Kupovina smart TV-a

Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
2
Potrebna mi je pomoć oko odabira (kupovine) tv-modela kao i oko toga da razjasnim neke nepoznanice koje ne mogu da skontam preko google-a:

Odabir modela:
redface.gif

1. Budžet mi je do 75.000rsd
2. Djegonala 42 inča , 100Hz-200Hz , Smart
3. Kablovska SBB televizija
Napomena: Puno očekujem od korišćenja smart-internet opcija i pretraživača-da ne koči isl (uz eksternu tastaturu imiša) kao i od kvaliteta same slike
Ono što je meni zapalo za oko u ovom budžetu je:
- Sony 42W650A ( 74.000rsd)
- LG LN575s (63.000rsd)
Da li imate iskustva sa ova dva modela i da li bi mi nešto pored toga preporučili
Da li Sony opravdava veću cenu za 100€ od LG-og modela

Nejasnoće:
confused.gif

- da li na smatr tv-u mogu surfovati netom kao preko računara (da li preko live striming mogu gledati utakmice isl) link:
Kod:
[url]http://livetv.sx/en/allupcomingsports/1/[/url]


Setiću se sigurno još nečeg pa ću usput komentarisati tj pitati

Unapred hvala,
ciao.gif
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
83
Ja nemogu govoriti za Lg i Sony, ali imam 55" Samsung 8005 smart-tv. Jako sam zadovoljan za samim tv-om, i kvalitetom slike. Ima dosta opcija za prikljucenje uredjaja. Ali sam jako razocaran u smart-tv funkcije. Nema puno appova, ovo sto ima nije korisno, osim mozda youtube i spotify. Jos se ovo nije razvilo kako treba, pokusavaju, ali nije to-to.

Mozes ti prikljucit tastaturu i mis, i surfati. ali definitivno nije isto kao na kompjuteru. Probao sam i ja gledati te streamove utakmica, ali neide, Nepodrzava flash i dosta drugih scriptova. Kako sam cuo i sony i lg imaju dosta slican sistem kao samsung sto se tice appova, svi su bazirani na javascript i html. Znaci sami web. A podrska za isto u browseru je uzas.

Treba napraviti app da bi se moglo gledati kako treba. Ima takvih appova, ali moras sam ubaciti linkove za stream.

Meni je dojadilo cackati po smartu, pa sam uzeo Intel NUC i ubacio windows 8 na njega, sad mogu gledat sta god hocu :)
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
2
Koliko si platio Intel NUC i koji si uzeo?
Da li je komplikovano povezati ga...i da li si sada zadovoljan??
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
83
Uzeo sam ovaj koji je trenutno naj jaci, sa i5 procesorom. Moras pripaziti, jer uz njega nedodje hardisk, ram i wifi. To sam morao uzeti posebno. Hardisk je od tipa mSATA (mikro sata), znaci manje od SSD-a. :)
Sve skupa me doslo oko 600 eura, ali kao sto sam rekao, uzeo sam naj jaci model, ima ih malo slabiji i koji su jeftiniji, ali mogu se koristiti kao puni media centar bez ikakvih problema. XBCM, torrentstream, vlc, Full HD filmovi i serije bez "mucanja", sve pici ko mlijeko. Prezadovoljan sam sada. Ima cak i ugradjen IR reciver, tako da mogu koristiti daljinski za upravljanje. Ma milina. Prije sam imao Apple TV2, crakovan sa XBMC, ali kako se vrijeme odmice, sve je sporiji i sporiji cesto pada.

Intel Nuc = Zakon
Kod:
[url]http://www.proshop.no/Stasjonaer-Mini-PC-Barebone/Intel-NUC-D54250WYK2-Barebone-2423970.html[/url]

Povezivanje i sastavljanje je mala maca. svak moze ovo uraditi, dodje i uputstvo.

Ima isto Gigabyte Brix, cuo sam dosta dobro i o njima, ali su kao tek poceli sa ovim manjim modelima. Mislim da su nesto jeftiniji od Intela.
Kod:
[url]http://www.gigabyte.com/products/list.aspx?s=47&[/url]
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
13.12.2013
Poruka
1
Dvoumim se izmedju samsunga 40f6400 i LG 42LA620s pa bi mi dobro dosla bilo kakva pomoc oko izbora.
Cena je slicna.Hvala unapred.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
1
I ja sam se dvoumio oko ta dva modela i uzeo sam samsung i mislim da nisam pogresio. Za sad sam prezadovoljan, smart,3D,pip. . . Imas ga dosta ispod cene, ja sam moj platio 500e
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2013
Poruka
173
na tvom mjestu birao bi izmedu lg smart i samsung smart sve iznad serije 6xxx , sa tim da ti moram reci da ni jedan od tih tv-a ne moze bas super kvalitetno vrtiti strimove , cesto se ruse , dosta su spori
po meni najbolje ti je uzeti full hd tv bez smart opcije koji je onda jeftiniji 60-70 eura od istog sa smart-om i za taj ostatak od 60-70 eura mozes uzeti kvalitetan android tv box ( vanjska jedinica ) kojih ima sa 2 i 4 jezgre , svi su preko 1.5GHz i imaju najmanje 1 gigu rama , otvaraju strim kod mene npr. kvalitetan strim od 2500KBs otvara za dvi-tri sekunde
 
Član
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
96
Da li može neko ko ima Samsung Smart TV da pomogne? Ja imam takođe, pa me interesuje, kako film koji sam snimio na USB prebaciti na PC? Kad USB ubacim u PC, javlja da ga ne prepoznaje i nudi formatiranje diska. Ista je situacija bila sa više različitih USBova.
 
Natrag
Top