TEOREMU!?[/FONT]
[FONT=&quot]Pa valjda treba prvo da završi osnovnu školu pa srednju pa tek na fakultetu da mu se to objasni![/FONT]
[FONT=&quot]Dok ti ne saznaš ove 3 ključne stvari za razumevanje KONTRADIKTORNOSTI IZ BIBLIJE mi nažalost ne možemo ići dalje.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]A u kontekstu ovoga imam 2 pitanja za tebe:[/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Kako to Jevreji prepisivači Biblije, koji su znali Bibliju napamet nisu primetili – a primetio Harry Poter koji u poređenju sa tim Jevrejima – prepisivačima Biblije nije ni do kolena!?[/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Kako to da Biblija ima NEVEROVATNA PROROČANSTVA i dokaze da je nadknjiga – koja su neobjašnjiva nauci! Ima ovako banalne propuste.[/FONT]
[FONT=&quot]E ovo ti nama prvo odgovori, a ne hoćeš upisati fakultet, a nisi završio ni 4 razreda osnovne škole![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]
Brojevi 1:44-47 stoji: "To su oni koje popisase Mojsije i Aron.... 603550....."
Boravak u egiptu je trajao 315 godina, ukupa broj Izraleove porodice je bio 70 osoba (Posatanak 46:27 Izlazak 1:5) a ubijena su novorodjencad po naredbi faraona, pa cak i da nije bilo pomora novorodjencadi broj osoba ne presao 36000 cak i kod izuzetnog nataliteta.

Ponovljeni zakon 23:3 stoji: "U Sabor Gospodnji nece ulaziti onaj koji je rodjen iz veze nedozvoljene; ni deseto koljeno...."

Ovaj navod nije tacan jer se iz njega razumije da David ne ulazi u sabor Gospodnji i da nije vjerovjesnik jer je Peres dijete nedozveljen veze.
Prema Postanak 38:12-30 Peres se rodio nakon sto je Juda bludnicio sa svojom snahom Tamarom., a David je bio deveto koljeno iza Peresa.
Po tom Judi se naziva judaizam (zidovstvo).
Da je sve kako treba zvao bi se josipizam po Josipu, najljepsem od svoh Bozjih poslanika, Suncu medju bracom.
[/FONT]
[FONT=&quot]Tako da analizirati ovaj FENOMINALNI PRIMER koji si nam ti dao, a koi je ključan za naše spasenje, u ovom trenutku bi bio izlišan[/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrav >> [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Da li je Avran (Ibrahim) polupao idole ili nije u skladu s Kuranskim učenjem, kada se sporio oko toga sa svojim ocem?[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot][K.21:51-59],iz ovog izveštaja vidimo da se Abraham žestoko protivio protiv idola i na kraju ih polupao. Dok sad obratimo paznju sledecem izveštaju.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Q[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]21,50-60[/FONT][FONT=&quot] A i ovaj Kur’an je blagoslovljena pouka koju objavljujemo, pa zar da ga vi poričete? [SUP]51[/SUP] Mi smo još prije Ibrahimu razboritost dali i dobro smo ga poznavali. [SUP]52[/SUP] Kad on ocu svome i narodu svome reče: "Kakvi su ovo kumiri kojima se i dan i noć klanjate?" [SUP]53[/SUP] Oni odgovoriše: "I naši preci su im se klanjali." [SUP]54[/SUP] "I vi ste, a i preci vaši su bili u očitoj zabludi" - reče. [SUP]55[/SUP] "Govoriš li ti to ozbiljno ili se samo šališ?" - upitaše oni.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[SUP][FONT=&quot]56[/FONT][/SUP][FONT=&quot] "Ne"- reče - "Gospodar vaš je Gospodar nebesa i Zemlje, On je njih stvorio, i ja ću vam to dokazati. [SUP]57[/SUP] Tako mi Allaha, ja ću, čim se udaljite, vaše kumire udesiti!" - [SUP]58[/SUP] I porazbija ih on u komade,osim onog najvećeg,da bi se njemu obratili. [SUP]59[/SUP] "Ko uradi ovo sa bogovima našim" - povikaše oni - "zaista je nasilnik?" [SUP]60[/SUP] "Čuli smo jednog momka kako im huli"- rekoše -"ime mu je Ibrahim."[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pogleda te sad u [K.19:41-49], Ovaj izveštaj se potpuno razlikuje od gore navedenog izveštaja, jer ovde Abraham nije polupao idole i nakon sto ga otac ukorio, on je ušutio i napustio ih.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]Q[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]19,41-50[/FONT][FONT=&quot] Spomeni, u Knjizi, Ibrahima! On je bio istinoljubiv, vjerovjesnik. [SUP]42[/SUP] Kada je rekao ocu svome: "O oče moj, zašto se klanjaš onome koji nit čuje niti vidi, niti ti može od ikakve koristi biti? [SUP]43[/SUP] O oče moj, meni dolazi znanje, a ne tebi;* zato mene slijedi, i ja ću te na Pravi put uputiti;[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[SUP][FONT=&quot]44[/FONT][/SUP][FONT=&quot] o oče moj, na klanjaj se šejtanu, šejtan je Milostivome uvijek neposlušan; [SUP]45[/SUP] o oče moj, bojim se da te od Milostivog ne stigne kazna, pa da budeš šejtanu drug"- [SUP]46[/SUP] otac njegov je rekao: "Zar ti mrziš božanstva moja, o Ibrahime? Ako se ne okaniš, zbilja ću te kamenjem potjerati, zato me za dugo vremena napusti!" [SUP]47[/SUP] "Mir tebi!" - reče Ibrahim. "Moliću Gospodara svoga da ti oprosti, jer On je vrlo dobar prema meni. [SUP]48[/SUP] I napustiću i vas i sve one kojima se mimo Allaha klanjate i klanjaću se Gospodaru svome; nadam se da neću biti nesretan u klanjanju Gospodaru svome."[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[SUP][FONT=&quot]49[/FONT][/SUP][FONT=&quot] I pošto napusti njih i one kojima su se, mimo Allaha klanjali, Mi mu Ishaka i Jakuba darovasmo, i obojicu vjerovjesnicima učinismo [SUP]50[/SUP] i darovasmo[/FONT][FONT=&quot] im svako dobro i učinismo da budu hvaljeni i po dobru spominjani.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Q[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]4:82[/FONT][FONT=&quot] A zašto oni ne razmisle o Kur’anu? Da je on od nekog drugog, a ne od Allaha, sigurno bi u njemu našli mnoge protivrečnosti.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
 
Natrag
Top